Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 8 órája 0 0 117652

LOL, can't stop winning :-) Egy időben egyszerre mindig csak egy szelvénnyel játszunk ehhez képest elég gyakran nyerünk :-) Gyakorisággal már nincs gond, most már csak az összegek növelésén kell dolgoznunk :-)

ocso79 Creative Commons License 10 órája 0 0 117651

Igazi party arc vagy lol.

En viszont elkoltoznek a hegyekbe és tennék az egészre.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (117643)
ocso79 Creative Commons License 10 órája 0 0 117650

Persze hogy nem lesz jobb,de amikor nincs mit veszíteni akkor bizony a normális eszjaras nem működik.

Gondolom Te se lennel elragadtatva ha mindkettőtöknek megszunne a melója és nem lenne meg kilatasban se masik.

Ugye minél följebb van az ember annál kevésbé érzi ezt át.

En voltam éhes Karácsonykor áram nélkül. At tudom érezni ezeknek az embereknek a helyzetét. 

Az embert nagyon méltatja változtatni a kilátástalanság,csak azt tudom mondani hogy soha ne legyen benne részed.

Előzmény: Caitlin (117636)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 11 órája 0 0 117649

Nekem az Object Pascal alapú Delphi és a PHP voltak a kedvenceim... Úgy 20 éve :-) Kb. 2003 óta nem foglalkoztam tényleges programozással, kivéve pár kisebb VBA projectet. Pedig tetszett, de aztán máshogy alakult a "karrierem"...

Előzmény: tzh (117648)
tzh Creative Commons License 11 órája 0 0 117648

+1 python

nem, nem tudok programozni, de python az elso a listan, jo lenne idot szannom ra vegre.

A Blender Render is hasznalja, pl barki irhat sajat addon-t hozza, es az egesz cucc ingyenes es kb mindent meg lehet vele csinalni, amit a sokba kerulo autodesk 3ds max es hasonlokkal lehet.

Előzmény: Némedi László __ (117637)
cam aro Creative Commons License 11 órája 0 0 117647

az elottunk levo generacioknak mozgalmasabb elete volt, nalunk az elmult ~ 60 ev viszonylagos nyugalomban telt,  koszonet az o szenvedeseiknek..(ami meginn csak emberi hulyeseg volt ) 

.. hacsak a feher kozossegeket nezem.

( ugye azsia, afrika from to now..folyamatos szarban van ) 

...de be lustultunk, elkenyelmesedtunk.. es hagytuk hogy a fejunkre nojjenek a nero szindromas hatalom beteg gyokerek. 

demokracia,..*

mikor a hulyeknek ugyanaz a joga van szavazni mint neked, a kisebbsegnek.

ugorjunk. 

RIP moho sapiens. 

=== 

a lengyelek mi a faszt kevernek az abortusz korul ? ..

mi a tokom koze egy kormanynak  ahoz hogy hogyan dont egy leendo anya egy serult magzatrol  ? 

akar vita is lehet rola pro/kontra... de miert EZT nyomjak ??

tiltsak be a sertestelepeket a picsaba, , ez nem rosszabb  ? .. zabaljanak kovet hogy a teheneket is kimeljek.  

seci bacsi. 

az tenyleg tiz pont. 

csak tudnam miert hagyjuk.  * ja tudom. 

Előzmény: XANTIi (117641)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 13 órája 0 0 117646
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 14 órája 0 0 117645

Idiocracy cimu film megnezese tovabbra is erosen ajanlott, mint vigjateknak alcazott, ám mar jelenleg is beteljesules folyamataban levo, jovobe lato profecia ;-)

Előzmény: XANTIi (117644)
XANTIi Creative Commons License 14 órája 0 0 117644

10 pont!

Előzmény: seci (117642)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 15 órája 0 0 117643

Megnyernénk a Set For Life-on a havi £10000-et, én is felmodnanék, ellennénk itthon évekig :-) Amíg van Kindle eBook, AudioBook, Netflix, Amazon Prime Videos, Spotify, fitness app-ok na meg persze macska :-) nem unatkoznánk hosszú hosszú ideig :-)

seci Creative Commons License 15 órája 0 0 117642

Az Eszak-Del polgarhaboruja helyett a Esz es Hulyeseg haboruja!

