Keresés

Részletes keresés

_KORE_ Creative Commons License 2016.05.13 0 0 36745

A KORE az idei évben a Kenguru Módszer Világnapja alkalmából 2016. május 14-én, szombaton, a Lurdy Konferencia-, és Rendezvényközpontban rendezi meg „KOREXPO 2016” elnevezésű eseményét. Tapasztalataink szerint a koraszülés olyan traumatikus élethelyzet, mely „Túl a PIC-en”, akár évekkel bekövetkezése után is érezteti hatását a családok életében. Rendezvényünk célja, hogy áttekintsük azokat a témákat, amelyek az érintett családokban nehézséget okozhatnak, és bemutassuk az elérhető segítő lehetőségeket, illetve ismertessük a korai intervenció, korai fejlesztés rendszerét. A rendezvény célcsoportja a koraszülésben érintett családok, valamint várjuk minden koraszülöttekkel foglalkozó szakember, gyermekorvosok, védőnők, és a korai intervencióban dolgozó szakemberek részvételét is.

A rendezvényen való részvétel ingyenes.

_KORE_ Creative Commons License 2016.04.12 0 0 36744

Költészet napjára ( picit megkésve )

 

Lackfi János: Aki korábban érkezett

 

A stadionban tombolás van, ilyen rekord nem létezett.
És őrületben megtapsolják azt, aki korábban érkezett
A téren nagyvárakozás van, mindenki órát nézeget,
Idegesen vár kedvesére, aki korábban érkezett.
Előbb toppantál be a zsúrba? Nem találják a készletet?
Torta, szendvics, lufik,… tyű bámul, aki korábban érkezett.
De mi van azzal, aki hip-hop korán kezdi az életet?!
És nem találka, zsúr vagy verseny, hová korábban érkezett.
Ilyenkor mentő szirénázik, nyomában utcák kéklenek,
Most viszik azt az újszülöttet, aki korábban érkezett.
Nem láttál ilyen kicsi lábat, kezet, fejet és kék szemet
Úgy hever itt, mint béka bébi, aki korábban érkezett.
A sok doktor, nővér szaladgál, jól tudják, hogy a léc rezeg,
Az életbe kell átpecázni azt, aki korábban érkezett,
Ki ugrott az anya melegből, nem védi páncél vértezett,
Körülveszik hőbuborékkal, azt, aki korábban érkezett,
Mi többiek mit is tehetnénk? Nyújtunk feléje két kezet,
Hadd nőjön később óriássá, aki korábban érkezett..

_KORE_ Creative Commons License 2016.02.24 0 0 36743

http://koraszulott.com/hirek/36-koraszueloett-mentes/653-2016-02-24-20-07-56.html

 

NYITOTT INKUBÁTORT KAP A SOTE II. PIC!

 

A Koraszülöttekért Közhasznú Egyesület (KORE) 2016. február 24-én 1.152.645,- forintot adott át a SOTE II. Női Klinika Koraszülött Intenzív Osztálya vezető főorvosának, dr. Kocsis Istvánnak. Az összeget a KORE egy fővárosi futógála keretében indított kampányával, futónagykövetek segítségével gyűjtötte össze.

Ezúton is szívből köszönjük futónagyköveteink munkáját és az adományozók nagylelkű hozzájárulását, nélkületek ez nem valósulhatott volna meg.

A KORE alapítói és tagjai 2011. óta azon dolgoznak, hogy a koraszülött babák Magyarországon is minél több időt tölthessenek szüleik közelségében már az intenzív ápolás időszakában is. Ezeknek a babáknak van a legnagyobb szüksége az ölelésre, szüleik testének melegére, az anyatejre, a szülőknek pedig elengedhetetlenül fontos, hogy ne csak tehetetlenül álljanak az inkubátor mellett, hanem aktív részesei legyenek kisbabájuk gyógyulásának.

