Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 92

nincs , magam se tudom hany eve es hol hagytam wass albert 3-4 kotetet amit floridabol kuldott nekem 1985-ben , lehet hogy el ajandekoztam 

Előzmény: Eklatáns Béla (91)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2016.08.31 0 0 91

Van emigráns Wass Albert kiadványod...?

Előzmény: Törölt nick (89)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2016.08.31 0 0 90

Én általában jegyeztem meg a Wass Albert könyvekről, hogy hol föllelhetők. De konkrétan csak az Általad megjelölt könyv is számos helyen beszerezhető a kugli szerint...

Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 89

google.hu  beirod hogy       atoksori kisertetek      es ott a hirdetese de KONYVTAR 

Előzmény: Eklatáns Béla (88)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2016.08.31 0 0 88

Azt én nem olvastam...

Előzmény: Törölt nick (86)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2016.08.31 0 0 87

Meg kerületi könyvtárakban is. Meg antikváriumokban is kaphatók. Meg könyvesboltokban.

Esetleg Nyirő József:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9204625&la=140811486 ...?

Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 86

nem tudom , egyedul az atoksori kisertet cimu  konyvere emlekszem de max 3-4 konyvet olvastam ,  a szabo ervin kozpontijaban tuti kolcsonozheto sok konyve , amugy olyan pesszimista hangulatba hozott engem a konyvei 

Előzmény: Eklatáns Béla (85)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2016.08.31 0 0 85

Kár, hogy nem emlékszel a címükre. Esetleg innen valamelyik nem ismerős:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=27702544&t=9086263 ...?

Előzmény: Törölt nick (80)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2016.08.31 0 0 84

Értem...

Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 83

persze , a KATOLIKUS magyarok vasarnapja cimu ujsagbol ertesultem arrol hogy van egy wass albertunk , azota megszunt a hetilap , most a bolond bartus uralja a magyar lelkeket odaat nepszava.us egy allat a bartus

Előzmény: Eklatáns Béla (82)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2016.08.31 0 0 82

Emigráns kiadványokban olvastad őket...?

Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 81

1985-ben kuldte el nekem a funtineli boszorkanyt connecticutba ahol dolgoztam es utolag kellett csak fizetnem 

Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 80

2-3 regenyt , cimukre nem emlekszem , de pl meglatogattam a floridai hazat ahol fejbelotte magat mert szerettem wass albert regenyeit 

Előzmény: Eklatáns Béla (79)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2016.08.31 0 0 79

És még miket olvastál tőle...?

Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 78

a funtinelit unalmasnak tartottam 1985-ben , ujra kene olvasnom most , mert most mar raerek nyugdijaskent

Előzmény: Törölt nick (76)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2016.08.22 0 0 77
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.08 0 0 76

A mondanivalót általában értem, ám a Funtineliben ha van is az Adjátokhoz hasonló mondanivaló, akkor az nagyon rejtett. Még csak nemzeti, nemzetiségi, politikai kérdésekkel sem foglalkozik, egyszer van benne megemlítve, hogy valaki kitagadott valakit, mert nem magyarhoz/románhoz /akihez kellett volna/ ment feleségül, hanem máshoz. Míg egy-egy politikai visszhangú regényében a román katonák lökdösik le a magyarokat a vonatról, addig a Funtineliben egy vonatos jelenetnél a főszereplőnő elvitt fia neveti ki anyját, akiről ugye akkor nem tudja, hogy ki lehet.

Nem azt mondtam, hogy nem értem WA üzeneteit, dehogynem, pusztán a Funtineli monotonitását kritizáltam.

Előzmény: tibi87 (75)
tibi87 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 75

Az egész regény arról szól, hogy eszik a puliszkát két juhetetés és favágás között, de tényleg. "

 

"most olvasom a Funtineli boszorkányt, a harmadik kötetnél járok. Teljesen a hatása alatt vagyok, belemászik a gondolataimba és nem hagy nyugodni, megláttatja velem azt, hogy hova jutottunk mi emberek, és hova jutottam ezzel a világgal együtt én is."

 

"Hogy ökölbe szorulnának az ujjaim? Minek? Ez az egész elmúlt, halott, sehol nincs már."

 

Az ilyen, és ehhez hasonló mondatok láttán teljesen nyilvánvalóvá vált számomra, hogy egy nem erdélyi (és velünk egy cipőben járó) "kívülálló" semmit sem ért(het) Wass írásaiból.

Nem szorul ökölbe a keze, nincs gombóc a torkában, nem vérzik a szíve szinte minden sor után. Némely regényében lépten nyomon világosan elénk tárja, (Adjátok vissza a hegyeimet!, Ember az országút szélén, stb) másokban azonban

ügyesen elrejti a sorok közé, (   A funtineli boszorkány) akárcsak a kutyák a kis hormon jeleket, amikre kihegyezett speciális erzékelőkre, receptorokra van szukség a megértésükhöz. Wass Albert zseniálisan értett ehhez, gyönyörű csomagolásban, bőséges körítéssel  nyújtotta át az olvasónak a mondanivalóját. Az erdélyi magyarság sorsát.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 74

Az Eliza és A Sólyom hangja megjelent a díszkiadásban, érdemes megvenni, nem olyan drága, és ezzel is támogatod a kiadót, és erdélyi alapítványokat.

