Keresés

Részletes keresés

tzh Creative Commons License 15 perce 0 0 151275

Hidizs -re erdemes rakeresni jobban, amazonos vagy ott viszont nem lattam Shanling dongle-t. Hiby is csinal jo dolgokat, ez a ket marke jo hirnevu a DAP categoriaban, szoval eselyes hogy a dongle is jol szol. A telefonhoz kepest legalabbis elorelepes

Előzmény: tzh (151274)
tzh Creative Commons License 20 perce 0 0 151274

USB kimenethez egy un USB dongle kell, ami egy mini dac/amp tehat a hangzast abool kapod, nem a telobol, az csak a digitalis adatot kuldi at USB-n

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151241)
tzh Creative Commons License 30 perce 0 0 151273

Nalam meg mar attol beindul, ha 4 meterrel odebb a grillezo elkezdi megegetni a melegszendvics tetejen a sajtot, vagy a kenyer szelet.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151272)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 1,5 órája 0 0 151272

Füstérzékelőkről/tűzriasztókról megvan a véleményem... Tegnap egy különösen erős széllökés visszanyomta a kéményből a füstőt, kályhából pár mp-ig orrán-száján dőlt a füst. Olyan füst lett az alsó szinten a házban, hogy vágni lehetett. Hat füstérzékelő van a házban, optikai, szénmonoxidérzékelős, hagyományos vegyesen, kettő a kályha közvetlen közelében, egy az elsőszobában a földszinten, egy a konyhában, kettő a felső szinten. A hatból egy indult be - a földszinti előszobai. Nem tudom a többi (különösen a földszintiek) hibás-e (teszt szerinte jók), vagy ennyi füst még nem volt elég a riasztáshoz (elég durva ha így van)... És jó minőségűek, márkásak, és nem a legolcsóbbak...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2 órája 0 0 151271

Minap jött Paramount+-ra, most néztem, picit valószinűtlen mint általaban a Mission Impossible filmek, de ettől függetlenül nagyon jó, tudom ajánlani. Üdítő az szuperhősök meg CGI tengerében.

https://www.rottentomatoes.com/m/mission_impossible_dead_reckoning_part_one

KawaBazsy Creative Commons License 2 órája 0 0 151270

+1 :-)

Előzmény: seci (151269)
seci Creative Commons License 3 órája 0 0 151269

42 :)

-seci

Előzmény: Némedi László __ (151256)
Bmrenault Creative Commons License 5 órája 0 0 151268

Megnézek 100 használt kocsit és a 38 dik után is olyan kottla mint az első.

Egyéjszakás kapcsolatok? Lepattintasz 37 jó csajt?

Alkalmi vétel?

 

Előzmény: Némedi László __ (151267)
Némedi László __ Creative Commons License 6 órája 0 0 151267

OK, meggyőztél

 

a két perces összefoglaló:

a matematikailag legoptimálisabb megoldás egy típusú feladatra, amely az, hogy egymás után jönnek valamik, amik közül kellene választanod a "legjobbat", akkor az, hogy az első 37%-ra nemet mondasz (figyelve persze a paramétereit), majd a maradéknál az első, amelyik jobb, mint amit eddig láttál azt válaszd.

 

tehát ha lakást keresel, vegyük, hogy kb 100 lakásra van időd, akkor 37-et nézz meg, de ne vedd meg, és vedd meg ezután az elsőt, ami jobb volt, mint bármely előző.

 

vagy ha párt választasz, és 10 évet szánsz rá, hogy megtaláld a legjobbat, 3,7 évig bulizz ismerkedj, de ne lépj hosszú kapcsolatba, majd az első olyan, aki jobb, mint az eddigiek vedd el :)

 

vagy alkalmazott felvétel (hasonlóan)...

 

a 37 persze sok mindenben még szép matematikailag, de betettem a linket az előbb...

Előzmény: cam aro (151261)
Némedi László __ Creative Commons License 6 órája 0 0 151266

26 matematikailag nem olyan szép (nem használható sok mindenre, nem alapja sok mindennek)

:)

Előzmény: cam aro (151263)
Némedi László __ Creative Commons License 6 órája 0 0 151265
Előzmény: KawaBazsy (151264)
KawaBazsy Creative Commons License 7 órája 0 0 151264

Foglald már össze pár mondatban lécci, nekem sincs türelmem megnézni. :-) Rühellem, h mióta lusta olvasni az emberiség, azóta hosszú videókba rakják az egyszerű infokat is

Előzmény: Némedi László __ (151258)
cam aro Creative Commons License 13 órája 0 0 151263

mi van a 26-al ? 

..a 11-el.. 

a 97-el ? 

 

matolcsy gyuri.. te vagy az ? 

Előzmény: Némedi László __ (151258)
cam aro Creative Commons License 13 órája 0 0 151262

matek .. ? 

Előzmény: Némedi László __ (151258)
cam aro Creative Commons License 13 órája 0 0 151261

23:50,  -majd  felora. - hogy egy random valasztott szam mit szamit ? 

ne haragudj.. nem erdekel. 

 

az 5 perces megoldasokat szeretem. 

ott nincs wanker.. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Némedi László __ (151258)
Némedi László __ Creative Commons License 14 órája 0 0 151260

Hannah is megemlíti ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=yFVXsjVdvmY

 

Előzmény: Némedi László __ (151258)
Némedi László __ Creative Commons License 14 órája 0 0 151259

Don-kanyar Pervoje Sztorozsevoje

(5216) СТОРОЖЕВОЕ: Путешествия по Воронежской области. Красота какая! - YouTube

 

innen nem messze voltak pl harcok, nyáron szuperszép, télen (akkor) -40 fok volt...

