Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Acura Creative Commons License 2003.01.29 0 0 29
undorító balkán ez az ország
európa? unió? :DDDD
Előzmény: turbo2 (26)
SzaboZE Creative Commons License 2003.01.29 0 0 28
Höhö, az egy hetes feladat nekik :))) Úgyhogy neki se kezdenek :)))

SzaboZE

Előzmény: Mihaszna Zullott Naplopo (13)
SzaboZE Creative Commons License 2003.01.29 0 0 27
Az a kátyu biztos azért nem gyógyul, mert tervezik az egész felvezető felújítását... Gondolták addig is minek, nem az ő autójuk megy szarrá...

SzaboZE

Előzmény: vvittore (25)
turbo2 Creative Commons License 2003.01.29 0 0 26
Elmehetnek a jó k .... annyjukba !!!
A váci utat évek óta mindig felbontják és leaszfaltozzák, egyre szarabb minőségben. Ráadásul a lámpákat is össze vissza hangolták, az újpesti wallis szalonnál meg teljesen el is baszták. DE EZ KURVÁRA NEM ÉRDEKLI az FKF rt.-t.
Ilyen szar munkát csinálni!

Már nyáron ott voltak a lukak éás szarrá volt repedezve az aszfalt! Ennyire nem értenek hozzá, hogy megvárják vele a telet amikor tuti szétfagy ?? Elmehetnek a pcsába, hogy udvarias legyek. Ilyenkor úgy felmegy bennem a pumba! Elhajtanám az egész csapatot libát terelgetni. Képtelenek normális lámpabeállításokat csinálni, képtelenek normális táblákat kitanni és képtelenek biztosítani az utak minőségét. Akkor mégis mi a tüdőt csinálnak????

vvittore Creative Commons License 2003.01.26 0 0 25
Sziasztok!!

Az Árpád hídi tényleg durva kátyú,de az a vicc benne,hogy már legalább augusztus ta ott figyel,legalább is én azóta nem megyek a hídon a külső sávban.

lassan átalakulhat ez a topik kátyúfigyelő topikká!

ÜdV

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.26 0 0 24
Pénteken láttam ott autóból származó romokat, meg egy videjó kamerázó rendőrt akinek a Golfja a gödör után állt... véletlenül se előtte...
Előzmény: kopiteki (21)
kopiteki Creative Commons License 2003.01.26 0 0 23
Húúú,jó ,hogy mondod, reggel majd figyelek!!!

üdv: kopiteki

Előzmény: Tie (22)
Tie Creative Commons License 2003.01.26 0 0 22
Most már van egy csúnyább is. A kűlső sávban, újpest felé. Kb 10 centi mély (a közepén talán még durvább), 40-50 centi széles, és vagy 3méter hosszú... figyeljetek rá!
Előzmény: kopiteki (21)
kopiteki Creative Commons License 2003.01.26 0 0 21
Így van! A felüljárón legalább egy autókerék nagyságú kátyú éktelenkedik. Úgy kerültem ki szombat reggel...
Előzmény: Tie (18)
Bihus Creative Commons License 2003.01.26 0 0 20
4 körül szvsz. inkább olyan 50-60-as maximum a megszokott...

Bár most szombat van. Akkor meg 80-90 :)

Előzmény: Tie (18)
SzaboZE Creative Commons License 2003.01.26 0 0 19
Itt nyünnyögök, hogy forgalmi rend változás táblát kell kitenni...

SzaboZE

Előzmény: Tie (18)
Tie Creative Commons License 2003.01.26 0 0 18
A városban közben elterjedt a hír: az FKF Rt. valójában azért takarta le a 60-as és 70-es táblákat, hogy ne kelljen kártérítést fizetnie a kátyúba hajtó autósoknak. Sok közlekedőnek ugyanis nem tűnik fel, hogy egy úton – akár évtizedek után – egyszer csak megváltozott a sebességhatár. Így, ha a megszokott (korábban megengedett) sebességgel hajtva kárt szenved kocsija egy kátyú miatt, és ezt bejelenti, az esetleírásból többnyire kiderül, hogy túllépte a sebességhatárt. Az FKF Rt.-nél pedig moshatják kezeiket: nem ők felelősek, hanem az autós, aki nem vette figyelembe az új szabályokat. A közterület-fenntartónál határozottan cáfolják, hogy efféle hátsó szándékok mozgatták volna őket. Az viszont tény, hogy a társaság biztosítója csak akkor fizet, ha az autós a szabályokat betartva szenvedett kárt.

