Keresés

Részletes keresés

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2022.08.25 0 0 378

Kinek van ilyesmi re ideje, hogy a te paraszti házadban kémkedjen ?

 

Előzmény: Wathmon Drophar Espardo (375)
Wathmon Drophar Espardo Creative Commons License 2022.05.10 0 0 377

Sehonnan nem tudom, hogy látják-e. Szerintem gáz lenne letakarni egy ronggyal azért, hogy ne lássák.

Előzmény: kisbetu (376)
kisbetu Creative Commons License 2022.05.10 0 0 376

Mi köze a leütések közti időnek a billentyűk távolságához?

Egy ujjal gépelsz?

 

 

Dehamár mai teknika meg lehalgatás...

Hallgassák le a billentyű kommunikációját, és megvan minden leütés.

És honnan tudod, hogy nem látják, amit gépelsz?

Előzmény: Wathmon Drophar Espardo (375)
Wathmon Drophar Espardo Creative Commons License 2022.05.10 0 0 375

Kérdéseim lennének:


A billentyűzet leütéseinek hangjáról meg lehet állapítani a jelszót?
Ha tudják a billentyűk leütése között eltelt időt és ezzel a leütött billentyűk távolságát, abból a hacker tudhatja a jelszót?
Mai technikával könnyű lehallgatni és ehhez kapcsolódhat a jelszó megszerzése. Még kifejthetem, ami nem érthető...

 

Előre köszönöm!

egy hazafi Creative Commons License 2022.03.14 0 0 374

Sziasztok!

 

A munkahelyen az utóbbi időben egyre inkább elszaporodtak a kéretlen levelek az Outlook-on keresztül, és hiába jelöljük meg azokat spam-ként, egyre csak jönnek.

Az intézményvezető úgy döntött, ideje lenne beszerezni egy jó, hatékony és megbízható vírusírtót, akár fizetőset is. Tudnátok ilyet ajánlani nekünk?

Úgy tudom, a spam-ek ellen nem jó egy vírusírtó, de már odáig fajult a helyzet, hogy az elküldött levelek mellé is befészkelődnek, tehát valószínűleg fertőzött a rendszerünk valamivel.

Geeksadvice Creative Commons License 2021.03.22 0 0 373

A Mac esetében mindenképpen az Intego esetében ezt a terméket független laboratóriumok tesztelték, és 100% -os észlelési aránysal rendelkezik: https://geeksadvice.com/intego-review/ 

A Windows operációs rendszerhez a Restoróval mennék, ez a szoftver újratelepítés nélkül kijavíthatja az os rendszert víruskárosodás után https://remove.guide/restoro-review/

neterz Creative Commons License 2020.07.18 0 0 372

Alpha Innovatory kifejlesztett egy AI (mesterséges intelligencia) alapú hálózati vírus- és támadás-figyelő alkalmazást.

Itt lehet megtekinteni a cég oldalát: alphainnovatory.com

BéDéKá Creative Commons License 2018.06.22 0 0 371

A Windows 10-es operációs rendszer tartalmaz biztonsági központot, azonban ennek védelmét érdemes kiegészíteni egy külső szoftverrel is. A laptop biztonságáról és vírusvédelméről érdemes az érdemi munka megkezdése előtt gondoskodni és telepíteni egy ingyenes vagy egy fizetős víruskeresőt. A vírusvédelemről írtunk már részletesen is, a legnépszerűbb szoftverek: Panda, Bitdefender, Tencent, Trend-Micro, F-secur, Kaspersky, Avira, Symantec Norton, Avast, stb.

hgabi84 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 370
Stnach Creative Commons License 2017.06.30 0 0 369

En ESET SMart Security-t hasznàlok....soha nem talàltam jobbat mint az ESET pedig sokat probàlkoztam azelott kulonbozo virusirtokkal.

artila73 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 368

Sziasztok

 

Használt e valaki Bitdefender total security -t???

 

Win 8 bekapcsolása után, felállt a rendszer és pillanatok alatt ezt az üzenetet kaptam:

 

a képen látható....

 

a C: az egy  ssd, D, E egy-egy hdd amit csak formatálni akar

 

Álítólag a Bitdefender a ludas

 

Tapasztalt e valaki valami hasonlót? Előre köszönöm a választ

 

Üdv

Mentés

Enciske Creative Commons License 2016.12.07 0 0 367

Sziasztok!

Használ valaki tabletre való Zoner vírusirtó programot? Most töltöttem le és futtatás után azt írta, hogy a tab. sérülékeny állapotú.Az eredmény függöben, ami azt jelenti, hogy vírust talált, a problémát ellenőrizni és javítani kell. Ezt végképp nem értem. Ez nem a program feladata, én mit csináljak?

