Keresés

Részletes keresés

komancs Creative Commons License 2003.01.30 0 0 35
Ha erre vársz választ akkor ne haragudj, de nem akarom ennyire személyessé tenni a topicot.Bocs!
Előzmény: Kovács Béla Sándor (30)
old schachterhand Creative Commons License 2003.01.30 0 0 34
Készséggel elhiszem. Pláne, ha Orbán Viktor közli: ellenére van, hogy az EU ellen akciózók közleményük végén az ő egyik hírös (bár kétségtelenül rendkívül ostoba - a szerk.) megállapítását idézik.
Előzmény: Kovács Béla Sándor (11)
Póli Creative Commons License 2003.01.30 0 0 33
Természetes dolog, hogy pl. az a BKV buszsoffőr, aki idáig információ hiány miatt azt hitte, hogy 5 év múlva annyi lesz a bére, mint a "Bélának", aki 20 éve "dobbantott" (és most Stokholmban buszsoffőr és két kocsija, 130 négyzetméteres IKE-ából fullig berendezett kertes háza van, és kétévente Ibizázára megy ejtőzni), az most meglepődik, ha azt hallja, hogy bizony az EU átlag (!) eléréséhez is cirka másfél évtized kell.

"másrészt 36 évig falun éltem. Az ottani idősek többségének nincs szüksége "háttérzajra", "

Off:
Hosszú évek óta fordulok meg falun. Ahol én jártam, ott bizony mindig szólt a rádió (és nem a Roxi !), már csak azért is, nehogy egy időjárásjelentést is elmulasszanak. Főleg nyáron, amikor napnyugta után mennek be csak a "tisztaszobába"...

Előzmény: Kovács Béla Sándor (32)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.01.30 0 0 32
OFF
Egyrészt készítettek hallgatói profilokat,
másrészt 36 évig falun éltem. Az ottani idősek többségének nincs szüksége "háttérzajra", akinek mégis, az a tévét használja e célra. A VÚ-ért meg nem rajong annyira, hogy kifejezetten várjon rá.
Egyébként ahogy gondoljátok. nem ér ez a kérdés ennyit, és nagyon off is.
ON
Jut eszembe: ahhoz mit szóltok, hogy az MSZP szavazóinak körében is több mint 10%-ot esett az uniót pártolók aránya. Csak nem őket is a VÚ meg a Fidesz bizonytalanította el?
Előzmény: Póli (31)
Póli Creative Commons License 2003.01.30 0 0 31
"A többség mégsem ők. A tipikus VÚ hallgató valóban idős, de fővárosi, sőt budai."

Ezt a vélekedést milyen felméréssel tudod alátámasztani ? Ugyanis komancsnak teljesen igaza van, 60 fölött az idősek oroszlánrésze az ÖSSZES kereskedelmi rádiótól (zenéjük és lazaább stílusuk miatt) falra mászik. Márpediglen vidéken jóval több idős ember lakik, mint a fővárosban (pláne Budán !).

