Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2005.09.30 0 0 20
=5
Előzmény: zmuda (19)
zmuda Creative Commons License 2005.09.30 0 0 19
a 3+2-t ismeri valaki?
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.24 0 0 18
konkretizálhatná...
Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (16)
PETYUS Creative Commons License 2003.11.20 0 0 17
Tavalyelőtt az mp3.com-ról töltögettem le elég sokat. Sajnos mind csak 128kb/s-os, nem túl jó hangzású, de arra jó, hogy beazonosítsam a műveket.
Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (16)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2003.11.19 0 0 16
Letölthető régizenei mp3 lelőhelyeket ismer valaki?
KTa Creative Commons License 2003.04.15 0 0 15
Én vagyok a zenekar vezetője. A Susato Régizene Együttes műkedvelő zenészekből áll, volt tanítványaimmal zenélek együtt.
No, lemezajánlás. A magyar előadók közül nekem Czidra László a kedvencem. Az tetszik legjobban az előadásaiban, hogy bátran díszíti a zenei anyagot, előadásai teljesen egyediek. Sokat lehet tanulni a felvételeiből.
Két Handel szonáta lemez van meg nálam a következő művekkel:
Sonata g, Op.1.No.2.
Sonata a, Op.1.No.4.
Sonata C, Op.1.No.7.
Sonata F, Op.1.No.11.
Sonata d, HV.367a
Triosonata F, HV. 405.
Concerto F furulya + zenekar

Bocs, ha ezek nem nagy durranások, de ezt találtam itthon, a többi a suliban van.

Előzmény: eref (10)
PETYUS Creative Commons License 2003.04.14 0 0 14
Hülye vagyok. Egy másik topicban megbeszéltük, csak már elfelejtettem.
Előzmény: eref (13)
eref Creative Commons License 2003.04.14 0 0 13
katt > adatok :)
Előzmény: PETYUS (11)
PETYUS Creative Commons License 2003.04.14 0 0 12
Az ókor felé is megkísérelhetjük tágítani a kört (igaz, hogy kevés a fennmaradt dalanyag).
Előzmény: KTa (9)
PETYUS Creative Commons License 2003.04.14 0 0 11
Melyik zenekarban tag? (Ezexerint lemaradtam valamiről.)
Előzmény: eref (10)
eref Creative Commons License 2003.04.14 0 0 10
Várjuk, éledjen a topik! (Te melyik tag vagy a zenekarban?)
Előzmény: KTa (7)
KTa Creative Commons License 2003.04.14 0 0 9
Nekem a „régizene" az előadás stílusát jelenti. Eredeti hangzásra való törekvés, eredeti hangszerek ill. azok kópiáin való előadás, lehetőleg kosztümös megjelenéssel. Bár ez a lemezen nem hallatszik, a borítón megjeleníthető. Ha így határozom meg, akkor még a XIX.sz. is belefér, bár jellemzően a középkortól a barokkig szokás régizenéről beszélni. De ez csak szvsz.
Előzmény: PETYUS (8)
PETYUS Creative Commons License 2003.04.13 0 0 8
>Ti mit neveztek régizenének?

Nálam még a korabarokk belefér.

Előzmény: taith (6)
KTa Creative Commons License 2003.04.13 0 0 7
Sziasztok!
Most akadtam rá erre a topikra. Én is összeszedem a kedvenc lemezeim majd nappal. Csereberélhetnénk is?
taith Creative Commons License 2003.01.29 0 0 6
Ti mit neveztek régizenének?
eref Creative Commons License 2003.01.29 0 0 5
Máris elsüllyedtünk?
peter2002 Creative Commons License 2003.01.28 0 0 4
Sziasztok.Ha időtök engedi,hificity.hu forum lemezbarátoknak.Úgy látom ugyanaz a topic.
P.
Előzmény: eref (3)
eref Creative Commons License 2003.01.28 0 0 3
Nem baj az, ha van külön régizenés topik is. Vannak, akiket az acélhúrok hangjával ki lehetne kergetni a világból, az ET hangolást kegyetlenül hamisnak tartják s még Beethovent is kizárólag fortepianón tudják élvezni.
Előzmény: Benno (2)
Benno Creative Commons License 2003.01.27 0 0 2
itt van az a topik, fel kell éleszteni és menni fog

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9011583&uq=28

Előzmény: istvaN (-)
eref Creative Commons License 2003.01.27 0 0 1
Egyik kedvencem, és mindenképpen ritkaság.

