Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 5 órája 0 0 141598

Na, egyszerű megoldás telefonon reklám nélküli YouTube nézésre.

1) Letiltani a YouTube app-ot

2) Telepíteni az Ecosia böngészőt

3) Megnyitni a YouTube website-ot az Ecosia böngészőben

És máris nincs reklám 🙂

Némedi László __ Creative Commons License 7 órája 0 0 141597
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (141531)
cam aro Creative Commons License 7 órája 0 0 141596
Előzmény: Némedi László __ (141595)
Némedi László __ Creative Commons License 8 órája 0 0 141595

Liz Truss is under mounting pressure to change course on her tax and borrowing plans after a new opinion poll gave Labour a historic lead over the Conservatives. The prime minister was rocked by a YouGov poll which found that Labour had a 33-point lead over the Tories, the biggest gap since the 1990s. The survey for The Times was published after Truss vowed to stick by the government’s “mini” Budget of last Friday, including £45bn of debt funded tax cuts, which sparked turmoil in financial markets.

Némedi László __ Creative Commons License 11 órája 0 0 141594

Elmeletileg a konz gazd politika pont arrol szol h az allam kivonula a piacrol. Persze ez modern kapitalizmusban mar lehetetlen, igy lersze nem sok eselyuk van valami hasznosat csinalni. A labournek van otlete, mert ott az allam a fo drive, tehat kell is otlet, persze egy vagon penz kell hozza... 

Nem hiszem h latunk valami ertelmeset ettol a politikus alapanytol... 

Előzmény: netszkvid (141593)
netszkvid Creative Commons License 12 órája 0 0 141593

Szerintem Sunak nem jon vissza- ha figyelted, o egy ilyen veletlen szerencses ficko volt, ha Javid nem orrol meg 2019 ben es nem mond le, a mai napiog nem ismernenk a nevet. De emiatt hirtelen penzugyminiszterkent talalta magat, raadasul a koronavirus alatt osztotta  a  penzt ket marokkal, nem csoda ha nepszeru volt... De a vilagon semmi olyasmi talentumot nem villantott ami alapjan egy akarmilyen orult vilagban is visszasirnak (Liz sem, o is egy ilyen veletlenul rossz helyre tevedt kodorgo).

En ugy latom, hogy ez volt az utolso csepp- BoJo elokeszitette a terepet az elmult evekben, ezeket nem is ismerik es a vilagon semmi karizmajuk nincs es meg a bilit is a lakossag nyakaba boritottak- erre meg a legvadabb Tory sem tud bologatni.

Az a kerdes, hogy a nepesseg mennyire turi meg, ha 6 even belul immaron a 4. miniszterelnokot daraljak be es megint valasztasi mizeriat kell vegignezni a Torykon belul? En mar 2017 ben is nehezen birtam, Brendaval ertettem egyet:https://www.youtube.com/watch?v=H6-IQAdFU3w

Es azota lenyomtunk 2 valasztast es nehany uj partelnokot...

Mi lenne ha valamit erdemben csinalnanak...?

Előzmény: Némedi László __ (141591)
Némedi László __ Creative Commons License 14 órája 0 0 141592

Első pár héte azzal kezdeni, hogy színtiszta gazdag simogatás, még ha esetleg nem is kerül sokba, az optika nem jó...

Előzmény: Némedi László __ (141591)
Némedi László __ Creative Commons License 14 órája 0 0 141591

nem foglalkoztam azzal, hogy kiérleljek egy gazdaságpolitikát teljes részletességében, mert más érdekel, és hacsak egyik fórumlakó nem lesz PM, nem is van az a veszély, hogy szükség lesz rá :)))

de:

-egyetértek, hogy minél több pénzt kell az embereknél hagyni, kevesebb redisztribúció, de egyetértek azzal is, hogy az elesetteket támogatni kell (pl önhibán kívüli, vagy ártatlan (eltartott, gyerek)), egy minimális segítség mehet, akik átmenetileg kerülnek bajba, akár önhibából, de akkor kell, hogy valami arra vezesse őket, hogy ebből minél előbb kijöjjenek. Bármikor a rendszer átrázása látszódik, akkor le kell sújtani.

Vállalkozásokat indulásnál, amennyire lehet támogatni - pl kis adó, a sikereseket meg ünnepelni (legyen a siker mértéke, hogy mennyi adót fizet :)) szintúgy a gazdagoknál (ünnepelni, de adó alapján) :))

azokat meghívni PM tanácsadó councilba, aki sok adót fizet, és csak azokkal barátkozni

Persze digitalizálni az államigazg, meg fenntarthatóságot/zöld dolgokat támogatni, stb...

