Keresés

Részletes keresés

afintha Creative Commons License 2010.07.28 0 0 196
En megmutatnam gyermekgyogyasznak is, es gyermek(plasztikai)sebesznek is.
Aztan osszeraknam a 3 szakterulet kepviselojenek javaslatat (bor+gyermek+sebeszet), es az alapjan dontenek, hogy mi legyen.
Es persze erdemes megkerdezni a gyermeket is, hogy o mit gondol a kerdesrol.
Előzmény: T.Amir (195)
T.Amir Creative Commons License 2010.07.28 0 0 195

Sziasztok !

A következő kérdésem lenne: 10 éves lányom száján nő barna anyajegy. Tavaly vettük észre, idén már kb 1.5 mm-es, folyamatosan nő.

Látta már bőrgyógyász, több ayajegye is van az arcán, de azt a tanácsot kaptuk, hogy 18 éves koráig nem szabad hozzá nyúlni.

Félek, hogyha ilyen iramban nő addigra 1 cm-es lesz és nem lehet csúnya heg nélkül eltávolítani.

Mit tanácsoltok ?

V. Benedek M. Creative Commons License 2010.06.21 0 0 194
Meg szeretném kérdezni h anyumnak van a hátán egy átlagos anyajegy igaz nagyobb mind a többi , de edig semi baj nem volt vele. Most pedig let egy olyan benne mindha a szálka bele ált volna és érzékeny mi lehet az ?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 193
Szia!

Lézeres eltávolításnál megég a szövet, ezért alkalmatlan a szövettani vizsgálatra. Márpedig anyajegyet ha eltávolítanak, szerencsés elküldeni szövettanra.

Nekem a 'Kékgolyóban' szedtek le anyajegyet az arcomról, alig látszik a helye.
Előzmény: Adri Enn (187)
norci00 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 192
Szia!

Amit leírtál abból arra következtetek, hogy sebészileg távolítják el. Mivel az anyajegyek általában kör vagy ahhoz hasonló alakúak a sebész nem tudja körbevágni. Ezért egy olyan metszést ejtenek ami a babérlevél alakjához hasonlít. És annak a széleit szépen össze tudják illeszteni. Másrészt pedig nem pont az anyajegyet vágja körbe, hanem kell egy biztonsági zóna, mert ugyebár akár rosszindulatú is lehet az anyajegy. Ezért hiába volt pici az anyajegyed, biztos hogy nagyobb kerületben vágták ki és emiatt nagyobb a heg is....
Előzmény: czeglediandi (190)
László034 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 191
Miskolcon egy egyszeri egyszerű ecseteléssel kb. 10 nap alatt nyomtalanul eltüntetik a legbrutálisabb szemölcsöt, zsírmirigyet és egyéb kinövéseket. Fájdalommentes, nincs vér, nincs rizikó.Meglehet nézni a web oldalukat a www. anyajegyeltavolitas. hupont. hu oldalon, a képek pedig magukért beszélnek.

Kozmetikában csinálták a feleségemnek. Volt neki 3 db nagy szederszerű,sötétbarna színű, mindet egyszerre lekenték, aznap nem lehetett vízzel érinkeznie, másnaptól már lehetett akár fürdeni is. 10 nap múlva úgy estek le, hogy észre sem vettük. Nyoma egy egészen pici fehér pötty maradt, ami eltűnik.
czeglediandi Creative Commons License 2009.11.25 0 0 190
Azt meg tudná mondani valaki, hogy ha leszednek egy pici anyajegyet, akkor miért lesz a helyén egy óriási heg?
A legtöbb ismerősömnek azt mondták, hogy "jajj nem is fog látszani" közben meg az anyajegy többszöröse most a heges felület rajtuk.
Adri Enn Creative Commons License 2009.10.11 0 0 189
Igaz, igaz... De ezek nem voltak gyanúsak! Megnézte őket, és a vizsgálat vége felé ÉN mondtam, hogy le akarom szedetni, vagyis nem is az ő ötlete volt...
Na mindegy... Jó nagy heg marad majd utána... Szép leszek biztos... :(
Előzmény: tölgy (188)
tölgy Creative Commons License 2009.10.05 0 0 188
én a melanomától sokkal jobban félnék!! mint a hentesektől.

a teljes eltáv. szükséges, lézerrel nem véletlenül nem vállalják be a gyanus eseteknél.