1. Adam Jarzebski (1590-1649): Canzoni e concerti qa due, tre e quattro voci cum basso continuo

Marinette Troost, Janneke Guittart (violini), Bruce Dickey (cornetto), Alberto Grazzi (fagotto), Charles Toet (trombone), Richte van der Meer, Richard Zipperling, Titia de Zwart (viola da gamba), Viola de Hoog (cello), Michael Fentross (tiobo), Jacques Ogg (clavicembalo & organo), Anthony Woodrow (violone), Lucy van Dael (viollino & art director) - bocs az angolságért

KOS Records (Lengyelország) CD S1 005-6K, 2 CD, 1996/1993

2-3. A zene velencei ihletésű, ellenpontozó (főleg imitációs) jellegű (nem csoda: a szerző ott járt tanulmányúton). Talán gabrielis kicsit, de nem pompás, inkább meditatív. Vátozatos a hangszerösszeállítás. Az előadás csodálatos, a felvétel rendkívül gondos munka, egyszerűen tökéletes. Lakatlan szigetre vele!

Ezt a lemezt példa értékűnek tartom más szempontokból is. Ugye adott egy közép-európai ország, amelyről, ha zenéről van szó, Chopin, esetleg Penderecki és Lutoslawski jut az átlag zenekedvelő eszébe. Mármost a lemez kiagyalói előkapták ezt a Jarzebskit, leporolták műveit, és - bár Lengyelország sincs híján kiváló régizenészeknek - az előadáshoz megnyerték a világ régizenészeinek ha nem is az élvonalát, de mindenképpen az élbolyból származó csapatát. Mellesleg ez a lemez a műveknek az első régihangszeres felvétele. Hozzá kell tegyem még, hogy a lemez gyönyörűen néz ki, szép elegáns dobozban van, a kísérőfüzet is rendkívül igényes kivitelű, a szokásos adatokon kívül tartalmazza az előadók fényképét és életrajzát, az egyes számok hangszerösszeállítását is. A lemez minden elképzelhető lengyelországi díjat elnyert.

4. Szomorú, hogy a lemez kiadója, a KOS Records már nem létezik, és legfrissebb híreim szerint a lemezt már nem lehet kapni Varsóban sem. Én kb. öt éve vettem Varsóban (két éve is még Visztulát lehetett rekeszteni vele), az ára sem volt sok.

Előzmény: istvaN (-)
eref Creative Commons License 2003.01.27 0 0 0
Nekem nem 0 számú régizenei lemezem van.
Előzmény: istvaN (-)
istvaN Creative Commons License 2003.01.27 0 0 topiknyitó
Üdvözlök mindenkit.Komolyzenei topic - nehéz ügy.Azt hiszem,kevesen vagyunk.Vagy mégsem?
Kedvenc lemezeinkről kellene írni.Belenéztem más ilyen listákba,melyek elsüllyedtek,veszekedőssé lettek,vagy belterjessé.Tehát kellene egy forma,amit javaslok.
1.A lemez címe,szerző,előadó,kiadó(szám,kód,vagy amiről beazonosítható),előadás,ill.rögzítés ideje.
2.Vélemény.Miért jó,miért nem,mit gondolunk róla,ill.tőle.A műről,zenekarról,hangszerekről,bármi egyébről,ami eszünkbe jut és ide kívánkozik.Mintha egy barátunknak ajánlanánk.
3.Hangzásbeli érdekességek (kihagyható)
4.Ma hol lehetne megszerezni ezt a lemezt és mennyiért.
Fontos:egyszerre csak egy lemezről írjunk,mert különben jönnek a listák,amelyek csak tulajdonosaik számára érdekesek.
A müfaj legyen a régizene (early music).Persze akárki akármit leírhat,de ne legyen egy nagy massza az egész.Mert hát na írjuk le,hogy kedvencem J.S.Bach,Mozart,Sibelius meg Bartók.Inkább külön-külön.
És mindig gondoljunk a kívülállókra,akik csak bekukkantanak ide.Nekik is készülne ez a lista.
Jó munkát.István

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!