Keresés

Részletes keresés

incom Creative Commons License 2003.03.25 0 0 5
József körúti Azúr vegysz.bolt. Recept a fotómúzeum honlapján. Azután már csak idő és türelem kell. De sok.
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.25 0 0 4
És mennyire költséges a cianotípia?
A vegyszereket hol szerzed be?
Előzmény: incom (3)
incom Creative Commons License 2003.03.24 0 0 3
Hát lehet, hogy bonyolult, de szerintem megéri az eredmény. Szerintem pláne mostanság jó, ha valaki ilyen eljárásokkal foglalkozik, mert a didi technika miatt sajnos a fotó korcsosul.
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.24 0 0 2
Szasz Incon!

Sajnos napjainkban nagyon kevesen csinálnak "nemes eljárásokkal" fotogáfiákat. Akik pedig a tudás birtokában vannak nem biztos hogy konkurenciát akarnak csinálni maguknak. Sajnos, szerencsére én egyik feljebb vázol kategóriába sem tartozok, DE most fogok egy tanfolyamot elvégezni ahol a cianotípoia és más eljárások gyakorlati alkalmazását is bemutatják. Úgyhogy amint infóm lesz feltétlenül közzéteszem!!!
Ne hidd hogy ez a topic befullad. Csak a technológia nehézségei, tudatlanság, anyagi okok, pénztelenség, stb. miatt nem vágnak bele oly sokan ebbe a - szerintem - mindenképp egy magasabb színtű tevékenységet igénylő fotográfiai ágba.
üdv.:gzadmin

incom Creative Commons License 2003.03.21 0 0 1
Szomorúan látom, hogy bedöglött ez a téma, pedig a fotó szerintem legkülönlegesebb része ez, amikor az ember saját maga csinálja a fényérzékeny anyagot. És kenegeti és reszel és csiszol és minden egyébb
Azóta egyébként már megy fára és fémre is
incom Creative Commons License 2003.01.21 0 0 0
senki sem csinált ilyet?
Előzmény: incom (-)
incom Creative Commons License 2003.01.20 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
A problémám a következő. Cianotypiával kísérletezem. Papír hordozón már túljutottam bőven a kísérletezés szakaszán, arra már szép tónusos mélykék képeket tudok csinálni.
Megpróbáltam alulemezre, rézlemezre ill. üvegre felvinni az anyagot.
Üvegnél száradás után a víz egyszerűen lemosta az anyagot, alunál és rézlemeznél semmi rendes kép nem jött elő, csak képnyomok egyes helyeken és picit itt is oldódott a fényérzékeny réteg víz hatására.
Tudna valaki valami ötletet adni, hogy mit kell csinálni?
Előre is köszönöm: Gergő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!