-seci

XANTIi Creative Commons License 16 órája 0 0 117641

Nem minden generációnak adatik meg ilyen mozgalmas időszak. Ki kell élvezni a kalandot. Otthon, négy fal közötti túlélő játék.

Jön még egy kis felfordulás a zusában is, súlyos fegyveres konfliktusok, helyi polgárháborúk Trump bukása után. Soha nem fogja elismerni.

Úgy szép az élet, ha zajlik!

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (117639)
IgIzTib_ Creative Commons License 17 órája 0 0 117640

És ugye azt is írták, hogy 9 naponta duplázódik. Ez azt jelentené, hogy 60 nap múlva 10 millió új fertőzés / nap. Szval mindenki nyugodjon le, januárra túl leszünk rajta ;)

Előzmény: Némedi László __ (117622)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 17 órája 0 0 117639

Ahogy a chart-okat nézem, kb. 3 hét múlva ott leszunk napi fertozes, hospitalization es napi halál terén is mint az április csúcs során... És ugye jon a tél, meg az influenza (na meg a tényleges Brexit). "Érdekes" lesz...

Előzmény: Némedi László __ (117638)
Némedi László __ Creative Commons License 17 órája 0 0 117638

az is benne van, hogy minden 60-adik ember aktívan hordozza (csak esetleg nem tud róla)

Előzmény: ocso79 (117623)
Némedi László __ Creative Commons License 18 órája 0 0 117637

R is a listámon volt, de a Python rugalmassága, másra alkalmassága többet ér.

Ha csak számokkal játszanék, akkor OK, de én más feladatra is keresek (egy) megoldást...

Előzmény: Caitlin (117635)
Caitlin Creative Commons License 18 órája 0 0 117636

es attol, h kimennek tuntizni meg dobalozni es vandalkodni rogton jobb lesz, ugye? 

Caitlin Creative Commons License 18 órája 0 0 117635

data science-hez nem az R a legjobb? (fogalmam sincs, nem bunkozok hanem tenyleg kerdezem)

Előzmény: Némedi László __ (117632)
Némedi László __ Creative Commons License 21 órája 0 0 117634

nem is kell értenünk, mert minden piszok gyorsan változik... :)

Előzmény: seci (117633)
seci Creative Commons License 21 órája 0 0 117633

Nemtom, en Python-t csak annyira lattam, amennyire muszaj volt. 
AI, Data Science, Machine Learning total hidegen hagy, azt latom, hogy egy jo reszet olyanok csinaljak, akiknek meg alapfoku matematikai tudasuk sincs (persze ez nem rad vonatkozik), no nem mintha manapsag barmilyen szakmahoz oly konnyu lenne talalni hozzaerto embert.

De hat ez van, mindenhez nem erthetunk, es ezert egy dologhoz sem ertunk igazan vilagban elunk.

-seci

Előzmény: Némedi László __ (117632)
Némedi László __ Creative Commons License 22 órája 0 0 117632

itt már kongatják a harangot a python felett... ...de a datascience még mindig a legjobb és egyre jobb...

https://www.zdnet.com/article/programming-language-python-is-a-big-hit-for-machine-learning-but-now-it-needs-to-change/

Előzmény: Némedi László __ (117631)
Némedi László __ Creative Commons License 22 órája 0 0 117631

én sem gondoltam, hogy visszasírom a MS hegemóniát :)

a .net core sajnos nem csodaszer, főleg, ha a python data science-t akarom használni pl androidon :)

eh...

egyébként a többieknek csak egy full stack megoldás pythonnal így néz ki:

https://www.fullstackpython.com/

majd minden bejegyzés évek mire profi leszel benne, tehát úgy 20 év tanulás után már jól állsz, csak addigra megint minden elszaladt... ...ez olyan mint a magyar könyvelő világ, ahol havonta változnak az adózási szabályok, nincs megállás, és reménytelen belépni akár alap könyvelő tudással...

Előzmény: seci (117630)
seci Creative Commons License 22 órája 0 0 117630

Na ja, es pont a monopotizalassal vadolt Microsoft az, aki mostansag a leginkabb nyitott.

A zalma ugy zart, ahogy van, az android ugyan nem zart, de az ugye beteg a miatt, hogy gyakorlatilag javat futtathatsz rajta normalisan csak.

Azert nezd meg azt, hogy MS VS mennyire tamogatja esetleg az ilyen-olyan keresztbe fejleszteseket, azt tudom, hogy Python siman megy vele, a .NET Core-ok meg talan eleg sok platformon jelen vannak mostansag.