A most átadott összeget az Osztály egy nyitott inkubátor beszerzésére fordítja, melyet az anya-baba szobában helyeznek majd el. Itt az édesanyáknak lehetőségük van arra, hogy stabil állapotú koraszülött babájukkal a nap 24 órájában együtt legyenek – orvosi felügyelet mellett - kényelmes, családias körülmények között.

fozsuzsi Creative Commons License 2015.12.21 0 0 36741

_KORE_ Creative Commons License 2015.10.18 0 0 36740

KORE

A Koraszülöttekért Közhasznú Egyesület 2015. november 20-án, pénteken délután a KölyökPark Játszóházban rendezi meg az immár hagyománnyá vált "Koraszülöttek Világnapja" eseményét.

 

http://www.koraszulott.com/hirek/85-programok/641-2015-10-11-19-38-25.html

 

A rendezvény INGYENES! Regisztráció SZÜKSÉGES!
Gyermekeknek: játék, móka, kacagás..
Szülőknek: tea, kávé, pogi, beszélgetés..
Legyél a vendégünk a családi élménynapra
Megosztásaitokat köszönjük
KORE családi élménynap, hogy a szülők is pihenhessenek
A gyermekek önfeledt szórakozását képzett animátor csapat segíti

_KORE_ Creative Commons License 2015.10.18 0 0 36739

Törékeny erő: Fotópályázat a kitartásról és a szeretetről

Az Indafotón igyekszünk érdekes, izgalmas fotópályázatokat hirdetni, a Mai Manó Házzal közös Láss, ne csak nézz! pont ilyen volt. Azt is figyeljük, éppen hol, milyen témában szerveznek mások fotópályázatokat. Most szívből ajánlunk egyet. Még két hétig, október[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

október 20-ig

_KORE_ Creative Commons License 2015.10.12 0 0 36738

KORE hírek

 

A Koraszülöttekért Közhasznú Egyesület 2015. november 20-án, pénteken délután a KölyökPark Játszóházban rendezi meg az immár hagyománnyá vált "Koraszülöttek Világnapja" eseményét.

 

http://www.koraszulott.com/hirek/85-programok/641-2015-10-11-19-38-25.html

 

 

fozsuzsi Creative Commons License 2015.08.12 0 2 36737

Nyílt levél a Magyar Úszószövetséghez

A Koraszülöttekért Közhasznú Egyesület tiltakozását fejezi ki a Magyar Úszószövetség 2015. augusztus 12-én megjelent közleménye ellen.

Az Úszószövetség a 2017-es „Vizes VB” kabalájának lecserélésével kapcsolatban a következőt tette közzé FB oldalán: „BOL-DOG KIMÚLT. KORASZÜLÖTT VOLT.”

A KORE nyomatékosan felhívja a figyelmet arra, hogy a koraszülés ma Magyarországon népbetegségnek tekinthető, nagyjából minden 10. újszülött koraszülött.

A koraszülés traumatikus élethelyzet, amely súlyosan megviseli az érintett családokat, következményeit gyakran élethossziglan viselik, ugyanakkor a társadalomban rengeteg negatív sztereotípia él ezzel kapcsolatban.

Álláspontunk szerint a koraszülöttség ilyen kontextusban való említése a téma súlyához képest méltatlan és ízléstelen.

 

Koraszülöttekért Közhasznú Egyesület

2015. 08. 12.

 

fozsuzsi Creative Commons License 2015.07.31 0 1 36736

Sziasztok!

 

Végre elérhető online is a PICi füzet nagy segítség kiadványunk!

Használjátok szeretettel :)

 

ITT

padlizsán 007 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 36734

Sziasztok!

 

Egy ismerősöm 21 hetes ikerterhes. A babák egypetéjűek és ikertranszfúzió lépett fel. Nagyon problémás terhesség, egy doki sem vállalja.

Tanácsot szeretne, Sote I. vagy II.-n kihez menjen.

Küldhetem ide Hozzátok, ebbe  a fórumba?

Régen sokkal jobban pörgött itt az élet, látom, milyen rég volt már hozzászólás...

Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni.

P.

fozsuzsi Creative Commons License 2015.01.29 0 0 36732

Koraszülöttekért Közhasznú Egyesület KORE 

 

Tematikus csoportok : Érintett szülői ITT  (Belépés előtt levelet kapsz az admintól! Figyeld az egyéb mappát is!) 

