Keresés

Részletes keresés

EszterEszter509 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 27

Igen, nekem is mondott ilyet a bőrgyógyászom, dr. Bálint Ágnes, hogy a hüvelygomba teljes kiirtásához változtatni kell az étkezésen. Kemény dió, főleg nekem.

Előzmény: Klári12 (19)
Klári12 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 20

Hüvelyfolyásról cikk: http://intimflora.hu/cikkek/huvelyfertozes/huvelyfolyas.html

A hüvelyfolyás háttérben általában a hüvelyben kialakuló baktérium- (pl. Gardnerella vaginalis és más baktériumok), vagy gombafertőzés (pl. Candida albicans, Trichonomas vaginalis stb.) áll. E fertőzések a végbél közelsége vagy a szexuális aktusok révén alakulhatnak ki leggyakrabban. További problémát jelent, hogy anitbiotikus kezelések, illatosított tisztálkodó szerek hatására a hüvelyben levő jótékony tejsavtermelő baktériumok elpusztulhatnak, így ezáltal megszűnik a védelmet jelentő savas közeg, ami a fertőzések kialakulásához vezethet.

Klári12 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 19

Diéta is van erre és van a neten menüsor is Candida diéta étrend néven PL:

Hétfő

Reggeli: rántotta egy szelet teljeskiőrlésű kenyérrel, Hamlettel vagy Abonettel 
Tízórai
: párolt cékla mozarellával 
Ebéd: grillezett csirke salátával (salátára szósznak natúr joghurt zöldfűszerrel vagy fokhagymával) 
Uzsonna: zöldalma 
Vacsora
: sárgarépa saláta magvakkal

Klári12 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 18

Szia! Nekem is ez volt, az a baj hogy a canesten jó de a keményebb gombás fertőzés visszatér. Doki felír olyan vényest ami kiírtja és szájon át szedhető kapszula. plusz ad másik hatásosabb hüvelykúpot is. Én a pevarylra allergiás voltam hát az nagyban hozzájárult a kedvemhez amikor a fájdalmat tetézte a helyi allergia....egyébként van olyan kapszula ami fokhagymát, grapefruit magkivonatat és probiotikumot tartalmaz ami jól öli a gombát addig míg nem jutsz el dokihoz. 

Előzmény: Cica333 (2)
lepete Creative Commons License 2009.01.03 0 0 15
Használj ostyát!
Előzmény: Orsis (1)
verity777 Creative Commons License 2007.08.07 0 1 14

 

Nem akarok beleszólni, de ez a "nem fáj" sem teljesen igaz. És az sem, hogy nem kellemetlen. El lehet viselni, az igaz, de az ember nem szívesen teszi ki magát az ilyesminek.

Persze aki sosem volt beteg, annak könnyű. A többiek meg mindent megpróbálnak, hogy meggyógyuljanak. Nem kellene ilyen hangnemben beszélni senkivel. Igyenis lehet itt válaszokat találni. Ha mást nem: nem tudjuk, mi bajod lehet, fordulj orvoshoz!

Előzmény: d.Enci (4)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 -1 0 13
:))) Mert mazochista.:))
Előzmény: viirag (12)
viirag Creative Commons License 2007.08.02 -1 0 12
De várj, valami baja biztos van, ha a nőgyógyászat fórumon ólálkodik ! :) Minek olvasgat vki olyan oldalakat, ami idegesíti? Érthetetlen...
Előzmény: Törölt nick (10)
viirag Creative Commons License 2007.08.02 0 0 11

Szia Zahra! :) Nagyon véletlenül kerültem ide....

Szerintem se vitatkozz vele, értelmetlennek látom. Úgy látom ez a lány, még soha nem volt beteg. És azt hiszi soha nem is lesz...... Az ilyenek szoktak a legjobban pofára esni. 