más bibircsókok, szemölcsök , kinövések eltávolítást biztosan csinálják lézerrel
de ahol fenáll a melanoma veszélyének gyanuja ---már elég

félni való a legagresszívebbb rákfajtától.
Előzmény: Adri Enn (187)
Adri Enn Creative Commons License 2009.10.05 0 0 187
Sziasztok!
A bőrgyógyászaton beutalót akartam kérni lézeres anyajegy-eltávolításra, de az orvos azt mondta, hogy olyat nem csinálhatnak! Vmi olyasmit magyarázott, ha jól emléxem, hogy azzal csak a teteje "tűnne el", de mivel a gyökere ott maradna, kialakulhat később melanóma, és az orvosi műhiba lenne (?).
Igaz ez? Mert nekem az arcomról kellene eltüntetni párat, és nem akarom, hogy összeszabdalják az arcomat, mint máskor pl a hátamat is.
Van egy anyajegy az ajkam szélén is, azzal meg a szájsebészetre küldött... De az is rizikós, mert ha ott is olyan béna orvos van, mint aki azt a barbár munkát végezte máskor, akkor nekem lőttek... Sztem lézerrel szebben el lehetne tüntetni, és nem egy embertől hallottam, hogy nekik úgy csinálták (itt, a megyében).
Most akkor hogy van ez? Most már nem lehet? Mert beutalót nem kaptam, csak a "henteshez"... Az meg félek, hogy végleg elcsúfítja majd az arcomat...

Vélemény?
dragon**85 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 186
Sziasztok!
Van egy 2 mm széles enyhén kiálló anyajegy a hátamon (barna színű), hol szedik le hamarabb sima bőrgyógyásznál, vagy maszekba?
Tudnátok címet írni Bp-en? Köszi!
Kitty Creative Commons License 2009.05.29 0 0 185

Rendszeresen olvasok egy blogot, ez a címe: http://holimed.ultranet.hu/melanomablog/ Egy olyan bőrgyógyász írja, aki az Anyajegyszakértő Kft. egyik munkatársa, sok okos dololgról ír, többek között a nem sebészi, nem kivágásos anyajegyeltávolításról, érdemes elolvasni.

A munkahelyemen szerveztek anyajegyszűrést, minden anyajegyemet rögzítettek + helíben is megnézte őket a bőrgyógyász erős nagyításban, rövidesen megjön a több oldalas, írásos szakvélemény róluk, postán küldik.

Érdemes sztk-s bőrgyógyásszal is megnézetni az anyejegyeket, de csak ha dokumentálni, rögzíteni tudják őket - ez nem mindenhol adott -, hogy egy későbbi kontrollnál észlelhető legyen az esetleges változás.

Drina1 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 183
Sziasztok!

Szeretném leszedetni két anyajegyemet a hátamról, szerintetek ha csak besétálok az onkológiai intézetbe, akkor megcsinálják ott rögtön, vagy kell beutalót kérnem előtte, vagy bejelentkezni egy időpontra?

Kérlek segítsetek!

Drina
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.11 0 0 182
Nekem a temporalisról (bal oldali halántékról) szedtek le egy nagy darabot, pár perc alatt kész volt. A varrás nyomai nem látszanak. Ez egy kényes terület, mer sok az idegvégződés, ütőér is itt fut fel az agyba, stb. Aki csinálni fogja, biztosan érti a dolgát..
Előzmény: Ciloeann (181)
Ciloeann Creative Commons License 2008.12.08 0 0 181
Van, csak a sebészetre picit nehezebben veszi rá magát az ember. :S pláne, hogy a háromból kettő a nyakamon van :( . Azért köszi. Akkor nincs más hátra, mint erőgyűjtés és túlesni rajta...
Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.08 0 0 180
A sebészeti eltávolítás ingyenes, ha van egészségbiztosításod..
Előzmény: tdavid88 (173)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.08 0 0 179
A sebészetileg eltávolítás a jobb megoldás, mert ott lehetőség van a kimetszett rész laboratóriumi (szövettani) vizsgálatára is. Ez felfogható egy plasztikai sebészetnek is..A lézer következményei eltérőek lehetnek, néha nagyon csúnya..
Előzmény: Ciloeann (178)
Ciloeann Creative Commons License 2008.12.07 0 0 178
Sziasztok!