Ez persze semmi, de ez alapján látok pozitívumat, de amatőr végrehajtás miatt, valszeg az egész borul, Sunak felkészül?

Előzmény: netszkvid (141586)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 15 órája 0 0 141590

Olvasd el ezt (vagy hallgasd meg audiobook-ként), dobbenetes, pont errol szol: Moneyland: Why Thieves and Crooks Now Rule the World and How To Take It Back by Oliver Bullough (goodreads.com)

Előzmény: Némedi László __ (141589)
Némedi László __ Creative Commons License 16 órája 0 0 141589

Kommunikacios szempontbol igazad van, de ha nagy penzt akarod nagyon adoztatni, akkor ok azok akiknek van penze h kitalatassak h hogy lehet elkerulni.

Azt biztos h komm szempontbol nagy hiba volt ezt most bedobni mert pont most mindenkinek rosszabb akkor nem jol mutat gesztusokat tenni a gazdagnak, aki lehet h nem is akar a gazd motorja lenni... 

Előzmény: netszkvid (141586)
KawaBazsy Creative Commons License 16 órája 0 0 141588

Itthon ilyen 17-18 fokos maximumok vannak, éjjel 8-10 fok, mégse kell fűteni, 22 fok van a házban. Ezen mondjuk mindig csodálkoztam, hogy lehet, gondolom mi fűtjük be a létezésünkkel, meg a beeső napfény. :-)

Előzmény: VeraVictoria (141587)
VeraVictoria Creative Commons License 16 órája 0 0 141587

Hat nem is erdemes lakni mostanaban arrafele.

Nekunk ott Punta Gordan van telkunk, gondolom most jol megazodik, nincs rajta epulet, majd kiszarad.

Egyebkent minden evben van Floridaban hurrikan, nem olyan nagy gond, de ez a mostani ez valami!

Persze ebbol is helyrerazodnak mert igazabol a vizmennyiseg az ami tonkrertesz mindent,

Embermagassagu vizek vannak tobb helyen a szarazfoldon.

En Floridanak a masik oldalat szeretem, St, Agustine kornyeket, barmikor ellaknek ott.

Mi itt Jerseyben varjuk azert a hurrikan legyengult fajtajat ha ugyan lesz.

Ha lesz is, nem komoly....

Lesz itt meg nalunk az osszel, helyi, ebben biztos vagyok.

Most eleg hideg van mar, 1 hete futunk.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (141567)
netszkvid Creative Commons License 19 órája 0 0 141586

Hat en ezzel kicsit vitatkoznek. Egyreszt mert a kozteherviselesnek az aranyossag az alapja- mar eddig is % osan a nagyobb bevetelt felmutatok a beveteluk kisebb % at adtak be a kozosbe. Most a Te abrad is mutatja, ez az arany meg inkabb eltolodott. Igy, az allam alapveto funkcioja, a tarsadalom osszetartasa egy minimum hatter megteremtesevel, serul.

egyebkent OV ezt az ervet alkalmazta amikor bevezette az EVA-t meg a 16% os adokulcsot. Jottanyit nem valtozott az adofizetoi magatartas...

Előzmény: Némedi László __ (141584)
seci Creative Commons License 20 órája 0 0 141585

Aki evi 150K folott keres az ugysem fizeteskent kapja ezt, hanem osztalekkent/share-package-kent/stb.

Meg pl sokan azt sem tudjak, hogy az NI is capped, azaz ha mar eleget fizettel (HF: megnezni mennyit), akkor tobbet mar nem kell befizetned egy adott evben (amikor a nagy zsét kaptam 10+ eve, akkor en is mentesultem parszaz fontnyi NI befizetese alol)

-seci

Előzmény: Némedi László __ (141584)
Némedi László __ Creative Commons License 20 órája 0 0 141584

Ertem en, csak az a gond h ha penzed van, akkor ki tudsz bujni az ado alol, tehat azt mondjak az adocsokk fent nem jelent valtozast a ado mennyisegben mert ennyirt mar be is fizetik az adot fent. 

Tricky, de mindket oldalnak igaza van, mint a jo rabbi mondana... :) 

Előzmény: jwdo07 (141581)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 20 órája 0 0 141583

Köszi mindkét választ.

A lejárati dátumnak hol kellene lennie? Eddig utántöltőt még nem vettünk, csak a két MediPen-t, mindkettőt azzal a partonnal használjuk eddig ami jött velük alapból.