Egyáltalán nem értek a dologhoz, kérem, aki tud segítsen. Köszönöm.

harcsy Creative Commons License 2013.12.28 0 0 366

Jelzi, hogy frissitsd a regisztrációt. Pár kattintás.

Előzmény: ikarus255 (365)
ikarus255 Creative Commons License 2013.12.27 0 0 365

Avast free verziója, ha lejár engedi újra telepíteni?

Előzmény: bazidzsó (364)
bazidzsó Creative Commons License 2013.12.11 0 0 364

Az Avast! kiváló, én évek óta használom, nekem bevált. Van Free verziója is, amit pl. te is használsz, az is jó védelmet nyújt. Ezt évente kell megújítani és utána használhatod tovább. Érdemes időnként a rendszertöltéskori vizsgálatát is lefuttatni, ezzel az esetlegesen bejuttott vírusokat is ki lehet szűrni. Én minden beállítását a "Magas"-ra állítottam.

Előzmény: így helyes (363)
így helyes Creative Commons License 2013.12.10 0 0 363

Nagyon köszönöm a választ. Végül mégis az avast!-ot töltöttem le, de lehet, hogy ez is csak próbaverzió.
Azóta is nézem a netet, ha bármit megtudok, ígérem, beírom.

Előzmény: Törölt nick (361)
DontWasteMyTime Creative Commons License 2013.12.06 0 0 362

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni? A problémám az lenne, hogy amikor felraktam az avastot, akkor a felrakása után még rendesen működött, de amikor másnap újból bekapcsoltam a gépet, akkor nem tudtam csatlakozni az internethez, mivel 720-as hibakódot dobott ki (vmi olyasmi, hogy a ppp protokollhoz nem tud csatlakozni). Letöröltem és utána ismét lehetett csatlakozni. Gondoltam akkor kipróbálok más vírusírtót, hátha az működik így leszedtem az avg-t. Felrakás után közvetlen még az is jó volt, de a gép újbóli bekapcsolását követően az is 720-as internetes csatlakozási problámát eredményezett. Letöröltem, de ez annyival rosszabb volt az avastnál, hogy a letörlését követően sem lehetett csatlakozni. Így rendszervisszállítást csináltam és most újból tudok csatlakozni a nethez, de nincs egyetlen vírusírtó se a gépemen. Valaki esetleg meg tudná mondani hogy mit kéne csinálnom ahhoz, hogy a vírusírtók ne akasszák ki az internetem?
Az op. rendszerem xp. A netem pedig digi lanos net, dinamikus ip-vel.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 361

Nekem is 8.1-em van,szerintem elég a nem látható Defender.De értelek én,nem találtam 8.1-re alkalmas real-time ingyenes virusirtót.Valaki egy fórumon lelkesen jelentette,hogy a Quick Heal fut a 8.1-en,megnéztem,de nem ingyenes.Ezért időnként lefuttatok egy keresőt,pont a McAfee-t  és az EMCO antimalware-t.Persze ezek nem virusirtók.Nekem fut a Malwarebytes Anti-exploit-béta-a rendszerrel indul.Egyébként tökéletesen működik a 8.1,ha találsz valamit,ird már be a fórumra,légyszi-kösz!

Előzmény: így helyes (360)
így helyes Creative Commons License 2013.11.22 0 0 360

Sziasztok!
Új laptopom van, Win 8.1-es fut rajta. Mindjárt lejár a gyári telepítésű vírusirtóm (McAffee). Mit telepítsek és honnan? Ingyen szoftver kellene.

Előre is köszönök minden tanácsot!

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.26 0 0 356

Megállt a hajó?

sneci Creative Commons License 2010.11.15 0 0 355

Sziasztok! Érdeklődöm, hogy használja é valaki a Comodó vírusirtot?

