Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 7 órája 0 0 111053

Igen, ez is listan van... Ajanlat: Star Trek Picard, Treadstone

Előzmény: KawaBazsy (111052)
KawaBazsy Creative Commons License 7 órája 0 0 111052

Nagyon jó az Unbelievable c minisorozat, tudom ajánlani.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (111051)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 7 órája 0 0 111051

Ugy remlik az is a listaban volt. De valami Rias nevu lett, igen jo volt az ajanlat, raadasul £100 compulsory onresz £0 voluntary onresszel. Szelvedore meg nincs is onresz.

Előzmény: seci (111050)
seci Creative Commons License 9 órája 0 0 111050

Aviva-t nezted? Nekunk evek ota az a legjobb. Plusz uj customerkent Quidco-zhatsz is veluk (talan £50 volt).

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (111048)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 10 órája 0 0 111049

Na, ujabb vilagvege-mindmeghalunk-remhirt lehet jo esellyel kukazni: https://www.hwsw.hu/hirek/61464/5g-meres-teszt-radiofrekvencias-sugarzas-ionizalo-ofcom.html

Az 5G annyira rákkeltő, mint a savanyú uborka vagy a hintőporÚjabb, valós körülmények között végzett mérés cáfolhat rá látványosan azokra a vélekedésekre, melyek szerint az 5G-s hálózatok rádiós elemei által kibocsátott sugárzás mindannyiunkkal végez, de legalábbis súlyos betegségeket okozhat.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 10 órája 0 0 111048

Már a biztositasi alkusz se a regi (megvette oket valami nagyobb ceg, azert lehet gondolom)... Eddig mindig a legjobb vagy ahhoz nagyon kozeli ajanlatot hoztak ki automatikusan auto biztositasra. Hat iden nem. £356 lett volna veluk (rajtuk keresztul) a biztositasom, sokalltam, mert tavaly joval kevesebb volt. Moneysavingexpert.com-on korulneztem, talaltam vagy egy tucat jobb ajanlatot. Egyiket nyelbe is utottem, pontosan ugyazanokkal a beallitasokkal (auto erteke, excess, no claim discount, drivers, mileage, extrak stb.) £245-re jott ki. Azert ez eleg nagy kulonbseg...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 13 órája 0 0 111047
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (111046)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 13 órája 0 0 111046

Erdekes dizel vs benzin vs hibrid auto, tenyleges uzemeltetesi koltseg szamokkal, erdemes elolvasni: https://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2020/02/25/dizel_vs_minden_egyeb/

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 14 órája 0 0 111045

Most hivtak, kapunk egy "ujat" megint... Elobb-utobb csak kapunk egy hiba es serulesmenteset. Bosch... Nalam nagyon leszerepeltek...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (111044)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 14 órája 0 0 111044

...es az uj huto is serult volt (a doboz serulesmentes, serult huto egy serulesmentes dobozban = atcsomagoltak = megint valaki mas visszakuldott hutoje), ebbol is hianyzott a bottle holder es bottle retainer, nem fogadtam el, visszavitettem veluk. Hany ilyen utan lehet visszakerni a termék árát?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (110971)
Zlot Creative Commons License 1 napja 0 0 111043

Gondolom az O2 egy olcso szar szolgaltatot hasznal azokhoz a hivasokhoz, vagy valami mas protocol szintu gubanc van. (napi szinten ilyenekkel foglalkozom)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (111018)
cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 111042

3x ment m.o.ra. surgetni a papir melot,  melo mellett. 

aztan az NMC-nel is endless storynak tunt a procces, hol formai, hol burokratikusnak tuno okok miatt.

( mondjuk ez 2014 tajan tortent ahol csostol jottek a roman nursek eu csati utanni kepesitesekel, szvsz rank szorulva nem voltak. )  

szvsz mindegy.. 

lehet megszerezheto.. de mi belesz@rtunk ezek utan. 

Előzmény: ocso79 (111037)
jwdo07 Creative Commons License 2 napja 0 0 111041
VeraVictoria Creative Commons License 2 napja 0 0 111040

Egyszer nekem is volt evekig egy fantasztikus gyari munkahelyem. Nem kerestem a munkat de bezart a munkahelyem, egy video bolt es ki   kellett kitolteni a papiromat a munkanelkuli segelyhez, illetve amig kaptam, koteles voltam munkat nezni es be kellett irnom hogy hol.

