Keresés

Részletes keresés

foveon Creative Commons License 2013.07.29 0 0 796

sulyed a totyik...

a temahoz szegrol vegrol kapcsoodik (asszem volt is ilyenrol itt szo), ezt leltem a vidampark szabalyzataban, mindezt 5000 ft-os(!!!) belepo mellett:

A belépőkarszalag megvásárlásával a Vendég elfogadja és hozzájárul ahhoz, hogy a Vidámpark területén készült fotókat, felvételeket a Vidámpark saját reklám és promóciós tevékenységéhez szabadon, és díjmentesen felhasználhassa. A kép- és hangfelvételeken szereplő Vendégek semmilyen követeléssel nem léphetnek fel sem a vezetőséggel, sem a felvétel készítőjével, sem annak jogos használóival szemben. Bármely médiumban, vagy megjelenő fotón utólagos személyiségjogi és anyagi követelések kizárásával, előzetes felkérés nélkül is szerepelhetnek.

riccio88 Creative Commons License 2009.08.21 0 0 794
Nem vagyok semmi jónak az elrontója...össze lehetne boronálni egy nagyobb társaságot ilyen fotózások alkalmával, magunkhoz venni egy-két tiltott önvédelmi eszközt és nekivágni a nagyvilágnak, "így azért mégis biztonságosabb" jelige alatt.
fotograbb Creative Commons License 2009.08.19 0 0 793
Sziasztok ! Itt sem szabad fotózni szerintük.. Hűvösvölgy Shopstop center..
vasárnap délelött szinte üres, több ponton unott biztonságiak, amíg a lányomra vártam, megtetszett tarkabarka némileg -nagyon giccses teraszuk löttem rá párat profi kinézetű masinámmal.. már meg is jelent őrke.. van-e engedélyem, az üzemeltetőtől, mert ez közhasználatos magánterület.. engedélyköteles.. személyiségi jogai a vásárlóknak.. etc.. kicsit győzködtük egymást.. szerintem legyen kint a bejáratnál tiltó tábla.. vajon lesik -e a mobilokat is.. és ha én az épp visszatérő lányomat fotóznám.. etc.. KÉRJEK ENGEDÉLYT AZ ÜZEMELTETŐTÓL..
végül közöltem nem kérek, nem is érdekel annyira objektumuk.. persze fülén az adóvevő. Íme pár kép a sok személlyel.. bár lehet hogy csak a bazári vált kinézetet szégyenlik.
katzen jammer Creative Commons License 2009.08.18 0 0 792
Lehet épp egy hasonlóba futott bele, azért linkeltem.
Előzmény: Longika (791)
Longika Creative Commons License 2009.08.18 0 0 791
szerintem, ez már volt linkelve ide, de biztos, hogy ide kevésbé szeretnék menni, mint a szénosztályozóhoz.
Utóbbinál "csak" a biztonságiőr a gond, Istvánaknán azért veszélyesebb népek élnek, a cikk is úgy ír róluk, hogy "békésen fosztogatók", vagy ilyesmi, de tény, hogy zavarhatja őket, ha pont a békés eltulajdonítást kapod lencsevégre
Előzmény: katzen jammer (790)
katzen jammer Creative Commons License 2009.08.18 0 0 790
http://www.fotonlog.hu/2009/04/hova-ne-menjunk-fotozni-istvan-akna.html
Előzmény: riccio88 (774)
foveon Creative Commons License 2009.08.18 0 0 789
sok helyen (pl obudan is) azt csinaljak hogy hiaba vedett egy ejszaka alatt gyorsan lebontjak. igy megakadalyozni sem lehet. aztan kironak valami birsagot, amit ugye eleve belekalkulalnak a lakoparki lakasarakba es rohogve kifizetik. obudan nagyon sok epuletet tuntettek el igy. aztan most ott a helyukon a sok kiado elado panelhazi lakasra hajazo luk...
Előzmény: Longika (786)
Sandrusz Creative Commons License 2009.08.18 0 0 788
Mert fél hogy lefotózzák ahogy éppen lop...
Tisztelet a kivételnek!
Előzmény: Pista11 (787)
Pista11 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 787
Ellopnak mindent. A biztonsági őr meg a fotóst hajkurássza.
Előzmény: Longika (786)
Longika Creative Commons License 2009.08.18 0 0 786
ezt az ipari műemléket, nem hogy nem vigyázzák, gondozzák, hanem éppen lebontják, már nagyon szellős lett az épület az elmúlt hetekben, valszeg nem sokáig lesz már ott mit fotózni rajta, pedig én is ki, illetve be akartam menni oda..
Előzmény: Pista11 (785)
Pista11 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 785
Ez a kép az un. deltavágyány felől készült. Túloldalt van az alsó pályaudvar. Nálunk sajnos nem létezik az ipari műemlék igazi fogalma.
Előzmény: Detect (783)
Pista11 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 784
Sokat dolgoztam ott. Vasutas vagyok, amikor még működött a szénmosó, jó nagy forgalom volt ott. Pontosan merre jártál? Jó nagy terület az. Habár mostanában nem jártam arra.
Detect Creative Commons License 2009.08.11 0 0 783
Ha jól sejtem, akkor erről az épületről van szó. A fotó spec nem az enyém, de én is kattogtattam itt, nem is olyan rég. Sem orkok, sem kutyák nem voltak.
Más: cégnél, ahol dolgozok, rendszeresen jelentetünk meg prosikat, mindenféle referenciafotókkal. Jellemzően családi ház, és csak a külső (homlokzat, tető) ami nekünk érdekes. Ezekről viszont mindig kérünk írásos beleegyező nyilatkozatot a tulajoktól. Más kérdés, hogy a mezei polgár többnyire örül, hogy az ő háza is bekerülhet egy ilyen (szerintem nívós) kiadványba.
GamMa Creative Commons License 2009.08.10 0 0 782