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 10
Nem tudom, hogy kinek képzeled magad, de egy seggfej lehetsz valószínűleg. Részemről befejezve veled mindenfajta értekezés, mert vitatkozni csak az okos emberekkel van értelme.
Előzmény: d.Enci (9)
d.Enci Creative Commons License 2007.07.31 -1 0 9
Nem nyavajognotok kellene, ugyanis másról sem lehet olvasni! Vegyetek már erőt magatokon! Ennyi hisztis nőt egyrakásra... , s értem ez alatt a többi nőgyógyászatos oldalt is! Agyilag kellene ez feldolgoznotok, mert ez komoly probléma!
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.31 0 0 8
Azta! Te aztán osztod itt az észt a többi szerencsétlennek, aki segítséget mer kérni....
Mi a fenét keresel itt? Neked inkább olyan oldalon lenne a helyed, ahol szeretnek kötözködni. Ezek a csajok bizonyára már megpróbálták az általad javasolt orvosokat és Birinénnyéket. Szerintem ha nincs benned empátia akkor inkább ne írj, halgass és bölcs maradsz.
Előzmény: d.Enci (7)
d.Enci Creative Commons License 2007.07.31 -1 0 7
Menny más orvoshoz, nem feltétlenül kell nőgyógyásznak lennie. Menj természetgyógyászhoz, próbálj homeopátiás készítményeket. Keress a neten, olvass szakirodalmat. stb. Millió lehetőséged van. Egy beszélgetős oldalon 1:1000000 az esélyed, hogy ilyen prpblémája van valakinek, vagy tud rá mit mondani. Piros a szemöldököm felett, mi lehet a bajom? Már ne is haragudj!
Előzmény: légüres tér (6)
légüres tér Creative Commons License 2007.07.31 0 0 6
Képzeld a fél életem a nőgyógyászati rendelőben töltöttem, ami nem kevés, de még eddig nem jutottam semmira az orvosokkal.
Ha jótanácsod nincs, ne írj hülyeségeket!
Előzmény: d.Enci (5)
d.Enci Creative Commons License 2007.07.30 0 0 5
Üzenem neked is az alattunk levőket!
Előzmény: légüres tér (3)
d.Enci Creative Commons License 2007.07.30 0 0 4
Voltál már orvosnál? Nem ártana. Ugyanolyan mintha fogorvoshoz mész, kinyitod a szádat, matat egy kicsit és kész. Képzeld még jobb is, NEM fáj!
Előzmény: Cica333 (2)
légüres tér Creative Commons License 2007.07.13 0 0 3
Tudja -e valaki, hogy utal-e valamilyen fertőzésre a hársfavirág illatú hüvelyváladék?
Cica333 Creative Commons License 2007.03.16 0 0 2

Sziasztok! Remélem,valaki tud segíteni,mert már kezdek kétségbeesni.Havonta visszatérő rendellenes folyásom van,ami gombás fertőzésre hasonlít.Eddig Canesten krémmel kezeltem és Pevaryl G kúppal,még nem akartam nőgyógyászhoz menni.Kicsit félek is tőle:(Szerintetek mi lehet ennek az oka és mivel kezeljem?A krém és a kúp együtt hatásos,de nem használhatom a végtelenségig.Előre is köszönöm...

Orsis Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1

Sziasztok!

Nem teljesen a témába vág, de azért gondoltam írok, mert lenne egy kis problémám. Pár napja felírtak nekem hüvelykúpot, először simán fel tudtam tenni, viszont másodszorra kicsit felsértettem belül és vérzett. Ma este, nemrég, tettem fel a harmadikat, de majd meghalok, úgy fáj és csíp. Szerintetek mit kéne tenni, ez így normális? Mert ha így megy tovább, inkább abbahagyom...

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.01.21 0 0 0
Menj át a Velvet fórumba, ott "rendel" egy nőgyógyász, általában másnap vagy harmadnap már válaszol is.
Előzmény: morty17 (-)
morty17 Creative Commons License 2003.01.21 0 0 topiknyitó
Kedves Mindenki!

ha tudna nekem valaki segíteni, annak nagyon örülnék. főleg tapasztaltabbak és orvosok véleményét várom, de persze bárki hozzászólhat:
hüvelyöblítéskor alvadt vér szerű, nyálkás valami folyt ki,immáron másodszor két napon belül.napközben pedig tulajdonképpen utóvérzéshez hasonlító(sötétbarna)folyás jelentkezik. volt már ilyenem, de elmúlt.most viszont ez a nyálkás valami megijesztett.
ritkán jutok el nőgyógyászhoz, így rendszerint magamat kezelem. fogamzásgátlót szedek másfél éve(Mercilon), talán mellékhatás? stressz? utolsó menstruációm óta 12 nap telt el.
amúgy 20 éves vagyok.

remélem ennyi info elég lehet. előre is kösz bárkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!