Keresés

Részletes keresés

Anna ) Creative Commons License 2005.08.03 0 0 18

Lenen még 1 kérdésem!

 

Milyen könyv kell ÍRÁSBELIHEZ?

 

Amúgy télleg könnyű az írsábelije is Pitmannak?

Előzmény: Anna ) (17)
Anna ) Creative Commons License 2005.08.03 0 0 17

Sziasztok!

 

Próbálkoztam már Rigóval és BMEvel, de egyik se sikerült, így megpróbálom most a Pitmant, de csak az írásbelit, mert a szó meglett BMEn.

 

Kb. mennyi időt kell várnom arra, hogy tudjak eredményt, és a bizi küldésre?

 

 

Arról tudtok vmit, hogy hány % után váltja ki az emeletszintű érettségit??? Van ilyen kritérium?

 

Köszi

Pistike Creative Commons License 2005.01.11 0 0 16

Tényleg jó könyv.

Nekem is megvan.

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.29 0 0 15

Hi!

 

Némethné Hock Ildikó írt egy könyvet (könyvesboltokban csak a Piros könyvként ismerik). Azt hiszem, a pontos címe: Szituációk, képleírások és társalgási témák. Nem Pitmannre készült, de arra is nagyon jó ( a feladatokat érdemes lefordítani angolra). Ha valakinek ismerősök közül megvan, érdemes kölcsönkérni. Vannak benne megoldások is minden szitura. (Azt nem feltétlenül kell elhinni, hogy alapfok, középfokhoz is nagyon jó gyakrolni).

 

üdv,

 

prosp

Előzmény: Pistike (14)
Pistike Creative Commons License 2004.09.15 0 0 14
hol lehet ilyen szituációs leírást találni?
Előzmény: Athlay (3)
sziltunde Creative Commons License 2004.02.06 0 0 13
Bocs. Azt akartam írni, hogy a két nyelvvizsga között VAN különbség. Persze ez úgy értendő, hogy ha rendesen fel akarsz készülni a Rigóra, akkor szerintem az sokkal több tanulást igényel.
Előzmény: sziltunde (12)
sziltunde Creative Commons License 2004.02.06 0 0 12
Sokkal egyszerűbb is. A két középfokú nyelvvizsga között nagyon nagy a különbség. Nyelvtanilag is, a szókincsről már ne is beszéljünk.
Azt hiszem a Longman könyvesboltban lehet kapni Pitman-ra felkészítő gyakorlókönyvet. Ebben megoldások is vannak. Bár elég drágák szoktak lenni. De TALÁN a British Council-ban is van. ezt Nem tudom biztosan.
Előzmény: szasza_hungary (7)
A birka Creative Commons License 2004.02.05 0 0 11
köszi
Előzmény: szasza_hungary (10)
szasza_hungary Creative Commons License 2004.02.05 0 0 10
www.pitman.hu
Előzmény: A birka (9)
A birka Creative Commons License 2004.02.05 0 0 9
hol van tájékoztató
Előzmény: szasza_hungary (7)
Haszika Creative Commons License 2003.01.29 0 0 8
mert egyszerűbb is sokkal
Előzmény: szasza_hungary (7)
szasza_hungary Creative Commons License 2003.01.28 0 0 7
ahogy átolvastam a tájékoztatot nekem is sokkal egyszerűbbnek tűik, mind a Rigó utcai
Előzmény: cinnamonia (6)
cinnamonia Creative Commons License 2003.01.28 0 0 6
Hali!

Van választási lehetőség, de alapvetően egyik sem nehéz. A szituk mellett szóbelin beszélned kell még magadról is (kérdeznek) és 3 megadott téma közül választanod kell egyet és arról beszélned néhány percig. Kb. 2 éve csináltam meg a Pitman 4-est, nem volt vészes.

Előzmény: Athlay (3)
szasza_hungary Creative Commons License 2003.01.28 0 0 5
nem, nem vagy paraszt, csak elírtam és még nem volt idő kérni a moderátortól a javítást!
Ha felzaklatott a helyesírás akkor elnézést !

Előzmény: Infomaker (4)
Infomaker Creative Commons License 2003.01.28 0 0 4
Paraszt leszek:

nyelvvizsga, így 2 v betűvel.

Üdv.:
Infomaker

Előzmény: szasza_hungary (-)
Athlay Creative Commons License 2003.01.28 0 0 3
Nem nehéz - a haverom most készül rá, mutogatott mindenféle próba-feladatsorokat.

Elég könnyű, ha mindeng igaz a fő elemét szituációs társalgások jelentik. Példa: A high level-en (nem biztos, hogy pont így hívják) olyan feladat volt, hogy elopták az autódat, írd le a rendőrnek, hogy milyen volt.

Ráadásul ha minden igaz van választási lehetőség a szituk között.

emem Creative Commons License 2003.01.28 0 0 2
Nem is igaz, valami kiadványban olvastam róla. Azt hittem, hogy vicc, mert ilyen névvel Rejtő-szereplőt ismerek, nyelvvizsgát nem.
:-)
Előzmény: szasza_hungary (1)
szasza_hungary Creative Commons License 2003.01.25 0 0 1
köszi!
számítottam rád :)
Előzmény: emem (0)
emem Creative Commons License 2003.01.25 0 0 0
0 tapasztalatom van róla, bocsi.
Előzmény: szasza_hungary (-)
szasza_hungary Creative Commons License 2003.01.25 0 0 topiknyitó
Tudtok valamit róla?
Tapasztalat??

Nagyon kiváncsi lennék rá.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!