Keresés

Részletes keresés

Pachet Creative Commons License 2005.01.22 0 0 130

Üdv!

 

Tud valaki vmilyen infót a Nagaraja klánról? A független klánoknak hol lehet utánanézni?

pheobe Creative Commons License 2005.01.03 0 0 129

B.U.É.K. minden kedves vámpír-barátnak :)

Most péntekre nem tudtok valahol Bp.-n dark-gothic bulit?

Lalil Creative Commons License 2004.12.31 0 0 128
B.Ú.É.K.!!!!:)))

Én má' jáccottam vele, bebeeee!!!:))) Jó a graf, meg a muzzik is... mit mondjak izé írjak még...:)
Ki kell próbálni! :)= Amúgy tök jók benne a Gangrelek.
Előzmény: birefi (127)
birefi Creative Commons License 2004.12.28 0 0 127

Az enyém már így is mókás. :)

Kellemes ünnepeket. Előre és utólag.

By the way, ha vki már játszott Bloodlines-szal meséljen! Hadd csorogjon a nyálam. :) Azt akartam karácsonyi meglepinek, de sajna nem jött össze. :(

Előzmény: Leclerc (126)
Leclerc Creative Commons License 2004.12.21 0 0 126

Haha...

Az a mákod, hogy nem jut eszembe vmi poén a tiedre:DDD

Amúgy nem olyan hosszú a név:))

Üdv!

Előzmény: birefi (125)
birefi Creative Commons License 2004.12.21 0 0 125
Gondoltam vhogy rövidítem a neved. De úgy látom nem zavar, tehát maradok ennél. :)
Előzmény: Leclerc (124)
Leclerc Creative Commons License 2004.12.20 0 0 124

Miért vagyok Léc?:))

 

Előzmény: birefi (122)
Lalil Creative Commons License 2004.12.20 0 0 123
Ó! :)

Nem baj, azért én még mindig hajtom a Lestatot! Majd csak meglesz!
Előzmény: birefi (122)
birefi Creative Commons License 2004.12.20 0 0 122

Lécnek igaza van nem besorolhatóak, mivel Rice teljesen más felfogásban képzeli a vámpírokat. (Ezért döbbentem le, hogy a Bloodlines leírását készítő Gamestaros "zseni" hogy írhat le akkora bődületes baromságokat. Azt írta ugyanis, hogy a WoD Rice könyvein alapul.)

 

Amúgy, ha nagyon be kellene sorolni, akkor én is torcsikhoz sorolnám őket, de simán lehetnének ventruek is. Sőt ha jól belegondolunk még a brujah sem lehetetlen. Képességeik és mentalitásuk alapján persze a torreádorok a leggyanúsabbak, csak ugye a nemesi származás, a fene nagy küldetés tudat, vezérkedés, emberbarátság.

Hm. Torcsik lesznek mégiscsak. :) 

 

A Lestat könyv szvsz halálra unalmas, kölcsönkaptam egyszer. Olyan mint a Notre Dam-i toronyőr. Úgy olvasható, ha pörgeted és mindig csak bele-bele olvasgatsz. Ha ugyanis végigolvasol egy-két oldalt teljesen akkor szépen elalszol. Simán van 10-20 oldal amíg semmi sem történik, csak vmi homályos fejtegetés van arról hogy mi a véleménye Lestatnak az egyik fafajtáról, a politkáról vagy épp a korabeli Párizsról. Dögunalom.   

Előzmény: Lalil (118)
Lalil Creative Commons License 2004.12.19 0 0 121
Azt a könyvet én is keresem, és sehol nem láttam! De csatlakozz te is hozzánk a Dáin fórumán! követeld te is a Lestat kiadását, hát ha végre tesznek is valamit érte! A www.dain.hu fórumába menj bele, és ott lesz egy Lestat-os fórum. Ott kell megpróbálni. De nem nagyon szoktak válaszolgatni nekünk... Azért próbáld meg te is! Sok sikert!:)=
Előzmény: pheobe (115)
Lalil Creative Commons License 2004.12.19 0 0 120
OK! Köszi a véleményedet! :)=
Előzmény: Leclerc (119)
Leclerc Creative Commons License 2004.12.19 0 0 119

Kire gondolsz?

Lestat? Gabrielle? Vittorio?

Szerintem őket nem nagyon lehet beskatulyázni sehova...

Lestat jellemre tiszta torreador, de mégsem az!

üdv!

