Keresés

Részletes keresés

harcsabajusz Creative Commons License 2005.02.15 0 0 51

Azt persze elfelejtették hangoztatni a politikusok, hogy az aki korábban érettségizett, az eddigiek többszörösét lesz kénytelen FIZETNI ha felsőfokú diplomát akar.

 

1. felvételi alapdíj = 3000 FT

2. iskolánkénti eljárási díj = 3000 Ft

3. érettségi (korábban felvételi) díj tantárgyankénti  = 6000 Ft

 

Pl: 2 egyetemre beadott jelentkezés és 3 vizsgatárgy esetén a végösszeg:

 

2004-ben: 9,000 Ft

 

2005-ben: 9,000Ft + 18,000 Ft = 27, 000 Ft.

 

és ekkor még nem történt semmi, ugyanis be is kell jutni arra az egyetemre....

 

 

Sajnos nem tudom kifizetni ezt az összeget. Köszönöm minden politikusnak , hogy gondolt rám, mikor kitalálták ezt a rendszert... Köszönöm.

 

harcsabajusz

 

Czibók Kálmán Creative Commons License 2003.06.17 0 0 50
az automatikusan-hoz csak annyit mielőtt félreértés történik.

Ugye mindannyian tudjuk nem mindegy, hogy hol javitják azokat a dolgozatokat.

Hazai pálya.

Előzmény: Czibók Kálmán (49)
Czibók Kálmán Creative Commons License 2003.06.17 0 0 49
Mivel én vagyok Magyarpolgar (is) és nem véletlenül irogattam ebbe a topikba, hát megtörtént.

A döntéshozatal kikerült az egyetemek hatásköréből.

Remélem most örül a sok 19000 forintos nyugdijas (tisztelet a kivételnek), hogy a hülyegyerek unokája felvételt fog nyerni a bivalybasznádi gimnáziumból automatikusan.

Na meg a sok hülyegyereket nevelő szülő, aki normális felvételi eljárás esetén legfeljebb egy pénzes GDF-ről álmodozhatott.

Most itt a Kánaán.

Szegény egyetemek.

De milyen szar lesz amikor az államnak kell eltartani legalább félévig ezeket a lurkókat.

Szóval azért be kellene vonni az egyetemeket is abba kiket is szeretnek fogadni.

Ez már a liberális non plus ultra.

CSak szegény hülyegyerek jogai ne sérüljenek abban, hogy hülyegyerek.

Tomthumb Creative Commons License 2003.01.22 0 0 48
Valamiben biztos.
Előzmény: tanu X (47)
tanu X Creative Commons License 2003.01.22 0 0 47
T@k@m tudja, mindenesetre szakertonek kell lennie, ha miniszteriumi trv tervezetet keszit, vagy neeemm? ;o)))
Előzmény: Tomthumb (46)
Tomthumb Creative Commons License 2003.01.22 0 0 46
Tudom, hogy a lényeget ragadom meg, de hogy kell betölteni a munkát?

"valamint munka betöltésére, tevékenység folytatására jogosít"

Aki ezt írta, az testnevelésből felvételizett valaha?

Előzmény: tanu X (40)
borzimorzi Creative Commons License 2003.01.22 0 0 45
Kedves Topiclakók!
Tiszteletel ajánlom figyelmetekbe az "Egyetemi felvételi egy tárgyból" c. topickányt itt a politikában. Sok jó gondolat van benne erről a kérdésről (is), nemcsak az én billentyűzetemből.
További jó vitát!
b
lerr Creative Commons License 2003.01.21 0 0 44
:))
Én végigmegyek, de az útszéli bohócokat nem cipelem magammal, inkább nevetek rajtuk, míg látom őket, aztán megyek tovább:)
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 43
ti félmegoldásokkal is beérnétek? hallatlan!

az úton végig kell menni elvtárs!

Előzmény: lerr (42)
lerr Creative Commons License 2003.01.21 0 0 42
Ha, esetleg elolvasnád a topicot, mielőtt fikázol, kevésbé lennél nevetséges:)))

De, tudod mit! Hagyd a fenébe, így is jól szórakozunk rajtad:)

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 41
mexűnik? jajj! üsse már le valaki hungarovalentint, de úgy hogy négy évig csak enni, inni és aludni tudjon!

bakker, nem kell felvételi? télleg! akkor beszállok a licitbe bálintka! ne legyen zh se! és vizsga se legyen, mondjuk az első 3 évbe - nehogy megsérüljön a hallgató lelkivilága és roncsolt személyiség legyen belőle. természetesen a diploma mindenkinek automatikusan járjon, sőt az első phd fokozat megszerzése is.

na, több agylövése nincs ennek a fickónak? barom!

tanu X Creative Commons License 2003.01.21 0 0 40
Ime az eredeti az OM honlapjarol letoltheto trv. tervezet,amelyrol beszelunk:

2) A Kt. 9.§-nak (8) bekezdése helyébe a következ? rendelkezés lép:

„(8) Az érettségi bizonyítvány középiskolai végzettséget tanúsít, és fels?oktatási intézménybe való felvételre, továbbá jogszabályban meghatározottak szerint szakképzésbe való bekapcsolódásra, valamint munka betöltésére, tevékenység folytatására jogosít. A fels?oktatási intézmény határozza meg, hogy a felvételhez az érettségi vizsga egyes vizsga tantárgyaiból milyen szint? követelményekre épül? vizsgát, tanulmányi és vizsga eredményeket kell teljesíteni. Az érettségi vizsga egyes vizsgatantárgyaiból letett vizsga – az érettségi vizsga vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint – megismételhet?.