Előzmény: Kovács Béla Sándor (30)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.01.29 0 0 30
A többség mégsem ők. A tipikus VÚ hallgató valóban idős, de fővárosi, sőt budai.
OFF
Így jobban értem, hogy nem találsz munkát. Bár az utóbbi időben Nyíregyházára és Debrecenbe is telepedtek új cégek. Vagy Borsod?
ON
Előzmény: komancs (29)
komancs Creative Commons License 2003.01.29 0 0 29
Ezt valami felmérés alapján írod?
Mert én saját rokoni megfigyelésekre támaszkodom.
Egy nagy város melletti kis faluban élek.
Legtöbb idős rokonunk csak a Kossuth-ot hallgatja , a zenecsatornák idegesítik őket, és reggel szólni kell valaminek.
Előzmény: Kovács Béla Sándor (28)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.01.28 0 0 28
Ha a Vasárnapi Újságra gondolsz, akkor annak a a hallgatóságában nem jellemzőek az idső falusiak.
Előzmény: komancs (21)
qncogi Creative Commons License 2003.01.28 0 0 27
Vicceltem csak, mert jön a számtanóra.:)
Nem kell, de hülyeség lenne nem belépni. Mert most lehet.
Előzmény: agitcocprop (26)
agitcocprop Creative Commons License 2003.01.28 0 0 26
Na te egy igazi kommenyista vagy. Duplan hazucc 1 mondatban:))
1-nem igaz, hogy nem talalkoztal velem
2-nem kell belepni
3 .....
Előzmény: qncogi (25)
qncogi Creative Commons License 2003.01.28 0 0 25
Veled még nem találkoztam, de azért te is tudod, hogy be kell lépni ugye?
Előzmény: agitcocprop (24)
agitcocprop Creative Commons License 2003.01.28 0 0 24
Szerintem be sem kellene lepni. Ezt a bolok mondogatjak, hogy jajj de be kell menni. Minek? Itt kint sokkal jobb.
Előzmény: qncogi (23)
qncogi Creative Commons License 2003.01.28 0 0 23
Ez jó. Most ez lett az egyik legfontosabb érv a nem mellett. (Lehet, hogy nem a tied.) Például úgy, hogy nem teljesítünk bizonyos elvárásokat (bizony vannak) és akkor majd jól kirúgnak minket. A képzeletedre bízom, hogy ez mivel jár. (Valami hasonló lehet ahhoz, hogy ha be se lépünk.)
Persze előbb be kellene lépni.
Előzmény: nemmegyek (22)
komancs Creative Commons License 2003.01.28 0 0 21
Persze rájöttem, hogy ezt a megfogalmazást nem itt kellene terjesztenem, hanem szórólapra nyomtatni és a kezébe adni a falusiaknak.
Mert Juli néni meg Laji bácsi hallja a vasárnap reggeli rádióműsorban ,( ahol a kedvenc vezetője is szokik néha lenni,) hogy ha igennel szavaz az EU-ra akkor a jelenlegi kormány legitimitását erősíti.Hát aztat meg ő nem akarja.

No erre gondoltam amikor a baloldal színjátékáról írtam.Tudom én, hogy itt mindenki azt érti amit kell, de vannak egyszerűbb emberek is.

Előzmény: Kovács Béla Sándor (11)
Póli Creative Commons License 2003.01.28 0 0 20
"Remélem , az emberek nem veszik be az MSZP sikerpropagandát , és saját maguk döntik el , hogyan szavazzanak . Nem pedig az MSZP által hangoztatott Eldorádó-Kánaán fog a szemük előtt lebegni , hanem konkrét tények a várható előnyökről és hátrányokról is."

Igen, mennyivel másabb az az IGEN, amely a várható előnyökre és hátrányokta épülő konkrét tények elemzésén alapszik,
mint az az IGEN, amely csak az MSZP sikerpropagandáján alapszik ! :)

De szvsz a jelenlegi érdeke a jobboldalnak az, hogy CSAK a kormány sikerpropagandáján (Eldorádó-Kánaán esetleg Mennyország) alapuló IGEN-ekkel lépjen be az ország az EU-ba, hogy aztán majd a törvényszerűen bekövetkező csalódás 2006-ban az ellenzékiek karjába taszajtsa. Ha viszont túlságosan "sikeresen" nyitja fel a polgárok szemét az EU ellenzék OV hallgatólagos aszisztálása mellett (azaz a NEM kerül töbségbe), akkor könnyen lehet, hogy mondjuk 2005-ben az EU tag szlovák határnál a "csürhébe" (szerb, ukrán, albán fehérorosz) sorolt magyar választópolgároknak ez (is) eszébe fog jutni szavazáskor, és OV hatalomba visszakerülése beláthatatlan ideig ki fog tolódni !