Előzmény: Lalil (118)
Lalil Creative Commons License 2004.12.19 0 0 118
Üdv, vértestvérek! :)=

Tökre kíváncsi lennék rá, hogy Ti, mint aktív - vagy nem aktív, esetleg csak a műfajt kedvelő - szerepjáték-őrültek, milyen klánokba osztanátok be Anne Rice karaktereit? Ez engem roppant módon érdekel! Van egy szerepjátékos ismerősöm, de vele sajna még nem tudtam erről eldiskurálni, mert nem olvasott Anne R.-t, ezért kíváncsi lennék a ti véleményetekre! Már aki hozzá akar ehhez szólni.
zazadam Creative Commons License 2004.12.11 0 0 117
Kicsit kihaltnak tűnik az oldal gyerekek...:)
birefi Creative Commons License 2004.08.26 0 0 116
goth buli kapcsán nekem nincs ötletem, de a Karabély topikjában talán lesz aki tanácsot tud adni. Mert ott mintha lett volna szó róla.
Előzmény: pheobe (115)
pheobe Creative Commons License 2004.08.25 0 0 115

Sziasztok!

 

Égen-földön próbálom megszerezni a Lestat, a vámpír című könyvet. Van tippetek hol lelhetem fel? Bárhol, bárkitől megvenném.........

Amúgy végig olvastam a topicot az elejétől, ami infót csak leltem utánnanéztem, reménytelen...mindenhol azt mondták iratkozzak fel váró-listára...:((

 

Amúgy ismertek Bp.-n olyan szórakozó helyet, ahol dark-vagy gótik esteket szoktak tartani? Az igazság, hogy kutató munkához kellene..

Az email címem: pheobe3@freemail.hu, szivesen vennék bármilyen nemű infót!

Előre is köszi

birefi Creative Commons License 2004.08.25 0 0 114
Na igen az egész Anne Rice vámpír képe. Ami nem rossz, sőt helyenként nagyon érdekes.
Mondjuk irodalmi igényessége miatt helyenként elképesztően unalmas, de ha megvan a kötelező irodalom rutin (lapozgass :) ) akkor tud jó lenni. A Pandora tetszett, a Lestat csak helyenként.
Az interjú a vámpírral film qrva jó volt, és most igyexem dvd-n megszerezni.
Sajnos a "folytatás" nagyon gyenge, ami fura, mert pl. a Lestat-ból egész jó filmet lehetett volna csinálni.
Az egész emlékeztet az Alkonyattól pirkadatig 2. részére. Minőségileg. :(

Van Helsing film tűrhető, egyszer rendben kategória. (Ezzel túlszárnyalja a Kárhozottak királynőjét, by the way :) )
Előzmény: Neira (113)
Neira Creative Commons License 2003.07.03 0 0 113
Mit is mondjak, nem sietted el a választ...
a krónikák sorban:

Interjú a vámpírral*
Lestat, a vámpít*
A Kárhozottak királynője*
A testrabló meséje
Memnoch, a Sátán
Armand, a vámpír
Merrick
Vér és arany

az Új vámpírtörténetek pedig:
Pandora*
Vittorio, a vámpír

Eddig magyarul a *-al jelöltek jelentek meg. az 1. még nagyritkán fellelhető antikváriumokban, a 2. bajosan és borsos áron. A 3. a dáin kiadó honlapján megrendelhető, a Pandora pedig a mai napig bolti forgalomban van. Ja a legfontosabb: az írónő Anne Rice.

Előzmény: RobertDeNitro (112)
RobertDeNitro Creative Commons License 2003.07.01 0 0 112
Hi!
Sajnos nem olvastam a Vámpir krónikákat. Ez egy régi sorozat? Nem láttam sehol, és a Kárhozottak királynője könyv pedig ugye egy második rész ebben a sorozatban. Mi az első rész cime? Van tipped, hogy esetleg hol lehetne beszerezni?
Ez ugye nem a world of darkness kiadványa?

Hé, más téma, hallottatok már a hellsing-ről? Hellsing a vámpirvadász, egy anime, amit állitólag megfilmesitenek. Nemtom hogy kell képet csatolni, de a Hardwireden találtok képet róla, ha érdekel.

Peace!