Lenne egy kérdésem.

yxc432 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 354
Úgy látszik, mindenkit sikerült elüldöznöm.;)
Valakit érdekelne egy Internet Security 2010 bontatlan, (szép, csillogó celofán !!:-)) egy évig ingyen használható sw csoda?
yxc432 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 353
Igen, köszönöm, így már tiszta. ;)
Előzmény: locsemege (352)
locsemege Creative Commons License 2010.08.04 0 0 352
Nem jól érted. A boot-olás a Parted Magic CD-ről történne, tehát az alaplapnak nem kell tudnia az USB-ről boot-olást. A külső USB-s HDD arra való, hogy tárolja a steril felinstallált Windows image-et egy file-ban. Az USB 2.0 viszont kötelező, mert USB 1.1-en néhány GB vélhetően több napig mászna át.
Előzmény: yxc432 (350)
locsemege Creative Commons License 2010.08.04 0 0 351
Hozzászólást megjelenítő hozzászólás.
yxc432 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 350
Ha jól értem, akkor ehhez minimális feltétel egy olyan PC, amelyikre usb-n át csatlakoztatott hdd-vel lehet butulni.
Előzmény: locsemege (349)
locsemege Creative Commons License 2010.08.03 0 0 349
Jaj, kimaradt egy "apróság". Tegyük fel, szűz a külső HDD-d az elején, akkor ugye partícionálni kell. Tehát a legelején, még a formázás előtt:

fdisk /dev/sdb

Ad egy interaktív felületet. 'p' paranccsal tudod megnézni a partíciós táblát. Az aposztrof nem kell, csak az olvashatóság miatt írom. Ha van rajta partíció, töröld le 'd' paranccsal. Ha - már - nincs, hozz létre egyet az 'n' paranccsal. Megkérdezi, primary, vagy extended. Primary legyen. Azon belül az 1-es bejegyzés. Kezdő és végződő szektornak jó, amit felajánl, tehát csak entert nyomsz. Így a teljes külső HDD ez a partíció lesz. Típusnak jó lesz a 83-as azonosító, hiszen linuxos filerendszert teszel bele. Tehát ehhez nem kell nyúlnod. Ha rendben van, 'w' paranccsal a partíciós táblát kiírva a HDD-re, kilépsz az fdisk parancsból. Ugye most végig a külső HDD-ről beszélek, nehogy azt partícionáld, ami a gépben van, rajta a Windows-zal.

Aggódás miatt ne húzd le a belső HDD-t, mert akkor a külső lesz az sda, s attól tartok, összezavarna. Mindenesetre figyelj oda, mit csinálsz. A Linux nem kérdez. Végrehajtja, amit mondasz neki. Nem néz hülyének. Ha mondasz neki valamit, akkor azt nyilván azért teszed, mert komolyan is gondolod.

Ha az fdisk figyelmeztetést küld azért, mert a DOS kompatibilis mód elavult, teheted, hogy nem foglalkozol az üzenetével, de egy 'u' paranccsal válthatsz LBA címek nézetre is. De akár eleve indíthatod így az fdisk-et:

fdisk -u /dev/sdb
Előzmény: locsemege (348)
locsemege Creative Commons License 2010.08.03 0 0 348
Például letöltöd innen a Parted Magic nevű live Linuxot, kiírod image-ként - tehát nem file-osan! - az iso file-t egy CD-re, arról boot-olsz. Feldugsz a gépre egy akkora külső HDD-t, amelyre felfér a menteni kívánt partíció. Tegyük fel, a belső HDD az sda, a külső az sdb eszköz. A külső HDD-t megformázod ext3-ra, ezt - és itt a többi műveletet is - természetesen root joggal teszed:

mkfs.ext3 -L Backup /dev/sdb

Létrehozol egy mountpoint-ot:

mkdir -p /mnt/backup

Felcsatolod ide a külső HDD filerendszerét írható, olvasható módban:

mount /dev/sdb1 /mnt/backup

Feltételezem, a mentendő partíció az első HDD első partíciója, azaz az sda1 névre hallgató. Ekkor a mentés így néz ki:

dd if=/dev/sda1 of=/mnt/backup/backup.img bs=1M; sync

Órákig dolgozik, s nem tudod, hol tart. Ha kíváncsi vagy rá, küldj egy SIGUSR1-et egy másik terminálról a dd parancsnak:

pkill -SIGUSR1 -x dd

Amikor elkészült, visszaadja a promptot. Csatold le a külső HDD filerendszerét:

umount /mnt/backup

(Nem maradt ki egy 'n' betű, mégha úgy is tűnik.)

Most már lehúzhatod a külső HDD-t.

Visszafelé hasonló, csak az irány más. Tehát adva van a backup image, ezt kell az összegányolt partícióba beleszuszakolni. Boot-olsz a Parted Magic-ről, feldugod a HDD-t, amelyen az image van.

