Keresés

Részletes keresés

sutre Creative Commons License 2003.12.02 0 0 584
Az a helyzet, hogy tegnap már nem volt túl sok kedvem megkeresni, de ha hazaérek előbányászom.
Előzmény: teveh (583)
teveh Creative Commons License 2003.12.02 0 0 583
sutre: megvan nektek végülis a kérdéses papír fénymásolata amiről tegnap beszéltünk?
sutre Creative Commons License 2003.12.02 0 0 582
Nagy örömömre hajnalban egy csapat takarítónénivel találkoztam a lépcsőház bejáratánál. :-))
sutre Creative Commons License 2003.12.02 0 0 581
Kb. 1/2 12-ig

Előzmény: teveh (580)
teveh Creative Commons License 2003.12.02 0 0 580
Hi!

Meddig voltatok tegnap?

teveh Creative Commons License 2003.12.01 0 0 579
Hi!

A fűtéshez csak annyit tudok hozzátenni, hogy én még nem fűtöttem, (csak egyszer, hogy kipróbáljam) mert nálunk enélkül is kellemes a hőmérséklet (22C).

htplacebo Creative Commons License 2003.12.01 0 0 578
Sziasztok!
Bocs, hogy kivülállóként beleszólok a topicba. A közös tul.-ban lévő helyiségekkel kapcsolatban olvastam hozzászólásokat, ez a téma érdekelne engem is.

Én a hozzátok elég közeli Angyalsétány társasházban vettem egy lakást, szombaton volt a műszaki átadás. Nagyon érdekelne, hogy a közös helyiségeket mikor és kinek adják át. A mi szerződésünkben erről nemigen van szó. A ti adásvételi szerződésetekben szerepelt erről valami?

A bennt lakóktól kérdezném, hogy mennyi a közös költségetek egy hónapban? Az első lakógyűlésen döntöttétek el?

Ps.: Kellene nekem egy burkoló a jövő hétre. (kisebb problémák az átadás után.. :) Esetleg nem tud valamelyikőtök ajánlani egyet? Plííz

kirumiru Creative Commons License 2003.12.01 0 0 577
Nos igen. En nekialltam felmosni az ajtom elott reszt mert zavart hogy poros meg saras (meg cigi csikk). Egyebkent a szinten ha bekoltozik mindenki (es remeljuk lesznek annyira igenyesek) akkor felmosnak maguk elott. ekkor a lift elotti reszt mar barki femoshatja, nem egy hatalmas munka es terulet. En akar az egeszet felmosnam, nem zavar. Viszont a lepcsoket azt semmi penzert nem vallalom. Meg a bejaratnal elegge mocsok van, de amig koltoznek az emberek es javitgatnak addig nem hiszem hogy azt erdemes lenne takaritani.

A szemettarolo nalunk szerencsere rendben van, bar ma nem voltam ott...
Viszont egy hatalmas vicc, azt hittem eldobom magam:

tudjatok hogy mire alkalmas a szemettarolo? Az alapito okiratban "szemet es babakocsi tarolo"-kent van feltuntetve. Ki az a barom aki a szemetes melle rakja a babakocsit. Fo hogy szep steruil kornyezet, illatos kocsiba ul majd a baba.
Nonszensz. Legalabb azt irtak volna hogy szerszamtarolo. Kesobb mi lesz belole? Etkezo?

Előzmény: sutre (576)
sutre Creative Commons License 2003.12.01 0 0 576
A közös helységek azok tényleg elég érdekes képet festenek.
Én a szintünkön a "sarunkat" fel szoktam söpörni, de a lift meg az előtér az tényleg borzalmas.
A cigicsikkek, meg a sár...
Ja és a szeméttároló.
A jellegzetes "szeméttároló" szaga az már megvan.
Nem tudom ki nem ismeri a szemeteszsákok mint céleszközt. Guszta tojáshélydarabok a szeméttároló ajtójában, meg egyéb étvágyat gerjesztő dolgok.
Ha meglátom az illetőt, venni fogok neki mikulásra egy csomag szemeteszsákot.
Előzmény: efenyak (575)
efenyak Creative Commons License 2003.12.01 0 0 575
Sziasztok.
A futeshez szolnek hozza. Szerintem a lakot a fogyasztott gaz arat fizetik meg. Van a gaz ara amit osszesen egy lepcsohaz fogyasztott, azt az orak alasanak alapjan aranyosan elosztjak a lakok kozott. Talan ennek a szervezese a kozos kepviselo dolga.
Hogy tenyleg igy lesz e azt nem tudom, de miert lenne maskepp?

