Keresés

Részletes keresés

zspeti Creative Commons License 2003.01.30 0 0 8
Megkérdeztem az FHB-t, hogy miért kell az értékbecslés. A válasz:

Sajnos, értékbecslés minden hitelünknél van. A hitelbiztosítéki érték erejéig kell megkötni a vagyonbiztosítást a fedezetre, amelyhez elengedhetetlen az értékbecslés.

Ez van.

tudós Creative Commons License 2003.01.29 0 0 7
És akkor meg tudod erősíteni, hogy nem kell kétféle kamatot fizetned?
Előzmény: SzLajos2 (5)
Mike McCready Creative Commons License 2003.01.29 0 0 6
En szemely szerint 0 ilyen nevu zenekarrol tudok.
Előzmény: Sz_Zoli (3)
SzLajos2 Creative Commons License 2003.01.29 0 0 5
Sziasztok.

Mi a párommal (ő a ktv.) tavaly zavartunk le egy ilyet, akkor még elég gyorsan.

Az értékbecslés szerintem azért kell, mert ez az állam vállal garanciát a különbözetre, és nyilván tudni akarják hogy mekkora garanciát vállalnak.

Jalos

Előzmény: zspeti (4)
zspeti Creative Commons License 2003.01.29 0 0 4
Heló!
Én is köztisztviselő vagyok, lakásvásárlás előtt, de még csak az alkudozás info gyüjtés szintjén. Az FHB-nál érdeklődtem, a válaszokból talán kitalálható a kérdés:

Köztisztviselõként, valóban jogosultak az ingatlan vételárának 100% -át felvenni hitelként, a méltányolható lakásigény vizsgálata mellett.
Jövedelmet természetesen ugyanúgy vizsgáljuk mint azt standard esetben tesszük. Az életkor ill. futamidõ tekintetében kettejük közül az idõsebbet
vesszük figyelembe, így az Önök esetében a maximum futamidõ 20 év lehet. Az ingatlan felértékelésénél az értékbecslõk által megállapított fedezeti érték ellenére a teljes vételárra jogosultak.

Az értékbecslés biztos azért kell mert CSAK. Meg az értékbecslőnek is meg kell élni valamiből.

Sz_Zoli Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3
Sziasztok!
Hallott valaki valamit is a Philadelphia nevu magyar egyuttesrol? Hol lehet oket megtalalni, estleg hol szoktak fellepni?
vapiti Creative Commons License 2003.01.29 0 0 2
én eladtam köztisztviselőnek, úgyhogy nem tudom.
Előzmény: tudós (1)
tudós Creative Commons License 2003.01.29 0 0 1
Jó, de úgy is lehet értelmezni a dolgot, hogy megkapom a tizet is, de nem ugyanarra a kamatra.
Mi értelme az értékbecslésnek, ha nem számít az érték?
Van valakinek ilyen tapsztalata?
Előzmény: vapiti (0)
vapiti Creative Commons License 2003.01.29 0 0 0
Ha megnézed az OTP tájékoztatóját, ott nem az szerepel, hogy a hitelfedezeti összeg, hanem, hogy a vételár 100 %-a. Az OTP a példádból nem 9-et, hanem 10-et fizet. A foglalót, letétbe kell helyezni addig, amíg az OTP fizet az eladónak.
Előzmény: tudós (-)
tudós Creative Commons License 2003.01.29 0 0 topiknyitó
Elolvastam a témában az összes hozzászólást, de még mindig nem értem, hogy ha nem vonok be második ingatlant, akkor most az lakás hitelfedezeti értéke és az igényelt hitel közötti különbözetet nem kedvezményes kamatozásúra adják?

Ez így elég bonyolultnak hangzik, de megpróbálom egyszerűsíteni:

Használt lakást szeretnék venni 10 milla a vételár, 1 milla a foglaló. Értékbecslő jön, megállapítanak a lakásra 6 milla adható hitelt, mivel köztisztviselő vagyok, megkapomhatom mind a kilencet. Kérdés: a 6 és 9 közötti különbözettel most mi a helyzet? 3 milliót piaci kamatozásúra kell felvennem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!