Indokolás

A javaslat alapvet?en megváltoztatja a középiskolák és a fels?oktatási intézmények kapcsolatát. Megszünteti a fels?oktatási felvételi eljárást azáltal,

hogy egyértelm?en kimondja a fels?oktatási intézményekben történ? felvételi alapja az érettségi vizsgán elért eredmény. A javaslat nem határozza meg, hogy milyen érettségi vizsga letételére van szükség a fels?oktatási intézményi felvételhez. Ennek meghatározása a f?iskolák és az egyetemek jogkörébe tartozik. A f?iskolák és az egyetemek határozzák meg, hogy melyik tantárgyból milyen szint? érettségi vizsgát kívánnak meg a felvételi el?feltételeként. A fels?oktatásról szóló törvény a felvételi követelményeket kiegészíti megfelel? szint? eredmény elérésével, illet?leg megfelel? szint? középiskolai tanulmányi eredmény elérésével. Abban az esetben, ha fels?fokú iskolai tanulmányokhoz különleges képességre, szakértelemre van szükség, amelyr?l az érettségi vizsga keretében nem vagy nem megfelel? módon lehet meggy?z?dni, a fels?oktatási intézmény jogosult felvételi vizsgát tartani. E körbe tartoznak a m?vészeti képzések.

Előzmény: magyarpolgar (38)
epdm2 Creative Commons License 2003.01.21 0 0 39
Nem is tartomhülyeségnek. Persze fontos, hogy:

Olyan felsőoktatási intézményekbe, ahol az eddigi alap érettségi tárgyakon kívül más is kell, oda abból is kötelezően érettségizzenek az oda jelentkezők. Van is már ilyen ez a "közös" írásbeli. pld magyarból.

Fontos továbbá, hogy a többi tárgy is jobban számon legyen kérve az érettségin. Én egy általános IQ tesztet is csináltatnék, aminek eredménye esetleg felszorozhatná az érettségin elért eredményt. Ez egy műveltségi szintet felmérő tesz is lenne egyben. Mindezt azért, mert még így is rengeteg agyament bejut és vesz részt felsőoktatási képzésben. (Ez a tanulni tud, de nincs kezdeményező készsége, stb. kategória)

Így elég lenne alaposan felkészülni az érettségire, és nem azon kellene görcsölni érettségi után, hogy sikerül-e a felvételim. Sokan emiatt az érettségit feleslegesnek is érezték, mert már érettségi előtt is inkábba felvételi tárgyakra kellett koncentrálniuk.

magyarpolgar Creative Commons License 2003.01.21 0 0 38
akkor meg a sajtó hülye, hogy így kommentál.

Ez így oké lenne.

Előzmény: Gép-ész (37)
Gép-ész Creative Commons License 2003.01.21 0 0 37
Na mostmár világos. Az emelt szintű érettségit, amely a felvételit helyettesítené, nem az iskola tartja és nem is javíthatja olyan, aki azonos iskolában tanít. Így már korrekt, csak azt nem értem, hogy akkor mi a különbésg a mostani közös felvételi-érettségihez képest.

Na jó, akülönbség ez lehet:
"A közoktatási törvény szerint az érettségi vizsga évében a felsőoktatási intézmény nem írhat elő írásbeli felvételi vizsgát abból a vizsgatárgyból, amelyből emelt szintű követelmények alapján tett a tanuló érettségi vizsgát."

Tehát gyakorlatilag kiterjesztenék a mostani közös érettségi-felvételi rendszert általános érdvényűre. Merthogy most nincs mindenből és mindenhol közös.

Előzmény: mégjobb (34)
Gép-ész Creative Commons License 2003.01.21 0 0 36
Olvasom.
Előzmény: mégjobb (34)
Gép-ész Creative Commons License 2003.01.21 0 0 35
Ne viccelj. A felvételit sem tartom jónak az illető tudásának értékelésére, de a saját tanára által javított érettségit még kevésbé.
Előzmény: tanu X (33)
mégjobb Creative Commons License 2003.01.21 0 0 34
Hasznos tudnivalók az új kétszintű érettségi vizsgáról

Ha van türelmetek ezt végigolvasni, egyebek között azt is megtudhatjátok, hogy az emelt szintű érettségi vizsgabizottságában csak külső, nem az adott intézményben tanító kérdezők lehetnek.