Habár nem közvetlenül az alább érintett témához kapcsolódik, de érdemes EZT a dokumentumot átböngészni /letölthető ".doc"- formátumban is/.

Remélem, sikerül a linkelés.

Dynax5 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 780

Hali!

Sajnos itt is él az "erősebb kutya b...ik" törvény, DE:

-Ilyen helyre kompakt géppel menni, levideozni az őrt és lehetőleg a fenyegetését is (=bizonyíték) aztán lehet "dolgozni". Levéded magad!

Tény:

-közterületről: ... amit csak akarsz!

-Az őr ugyanolyan személy mint te, semmihez sincs joga. Erről fel is lehet világosítani...

-Nem megijedni, ügyesen kommunikálni, nem erősködni, lényeg hogy a képek meglegyenek...

Előzmény: riccio88 (779)
riccio88 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 779
No igen, nem szívesen kezdtem volna el ott kötekedni bár nem vagyok egy ijedős fajta és egyikük sem volt nagydarab, de amennyire én tudom ezt a részt kutyákkal őrzik és még mindig nem vagyok biztos benne, hogy az a rész nem magánterület, bár szerintem nem az. Jó lenne kideríteni meg valakitől kölcsönbe elkunyerbálni egy-két kép erejéig egy telét. :) Majd kiderül, a 25emeletes is jó móka lenne...
Előzmény: Törölt nick (778)
Petya1977 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 777
Üdv!
Mivel nekem is hasonló a foglakozásom, kijelenthetem, hogy az őr az objektumon kívűl nem intézkedhet, persze más kérdés, hogy próbálkozni azt szabad. Ilyen és hasoló esetekben nyugodtan kérjétek el a vagyonőri igazolványt, kamarai tagságíját-mindkettőnek nála kell, hogy legyen, ugyanis enélkül nem ér az őr. :D
Felírjátok az igazolványszámát és máris lehet őket feljelenteni. Mivel az őrők kijelentem 99%-a jó ha 4 órára be van jelentve, senkinek sem fogja megérni kockáztatni egy esetleges igazolványbevonást. Telefont elvenni, meg hasonló dolgokat pláne nem áll módjaban ellenőrizni, ill elvenni, ugyanis számomra is megdöbbentő módon, kevesen tudják, hogy a őr nem hatósági személy...
Előzmény: SZEGECS (762)
riccio88 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 776
Igen, ezért nem mennnék vissza este, max. csak úgy, hogy sok baráttal. Telém sajna nincs, tervben van egy 70-200 F4 L de sajnos nem mostanában lesz rá keret. Amúgy azért a telefonom kérte mert nem látta gondolom, hogy volt nálam egy állvány meg egy kisebb fotóscucc. Biztosan oka van, hogy ennyire "tiltsák" a dolgot... érdekes helyen élünk...semmit sem fotózhatsz. Amúgy a srác szerint bontják az épületet és felparcellázzák a területet.Majd kilátszik...
Én is ott tanultam vezetni! :D
Előzmény: Longika (775)
Longika Creative Commons License 2009.08.09 0 0 775