Előzmény: seci (141579)
jwdo07 Creative Commons License 21 órája -1 0 141582

Es a nap inditasahoz >>>> mordor felkészül:

https://c.tenor.com/JAiBbPqPG_YAAAAd/orban-viktor.gif

jwdo07 Creative Commons License 21 órája 0 0 141581

De…. Laci bácsi, pont az a sárga fránya görbe £150.000 felett ami bassza a por nép csőrét. Nem hogy nem fizet adót hanem meg vissza is jár neki. WTF?! Vagy nem értem a képletet??

Előzmény: Némedi László __ (141577)
seci Creative Commons License 21 órája 0 0 141580

https://www.paprikastore.co.uk/paprika-stores-and-partner-shops/ -> webshop.

De van rendszeres aruszallitassal hazilag keszult hurka/kolbasz/szalonna/stb is :)

A nagyobb supermarketekben van lengyel (bocs, kelet-europai) szekcio is, ott van "rendes" túró, koviubi, sopocka-lapocka, ilyesmik.

Ugyhogy nem panaszkodunk.

-seci

Előzmény: -= Big Boss =- (141572)
seci Creative Commons License 22 órája 0 0 141579

Megint Secine: Igen tapasztaltam, de csak nagyon a vegen es akkor amikor hosszu ideig allt a szekrenyben. Valoszinu, nem frisset kuldtek nektek. Megneztetek a lejarati datumat amikor megkaptatok?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (141399)
seci Creative Commons License 22 órája 0 0 141578

Szio, en a secine vagyok.

Minden gyogyszert fel tudsz iratni az allatorvosnal. van receptfelirasi koltseg. Online pedig ott valtod ki ahol akarod. En ezt szoktam csinalni. Minden gyogyszert fel lehet igy iratni.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (141398)
Némedi László __ Creative Commons License 23 órája 0 0 141577

https://ifs.org.uk/articles/mini-budget-response

érdemes megnézni, hogy annyira nem arról van szó, hogy a szegényektől elvesz és a gazdagnak adja, de a végeredmény tényleg mégis úgy látszik

NIC reversing: 16bn

basic rate reduction: 5bn

higher rate reduction: 2bn (vagy kevesebb) - mert alacsonyabb ratenél "kifehérednek"

de mégis az eredmény:

cam aro Creative Commons License 30 órája 0 0 141576

a diszno/ egyeb /  zsir az elet alapja..  

hagymaval, almaval, kortevel..szollovel. .. friss kenyeren... sozva...

ehhh..megyek hutot fosztogatni... 

=============

Előzmény: Caitlin (141573)
cam aro Creative Commons License 1 napja 0 0 141575

van mindenfele magyar, lengyel, roman bolt.

ott tobbnyire kapni hasonlot. 

pl. paprikat az indiainal is.. 

Caitlin Creative Commons License 1 napja 0 0 141574

konkretabban: piros paprika es turo a lengyel boltban van. pick szalami a waitrose-ban

Előzmény: Caitlin (141573)
Caitlin Creative Commons License 1 napja 0 0 141573

hogy jon a francia sajthoz a magyar termek? :) 

ferj szokott magyar boltbol rendelni csalamadet. biztos van mas is ott.

nekem szemely szerint nem hianyzik semmi magyar kaja. Ott sem ettem disznozsirt, itt sem hianyzik.  

-= Big Boss =- Creative Commons License 1 napja 0 0 141572

Tényleg,  hogy tudtok magyar termékeket vásárolni Angliában? Van piros paprika,  téliszalámi, stb?

Előzmény: Caitlin (141571)
Caitlin Creative Commons License 1 napja 0 0 141571

enyhen szurrealis elmenyben volt ma reszem. van egy cheese-truck a waitrose kozeleben ahol neha szoktam vasarolni. Sajtos rudhoz pl. comte es gruyere sajtokat, mert finomabb vele. Lazan levagta a francia csavo a kert darabokat majd utana szolt, h csak kp lehet fizetni. Regen voltam, mar el is felejtettem. 

Nezem a tarcamat, es viccbol mondom neki, h van leva es euro, gbp nincs. Mondta, h nem problema, fizessek euroval, otthon majd elkolti. Megneztuk xe-n a valtast es fizettem euroval, adott vissza gbp-t :) a leva nem kellett neki.... 

-= Big Boss =- Creative Commons License 1 napja 0 0 141570

Kezdik az 5-ös kategóriát emlegetni..100 éve nem volt ilyen. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (141565)
KawaBazsy Creative Commons License 1 napja 0 0 141569

Sárkányok háza fasza. Yellowstone meg a legjobb. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (141568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!