De könyörgöm basszákmeg, még ha így is lenne. Ha ezt már tuggyuk, akkor ki lesz az a barom, aki a váciúton fóliázott 70es táblánál egy kátyúban felejti a jobbelső kerekét, beírja a kárjelentésbe, hogy 82-vel ment? Naná hogy 47-tel mentem. Bizonyítsa be, hogy nem annyival mentem, bizonyítsa be, hogy 47-tel a kátyúnak szabad lett volna-e egyáltalán szétverni a futóművemet...

Ezzel csak adtak egy pofont a szarnak, ma jöttem 4 körül a vácin, két német rendszámú autón kívül mindenki 70-80-at ment, ami a megszokott. És a vácin még nincsenek is olyan veszélyes kátyúk. A legdurvább talán az Árdpád Hídnál lévő felüljárón van, viszont a felüljáró elején lévő 70es tábla meg NINCS!!!! lefólizáva. Tényleg ennyire hülyének nézik az autóstársadalmat????

Előzmény: vvittore (11)
SzaboZE Creative Commons License 2003.01.26 0 0 17
Újságban az volt a hozzáállás, hogy nem fognak méricskélni...

SzaboZE

Előzmény: Magnat (15)
Levike Creative Commons License 2003.01.26 0 0 16
Tokmindegy, az utak katasztrofalisak, szinte kabareba illo allapotok uralkodnak...az autok serulekenyek, javitasuk draga. Az autosoktol adok cimen lesarcolt penzt pedig elkoltik masra, van eleg betomendo lyuk a koltsegvetesben, igy a legolcsobb. Hanyok az egesztol.

Levi

Előzmény: vvittore (11)
Magnat Creative Commons License 2003.01.26 0 0 15
Szerintem ha ilyen szakaszon bárkit bemérnek, arra kell hivatkozni, h le volt tépve egy tábláról a fólia, amikor arra ment, és azt hitte, h azon a szakaszon már lehet száguldozni. Bizonyítsák be, h nem igaz! :-)
SzaboZE Creative Commons License 2003.01.26 0 0 14
Egy dologról nem szól a fáma! Ha a forgalom rendje megváltozik, akkor kötelesek x ideig "Figyelem forgalmi rend változás" táblát kihelyezni!!!!

SzaboZE

Előzmény: vvittore (11)
Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2003.01.25 0 0 13
Biztos sokkal jobban hinnék nekik, ha a lámpákat átállították volna.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.25 0 0 12
akkor asszem tiszta is...
Előzmény: vvittore (11)
vvittore Creative Commons License 2003.01.25 0 0 11
Sziasztok!

A mai népszabiban megtaláltam a választ!

Sebességkorlátozások a kátyúk miatt
Az FKF Rt. cáfolja, hogy a kártérítéseket akarja megúszni az intézkedéssel
NSZ • 2003. január 25. • Szerző: B. T., T. E. G.

Számos fővárosi főútvonal mentén lefóliázták a 60-as és a 70-es táblákat. Elterjedt a hír, hogy ez az FKF Rt. trükkje: a cég autósokat megtévesztve akarja csökkenteni a kátyúk okozta kártérítések számát. A cég határozottan cáfolja ezt, a sebességkorlátozással a kátyús utak biztonságát akarják javítani – közölték. A társaság jogi irodájában egymás kezébe adják a kilincset a kárbejelentők, és parázs a hangulat; egy reklamáló tegnap életveszélyesen megfenyegette az iroda munkatársnőjét.

Budapest számos útja mentén letakarták az óránkénti ötven kilométeresnél nagyobb sebességet engedélyező KRESZ-táblákat. Az intézkedést a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Rt. jegyzi, amely a városháza közlekedési ügyosztályával egyeztetve változtatott a forgalmi renden. A társaság szóvivője, Szegedi Péter érdeklődésünkre közölte: azért fóliázták le – ideiglenesen – a táblákat, mert a szóban forgó utak óránként ötven kilométer sebesség felett balesetveszélyesek, annyi rajtuk az úthiba. A fóliák tehát a közlekedés biztonságát szolgálják, és mindaddig a helyükön maradnak, amíg az utak állapota nem javul. Szegedi hozzátette: folyamatosan dolgoznak az útjavítók, de az időjárás miatt nem olyan intenzitással, mint ahogy a társaság szeretné.