Ezen az úton már többször voltam, először engem próbáltak tanítani vezetni itt jópár évvel ezelött, aztán én is vittem oda mást azonos céllal, de ki még nem szálltunk a kocsiból.
Ez csak helyi szokás lehet, hogy ha nem mutatod meg mire lőttél, akkor elkobozzák, és megvernek, meg miért a telefonod kérte ,hogy mutasd meg, azzal fényképeztél?
Pont ma mentem a gyorsforgalmi úton a szénmosó elött, és láttam, hogy eléggé nekiláttak megtépázni az épületet, feltételezem, most már engedéllyel sem szabadna oda bemenni, nehogy ráddőljön az egész, de hogy kívülről ezt miért tilthatják, ennek nem látom értelmét.
Ebben az esetben egy nagytele lehet a barátod, akkor talán nem fognak kiszúrni, ha a szemközti domboldalról fotózol.
De azt a javaslatot, hogy este menj vissza, több szemszögből is elutasítanám, egyrészt, este ott full sötét van, semmi fény nem fogja segíteni munkádat a holdon kívül, na meg amúgy sem a szép, okos, és kedves emberek szoktak estefelé arra járni, pl káros szenvedélyeket űzők, aztán a közelben összeszedhető örömlányokat is vihetik oda, és még ki tudja mi történik arrafelé az éj leple alatt.
riccio88 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 774
Üdv mindenkinek!
A pécsi szénmosót próbáltam fotózni, amikor "béla, má megen' fotóznak" felkiáltás után egy marcona ember megkérdezte, így foghegyről az árok túlpartjáról, hogy vajon van-e erre engedélyem. Kérdeztem, hogy kell-e, azt mondta itt tilos fotózni, mert, hogy ez magánterület. Érdekes dolog ez, nem tudom mióta rak a közterületfelügyelet mackósajtos táblákat magánterületen lévő aszfaltozott útra. Na mindegy én nem kötekszem, elpakoltam szépen és indultam volna el mire, egy cc. 20éves srác szaladt utánam, hogy mutassam meg a mobilomat...
Elmondtam neki, hogy mi a sztori, majd közölte, hogy ha valaki nem akarja megmutatni vagy törölni a képeket attól elveszik a cuccát és meg is verik, majd mondta, hogy este menjünk és a másik irányból. Megköszöntem az info-kat és eljöttem, de nekem valahogy bűzlik ez az egész.
Itt történt a dolog
Ahmet Creative Commons License 2009.04.09 0 0 773
Fene tudja, én nem vettem észre, ez meg egyáltalán nem közterület volt. Azt nem mondanám, hogy erősen őrzött objektum, mert a sorompónál csak intettem aztán nyitották minden kérdés nélkül. : )
Al-Kaidának meg üzenem, hogy ne lopják el a gépemet, úgyse látszik semmi a fotókon.
Előzmény: peterssen (772)
peterssen Creative Commons License 2009.04.08 0 0 772
:-)

Mintha megszigorították volna arrafelé a közterületeken való fotózást. De Te ezt biztos jobban tudod. Én csak hallomásból.

