Keresés

Részletes keresés

halinorbi Creative Commons License 2006.06.20 0 0 78

Sziasztok!
A gépem (Olympus C-5050) egyik pillanatról a másikra ilyen képeket csinál. Találkoztatok már ilyennel?

Fotózás előtt az LCD-n normális képet látok, illetve a VIDEO üzemmódban is jó képet csinál. Normál fotózáskor viszont ez a végeredmény:

(a képen parketta és törülköző "látható")

Facsi Creative Commons License 2005.12.28 0 0 77

Sziasztok! Eladó pár hónapos, karcmentes TCON-17 1,7x tele objektívem, dobozában. Ára 23.000 Ft. lekton@tvnetwork.hu

halinorbi Creative Commons License 2005.11.04 0 0 76
na, most olvasom a régebbi írásaimat itt. SZóval 5-6 pixel.. :))
Előzmény: halinorbi (75)
halinorbi Creative Commons License 2005.11.04 0 0 75
ez új korában is ilyen volt. Szerintem jó, mert így láthatod, hogy be fog égni a képed.

amúgy egy-két érdekesség a géphez: nekem már kitört az elemtartó műanyag, mivel a hajlított acéllapocskák túl erősen nyomták az elemeket. Egy csavarhúzóval meg tudod egyengetni őket ha ez nálad is gond. Én sajnos már lemaradtam erről..:((

Amúgy nekem 3év alatt 4 pixelhibám lett a CCD-n. -de ha végleg be is döglik, még kártyaolvasónak jó lesz a gép. :) Fasza masina volt ez anno... és még most sem rossz.

Előzmény: Csuka001 (74)
Csuka001 Creative Commons License 2005.11.04 0 0 74

Szia!

Inkább a szélesebb, lilás sáv miatt aggódom. Van egy C-740-es gépem is és erős fénnyel szemben a fehér csík azon is megvan, de a széles lila nincs.

Előzmény: Dynax5 (73)
Dynax5 Creative Commons License 2005.11.04 0 0 73

Hio

Ha a függőleges, fényes fehér csíkra gondolsz ne parázz.

Az LCD sajátossága a keresőképen....

Előzmény: Csuka001 (72)
Csuka001 Creative Commons License 2005.10.31 0 0 72

Sziasztok!

Használtan vettem egy C5050-es gépet.

Érdeklődnék, hogy erős fénnyel szembeni fotózáskor az LCD kijlezőn látható jelenség normális dolog-e (csatolt kép), vagy ez már előre vetíti a nemrég megjelent "Nagy őszi CCD elhullás"-t. (az elkészült képek tökéletesek)

http://index.hu/tech/digicam?x:2005.10.14.&239861

Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.01 0 0 71
Nekem van rossz tapasztalatom a CLA1-gyel! Minden olyan nem Olympus step-up ring, amivel boltban találkoztam és a menet átmérője megegyezett a CLA1-ével, szorult a CLA1-ben. Olyan volt, mintha más lenne a menetemelkedés, ezen belül úgy tűnt, mintha a CLA1-é lenne más, mint az összes többi. Gyakorlatilag le kellett mondanom a meglévő, tonnányi M49 szűrőm használatáról. A CLA1-et egyébként film adapterhez használom, ha gyorsan kell diát vagy negatívot digitalizálnom nem túl igényes felhasználásra, akkor csak lekattintom az Olympussal. Sajnos a flash scanner néven árult cuccal nem lehet kitölteni a képmezőt, csak a digitális zoom használatával.

Ha gyűrűket vesztek, mindenképpen vigyétek az egész cuccot, és ellenőrizzétek, hogy minden menet precízen jár az ellendarabjával és nem szorulnak egymásban.

Előzmény: Törölt nick (67)
halinorbi Creative Commons License 2004.06.01 0 0 70
Ismét egy hiba: 5-6 pixel már rossz.

(a holdfogyatkozáskor készült fotóimon vettem észre az új "csillagokat")

Előzmény: halinorbi (69)
halinorbi Creative Commons License 2004.05.15 0 0 69
Az első "hardver" hiba: (másfél év után)
vigyázzatok az elemtartóra!!! mindíg zárjátok ba a tolóretesszel.
Nekem letört és most egy dróttal kötöztem vissza.