Minden elem kerulo  munkahelyi epulethez bementem ahol tobbnyire azt mondtak hogy majd ertesitenek.

Egyszer ki is jott az ertesites hogy jelentkezzek.

Nagy kelletlenul el is mentem de eszem agaban sem volt ott dolgozni, akkor mar megkaptam az igeretet egy ovodai munkahoz egy honap mulva de mondom, az igazolas miatt elmentem.

Hatalmas meglepetes ert. 2x annyit fizettek mint az ovodaban, szakszervezet volt ami hatalmas elonyokkel jart mert akkoriban az valoban az emberek hata mogott allt, nagyon jo benefitek voltak, kituno egeszsegugyi biztositast adtak az egesz csaladra havi 35, kesobb 65 dollarert, a gyar legkondicionalokat gyartott/ vilagceg/ mindezt telen januartol majusig, majus vegetol szeptemberig bezart, addigra legyartottuk a mennyiseget ami kellett es kitettek bennunket furlough-ra, mar nem is emlekszem hogy teljes fizetest kaptunk vagy kicsit megvagtak de ha igen akkor is nagyon keveset vontak le belole, nem kellett kozben munkat keresni es a munkanelkuli irodaba sem bemenni, hazhoz kuldtek a ketheti csekket. Egy alom volt, 4-5 honapig otthon lenni dologtalanul es pont nyaron at. Tobb mint 10 even at!

Ez semmi! A teljes decemberre is bezart, otthon karacsonyoztunk.

Mindanom sem kell hogy eszem agaba sem volt atcserelni semmifele mas munkara. tobb mint 10 evig dolgoztam ott, aztan bezart, mindenkit elkuldtek, az emleke mindig itt van velem mivel a nyugdijhoz adtak kiegeszitot, nekem nem volt sok evem, igy csak 600 dollar kapok havonta toluk kiegeszitest de ezt amig elek.

Hogy miert zart be? Kivittek Kinaba, a nagyjabol 22 dollaros oraber helyett amit akkoriban fizettek/ 90-es evek/ a kinainak csak 50 centet es ebedet, hal-zoldseg-rizs, ezt azok mondtak akiket elvittek betanitani a kinai dolgozokat.

A munka? Ahol en dolgoztam volt egy gep ami a legkondicionalo elejet gyartotta, azt a reces vackot amin kifujja a levegot. Becsukni a gap ajtajat, ulve, volt szekem, asztalom, elottem a fulhallgatos radio es kinyitva egy konyv. Belemelyedtem a konyvbe addig amig ki nem nyit az ajto, benyultam, kivettem a kesz darabot, betettem egy  dobozba, kulon az esetleges selejt vagy szinezes hibast egy masikba es vartam a kovetkezot, addig olvastam vagy az orankent korbejaro minosegi ellenorrel fecsegtem, isteni volt. Soha faradt nem voltam, mitol is?  Hol volt ehhez kepest az ovonoi  munka! A lanyom ugy nott fel hogy otthon voltam vele a nyari szunetekben mindig.

Akkoriban meg a munkaadok arra is figyeltek hogy tisztessegesen megfizessek a munkast es ne hajtsak ki.

Ma mar ez ismeretlen fogalom.

En megertem a felesegedet, ha egy munkahely kenyelmes es jo akkor erdemes megtartani...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (111033)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 111039

https://www.businessinsider.com/boris-johnson-break-eu-uk-food-standards-wto-chlorinated-chicken-2020-2?fbclid=IwAR0kLb5elvSNZ9PMvsMQ3enZliOeJqYjvs8jqaDKH1uB6PZrqM9a9gZD8l4&r=US&IR=T

Boris Johnson just gave a clear signal he plans to ditch UK food standards to secure a Trump trade deal

https://www.theguardian.com/uk-news/2020/feb/22/pentagon-gaffe-reveals-uk-deal-replace-trident-nuclear-weapon

Pentagon reveals deal with Britain to replace Trident. MPs dismayed after US defence officials leak news of nuclear weapons deal before parliament is told

https://www.theguardian.com/technology/2020/feb/20/uk-google-users-to-lose-eu-gdpr-data-protections-brexit?fbclid=IwAR3FjOmwA94T9LOnJ3_qlBukQ7i_WQUICd1Uv4Xc8HsbFNpf6L5IiLV3GPU