Neira Creative Commons License 2003.06.15 0 0 111
Szervusz! Nos a film elvileg (hangsúlyozom ELVILEG) a KK könyv alapján készült, de nagyon elb*szták. Rosszak a szereplők (nem a színészek), a történet pedig csak nagyvonalakban kapcsolódik a Vámpírkrónikákhoz. Olvastad valamelyiket?
Előzmény: RobertDeNitro (109)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.06.14 0 0 110
Hali! A Kazaan fenn van a Nosferatu.avi
RobertDeNitro Creative Commons License 2003.06.13 0 0 109
Hi!
Ez a fórum olyan halott, mint maguk a vámpírok...
Nemrég láttam a Kárhozottak királynője c. filmet, tudom, biztosan alap, dehát ez van, most jutottam hozzá. Lenne egy kérdésem, ez a film ugye nem egyezik meg a Kárhozottak királynője c. könyvvel? Vagy igen? A könyvet a Dain kiadó nemrég újra kiadta, csak azóta nem volt időm könyvesboltba menni, és elolvasni a tartalmát, szal, ha valaki tud segíteni megköszönném...
Egyébként a filmben LeStat (lehet hogy rosszul írtam) olyan mintha a HIM-es Villie Valobol, és Marilyn Mansonból gyúrták volna össze. Kinézetre Villie, a hangja pedig Mansonra hasonlít, de csak mikor énekel. A film mondjuk nem vágott a földhöz, kicsit gagyi volt a sztori, és erősen vérszegény :)
Písz!
birefi Creative Commons License 2003.05.29 0 0 108
Vagy csak régiek. Mint a farkasemberek. :)
Előzmény: RobertDeNitro (107)
RobertDeNitro Creative Commons License 2003.05.29 0 0 107
Hé! és ha a vámpírok valóban csak hibás programok a Mátrixban? ^_^
birefi Creative Commons License 2003.05.12 0 0 106
Ez marhaság. Eddig el mertél aludni. És ugyan mit ér ha nem alszol?
Előzmény: rozsgez (105)
rozsgez Creative Commons License 2003.05.10 0 0 105
Ha léteznek a vámpirok, akkor nem is merek majd elaludni mátol!
birefi Creative Commons License 2003.04.27 0 0 104
És milyen jól csinálták. Még az újság is megírta, hogy profi módon történt a "műkincs" rablás. És vhogy semmi védelem nem volt, pedig komoly erők tartozkodtak a városban, és pl. az olajügyi minisztériumot több harckocsi védte.
Ide még hogy-hogy nem még egy katona se jutott.
Vicces véletlen nem?
Mondjuk én megjósoltam előre. Igaz-e?
De hát ki hisz egy tremere-nek. :(

Előzmény: ÉSzAH (103)
ÉSzAH Creative Commons License 2003.04.26 0 0 103
Nézzenek oda, milyen ismerős arcok, vagy inkább nicknevek vannak itt. Sziasztok!

Nagyon jó ez a kis topik. Egyelőre még csak bele-bele olvasgattam, de nagyon érdekes dolgokról van szó. Engedelmetekkel belekotyognék majd.

Addig is szeretném kifejezni mélységes megdöbbenésemet és kétségbeesésemet, amiért az Ősi Földről, az Első és Második városaink hazájából a féregéletű perclények ismét kirabolták a műkincseket. Mélységesen le vagyok sújtva.
Drága Nosferatu társaim. Ha tudtok valamit az elkövetőkről, akkor osszátok meg velem, hadd idézzem őket Széth igazságszolgáltatása elé.

Még egyszer üdv mindenkinek.
ÉSzAH

Bard Creative Commons License 2003.04.23 0 0 102
Amazon.com. Magyarul? Felecsdel. De ha mégis sikerül, azér szóljál... :-)
Előzmény: NoSFeRaTu (101)
NoSFeRaTu Creative Commons License 2003.04.23 0 0 101
Hali!
A topic nagyon Über, csak nincs türelmem végigolvasni és sajna időm se a netezéshez (az indexre is most jöttem).
Azért írok, hogy megkérdezzem, nem tudja-e valamelyikőtök, hol lehet beszerezni a Nosferatu filmet (eredetit prsze- 1922) (lehet találgatni honnan a nevem...). Asszem ejtettetek is néhány szót róla.
Ill. a következők (nem vámpír, de ugyanaz a müfaj)is baromira érdekelnének: Dr.Caligari (1920?), Gólem (1914, 1920), A prágai diák (1913), Panoptikum (1926), Metropolis vágatlan verz. (1926)(vagy ha esetleg vetítik őket valahol Pesten).
A netes szerepjáték nekem kissé luxus lenne, de ha kell élőjátékra fogható embrke, csak tapsoljatok egyet.(a Vampot csak párszor játszottam, ismerem még valamennyire a Cthulhut, Káoszt, ADnDt, meg még kisebbeket, a M.A.G.U.S.t, Star Warst kenem-vágom lassan 10 éve)
Köszi... >:-)=

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!