Próbáltam európaibb megoldást találni de az elemek hihetetlen erővel rúgják ki magukat.

optikus Creative Commons License 2004.04.07 0 0 68
Ugy van kitalalva hogy ra kelljen raknod valami step-up-ot mert a kitolt objektiv beleakadna a rarakott szurore. Inkabb vegyel soligort az optiformban az olcsobb es ugyanolyan jo. Tapasztalat:(
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.07 0 0 67
Hali,

Egy baratom szeretne az 5050-hez polarizert venni. Olympus gyari szabvanykent eyg feltet tube-bal adja (CLA1) es erre egy step-up-ringet, amire kerulhet az 55mm-es szuro.

Van valakinek tapasztalata ezzel?

Van lehetoseg a tubra kozvetlen 43mm-es szurot rakni, vagy mindenkepp kell a step-up-ring?

Koszi a segitseget!

lepseny12 Creative Commons License 2003.09.20 0 0 65
Üdv Mindenkinek !

Az angol nyelv? leírás is igen elnagyolt, de talán emiatt viszonylag könnyen érthet?. Ha nincs benne elem és a reset off-ra van állítva, akkkor csak a dátumot és az íd?t szabad elfelejtenie egyebet elvileg nem. A Digitális Fotó Magzín legutóbbi száma eléggé lehúzta a C-5050z-t, nekem viszont mások a tapsztalataim (három hónapja használom gépet). A szoftver például tökéletes, semmi hibát nem találtam még. A gépemben lév? szoftver veziószáma:v558-78, tehát sokkal frissebb, mint amit tesztelt az újság, ezért érdekelne kinek milyen van. Egy hasznos angol nyelv? oldal:
http://www.wrotniak.net/photo/c5050/index.html

optikus Creative Commons License 2003.09.04 0 0 62
Peldaul a datumot+idot:((((
De erdekes mert van hogy orakig nem felejt de neha eleg neki 10 perc...
Előzmény: halinorbi (61)
halinorbi Creative Commons License 2003.09.04 0 0 61
Szerintem ezzel kevered:
MENU\SETUP\ALL RESET: ON/OFF

De ezzel csak azt állítod OFF-ra, hogy kikapcsolás után ne RESETelje a beállításokat.
Viszont ha nincs benne elem egy óráig akkor elfelejt egy csomó dolgot.

Előzmény: Scafi (57)
optikus Creative Commons License 2003.09.01 0 0 60
Valami olyasmi remlik nekem hogy nincs is igazi (legalabbis pdf-ben) csak egy felig leforditott valami. Probalj meg valamelyik c7x0-hoz valot szerezni, az sok mindenben ugyanaz mint a c5050, persze vannak difik (evf,vakukpapucs stb. de a menu kezeles nagyjabul ua.).
Előzmény: chybee (58)
tux Creative Commons License 2003.09.01 0 0 59
Sziasztok!

Magyar leírásom nekem sincs, de konkrét kérdésekre valószínűleg tudok válaszolni...

tux

chybee Creative Commons License 2003.08.29 0 0 58
ha valakinek sikerul(t) szereznie magyar nyelvu leirast jelezne ezt felem is? nagyon halas lennek! olympus hungary-t nem nagyon erdekelte a megkeresesem, csak annyit irtak, hogy mivel nem all rendelkezesukre addicionalis mennyiseg, ezert mar terveik kozt szerepel, hogy a fenti helyzeten erdemben javitsanak...

egyebkent mi is Ausztriaban vettuk a gepet aug.12-en a SCS-ben (Shopping City Süd). 738€ volt a Media Markt-ban. ebbol 91€ lejott MWST gyanant. ajandek 256mb-os xD kartyaval volt, es akarhogy szamolom ez eleg jo uzlet, leven, hogy mar a 738€ ar is olcsobb, mint az itthoni (ajandek kartya nelkul).

segitsegeteket koszonom elore is a leirassal kapcsolatban!

Scafi Creative Commons License 2003.08.23 0 0 57
En is meglepodtem, hogy elfelejti a beallitasokat meg a datumot! DE NEM!!! Be lehet allitani, hogy ne felejtsen el! Most fejbol nem tudom de a menube benne van! Csak keresd!
Előzmény: halinorbi (43)
Scafi Creative Commons License 2003.08.23 0 0 56
Hello!