Némedi László __ Creative Commons License 14 órája 0 0 151258

matek :)

 

például a vége felé láthatod, hogy miért kell tudnod a 37ről lakásvásárlásnál, vagy párválasztásnál... (matek, nem poén)

 

 

Előzmény: cam aro (151257)
cam aro Creative Commons License 14 órája 0 0 151257

 

random. 

1-100. 

 

ketto percet neztem, mit igazol a 37?

 

 

( clickbait, vagy osszeeskuves elmelet... ?)

 

 

Előzmény: Némedi László __ (151256)
Némedi László __ Creative Commons License 14 órája 0 0 151256

Why is this number everywhere? (youtube.com)

 

mielőtt rákattintotok, gondoljatok egy számra 1 és 100 között, de random legyen :)

Némedi László __ Creative Commons License 15 órája 0 0 151255

a románok délebbre voltak (alapvetően bent a sztálingrádi katlanban, ami ekkor kezdett végetérni - illetve kb egyszerre ért véget a kettő)...

Előzmény: benojeno (151251)
cam aro Creative Commons License 15 órája 0 0 151254

 

 

ezert nem ertem, hogy hogyan lehet az, hogy dicsoitik azokat, akik oda kuldtek azt a par szazezer magyar katonat, ""

 

kik dicsoitik ? 

..lasd brexshit. 

---------------

 

mondjuk parszazezer embert kuldeni a donig ugy, 

hogy azok elis mennek... 

nem veletlenul hulyeztem. 

(tisztelet a halottaknak, de ez nem mentseg ) 

 

 

 

Előzmény: seci (151249)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 16 órája 0 0 151253

A Sony fejhallgatót megoldottam. Vettem utángyártott kínai ear pads-ot £8.99-ért és ez ugyanolyan kényelmes és jó passzív zajszűrő mint az eredeti, csak azzal ellentétben ez nem büdös még egy kicsit sem :-) Tökéletesen passzolt, két perc volt kicserélni.

Előzmény: tzh (151242)
benojeno Creative Commons License 16 órája 0 0 151252

Nem biztos, hogy hatalmas különbség volt... a belinkelt fotók kapcsán említik: "Budapest 1945. február 13-án került teljesen szovjet kézre. Az orosz csapatoknak három nap szabad rablást engedélyeztek a fővárosban, ekkor vitték el bőröndöstül Márta anyjának ruháit."

Előzmény: seci (151231)
benojeno Creative Commons License 16 órája 0 0 151251

Hol voltak a románok? Úgy emlékszem, abajgatták egymást a magyar katonákkal, lőttek egymásra...

Előzmény: Némedi László __ (151224)
Bofied Creative Commons License 22 órája 0 0 151250

Hali, úgy alakult, h megint ki kellene küldeni egy iratot Angliába, de lehetőleg minél gyorsabban, tudtok olyan futárcéget, aki néhány nap alatt kézbesíti, és mi lenne kb a költsége? A postával ugye 9 napig tartott..

seci Creative Commons License 23 órája -1 0 151249

Pontosan. Es ezert nem ertem, hogy hogyan lehet az, hogy dicsoitik azokat, akik oda kuldtek azt a par szazezer magyar katonat, téli felszereles nelkul, gyakorlatilag goiyófogónak.

-seci

Előzmény: Némedi László __ (151248)
Némedi László __ Creative Commons License 23 órája 0 0 151248

vannak dolgok, amik tudnak rezonálni az emberben (főleg, ha a családjáért aggódik), de a Don-kanyar vagy 1500 kilométerre volt...

Előzmény: seci (151247)
seci Creative Commons License 23 órája 0 0 151247

Azert lehet ez jol (jobban) is csinalni, mint szines-szagos maszlaggal.

 

Peldanak okaert itt van az egyetemeken meglehetosen nepszeru UOTC (university-officers-training-corps), ahol nagyon sok mindent csinalhatnak a fiatalok, persze lovoldozhetnek is. De alapvetoen "rendbe szedi" a fiatalokat ;)

 

Avagy a finnek teljesen mas szemletetuek: ott egy ferfi, aki kihuzza magat a katonai szolgalat alol siman le van nezve a tobbiek altal. Mondjuk teny, hogy az oroszok a II. VH-ban nem is igazan gyoztek le oket es az is teny, hogy finn katonak nem mentek haboruzni az orszagok kivulre (mint sajnos a magyarok)

 

A svajci rendszerrol meg szot se ejtsunk, de azt hiszem a svedeknel is valami hasonlo van.

 

-seci

Előzmény: Némedi László __ (151246)
Némedi László __ Creative Commons License 23 órája 0 0 151246

ezért is jegyeztem meg az oktatást, mint lehetőség cannon fodder képzésre.

 

Honvédelmi ismeretek, stb:

https://index.hu/belfold/2023/09/01/iskola-kozepiskola-gimnazium-oktatas-honvedelmi-miniszterium/

 

megalapozza, hogy mindig legyen alapanyag a katonaságnak.

 

(a kicsit szélesebb történelem tanítás már más, mert ha látod, hogy mi volt a háttér, vagy mi történt azokkal, akik résztvettek a harcokban, mit gondolnak később - akkor már világosabb, hogy miben kell egy embernek önként résztvennie...)

 

 

egyébként most mentünk végig pár történelmi filmen, és dokumentumfilmen (mi így szórakozunk), Path to War (LBJ film), és annak mintegy következményeként a Last Days in Vietnam, jól mutatta, hogy az a több tízezer amerikai katona a semmiért halt meg, és csak rengeteg szenvedést hoztak maguknak, és a mindkét oldal vietnamijaijanak  (ez a szó kifogott rajtam :)) )

javaslom így szekvenciában megnézni őket...

Előzmény: netszkvid (151245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!