Azert nem lenne rosz ha minnel hamarabb elkezdodne a kozos helyisegek takaritasa.

Ervin.

kirumiru Creative Commons License 2003.12.01 0 0 574
sutre:

hogy nincs aram az tobb mindentol lehet:
a csatlakozonal megtort a kabel, vagy nem erintkezik. Ezt egyszeruen lehet jabitani, leszedik a csatlakozot es vagy lecsippentenek egy darabot es/vagy visszcsavarjak.

Elvileg ha megtort az egyik kabel akkor sem lenne gaz mert 3 er van es 2 eleg lenne, viszont a fold az a furdoszobaba KELL. Elvileg a fold az egyenlo a NULLAval, de azt nem tudom hogy mennyire ekvivalensek.

Nalam is vannak hibak:

Az erkelyajto bal oldalan van egy 2-3 mm-s resz, ahol "ki lehet nezni", szoval a 2 gumicsik (szigeteles) nem er ossze. Egyszoval jon be a hideg.

Lehagytak egy feher csavartakarot az erkelyajto belsejerol (e nelkul azret tudok elni)

Ami zavaro meg, hogy a szobaban a hoszabalyozonal nem stimmel valami. idonkent amikor eleri a kivant homersekletet es kikapcsolna akkor azon nyomban bekapcsol. Egyszoval ilyenkor kattog es arrebb kell allitani hogy csendben maradjon. Ma ejszaka erre ebredtem fel.

Nem tudom nalatok milyen a futes de nalam 5-s fokozaton se tudom 22 foknal feljebb tornaszni a homersekletet, pedig mar redony is van.
A doksi szerint 28 fokot kene tudni csinalni 5-sel.

Ja a lift nalunk is elkezdett nyikorogni, de szerencsere en nem a lift mellett vagyok. De zavaro azert.

Előzmény: sutre (571)
kirumiru Creative Commons License 2003.12.01 0 0 573
csefe_

Ezeket nem tudom, de a futes azt egy digitalis ora meri ami gondolom meri a leadott homennyiseget. (belepo vizhomerseklet, mennyiseg, kilepo vizhomerseklet)
Ezt valoszinuleg az Angyalfoldi Vagyonkezelo fogja kiszamlazni mert a szolgaltatas is a hazban van. Meg a melegvizet is. De ezek csak tippek.

Szerintem sutre jobban meg tudja mondani mert mar voltak a kozos kepviselonel.

sok sikert az epulo hazatokhoz

Előzmény: csefe_ (572)
csefe_ Creative Commons License 2003.12.01 0 0 572
Kedves Teveházas Testvérek!

"Irígykedve" olvasom a beköltözés utáni eseményeket, nekunk még van 10 hónapunk a Premierház átadásáig.
Hasonlóan lesz a fűtés és melegvíz ellátás megoldva, mint nálatok. Nekem nem egyértelmű, hogy hogyan történik a mérés illetve ki számlázza ki a fogyasztást (A Gázművek vagy az Angyalföldi, mint üzemeltető stb.)és hoygan kell fizetni.
Ha valakinek van kedve és ideje leírni, hogy hogy is működik ez nálatok, azt megköszönném!
Mindenkinek sok boldogságot és jó egészséget az ÚJ lakáshoz!!!

Üdv: csefe

Előzmény: kirumiru (570)
sutre Creative Commons License 2003.12.01 0 0 571
Sziasztok!

Nekünk már a lakáson belül is gáz van. ;-((

A fürdőszobában van két fali csatlakozó. Eddig működött mindkettő, most meg már nem.
Elég viccesen tudok mosni, hosszabbítón keresztül vezetem be az áramot a fürdőbe.
Annyit megnéztünk, hogy a biztosíték az renden van, de a konektort nem fogom szétkapni.