A városban közben elterjedt a hír: az FKF Rt. valójában azért takarta le a 60-as és 70-es táblákat, hogy ne kelljen kártérítést fizetnie a kátyúba hajtó autósoknak. Sok közlekedőnek ugyanis nem tűnik fel, hogy egy úton – akár évtizedek után – egyszer csak megváltozott a sebességhatár. Így, ha a megszokott (korábban megengedett) sebességgel hajtva kárt szenved kocsija egy kátyú miatt, és ezt bejelenti, az esetleírásból többnyire kiderül, hogy túllépte a sebességhatárt. Az FKF Rt.-nél pedig moshatják kezeiket: nem ők felelősek, hanem az autós, aki nem vette figyelembe az új szabályokat. A közterület-fenntartónál határozottan cáfolják, hogy efféle hátsó szándékok mozgatták volna őket. Az viszont tény, hogy a társaság biztosítója csak akkor fizet, ha az autós a szabályokat betartva szenvedett kárt.

Az FKF Rt. útellenőrei szerint a fővárosi tulajdonú, nagyjából ezer kilométeres úthálózaton a hónap elején kétezer kátyú éktelenkedett, szakértők szerint számuk a mostani időjárás hatására jelentősen nőtt. Érzékelhető javulás csak kora tavaszra várható. A cég biztosítója tavaly negyvenmillió forintot fizetett ki kártérítésre (kétszer anynyit, mint egy évvel korábban), és már az idén is rengeteg a bejelentés. Volt olyan nap, amikor ötvenen is felkeresték a jogi osztályt – tudtuk meg az osztályt vezető dr. Somfai Katalintól. Elmondta: megfeszített tempóban dolgoznak, óriási nyomás alatt. Az irodában egyre gyakoribbak a parázs jelenetek, tegnap odáig fajultak a dolgok, hogy egyik munkatársnőjét életveszélyesen megfenyegette egy reklamáló.

Csordás Mihály, a főpolgármesteri hivatal közlekedési ügyosztályának vezetője szintén cáfolta, hogy a sebességkorlátozást anyagi okokból hajtotta volna végre az FKF Rt. Az intézkedésnek inkább figyelemfelhívó jellege, biztonsági oka van, hogy az autósok kikerülhessék a kátyúkat. A sebességkorlátozás addig tart, amíg a helyzet nem normalizálódik.

ÜdV

Blindmouse Creative Commons License 2003.01.25 0 0 10
Szerintem meg nem!! a Váci út annyira nem szar..
És érdekes módon a fóliázást követő napra véletlenül kiküldték a mozgó traffipaxot is, ha jól értesültem...
Előzmény: Törölt nick (4)
BLASIUS Creative Commons License 2003.01.25 0 0 9
A Soroksári még rosszabb, de én nem is figyeltem, nekem befelé meg volt a 100 is, a belsőben, ahol még tűrhető az út.:-)

De ez vicc, hogy nem tudják rendesen megcsinálni, inkább leveszik a sebességhatárt. Tiszta Balkán.:-(

Előzmény: kopiteki (5)
kopiteki Creative Commons License 2003.01.24 0 0 8
Nem tudom...Remélem nem! Nem szeretném büntivel kezdeni az évet!
Előzmény: Bihus (6)
Bihus Creative Commons License 2003.01.24 0 0 7
Logikusan hangzik, hogy a lyukak miatt tették ki.

De hogy bizonyítanák, hogy nem 50-nel, hanem 70-nel mentél?

Előzmény: Törölt nick (4)
Bihus Creative Commons License 2003.01.24 0 0 6
Há mer má be is mértek?
Előzmény: kopiteki (3)
kopiteki Creative Commons License 2003.01.24 0 0 5
Hát az kétségtelen, hogy valami Qrrrva szar az út!
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 4
Nos, a történet valószinűleg a kátyúkról szól. Nemcsak a Váci úton, hanem az összes olyan úton le vannak takarva, ahol lehet 50-nél többel is menni. Ha rutinból haladva 60-nal, 70-nel (ami korábban szabályos volt) belecsattansz egy kátyúba, az önkormányzatot nem terheli felelősség, mert nem a megengedett sebességgel (ami mostmár 50) mentél... ennyi. Olcsóbb a letakarás, mint a kátyúra figyelmeztető táblák legyártása és kihelyezése, hátmég a rendes útburkolat készítése...
Előzmény: vvittore (-)
kopiteki Creative Commons License 2003.01.24 0 0 3
Mer?
Előzmény: Bihus (2)
Bihus Creative Commons License 2003.01.24 0 0 2
Korán kezditek az aggódást :)
Előzmény: kopiteki (1)
kopiteki Creative Commons License 2003.01.24 0 0 1
Lehet, hogy szopacs? Reggel én is 70-80 körül téptem befelé a városba! :o(
Előzmény: alpinaB6 (0)
alpinaB6 Creative Commons License 2003.01.24 0 0 0
kosz, hogy szoltal. itt lakom a Vaci mellett. de en megszoptam asszem :(((

a

Előzmény: vvittore (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!