Nekem van 3 nagyobb anyajegyem(a sok apró mellett) és le szeretném szedetni. Voltam is bőrgyógyásznál, aki rögtön elküldött a sebészetre, amitől picit bepánikoltam, hogy vagdalni fogják... :( meg ugye a sok okos ismerős is rátesz ilyenkor, akik mondták, hogy inkább lézerrel szedessem le stb... Szedték már le valameikőtőknek sebészeten??? A lézeres tényleg jobb??
Roland I. Creative Commons License 2008.10.12 0 0 177

én úgy tudom, a nagyobbak a veszélyesebbek. talán csak megsérült, nem "magától" kezdett el vérezni.

 

a többiektől: hallott valaki olyat, hogy egy egészséges anyajegy levétele komplikációt okozott?

Előzmény: Porcelanangyal (176)
Porcelanangyal Creative Commons License 2008.10.11 0 1 176
Sziasztok,

Van egy kb. 2 mm-es élénkpiros színű, enyhén kiálló anyajegyem, szinte szabályos kör alakú. Ma reggel észrevettem, hogy vérzik. Természetesen bejelentkezem bőrgyógyászhoz, de addig halálra izgulom magam...szerintetek ilyen piros anyajegyek is rosszindulatúvá válhatnak?
tölgy Creative Commons License 2008.08.24 0 0 175
rendbe jön!
csak már ezen a héten legyél túl rajta!
Előzmény: Roland I. (174)
Roland I. Creative Commons License 2008.08.23 0 0 174

sziasztok!

van egy anyajegyem, ami nagyobbnak tűnik, mintha jobban kiemelkedne, mint korábban.

az a problémám, hogy nem egészen egy hónap múlva elrepülök külföldre. ha kivágatnám, addigra rendbejönne úgy, hogy aztán ne legyen vele problámám? a kötést mikor lehet levenni?

 

tdavid88 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 173
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem! Nekem sok anyajegyem van, kb mindenhol! ha én szeretnék olyat hogy durván a fele eltűnjön mit kell tennem? Lehet butaságnak tűnik a kérdés, de évről évre több van 0 napozással....Sokat leszedni, mondjuk 20at az csillagászati összeg? Előre is köszi a választ! ide is felnézek majd. Ha tudtak írjatok emailt : tdavid88@hotmail.com Előre is köszi!
Ui: viirag nagyon bíztató dolgokat írt, csak kérdésem hogy ő ugye lézerrel csináltatta, ahogy olvastam az nem olyan biztonságos mintha leszedném....de kezdő vagyok ebben a témában tehát befogadó vagyok minden mértékben:)
Deniellll Creative Commons License 2008.03.29 0 0 172
Szia.

nem , nem mutattam meg meg le se szedettem.
nézgettem mindennap nagyitóval semmi nem lett vele se szineződés se nagyoboddás semmi sem.. kop-kop.
tölgy Creative Commons License 2008.03.19 0 0 171
Deniellll

hogyan döntöttél?
megmutattad szakorvosnak? /vagy bármilyen -de orvosnak????

várjuk bármilyen válaszodat!
üdv:tölgy
Előzmény: Deniellll (163)
viirag Creative Commons License 2008.03.17 0 0 170

Hát a doki, még ma is emleget:) Ő úgy akarta, hogy az egyik oldalamon először, hogy a másikon tudjak aludni. De mondtam, hogy inkább túllenék rajta. Nem bántam meg. Sőt, vannak új keletű anyajegyeim, amikre nincs szükségem, azt is levetetem.

Miért gondolnád meg a leszedetését? Félsz tőle?

Előzmény: Mea07 (169)
Mea07 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 169
Szia Viirag. Hát le a kalappal elöted. Én meggondolnám a leszedetést. Nekem csak a hátamon több mint húsz db van.
Előzmény: viirag (165)
Mea07 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 168
Szia! Az OOI -ba nem kell beutalót kérni csak időpontot. A börgyógyászatra sem.
Előzmény: pofapok (161)
viirag Creative Commons License 2008.03.14 0 0 167

Vidéki vagyok... Azt hiszem, vagy 20e Ft-ba került. 2 db-ot szövettanra is küldtek.Simán megérte, egy óra alatt végeztem. Ilyen lézeres eltávolítás szerintem bárhol megtalálható, elérhető.

Előzmény: SzVFE (166)
SzVFE Creative Commons License 2008.03.14 0 0 166
Szia, hol csinálták és mennyit fizettél érte?
Előzmény: viirag (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!