Mi is telefonalgattunk a Mediaba meg a Saturn-ba is vagy ket-harom heten keresztul minden 2. 3. nap! Azt lett 738 euro + 256Mb xd kartya! - 100 euro minusz!
Ha netan talalok magyar leirast irok, de ha Te talalsz akkor nagyon orulnek ha irnal!
Koszi szia!

halinorbi Creative Commons License 2003.08.12 0 0 55
Egy márciusi hozzászólásomban én is megemlítettem, hogy nem tudok MF-ben fotózni.
LCD elsötétült sőt még valami pittyogást is hallottam.

Aztán ez elmúlt. Nemtom miért.
Mentsd el mymode-ba a kívánt beállítást.
És próbáld meg úgy.

Magyar nyelvű leírásról ne tudok de kérdezz és felelünk!

Scafi Creative Commons License 2003.08.04 0 0 52
Hi E-10!

Eloszor is koszi a valaszt!
Szerinted megvehetem 170.000 ert?
Jo valasztas lenne rally fotozasra?
Varom valaszod koszi elore is!
Scafi.

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.01 0 0 51
Objektivet nem hanem konvertert. Tele es wide van. De a konverterek felrakasahoz kell egy konverter adapter ami az objektiv elott tartja a konvertert (mas gepeken is hasonloan van megoldva).
A konverterek hatranya hogy csak teljes tele allasban vagy csak teljes wide allasban hasznalhatok.
Asszem 1.4x-es tele van es 0.8x-os wide (ezek gyari olympus-ok, de van mas szorzoju is de az nem gyari). A garantalt kepminoseget es fenyerot csak a gyariak tudjak, a tobbi gyartoe gyengebb minosegu (pl. kenko, raynox).
Előzmény: Scafi (50)
Scafi Creative Commons License 2003.07.31 0 0 50
Hello!

Szerintetek nem keves a 3x zoom a c 5050-nek?
Ha jol tudom lehet venni hozza kulom objektivet?
Van valakinek errol tapasztalata?
Koszi.

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.27 0 0 49
Nincs mit, szivesen maskor is:)))
Előzmény: _Alex_ (48)
_Alex_ Creative Commons License 2003.06.27 0 0 48
Már megoldódott, köszi!
_Alex_ Creative Commons License 2003.06.27 0 0 47
Még egy kérdés lenne: A Canon gépeknél be lehet állítani hogy csak a középső AF keretet használja fókuszáláskor. A tárgyat a kép közepére állítom, félig lenyomom az exponáló gombot, utána megkomponálom a képet és teljesen lenyomom az exponáló gombot. A C-3000Z tud ilyet?

Bocs hogy ebbe a topicba írom de nincs külön topic a 3000-es sorozatnak.

_Alex_ Creative Commons License 2003.06.27 0 0 46
Hello! Olympus C-3000Z gépet ismeri valaki? Szeretnék megtudni róla pár dolgot:
1. Hány mm-es szűrőket lehet rátenni(hány mm-re fordít a konverter)?
2. úgytudom jött már ki 3020,30,40,50-es is. érdemes megvenni a 3000-est vagy sok jó újítás van a 3050-esben, 4000-esben stb.?
3. 128-as memóriakártyát kezel? Mi a felső határ?
4. Úgy tudom nem lehet egyéni fehéregyensúlyt beállítani, a gyári beállítások jók?
5. Van benne zajcsökkentés(a C-4000-ben van)?
6. Az autómatikus módban(P) ugye lehet állítani pl: a fehéregyensúlyt, érzékenységet? Tehát az autómatikus ugye nem azt jeleni hogy a gép állít mindent?
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.22 0 0 45
Ecsem csinazta nemregiben:

Egyebkent szep kepeket csinal ez a c5050 csak egy kicsit piroskas.

halinorbi Creative Commons License 2003.06.07 0 0 44
Elöző hozzászólás visszavonva.
Ma reggel nézem, hogy mégsem mutatja az összes képet.
Akkor más a baj.
bocsi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!