Előzmény: Palin_ (30)
tanu X Creative Commons License 2003.01.21 0 0 33
A JO ISTEN MEGALLDJON! Mifele csalasrol beszelsz? Milyen csaloktol kell megovni a felsooktatast, gondolkozz mar el!!! Ez nevetseges. Az egyetemeken vegig puskazta a honi ertelmisegi gremium a szigorlatokat :))). Nem mondod komolyan, hogy "csalassal bejutni az egyetemre" egy emlitesre erdemes esemeny meg annyira se mint "konyvet lopni".
Előzmény: Palin_ (30)
Gép-ész Creative Commons License 2003.01.21 0 0 32
Francba, ez én voltam, csak nem vettem észre, hogy a haverom van bejelentkezve :)
Előzmény: Palin_ (30)
tanu X Creative Commons License 2003.01.21 0 0 31
"Csatlakozom"
Előzmény: Hayloft Ezekiel (29)
Palin_ Creative Commons License 2003.01.21 0 0 30
Abból a szempontból igaza van magyarpolgárnak, hogy az érettségiket ugye az iskola javítja. Na most, ha XY jóban van a tanárával, akkor mondjuk a nem egzaktul pontozható érettségiken (magyar, töri, nyelvek, stb) simán kaphat pár %kal többet, míg ez a felvételin nem lehetséges. Tehát a csalás lehetősége sokkal jobban benne van a rendszerben, mint most.
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.01.21 0 0 29
a holland példa jó szerintem, bárki beiratkozhat az egyetemre, de aztán ott benn is kell maradni. (érettségihez kötött)
Nagyon sokan jelentkeztek az elején, most már jóval kevesebben, és még kevesebben végzik is el. Szerintem aki nem gondolja komolyan, az úgyis elmegy hamar, mert élni is kell valamiből. Az első félév meg beleférne. Ha addig nem jössz rá, hogy mit akarsz akkor úgyis mindegy.

Ráadásul a felvételi itthon eléggé hülyén van megoldva és vannak helyek ahova akkor sem kerülsz be, ha 10 évig mndig megpróbálod.

lerr Creative Commons License 2003.01.21 0 0 28
Igen, ez valóban igaz...

De nem tudom...

Én annak idején központi matek felvételit írtam.
Mondjuk fogalmam sincs ki értékelte. De, ha ezt elnevezik emelt szintű érettséginek, akkor ezzel nekem nincs bajom...

Előzmény: magyarpolgar (25)
magyarpolgar Creative Commons License 2003.01.21 0 0 27
"Itten önellentmondani tetszik!"

nem látom az ellentmondást..

Előzmény: Venyerin (26)
Venyerin Creative Commons License 2003.01.21 0 0 26
"A felvételi központosított teljes egyetemi kontrollal."

Itten önellentmondani tetszik!

"Az emelt szintű érettségi decentralizáltan folyik különböző színvonalú középiskolákban"

Ettől még lehetnek központi követelményei...

Előzmény: magyarpolgar (21)
magyarpolgar Creative Commons License 2003.01.21 0 0 25
de nem ugyanaz a tanár vagy intézmény értékeli.
Előzmény: lerr (23)
ŰZÖTT VAD Creative Commons License 2003.01.21 0 0 24
Költségtérítéses képzés esetén szerintem röhejes a felvételi. Ha én kész vagyok fizetni egy szolgáltatásért milyen alapon szabják meg, hogy megérdemlem-e, hogy részesüljek benne.
lerr Creative Commons License 2003.01.21 0 0 23
Én eddig úgy tudtam, hogy az érettségi tételeket központilag hatűározzák meg és mondjuk mindenki ugyanazt a magyar érettségit írja (mármint választani lehet háromból, ha jól tudom) az egész országban.
Legalábbis én így emlékszem az én időmből.
Előzmény: magyarpolgar (21)
tanu X Creative Commons License 2003.01.21 0 0 22
A felvetelivel csak az a baj, hogy sok egyetem presztizs kerdest csinal a felvetelibol, hogy az ove minel kulonlegesebb legyen, rakenyszeritve a diakot hogy gyakorlatilag a gimnazium mellett vegezzen egy "ket tantargyas magan kozepiskolat", gyakorlatilag egy ismeretlen tetelsorra keszulve. Ezt magam is megtapasztaltam amikor egy olzan tankonyvre hivatkoztak felvetelin amirol nem hogy en ,de meg a felkeszito szaktanar sem hallott. Persze ez onmagaban nem rossz,vagy jo hanem igazabol mar egy nagyon komoly rosta, amire szerintem nincs szukseg ezen a szinten. Optimalis nyilvanvaloan az lenne, ha barki aki megugrotta az erettsegit mehessen egyetemre, majd ott legyen egy eros szelekcio, annak ott mar van helye. A feléhigulasrol meg csak annyit, hogy mar ma is a diplomasok jelentos resze nem a diplomaja szerinti vegzettsegenek megfelelo munkakorben dolgozik - ez egyebkent tolunk nyugatra is jellemzo:)-, tehat igazabol mar ma sem a diploma a vegso rosta, hanem a munkaelvegzese dont. Na mar most nem tul korai egy munkakor elvegzesere valo alkalmassag kirostalasa mar 18 evesen?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!