Létrehozod a csatolási pontot:

mkdir -p /mnt/backup

Felcsatolod a külső HDD ext3 filerendszerét csak olvashatóan:

mount -o ro /dev/sdb1 /mnt/backup

Visszamásolod az image-et:

dd if=/mnt/backup/backup.img of=/dev/sda1 bs=1M; sync

Ha unatkozol, egy másik terminálról megnézed, hol tart:

pkill -SIGUSR1 -x dd

Miután elkészült, lecsatolod a külső HDD filerendszerét:

umount /mnt/backup

Lehúzod a külső HDD-t, újraindítod a gépet. Immáron a tiszta Windows boot-ol. Feltételeztem, hogy a Windows az sda1-en van, az adatoknak lehet egy sda2 ntfs filerendszer, vagy sda2 extended, melyben sda5 logikai drive az adatoknak lévő ntfs. Mert mondjuk teszem azt 400 GB os hatalmas partíciót sok idő lenne másolni, így a windows-os partíció 20-30 GB-nál ne legyen több. Így is órákig tart szerintem ennyi adat átmásolása. Nyilván ha az image-ed egyszer megvan, akkor azt már nem kell többször elkészíteni, csak a második blokk, az image sda1-re másolása kell rendszeresen.

Lehetne tömöríteni is, de most nem bonyolítom az életed. :)

A partíciókat az

fdisk -ul

paranccsal tudod ellenőrizni, ha kételyeid lennének. Természetesen az összegányolt Windows elvész, hiszen felülírjuk az egész partíciót, még a filerendszer üres szektorait is.

A Linux case sensitive, tehát figyelj oda, hol írtam kis, s hol nagy betűt!

Sok sikert! :)
Előzmény: yxc432 (347)
yxc432 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 347
Köszönöm, az 1. megoldás érdekelne, hogyan lehet image-t csinálni és visszamásolgatni?
Előzmény: locsemege (346)
locsemege Creative Commons License 2010.08.03 0 0 346
Azért a számítógép használatához felelősségvállalás is tartozik. Az, hogy a kreatív gyerekeket nem szabad korlátozni, tényszerűen ostobaság. Akkor nyugodtan terjeszthet pedofil képeket, mert szegényt nem szabad korlátozni? Netán erről a gépről feltörheti mások gépét, mert ő kreatív? A jogszabályok a kreatív gyerekekre nem vonatkoznak? A fertőzött gép szórhatja a spam-eket a világba, ami majd az én sávszélességemet is pazarolja? Ne vicceljünk már!

Amit én csinálnék:

1) Tiszta telepítés, erről csinálnék image-et, majd az image-et kétnaponta visszamásolnám a gépek HDD-jére. Elég munkaigényes, a kölök nincs korlátozva, s lényegében szabadon bűnözhet, viszont legalább néha használhatóvá tesszük a gépet.

2) Normális jogosultságkezelés, admin jelszót nem tudják a csemeték, használják a gépet a fiatalok sima, azaz korlátozott felhasználóval. Az a helyzet, engem sem ér lelki károsodás, hogy a firefox process-em nem root jogokkal, hanem locsemege nevében fut, s így írom a hozzászólásomat.

3) Felraksz nekik egy Linuxot normális jogkezeléssel - mondjuk ott ez alapvetés, nem is igen lehet másképp -, aztán a kreatív csemetéknek lenne mit tanulniuk. Bőven. Mire megtanulják az Advanced Bash-Scripting Guide című művet, s kipróbálják tudásukat script-eket írogatva, nem csak ez a nyári szünet telik le, de még a jövő évi is. :)

Mottó:

Tömött villamos, két, egymással szemben lévő szék. Az egyiken egy kedves öreg néni kuporog, a másikon egy nő a gyerekével az ölében.

A kissrác himbálja a lábát, és állandóan belerúg a néni térdébe. Az öregasszony egyre hátrébb húzódik, várja, hogy az anya mikor szól rá a kölyökre. De mivel ez nem történik meg, udvariasan megszólítja az anyát:

- Elnézést hogy zavarom, a kisfia folyamatosan rugdossa a lábamat, és ez az én koromban már nem tréfa, eltelál egy csontot, vagy egy eret, akkor az újságosig vagy a patikáig se tudok lemenni. Legyen szíves szóljon rá.

- Mit akar? - reccsen rá az anya. Én nem fogom egy ilyen vénasszony miatt korlátozni a gyerekemet a testi szabadságában! Foglalkozzon a saját dolgával, ne az én gyerekemmel!

A villamoson mindenki megdöbbenéssel nézi végig a jelenetet, míg egy tipikus rocker (acélbetétes bakancs, tar frizura, feszűlős gatya, bőr kabát, fülében üvölt a Tankcsapda) kiveszi a szájából a rágót, és gyönyörűen beledolgozza a nő hajába, majd lágyan így szól:

- Engem sem korlátoztak gyerekkoromban!


:)
Előzmény: yxc432 (345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!