Keresés

Részletes keresés

DuDoR Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10
Még mindig off

Megtaláltam a cherubion új oldalát bár még nagyon gyenge. Sajnos az új galaxis sorozatról semmi infót nem leltem ott fel.

Irj az info@cherubion.hu -ra


Hyperion topik:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9081038&la=34794165
Előzmény: Mimoid (9)
Mimoid Creative Commons License 2006.08.01 0 0 9
Még mindig off

Megtaláltam a cherubion új oldalát bár még nagyon gyenge. Sajnos az új galaxis sorozatról semmi infót nem leltem ott fel.

www.cherubion.hu
Előzmény: DuDoR (8)
DuDoR Creative Commons License 2006.07.31 0 0 8
OFF továbbra is - dehát nem jönnek valamiért az ontopik hozzászólások...

Amugy asszem jobb ha már senki nem rendel a cherubiontól, hallottam hírét, hogy nem nagyon teljesítik a rendeléseket.

Azért lehet, hogy érdemes próbálkozni, hiszen, mint tudjuk, a remény is meghal, de mégiscsak utoljára... :)

És ha mégis küldik a könyvet, akkor nagy valószinűséggel gyorsabban meglesz, mintha az antikváriumokra várnál.
Előzmény: Mimoid (7)
Mimoid Creative Commons License 2006.07.31 0 0 7
Ok, értem köszi az infót

A Hyperion első része megvan és azt lehet is kapni könyvesboltokban. Bár nem értem mért nem fogytak ezek jó ssi-fi írók, mert például az agavénél Banks és Dick jól mennek. Ez az új galaxis sorozat nekem előjegzésben van az antikváriumokban, de sztem csak lassan lesznek meg. Amugy most, hogy a deltavision felvásárolta cherubiont talán megjennek ezek az elmaradt könyvek is.

Amugy asszem jobb ha már senki nem rendel a cherubiontól, hallottam hírét, hogy nem nagyon teljesítik a rendeléseket.
Előzmény: DuDoR (6)
DuDoR Creative Commons License 2006.07.31 0 0 6
OFF OFF OFF

Addig is kérdeznék eggyet hátha tudod rá a választ. Úgy tudom tervezte a Cherubion, hogy kiad egy Jack Williamson és egy Alfred Bester kötetet de nem tudom, hogy végül is megjelentek-e?

Nem jelentek meg. A Williamson könyvről tudok annyit, hogy a magyar fordítása elkészült.

Egy kicsit több infó...

Eredetileg a LAP-ICS és a Cherubion közös sorozatának, a Galaxis Könyveknek a további kötete lett volna, de 10 megjelent könyv után a LAP-ICS kiszállt a sorozatból.
Kissé később a Cherubion egyedül próbálta folytatni a sorozatot Új Galaxis Könyvek néven. Elkezdte Dan Simmons Hyperion könyveivel, de annyira rosszul fogytak ezek a könyvek, hogy kénytelen-kelletlen el kellett állni a kiadónak a sorozat folytatásától. :(

Érdekességképpen, itt a megjelent Galaxis könyvek listája:

Anderson, Poul ---- Változó csillag
Anderson, Poul ---- Tűzkorszak
Egan, Greg ---- Karantén
Farmer, Phillip José ---- A végzet álarca
Heinlein, Robert A. ---- A fenevad száma
Vance, Jack ---- Trullion
Varley, John ---- Titán
Niven, Larry - Pournelle, Jerry ---- Szálka Isten szemében - A Szálkák
Jeschke, Wolfgang ---- Midas
Silverberg, Robert ---- Vendég a jövőből

Új Galaxis Könyvek:

Simmons, Dan ---- Hyperion I-II
Simmons, Dan ---- Hyperion bukása I-II


Ezeket érdemes keresni az antikváriumokban, sőt a Hyperion könyvek valószinüleg még meg is rendelhetők a Cherubiontől. (Persze nyilvánvalóan nincs semmi garancia arra, hogy mindenkinek tetszik az összes könyv, de én úgy érzem, egyik könyv miatt sem kell szégyenkeznie a sorozat szerkesztőjének, hogy beválogatta, megjelentette.)
Előzmény: Mimoid (5)
Mimoid Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5
Szia DuDur

Ha egyszer sikerül beszerezni az időjárőrt(amire van is tippem, hogy hol fogom), akkor utána nézek az ajánlatodnak.
Addig is kérdeznék eggyet hátha tudod rá a választ. Úgy tudom tervezte a Cherubion, hogy kiad egy Jack Williamson és egy Alfred Bester kötetet de nem tudom, hogy végül is megjelentek-e? Kerestem a neten is és az alexandrában is de nem akadtam nyomra. Szóval ha tudsz erről valamit akkor légyszi jelezd.

üdv.: Mimoid
Előzmény: DuDoR (4)
DuDoR Creative Commons License 2006.07.25 0 0 4
Aki megkedvelte Anderson időjárőr történeteit, annak nyugodtan merem ajánlani Aaron F. Loacher (Csikász Lajos) időjárőr történeteit.
Ugyanahhoz a témához nyúlt, persze Anderson engedélye nélkül (legalábbis tudtommal), de számomra mentségéül szolgál, hogy az eredmény eléggé jól sikerült.

Két megjelent könyve van

Aaron F. Loacher : Őrjárat az időben (a címlapon valamiért "Időjárőr" szerepel :)
ezt a Lazi kiadó adta ki.
A másik "Az idő kalózai" Cherubion antológia címadó története.


(A Lazi kiadású könyvnek két kiadása van, az első piros borítójú, a második fekete alapú.)
Mimoid Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3
Sziasztok

Ha valakinek megvan az Időjárőr két magyarul megjelent része és el is akarná adni az dobjon meg egy maillel.
Sezlony Creative Commons License 2005.05.20 0 0 2
A 176. Galaktikában megjelent egy Időjárőr novellája, Eutópia címmel. Érdekessége, hogy a felvillantott alternatív történelmi vonalnak magyar vonatkozásai vannak. Nem a legjobb írása a szerzőnek, de elolvasható. Van meleltte egy ki magyarázó szöveg is anderson Időjárőrös univerzumáról.
Előzmény: feszoj (-)
RogerWilco Creative Commons License 2005.05.20 0 0 1
Poul Andersonnak vannak más könyvei is?

Nem számoltam meg, de vagy százat írt

http://www.fantasticfiction.co.uk/authors/Poul_Anderson.htm
Előzmény: feszoj (-)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.01.10 0 0 0
0
Előzmény: feszoj (-)
feszoj Creative Commons License 2003.01.30 0 0 topiknyitó
Sziasztok.
Mi a véleményetek erről a két könyvről?
Poul Andersonnak vannak más könyvei is?
Nekem nagyon bejött ez a két könyv.
1994-ben jelent meg a 2.Jólenne tudni van-e ujabb része ,és mikor jelent meg. Józsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!