Keresés

Részletes keresés

Ilycsin Creative Commons License 2003.11.28 0 0 13
Sziasztok, engedjetek meg némi reklámot :-)
Annyi izeltlábút mint ezen a kiállításon, kis hazánkban még nem állitottak ki egyszerre!
Puding 1 Creative Commons License 2003.02.03 0 0 12
Szia!
Mit tudnák javasolni? Háááát...
Az Euscorpiusok akár egy befőttesüvegben is eltarthatók, és éjjszakai álatokként nem sok fényre van szükségük. Ennek köszönhetően kivállóan alkalmasak kollegista "dugiállatnak"! :-))) Tartásuk problémamentesnek mondható, így kezdésből bátran ajánlhatom őket. Elsősorban az E.italicus-t javaslom, mert kevésbé érzékeny a kiszáradásra, és a rokonságon belül, a legnagyobb mérettel (5cm) is ő rendelkezik. Többnyire beszerezhető a kereskedésekben.
Előzmény: Ilycsin (11)
Ilycsin Creative Commons License 2003.02.02 0 0 11
Hali, en meg nem tartottam eddig skorpiot, de pl. madarpok tartasaban van egy masfel eves tapasztalatom :)
Szal ezzel csak azt akartam mondami, hogy el tudom kepzelni milyen skorpiot tartani, sot szeretnek is skorpiot tartani, csak igy total kezdokent, meg egy szukos kollegiumi szobaban erre nem sok kilatas van, elsonek vlmi kicsi artalmatlan fajra gondoltam pl. Euscorpius carpathicus vagy valami hasonlo meretu mediterran fajra. Te mit tudnal nekem ezzel kapcsolatban javasolni?
Puding 1 Creative Commons License 2003.01.31 0 0 10
Na ezt most igazán nem értem! :-)))
Előzmény: magoslajos (9)
magoslajos Creative Commons License 2003.01.31 0 0 9
Segítség, pici gazdim, éhenhalunk!
magoslajos Creative Commons License 2003.01.27 0 0 8
Úgy látom, érzékenyen érint az ilyenféle emberi passzió;)
Szvsz semmi kivetnivaló nincs ebben, bár én laikus vagyok e témában, neked biztos vannak tapasztalataid...
Nade a városi cica meg kutya tartók, akkor azok sem jobbak..
Előzmény: Puding 1 (7)
Puding 1 Creative Commons License 2003.01.27 0 0 7
Az emberi butaságnak nincs határa...
Az hogy ki milyen téveszmére alapuló exhibicionista magatartásformát mutat... Nos ez mindenkinek a magánügye. Rég volt, hülye is volt. Ennyi. Sajnos megítélésünknek sokat ártott. Nem a szélsőségeket kéne alapul venni! Vannak őrült sofőrök, mégsem mondjuk minden autósra, hogy egy barom!:-)
Előzmény: magoslajos (6)
magoslajos Creative Commons License 2003.01.27 0 0 6
azért nem becsülném le az állat-ember szimbiózis jelenségét:) sokan sokfélék vagyunk :D
Hajdan az ÁSZOK című műsorban volt egy madárpókos lány, aki a mesztelen testén sétáltatta őket, s arról álmodozott, hogy egyszer egy madárpók csípéstől hal majd meg...
Előzmény: Puding 1 (5)
Puding 1 Creative Commons License 2003.01.27 0 0 5
Értem én. Természetesen a skorpiók többsége ártalmatlan (nem halsz bele),és ha ügyesen fogod meg, nem is igen szúr meg. Mindez ellenére az ember nem azért tart skorpiót, hogy kunsztozzon vele! Szerencsére a madárpók tapizók száma is egyre fogy, köszönhetően a hobbisták értékrendjének változásával. Én, és még sokan mások igyekszünt fényt vinni a fejekbe, mely szerint ezek az állatok nem erre valók! Hogy akkor meg minek? Nos, az ember aranyhalat sem azért tart, hogy azt simogassa! :-) Szal, ezeknél a kedvenceknél, az életmódjuk megfigyelése a lényeg! Olyan dolgokat tapasztalhatunk meg, a maga teljes valójában, melyeket mások még természetfilmekben sem igen látnak! A legtöbben persze az extremitás miatt vágunk bele eme hobbiba, ám szerencsére többnyire ez gyorsan átvált a valós érdeklődésre! Ekkor már nem mások elkápráztatása a cél, hanem kedvencünk igényeinek minnél tökéletesebb kielégítése, és választott kedvtelésünk minnél magasabb szinten történő művelése! Csak aki tartott már hasonlót tudhatja, a közhiedelemben mennyi téveszme, és előítélet kering! Szal, lehet minket őrülteknek, extravagáns szélsőségeknek titulálni, valójában csak a természettudományok egy perifériára szorult csoportjának úttörő jellegü megfigyelői vagyunk!
Előzmény: magoslajos (4)
magoslajos Creative Commons License 2003.01.27 0 0 4
Izgalmas! :)

azert nem maszirozni, csak mondjuk tartani a tenyereden, vannak pl pok orultek, miert ne lennenek mas orultek is

Előzmény: Puding 1 (2)
amarok0 Creative Commons License 2003.01.25 0 0 3
Ne add fel,
egész biztosan vannak skorpiós emberek, csakhogy egyáltalán nem biztos, hogy a net fórumait olvasgatják.
Előzmény: Puding 1 (2)
Puding 1 Creative Commons License 2003.01.25 0 0 2
Egyszer mindent...:-)
De minek egy skorpiót maszírozni?
Előzmény: magoslajos (1)
magoslajos Creative Commons License 2003.01.24 0 0 1
meg lehet fogni?
Előzmény: Puding 1 (0)
Puding 1 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 0
Majd elfelejtettem! Nem vagyok "hivatásos vadállatbefogó" sem pedig "hüllőkirály", szal nyugodtan írhattok! ;-)
Puding 1 Creative Commons License 2003.01.20 0 0 topiknyitó
Olyan embereket keresek, akik tartanak, netán gyüjtenek skorpiókat! Minden hozzászólás (kivétel a lehúzó, kötözködő) érdekel! Ha kérdésed van azt is tedd fel!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!