Előzmény: Ahmet (771)
Ahmet Creative Commons License 2009.04.08 0 0 771
Angliában szétfotóztam a tervezőirodát, aminek a berendezését csináltuk, senkit nem érdekelt. Ja, egyébként éppen repülőgép anyahajót terveznek/építenek. Aztán kb. a harmadik fotózásos alkalomkor szóltak, hogy majd ugyan töröljem ki a képekről a monitorokon látható infót. : )
Előzmény: peterssen (769)
300eoss Creative Commons License 2009.04.08 0 0 770
Az van amúgy hogy az a látvány ami a képen szerepel és szerepelhet ha bárki lefotózza, azt naponta tízezrek látják, akik csak jobbra pillantanak vezetés közben.
Amúgy azért húzódott el a fotózás, mert az 5 képet 5 pontról készítettem, közben fénymérés, obin rekesz/záridő csavargatás (6x7re). A MÁVnál is rámhívták a rendőrséget, de ott nem vártam meg.
peterssen Creative Commons License 2009.04.08 0 0 769
Biza így van. Ma idehaza szinte mindent előre kell egyeztetni. És alaposan érdemes jóban lenni mindenkivel. Közterület ide vagy oda. Bár a Te eseted teljesen egyértelműnek tűnik. De ez simán előfordulhatott volna Angliában is, ott viszont jogszerűen elő is állítottak volna. (Különben meg nem kell tábort verni egy helyen, mire kiér a perzekútor addigra huss... :-) )
Előzmény: 300eoss (764)
Dynax5 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 768

Ipari kémkedéssel vádolni valakit egy közterületről bárki által készíthető kép alapján, ez még nálunk is gyenge lábakon álló érv lenne.

Egy csillagász távcsővel jó pár km-ről lefotózhatsz bármit, ergo "védeni" sem tudod a tulajdonod "kémkedés" ellen...

Persze sose lehet tudni, de tetszik nem tetszik, még a repteret is fényképezhetem a kerítés mellől akár tetszik az őröknek akár nem.

A hangsúly a közterület szón van! Más egy pláza vagy reptérváró, stb stb...

Friss élmény:

-Nyaralás 2 hete, kiszálltunk a repülőből Madeira repterén, gondoltam lövök egy képet a gépről. Reptéri maca egyből beszólt!

Egy hétel később a visszainduláskor viszont gond nélkül fotóztam/videoztam a reptéri teraszról ez érkező gépünket, a kutyát se érdekelte...

Következetlenség a kulcsszó! Mo.-n is!

Előzmény: Zoszi69 (766)
300eoss Creative Commons License 2009.04.07 0 0 767
Nyíregyházán van az erőmű. A képet nemrég hivattam elő, már jelentkezett rá vevő (valami binladen vagyki nemértettem a telefonban)
Előzmény: foveon (765)
Zoszi69 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 766
Azért én ezzel az elvileg befotózhatsz dologgal óvatosan bánnék, nehogy rádverjenek egy ipari kémkedést.
Előzmény: Dynax5 (763)
foveon Creative Commons License 2009.04.07 0 0 765
no es hol vala ezen eromu?
Előzmény: 300eoss (761)
300eoss Creative Commons License 2009.04.07 0 0 764
Oké, de akkor az ember mindig az épp ott lévő rendőrtől/biztonsági őrtől stb függ. Mondja ki valaki (törvény) hogy szabad vagy nem, és betartom. De ezt hogy nagyarcúan napszemüvegben "mit csinál ott hagyja abba"... Mit csinálok.. tehenet fejek paraszt..
Előzmény: Dynax5 (763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!