A másik ami "tönkrement" az a főzőlap. Két hétig működött, most a négy főzőhelyből kettőnél (a két baloldali) se két se hang.

A főzőlapot azt talán kicserélik. De a csatlakozóval mit csinálnak? Remélem nem verik szét a fürdőt, remélhetően valami egyszerű a probléma gyökere.

sutre

Előzmény: kirumiru (568)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.30 0 0 570
barnabas100:

Nem tudom de remelm jobban fognak ugyelni hogy jobb legyen. Amint latom mindennap jonnek felmerni a muszaki allapotot, nemreg epp a kulso sotetszurke burkolatot ellenoriztek - javitottak.

Viszont egy kerdes:
mennyi a meleg, hideg viz kobmetere?
Ami erdekelne meg hogy a futes dija? ugy kb. Mert egyreszt Giga J-ben van masreszt fogalmam sincs hogy mennyi szokott lenn iatlagosan a hofogyasztas. En 2 het alatt most 0.2 GJ-t hasznaltam el (21 fok volt a lakasban)

Előzmény: barnabas100 (569)
barnabas100 Creative Commons License 2003.11.29 0 0 569
Sziasztok!

Gratulálok midnenkinek az új lakáshoz! Örülök, hogy szép lassan mindenki zökkenőmentesen beköltözik.

A közös területek átadás/átvételére végülis valaki el fog menni?
Továbbra is csak azt tudom javasolni, ne engedjétek, hogy az AL a "saját" vagyokezelő cégének megtekintés nélkül átadja a társasházat... nagyon sok problémátol menthetitek meg magatokat.

Nálunk (III. ütem) sajnos a nagyobb problémákat még mindíg nem javították ki (1 éves a ház!), pedig egyre mérgesebb a lakóközösség...
A garázsotok nagyon szép (amennyire belátni) -> irigyeljük :-))

kirumiru Creative Commons License 2003.11.29 0 0 568
tasz (akosszilard) uzeni:

Helló, már nagyon régen nem jártam a fórumon, de most kicsit elkeseredve felmentem rá, és mivel már rég nem voltam ott, a jelszavam is elfelejtettem (annyi van már),
ígyhát regisztráltattam magam újra akosszilard névre, tehát már nem vagyok többet tasz :-(
De az aktiválás csak fél óra múlva történik meg, én meg akkor már nem leszek gépközelben.
A dolog viszont nagyon sürg?s, feltétlenül ki akartam magamból írni, ráadásul a fórumra.

Nem tudom, hányan vagyunk érintve a dologban, de szerintem sokan leszünk...
A lépcs?ház üvegablakairól van szó. Eredetileg úgy tervezték a szép nagy üvegfelületeket, hogy azokat kívülr?l kinyitásunk után lehessen pucolni, eléjük nem került korlát. De az el?írások szerint kell korlát, tehát utólag lett, és ez itt a baj, mert a tervek úgy készültek, hogy nem kalkulálták bele az ablak nyílásába a korlátot. Most, hogy már el?írás szer? a korlátos lépcs?házi üvegfal, nehéz lesz az ablakokat kívülr?l pucolni, ugyanis hozzáférhetetlenek. Az ipari alpinisták meg szerintem nem férnek bele a közösköltségbe, és ha meg is fizetnénk, nem hiszem, hogy ezek az üveglapok bírnák a rajta ugráló hegymászókat.
Nektek mit mondott erre az AL?
Ti hogy fogjátok pucolni az üveget (kívülr?l)?