                                : Szakértői   ITT  (Szakértő vagy? Beszélgetnél, tanulnál? Csatlakozz :)

Várjuk a fejlesztési, gyógypedagógiai, gyógytestnevelői, gyógytornász, konduktor, DSGM, orvos, egészségügyi szakemberek (valamint a tőlük kérdezni akaró szülők) jelentkezését, csatlakozását.) 

 

1% 1% 1% 1% 1% 1% 1% 1% 1% 1% 1% 1%1% 1% 1% 1% 1% 1% 1% 1% 1% 1% 1% 1%

krinyi Creative Commons License 2014.07.16 0 0 36729

Korababáknak (jelenleg 2 hónaposak és lányok, 2.5 kg a súlyuk) keresek ruhácskákat vagy bármi más, hasznos babafelszerelést, ilyesmit. Ha van valakinek, aki már nem használja és szívesen nekik adná, szívesen fogadjuk, az anyuka mindennek nagyon örülne.

Kinga Kreif Creative Commons License 2014.04.30 0 0 36728

***Jelentkezés babavizsgálatra!***


Az MTA Fejlődés-pszichofiziológiai csoportja koraszülött babák szüleinek jelentkezését várja egy játékos vizsgálatra, melynek célja a beszédértés fejlődésének feltárása.
Vizsgálatunkra 6 és 10 hónapos egészséges, 30-35 hét között született,
magyar anyanyelvi környezetben nevelkedő koraszülött gyermekek jelentkezését várjuk.
Ezen kívül a részvétel feltétele, hogy a babák június végéig töltsék be a 6., illetve a 10. hónapjukat.
Jelentkezés minden nap 9 és 16 óra között a 3826 868 telefonszámon,
illetve e-mailben: kreif.kinga@ttk.mta.hu Cím: 1117 Bp, Magyar Tudósok körútja 2.
Facebook-oldalunk: https://www.facebook.com/KPIFPFCS
Kérjük, egy megosztással támogassa vizsgálatunk sikeres megvalósulását!

 

 


Köszönjük!

 

Cimpó Creative Commons License 2014.04.29 0 0 36727

Sziasztok,

nekem tegnap éjjel született meg a kisfiam, 28 hónaposan a zalaegerszegi kórházban. Ki kellett venni. Orvosok szerint jól van.

Korához képest is. Felsírt, és volt spontán légzése. 

Remélem minden rendben lesz vele.

kabipo Creative Commons License 2014.04.17 0 0 36726

Sajnos én már nem tudok segíteni( az én hármasikereim  már 15 évesek), de hármasiker fórum is van több helyen, próbálj meg rákeresni. A települési önkormányzat nem tudja egy kicsit megtámogatni őket(sok helyen működött)?!

Előzmény: krinyi (36725)
krinyi Creative Commons License 2014.04.16 0 0 36725

Sziasztok!

Rég jártam erre.. Krinyi néven voltam régebben(elfelejtettem a jelszót, meg nekem ez az INDAP. is új), nekem is kora a "babám" - bár a napokban ünnepeltük a 8. évét:) Egy kis segítségért jöttem. Itt a kis településünkön hamarosan születni fognak hármas ikrek. (Nem is tudok hasonlóról nálunk) Évek óta várt a babá(k)ra az anyuka. Nincsenek jó anyagi helyzetben, ráadásul valószínűleg a mama is ki fog esni a munkából, hiszen segítenie kell a babáknál.  Ha valakinek van feleslegessé vált 3-as ikres babakocsija, vagy bármi, ami a babák ápolásánál, gondozásánál jól jön, szívesen fogadjuk. Azért ebbe a fórumba írok, mert valószínű a koraszülés nála és én is rengeteg segítséget kaptam itt egykor... Köszönöm, hogy elolvastátok.

fozsuzsi Creative Commons License 2014.01.28 0 0 36724

fozsuzsi Creative Commons License 2013.12.22 0 0 36723

Szakértő vagy? Beszélgetnél, tanulnál? Csatlakozz :) ITT
Várjuk a fejlesztési, gyógypedagógiai, gyógytestnevelői, gyógytornász, konduktor, DSGM, orvos, egészségügyi szakemberek (valamint a tőlük kérdezni akaró szülők) jelentkezését, csatlakozását.