UK Google users could lose EU GDPR data protections. Brexit prompts firm to move data and user accounts of British users from EU to US

Aztan egyszer majd meglepodnek amikor eszreveszik hogy mar (mukodo) NHS sincs, aki ellatast akar az kosson magan egeszseg biztositast. Avagy UK lassan USA gyarmata lesz... Well done...

ocso79 Creative Commons License 3 napja 0 0 111038

Sick day lol

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (111034)
ocso79 Creative Commons License 3 napja 0 0 111037

Nekem sikerult ,de tenyleg nem egyszeru. 

Előzmény: cam aro (111027)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 111036

Így van. Nálunk is a legtöbb sokat utazó marketing manager 40 alatti, a legtöbbet utazó meg 28. Egy-egy utazás oké, de amikor az év 30-50%-át külföldön tölti az ember és van évi 20-50 interkontinentális repülése... Hát én nem cserélnék velük hiába keresnek 1,5-2x annyit (legalább is bruttóban) mint én...

Előzmény: Bmrenault (111035)
Bmrenault Creative Commons License 3 napja 0 0 111035

Utazást is beszámolom a munkaidőbe.

Én felmondtam a melóhelyen hetekkel ezelött mert elegem lett az utazásból/ a "kollégák" viselkedéséböl meg hogy a gyerekek után járó adókedvezményt benyelte volna a cég.

Én legalábbis fiatalkoromba meguntam a többórás utazásokat.  Nem fizetnek annyival többet hogy kompenzálja az időt.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 111034

Engem meg az tart a mostani helyemen, hogy van sajat projektem amit egyedul viszek nem kell megosztanom massal (sajnos az iranyat mas szabja meg), atlag feletti fizetes, atlagosnal jobb nyugdij, 26 nap szabadsag, flexibilis munkaido, otthonrol dolgozas lehetosege. Ez utobbi kulonosen aranyat er, mert mindig van valami. Jovo heten peldaul ketszer dolgozok otthonrol, egyszer mert hozzak a meg ujabb hutot masnap meg gas safety check van, mindketto 8 es 5 kozott jon, azaz barmikor... Ha osszeaadom az uj helyunkon az itthonrol dolgozast igenylo dolgokat, amikor valaki kijott fizikailag megnezni/megcsinalni valamit vagy amikor nekem volt at nem helyezheto inteznivalom (3x huto problema, 2x gaztuzhely problma, 3x kandallo/wood burner problema, 2x agency periodic visit, 2x vizcsap problema, 1x radiator problema, 3x orvos/szakrendeles, 1x futar/large item delivery, stb stb.) ha siman osszejon 26 nap, szoval ha nem tudnek itthonrol dolgozni idorol idore siman elhasznalhatnam az osszes szabadsagomat ilyenekre. Es akkor meg nincs is gyerek, gyerekes kollegaknal van amelyiknel havonta tobb napot otthonrol dolgozik mert gyereknek ilyen-olyan problemaja van/nincs aki vigyazzon ra stb. En nem is tudom hogy akik nem tudnak otthonrol dolgozni (sori dolgozo, buszvezeto, autoszerelo, stb.) hogyan oldjak meg ezeket az osszes szabadsaguk ilyenekre valo ellovese nelkul...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 111033

Igen, nagyon közel van a munkahelye, 6 perc gyalog. Nincs több műszak csak egy nappali. Kiadják a napi munkát aztán békén hagyják. Kis felelősség. Jó kedvű kollégák (összejárnak mozizni stb is). 23 nap szabi. Neki nem kell heavy liftinget csinálnia. Viszonylag normális nyugdíj. Tűrhető fizu. Nem akar váltani.

Én többet keresek, de számítógép előtt gubbasztok egyfolytában. Munka értelmetlen. Folyamatos problémák, goalpost mozgatások stb. Kismillió boring/értelmetlen/felesleges meeting. És akkor még szerencse hogy nincs office intrika (több helyen volt). Én megértem hogy nem akar irodába dolgozni...

Előzmény: Bmrenault (111030)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 111032

Az volt. Egy ideje már machine operator. Nem igazán akar tovább lépni, nem szeret emberekkel foglalkozni ezért például nem akar műszak vezető vagy manager lenni, és nem akar irodában se dolgozni, fizikai munkát szereti.

