Keresés

Részletes keresés

babycukiszivi Creative Commons License 2010.01.24 0 0 35
Tudja valaki,h hol lehet pávatollat venni?:D
Lord Iffy Creative Commons License 2003.01.24 0 0 31
Cseh knédli (České knedlíky):

Hozzávalók: 500 g rétesliszt, 20 g élesztő, 1 db tojás, 3 dl tej, 3 db tojás, 1 db zsömle, só, olaj a kenéshez.
A lisztet egy tálba átszitáljuk, közepébe mélyedést készítünk, amelybe belemorzsoljuk az élesztőt, valamint ráöntünk egy kis langyos tejet. A lisztből, élesztőből és tejből lágyabb tésztát dolgozunk ki, majd kelni hagyjuk. Ezután hozzáadjuk a tojást, sót, maradék tejet és a tésztát kidolgozzuk. Végezetül beledolgozzuk a kockára vágott zsemlét és ismételten kelni hagyjuk. A már megkelt tésztát egyforma részekre osztjuk, henger alakúra gyúrjuk és tovább kelesztjük. A hengereket nagyobb méretű edényben 20 percig főzzük. 10 - 10 percig egy - egy oldalát. Ha megfőttek, kiemeljük a vízből, villával megszurkáljuk, valamint olajjal megkenjük. Cérna segítségével karikákra vágjuk. (Késsel vágva szétesik.)

Lord Iffy Creative Commons License 2003.01.24 0 0 30
nem.
Előzmény: magoslajos (29)
magoslajos Creative Commons License 2003.01.24 0 0 29
nem a núdli?
Előzmény: Timna (25)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.01.24 0 0 28
zsoltu.
nekem van knédli receptem, leirta egy ismerős aki fááááántásztikus knédlit csinált a jómultkor.
(iffy családnak szlovák rokonjai vannak, ugyhogy van mihez hasonlitani.:O))

eddig 2x próbáltam knédlit csinálni sk. az elsőt még egy receptkönyvből guberáltam ki. aszongya a végén lobogó forró vizben főzzük ki bebugyolálva konyharuhával. meg is tettem. a viz piros lett, a kéndli lila. a konyharuhától. egyébként meg ehetetlen kemény és rágós.

másodszor uj trükk. lapos rácsos izét rakni a forró viz felé, knédli rá, mittoménhány percig gőzön letakarva. megadott perc után takarást leveszem, knédli a rácsok lyukán átfolyva. ismét ehetetlen kemény és ráadásul neméppen knédli alakú.:O))

na ennyi volt a próbálkozás. a recept ha kell megkeresem, bár lehet hogy abban volt a hiba?!

üdv
iffy

ps: ha nagyon elb.szod majd megeszi bobby.:O)

ID Creative Commons License 2003.01.23 0 0 26
nálunk úgy híják hogy gőzönfőtt (hacsak nem tévedem össze valami mással)
Előzmény: Timna (25)
Timna Creative Commons License 2003.01.23 0 0 25
miaza knédli? fogadjunk hogy van magyar neve? :)
Előzmény: Törölt nick (-)
zizi Creative Commons License 2003.01.22 0 0 19
... 7 dl-es Dab barna sört?
Kandirozott Meduza Creative Commons License 2003.01.21 0 0 18
off
Hayloft, hogy Te millen müvelt vagy? Le a kalappal. Ezekről még azt se tuttam, hogy vannak.
Akkor most kell keresnem egy barátot? :-)))
kmeduza
bocs az off-ért
Előzmény: Hayloft Ezekiel (7)
numizmata Creative Commons License 2003.01.21 0 0 14
Ahhhh, Krusovice tmavét(így kell írni??) én is ittam jópárszor szlovák barátainknál és nagyon jó.

Knédlit szerintem egyszerűbb ha készítesz magadnak, ugyanis szerintem sokkal jobb mint a bolti.És ráadásul mág Párkányba se kell elmenned.

AgentOrange Creative Commons License 2003.01.21 0 0 13
erre fáj a fogad mi?.-)))

Előzmény: Törölt nick (9)
AgentOrange Creative Commons License 2003.01.21 0 0 12
Cseh söröket is kapsz..bár Cerny Kozel (fekete bak) sörről még nem hallottam....
Előzmény: Törölt nick (9)
AgentOrange Creative Commons License 2003.01.21 0 0 11
legegyszerűbb, ha rászánsz egy délutánt, és kimész Párkányba (Sturovo) Esztergomnál, ott kapsz knédlit tuti, sőt, válogathatsz is!
Előzmény: Törölt nick (9)
zizi Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10
kérdezd meg itt
Előzmény: emelon (4)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.01.21 0 0 7
Hát nem ismerem a márkát amit mondasz, de a holand Grolsch után a második kedven söröm a Velkopopovicky Kozel. Hazánkban nem kapható. Egy-két éve rendszeresen hozattam Csehországba gyakran látogató barátommal. Szerencsére némely hipermarketban kapható Krusovice ami a kedvenc barnám.
De ne is keresd a szintén Cseh velvet-et vagy a Holland Grolsch-ot vagy a Het Kanoniert. Utazni kell értük.

Ez van. Nem ismeri a nép, ergo nem is venné. Ha nem veszi nem hoznak. Ha nem hoznak hogyan ismerje meg? 22-es csapdája.

Előzmény: Törölt nick (-)
emelon Creative Commons License 2003.01.20 0 0 4
Ismerosnek kellene olyan bolt cim, ahol Juventus-os cuccokat lehet kapni. (Ez valami olasz focicsapat vagy mittomén)
Solt Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2
Előzmény: Törölt nick (-)
Tam7 Creative Commons License 2003.01.20 0 0 1
És WC-pumpát?
Chornell Creative Commons License 2003.01.20 0 0 0
0 az esély rá, hogy Pesten kapsz.

Bár csoda történhet. (Cora)

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 topiknyitó
na, ha volt is ilyen, rá se rántsunk, biztos aluszik vagy milliós számoknál tart.

tehát.

kérdés: hol lehet budapesten kapni
- knédlit (nem étterem kell, ahol enni, hanem bót, ahol venni lehet)
- Cerny Kozel című cseh sört (C-n kalapka, y-on vesszôcske van).

(aztán lehet ám kérdezni másoknak mást is, de engem momentán ez érdekel.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!