 

 

 

 

 

shopping basket Creative Commons License 2013.10.12 0 0 36717

:) És ráadásul akkorára nőtt, hogy nincs szükségük manócsomagra sem. Otthon vannak, teljesen egészségesen. :)

 

H_G Creative Commons License 2013.10.11 -1 0 36716

Hát igen, "innen szép nyerni" :)

 

Előzmény: shopping basket (36715)
shopping basket Creative Commons License 2013.10.11 0 0 36715

A baba, akiről én írtam korábban, ma délben hazamehet a szüleivel. Minden rendben van vele. Október 17. helyett július 6-án született meg. :)

Südve Creative Commons License 2013.10.10 0 0 36714

.

Südve Creative Commons License 2013.10.10 0 0 36713

Kedves Kitti,

 

valami hiba van a kérdőívben, ha a 35. oldalon az "igen" választ jelölöm, akkor nem enged továbblépni a következő oldalra.

Előzmény: Szomatohallgató (36711)
mizseiszilvi Creative Commons License 2013.10.10 0 0 36712

Kedves Orsi! Én is hamarosan kereslek manócsomag ügyében. Sajnos öcsémék második babája is nagyon korán érkezett. Bár szerencsére nagyon jó állapotban van és hízik rendesen, így ha eléri a 2000g-ot, akkor haza is engedik. Nóra 28-29 hétre született 1140g-al.

Előzmény: VKOrsi (36708)
Szomatohallgató Creative Commons License 2013.10.09 0 0 36711

Kedves Szülők!
Otoltics Kitti vagyok végzős szomatopedagógus hallgató szakdolgozatomhoz készítek a koraszülöttséggel kapcsolatos kérdőívet.
Kérném, válaszaival segítség kutatásomat!
Előre is köszönöm!

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/39ba6d6d7ead36c7687b014c716ec112

Szántó Veronika Creative Commons License 2013.10.07 0 0 36710

Kedves Szülők!

 Szántó Veronika vagyok, a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar negyedik évfolyamos védőnő hallgatója. Tudományos diákköri munkámhoz és a szakdolgozatom készítéséhez kérném a segítséget, melynek témája a koraszülött gyermeket nevelő szülők viszonya a szakemberekhez és az internet világához. Ha Ön is koraszülött gyermeket nevel, kérem töltse ki kérdőívemet. A kérdőív kitöltése önkéntes és név nélküli. A válaszokat más célra nem használom fel. Segítségét előre is köszönöm!

 

https://docs.google.com/forms/d/1lxqVRu7jVCJbcLW6d-LwXn1zcigT0EaWg8Zlf3m3k10/viewform

fozsuzsi Creative Commons License 2013.09.15 0 0 36709

Több mint 400 sorstárs--> koraszulott.com-tapasztalatcsere csoport 

VKOrsi Creative Commons License 2013.09.07 0 0 36708

írjon e-mailt. minden tudnivalo fent van a manocsomag.huoldalon

Előzmény: shopping basket (36707)
shopping basket Creative Commons License 2013.09.07 0 0 36707

A mi ki Lizink tegnap átkerült a kiságyba, már csak +5-6 % oxigént igényel és 2 óránként 24 ml-t eszik. A súlya a 2 kg-ot nyaldossa. :)

Orsi, lassan jelentkezne az anyuka.

VKOrsi Creative Commons License 2013.09.02 0 0 36706

Próbáld meg picit lazábban kezelni ezt a kérdést - tudom, mondani könnyű -. A tejtermelés folyamatosan ingadozik, nem szabad rágörcsölni a ml-ekre, mert az nem használ neki.

Hidd el, ha fenn tudod tartnai ezt a 30-40mlt akkor az nagyon sokáig elég lesz neki, és jó eséllyel amikor már több kell, akkor már fog tudni szopizni, az pedig nagyon drasztikusan meg tudja dobni a tejtermelést.

Ha fejés közben a babáról képet nézel az is segíthet pszichésen.

Előzmény: Somedli84 (36705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!