Üdv: majd még jelentkezem:
Ákos (volt tasz, most akosszilard)

hype78 Creative Commons License 2003.11.27 0 0 567
Köszi mindenkinek :) Tegnap este én is összefutottam a UPC s hölggyel és azt mondta, ha most előfizetünk internetre egy éves hűségnyilatkozattal, akkor nincs belépési díj és februárig havidíj sem. Két éves nyilatkozatnál egy ezressel olcsóbb a havidíj(11900 helyett 10900). Mivel nekem elég sürgős, egy évre szerződök velük, utána úgyis jobban lehet látni mi a helyzet net ügyben.
kirumiru Creative Commons License 2003.11.26 0 0 566
akkor jo, mert most nem igazan lenne idom hogy elmenjek szerzodest kotni.
Előzmény: efenyak (565)
efenyak Creative Commons License 2003.11.26 0 0 565
Az elektromos Muvekhez meg nem erdemes menni. En voltam kb 2 hete, akkor azt mondtak leghamarabb 1 honap mulva edeklodjek, meg nem altak keszen a szerzodeskotesre. Kulomben felhivtam az Angyalfoldit is hogy tudja hogy nem erdemes az uj lakokat kuldeni az Elmuhoz egyelore.

Előzmény: kirumiru (564)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.26 0 0 564
es az elektromos muveknel?
a heten el kene mennem, vagy max. kedden mert lejar a ket het...
Előzmény: teveh (563)
teveh Creative Commons License 2003.11.26 0 0 563
Hype: :))))))))))))
akkor lassan gondolkozhatunk az újabb 'lakógyűlés' pontos dátumán...

Volt már valaki a közös képviselőnél?

sutre Creative Commons License 2003.11.26 0 0 562
Előre lehet? :-))
Előzmény: Easty (561)
Easty Creative Commons License 2003.11.26 0 0 561
Sziasztok!
HYpe78:
gratulálok a beköltözéshez!!!

Ha minden jól megy, holnap nkünk is gratulálhattok!

sutre Creative Commons License 2003.11.26 0 0 560
Nem tudom, Vlucas intézte, de azt hiszem az HBO kivételével minden lesz. A fő választási ok az volt, hogy a Spektrum, a Discovery, a Nationel Geographic legyen.
Előzmény: kirumiru (559)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.26 0 0 559
sutre:
koszi. :-) De az nekem is van. Videken ugyanis csak ugy jott barmi is. Csak meg nem probaltam ki. De elkeserito hogy nem jon semmi.
Ti melyik csomagra fizettetek elo?
Előzmény: sutre (558)
sutre Creative Commons License 2003.11.26 0 0 558
Kirumiru:

Mi vettünk múlt héten egy szobaantennát, ha gondolot odaadjuk, mert egyenlőre "jön a falból az adás", de már szerződést is kötöttünk, úgyhogy a szobaantenna feleslegessé vált.

Bár sok reményt nem mellékelek hozzá, mert amikor még nem jött semmi, akkor csak az m1-et tudtuk befogni vele azt is csak zizisen.

Előzmény: kirumiru (557)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.26 0 0 557
kroll:
milyen mocsok egy allat. jovoheten? Akkor ezekszerint a heten van utoljara ingyen kabeltv...
De sajnos az nem dontheted el hogy veluk akarsz-e kotni szerzodest csak azt hogy akarsz-e kabeltvt vagy nem. :(
Egy dolog hianyzik a hazbol es ezt nehezmenyezem egy kicsit az Angyalfolditol. Egy kozponti antennat felrakhatott volna a tetore ami fogja az m1, rtl + tv2-t. Reszemrol egy darabig szoba antenna lesz.
Foleg amilyen mocsok allat, hogy amit siman fogni lehet az eterbol azt a 2200-s csomagba rakja. $#%#$ no comment

de miert is erdemes az UPC internet szolgaltatasara elofizetni? Ez azert erdekelne.

Előzmény: kroll (555)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.26 0 0 556
hype78:
Wow! Grtaulacio hegyek. Lassan mindenki bekoltozik. :-)
Előzmény: hype78 (553)
kroll Creative Commons License 2003.11.25 0 0 555
Hali mindenkinek!

Múlt csütörtökön vettem át a lakást, pénteken este 7 körül már megjelent a UPC kéviselője, hogy jött szerződést kötni. Mondtam neki, hogy esetleg várhatna amig beköltözöm, megismerkedem az ajánlatukkal és eldöntöm, hogy egyáltalán velülk akarok -e kábeltévé szerződést kötni. Mire ő "ultimátumszerűen" közölte, hogy jó, akkor a jövő héten jön.

U.I.

Éredemes az UPC internet szolgáltatásra előfizetni.

Előzmény: sutre (541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!