-seci

Előzmény: Némedi László __ (117628)
seci Creative Commons License 22 órája 0 0 117629

A "uBlock Origin" extension-t keresd, azzal nem latod.

-seci

Előzmény: jwdo07 (117620)
Némedi László __ Creative Commons License 22 órája 0 0 117628

igazad van, de ha tartottuk volna a környezeteket, akkor előbbüutóbb megjelent volna rajtuk :)

a MS jó lett volna konszolidációra, de a web és a mobilban lemaradtak, így most már valóban lehetetlen univerzális megoldásokat csinálni, de ez nekem nem tetszik :)

Előzmény: seci (117627)
seci Creative Commons License 22 órája 0 0 117627

30 eve nem volt ennyi fele eszkoz... Bar hogyan is futott a Mac 1.0-an a Delphi? :D vagy egy VAX/VMS-en? IBM mainframe-rol vagy Unix-okrol mar szot se ejtsunk :)

-seci

Előzmény: Némedi László __ (117626)
Némedi László __ Creative Commons License 23 órája 0 0 117626

végtelen szoftver környezetben minden megcsinálható :) de én pythonban akarnám a logikát beletenni, de webre már kell a flask, és még akkor is kell a javascript, hogy d3.js legyen a minőségi megjelenítés, de akkor a desktopon meg csináljak egy teljes webes környzetet (XAMPP, nodejs, stb.), ami eléggé túlzás, egyébként is tanuljam meg a csínját bínját a 3-4 eszköznek, de akkor még mindig ott a mobil, persze lehet webes, de offlinet, hogy csináljak...

miért nem jutott el oda a szoftvertudomány, ami volt 30 éve, hogy pl egy Delphi elé leültél, és mindent megcsináltál benne. Sikerült elbonyolítani mindent. (Egyébként kínomban már a Lazarust is kipróbáltam és jó, csak hát eléggé alul támogatott)...

Előzmény: seci (117625)
seci Creative Commons License 23 órája 0 0 117625

Ez kerem szepen egy HARDVER problema :) ne keressunk ra szoftveres megoldast!

Egyebkent meg futtasd egy rendes szerveres es csinalj hozza egy interface-t (APIt ha ugy jobban tetszik), aztan akarmibol akarhonnan is elerheto lesz.

-seci

Előzmény: Némedi László __ (117624)
Némedi László __ Creative Commons License 24 órája 0 0 117624

én mondjuk inkább azon izgulok, hogy a Python tök jó nyelv, jó a tudományos dolgokban, és tűrhető desktop világban, de nem létező frontendben, és a mobilra tanuld a Kivyt, ja persze... Javascript fine D3 csodálatos, de desktopra persze használj NW-t vagy Electront, kevesebb, és hát a mobil is eléggé brr (még a jópofa a Droidscript, de hát állandóan hekkeljük a megoldásokat). PHP, persze de hát frontend? Meg mobil?

Persze vannak csodaszerek Java, C/C++ de a szükséges apikkal együtt azért egy élet sem elég rájuk, hogy megismerd őket.

Akarnék egy data science, AI alkalmazást összehozni, Pythonban OK a dolog, de már hordozni nem nagyon tudom...

Itt tart a szoftverfejlesztés vagy 40 év fejlődés után...

ocso79 Creative Commons License 25 órája 0 0 117623

Lefott a kv mind meghalunk. Otthon,reszketunk majd varjuk a halalt majd csak eljon. Valakinek majd 40 evet kell varni ra,de jobb felni mint megijedni.
Kemyeren es vizen mert ugye ha igy haladunk akkor a nyomtatott virtualis  penzen kivul nem sok minden marad abbol a gazdasagbol amit ma ismerunk.

Legalabb az olaszoknal mar kezd leesni a tantusz. Ott mar rajottek hogy nincs kolbaszbol a kerites, mert ugyebar a bankok azok lassan kezdik visszakerni azt a penzt amit hitelkent kiadtak. Na ezt kereset hianyaban egy olyan orszagban ami nagyban fugg a turizmusbol eleg nehez kikohogni.

Napi szazezer fertozott a UK-ban! Wow. En ismerek 1 (egy! ) embert aki elkapta. Veszedelmes ez a virus.

Előzmény: Némedi László __ (117622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!