Előzmény: Somoza (15)
kalmo Creative Commons License 2003.01.28 0 0 19
Senki sem hangoztatja, hogy itt a Kánaán.
Magyarország sajnos nem engedheti meg magának, hogy ne legyen EU tag. Dáni azért kicsit más helyzetben volt/van mint mi.
Még szebb szokott lenni, amikor a magyar jobboldal a svájci példát hozza elő, a "van élet az EU-n kívül is" tétel igazolására...
Előzmény: Somoza (15)
qncogi Creative Commons License 2003.01.28 0 0 18
Erre az Eldorádó-Kánaán igérgetésre hoznál példákat?
Előzmény: Somoza (15)
qncogi Creative Commons License 2003.01.28 0 0 17
Egy szóval nem mondom, hogy azIGEN melletti kampány jó. Sőt, gyenge. Miközben az ellenzők azt súlykolják, hogy mindent elborít. Lófüttyöt.
Egyébként OV is ezt mondja, csak sunyin és félreérthetően. Ha ez szándékos akkor szemétség, ha nem, akkor hiba. Ninsc "óvatos" igen, csak igen van vagy nem.
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 16
Ellenpéldát kaphatsz a másik oldalról is.Ott csak az a különbség , hogy azért kell csatlakozni mert Medgyessy , vagy Kovács László azt mondta . Hogy miért is , azt már nem tudja , de a tévében mondták , hogy milyen jó lesz .
Előzmény: qncogi (14)
qncogi Creative Commons License 2003.01.28 0 0 14
Nem vitatom, én is így gondolom. Viszont sunyi és nagyon sok bizonytalankodót elriaszt. Személyes példám, vidéken (ahol én jártam) ez így működik:
- Tetszik látni a Viktor is a belépést (IGENt) tanácsolja.
- Hát igen, azt mondja, DE........ - cinkos, "értő" nézés.
Az általa fémjelzett lapok (MN, Szabad Föld) és szervezetek is már-már nyílt propagandát folytatnak a NEM mellett. A szélsőkről már nem is beszélve. (Király B. not rulez, viszont hangos.)
Ez sunyiság. Érteni vélem én, hogy arra játszik, hogy majd az IGEN (nagyon remélem) után kiálljon és emlékeztessen a sok fenntartására, de MOST egy kicsit félre kellene tenni a pártpol. és személyes érdekeit. Az emberek "tudnak" és akarnak a sorok között olvasni, élnek még a beidegződések. Nem kellene erre cinkosan rájátszani.
Előzmény: Kovács Béla Sándor (11)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 13
Azért jó, ha az ajtóban állunk, mert igy ugrásrakészen várhatjuk, hogy mikor mondják : két lépést előre ! :)
Előzmény: komancs (10)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 12
Hát fáklya, az, nem lesz.......,
de csak azért nem, mert ez nem olimpia.....:)
Előzmény: stones (7)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.01.28 0 0 11
MOndom, hogy a kiindulási tételed a hibás! A Fidesz és Orbán Viktor is határozottan az EU-csatlakozás mellett van. Dixi.
Előzmény: komancs (10)
komancs Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10
Miért van az , hogy itt mindenki okosabb és képzettebb nálam mégsem hajlandó senki sem érvelni, vagy meggyőzni,állandóan csak a másik leminősitése a lényeg.

Szóval közérthetö nyelven miért jó ha nem megyünk be, hanem az ajtóban állunk?

McMahon Creative Commons License 2003.01.28 0 0 9
Ne fesd az ördögöt a falra! Nem lesz itt már semmi ilyesmi.
Előzmény: nagy linkvizítor (8)
nagy linkvizítor Creative Commons License 2003.01.28 0 0 8
Ya, meg Bokros Lajos is megmondta, hogy ami nekünk rossz lesz, az másoknak még lehet nagyon jó.
Előre a proletár internacionalizmusért!
Előre a lenini úton!
Előzmény: komancs (-)
stones Creative Commons License 2003.01.28 0 0 7
Az ellenzéknek az a feladata, hogy fenntartásait hangoztassa a kormányzattal szemben: ha nem fáklyás menet lesz az EU csatlakozás, akkor 2006-ban OVi tud hivatkozni, hogy "mi megmondtuk, hogy nem így kell csinálni"
Előzmény: komancs (4)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.01.28 0 0 6
Csakhogy a premisszáid tévesek. Márpedig hibás premisszákból helyes művelettel szükségszerűen hibás következtetésre jutsz.
McMahon Creative Commons License 2003.01.28 0 0 5
Nem is jött be nekik hosszútávon.
Előzmény: stones (2)
komancs Creative Commons License 2003.01.28 0 0 4
Biztos hogy azt olvastad amit írtam?

Olyan kicsinyességet föl se tételezek egy igazi polgárról, hogy azért nem akar bemenni, mert nem a kedvence vezet be bennünket!

Előzmény: stones (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!