Előzmény: KawaBazsy (111026)
KawaBazsy Creative Commons License 3 napja 0 0 111031

Ok, de Sassal tizenplusz éve csetelgetünk, s kivi vagyok.

Előzmény: Bmrenault (111030)
Bmrenault Creative Commons License 3 napja 0 0 111030

Hát van pár tippem.

Nem akar abban a szektorban dolgozni.

Egyszerübb picker packerként dolgozni.

Közel van.

Fél váltani.

Én mint csőveske annyi diplomással dolgoztam egy kajagyárba hogy már rosszúl éreztem magam. Sokan ottmaradtak mert az volt az álommeló minimálbérért előrelépési lehetőség nélkül.

Előzmény: KawaBazsy (111029)
KawaBazsy Creative Commons License 3 napja 0 0 111029

Ez az adat lekérés nem tom mire kell, nekem mindkét diplomám kétnyelvű, a szakmákat meg lefordíttattam hivatalos fordító irodával. De ha könnyebb ott alulról újra kezdeni, s fejleszteni az embernek magát, akkor is áll a kérdésem..

XANTIi Creative Commons License 3 napja 0 0 111028

Sajnos a magyar hatóságok nagyon nem segítenek a régen megszerzett képesítések igazolásában. Állandó személycserék, átszervezések vannak, mindenki visszafelé mutogat. Vagy lusta dög belenézni régebbi bizonyítványok közé, vagy direkt kibacásból tartanak be. Semmilyen hivatalos határidőt nem tartanak be. Jó játék tőlük, hogy egy nulla értékű válasszal újra indítják a 30 nap ügyintézési határidőt. Miközben minden hónap újabb veszteség a kérőnek. Egy barátom már a nagykövetség segítségét kérte. A cég ragaszkodik a sráchoz, de kellene papír is az állás legális betöltéséhez. Havi bő 800-1000 font múlik rajta. Már 2-szer hazajött intézni, de aljasak és lusták segíteni neki.

cam aro Creative Commons License 3 napja 0 0 111027

2004  ( eu ) elotti m.o kepzest napi oktatasi rendszer szerint kerTek le uk-ban.  

erre sok magyar iskola keptelen, vagy ha mukodik is 1500 oldalas egy tanev, es online formatumban sincs meg.. annak a magyar iskolanak akinel egyaltalan meg megvan.. 

probaltuk.. 

lehet fhaszok vagyunk.. de rohadtul nem - volt - egyszeru az eu tagsag elotti kepesites igazolas.

...nem is sikerult.

dot hu oldalrol.. szvsz nem az uk hibazott, ok csak kertek valami igazolast amire a magyar rendszer keptelen volt valaszolni..    

most meg brexitbe valoszinu szarnak is ra..  

tatott szajjal allnak bele a britishek az nhs rendszerebe..

arany eso van.. (350 millions/weeks savings. )  

ja varjal mar,.. hat csak viccelek. :)) 

nem egyszeru amit kerdezel. 

szerintem egyszerubb itt ujra kezdeni, vagy beallni egy havi 800 koruli megtakaritasba minimalon, mint magyar kepesitest elismertetni...az 2004 elottrol szinte lehetetlen. 

SK. 

Előzmény: KawaBazsy (111026)
KawaBazsy Creative Commons License 4 napja 0 0 111026

Mostanában írtad többször is, h a zasszony pick-packer, vagy mi. Az nem képzetlen segédmunka? Már csak azért, mert mintha ő is diplomás lenne, s ugye már tizensok éve kint vagytok.. sosem akart tovább lépni?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (111024)
cam aro Creative Commons License 4 napja 0 0 111025

Csak par pelda, ""

:DDDD 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (111014)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 napja 0 0 111024

Ami hatalmas poén szerintem az az Audiomachine Trailerized című albuma (fenn van YouTube-on az egész). Lényege: fognak nagy sláger számokat, John Lennon, Whitney Houston, akárki, és átalakítják-monumentizálják hogy hogyan hangzana ha a movie trailer lenne :-) Zseniális és nagyon jó.

Itt vannak, Imagine, Without You, Feel, House of The Rising Sun stb.: https://youtu.be/AxsyzP2E1s8

Előzmény: tzh (111021)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!