 

Szerintem az Ember az országút szélén és az Egyedül a világ ellen kisregények nagyon jók, előbbi a mondanivaló miatt, aki olvasta, már nem tartja többé semmiféle antiszemitának vagy fasisztának az írót. A Tizenhárom almafa és az Elvásik... a humoros részek miatt kiemelkedő, a Funtinelitől viszont nem dobtam nagy hátast. Az egész regény arról szól, hogy eszik a puliszkát két juhetetés és favágás között, de tényleg.

 

Remélem, nyár végéig sikerül végigolvasnom szinte mindent tőle, már nem sok kell (Átoksori kísérteteket holnap kezdem, aztán Magukrahagyottak és Kard és Kasza - megírási időrendben haladok -, később pedig ami következik. Mondjuk könnyű dolgom van, mert faterom megvette porfogónak a díszkiadást (ő maga nem olvassa, ennyit a nagy jobbikos Wass Albert-rajongókról), ha nem olvasnám, csak itthon lenne feleslegesen.

Előzmény: szabben (71)
szabben Creative Commons License 2012.06.08 0 0 71

Sziasztok!

 

Régóta keresem ezeket a Wass Albert könyveket. Ha valakinek meglenne PDF-ben és elkűldené, akár könyvcserével nagyon örülnék.

 

Black Hammock

Elisa, és a ház, amit Jacob épített

A sólyom hangja

 

Előre is köszönöm! 

Papa Kapitány Creative Commons License 2012.01.14 0 0 70

Szia!

 

Most találtam meg ezt a topikot.

Elküldenéd nekem is a könyveket pdf-ben?

 

Üdv:   Zsolt

Előzmény: zanotti (41)
stika_ Creative Commons License 2011.12.25 0 0 69

A funtinelli boszorkány remekmű szvsz, bár a magyarság kérdéshez nem sokat tesz hozzá.

A többi "futottak még" kategória.  Olvasható, de nem hagy különösebb nyomot.

Előzmény: Bendegoose (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 68

SZia, küld el nekem is akönyvet. A mailom publikus.

köszi

Előzmény: zanotti (41)
Gaby0728HU Creative Commons License 2011.08.23 0 0 67

Szia!

 

Ha lehetséges, nekem is el tudnád küldeni a PDF formátumú Wass Albert regényeket?:) Előre is köszönöm, remélem nem szóltam túl későn:)

Előzmény: zanotti (41)
Ilona1969 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 66

Minden székesfehérvári Wass Albert rajongónak!

Április 9-én, holnap irány az ALBA Pláza!

Az egykori koronázóváros lesz az első állomása a Duna International Kiadó és a marosvásárhelyi Mentor Könyvkiadó által az olvasás népszerűsítésére indított országos rendezvénysorozatnak. Szombaton délután 16:00-17:30 között a  Vörösmarty Színház társulata tart felolvasást Wass Albert műveiből az ALBA Pláza bevásárlóközpontban.

A művészek után, 17:30-tól a helyi diákoké a színpad!

http://albaplaza.hu/cikk/wass_alberttel_az_olvasas_nepszer_siteseert

AlbertK Creative Commons License 2011.03.23 0 0 65

Elolvastam én is, nagyon nagyon jó!

 

Nem csoda, hogy például az iWiWen saját rajongói oldala van a könyvnek - igaz nincs sok tagja, de azt hiszem, hogy ez mellékes :)

 

ha már rajongói oldal - Szeretjük Wass Albert könyveit! Most indítottuk a klubot...kifejezettek a művekről való párbeszéd elindítására. Van és lesz szavazás, kvíz, egyebek...várunk mindenkit szeretettel.

 

http://www.facebook.com/pages/manage/updates.php?id=130327543686039&sent=1&e=0#!/pages/Szeretj%C3%BCk-Wass-Albert-k%C3%B6nyveit/104077563007162

Előzmény: Ilona1969 (64)
Ilona1969 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 64

Itt van mellettem a Tizenhárom Almafa! :) Nagyon szép könyv, szépen szedett sorok mind a 259 oldalon. A borító is nagyon esztétikus...remélem, hogy a történet is jó lesz, bár eddig még sosem kellett csalódnom Wass Albertben....

JuditHovath Creative Commons License 2011.03.17 0 0 63

Én is megvettem az első részét a könyvsorozatnak - próbaképp - és nem csalódtam. A minősége jó volt, az ára meg mégjobb :P

 

A héten jön az újabb regény: Tizenhárom almafa címmel!

 

Ismeri valaki?

Wassfan Creative Commons License 2011.03.11 0 0 62

Én megvettem az első kötetet, egyrészt mert még nem olvastam az Adjátok vissza a hegyeimet, másrészt mert nagyon olcsó volt és gondoltam teszek egy próbát.

 

Hát a könyv tényleg nagyon jó és a minősége is teljesen oké - kicsit féltem, mert 490 Ft-ért az ember azt gondolná, hogy a kötet minősége nem lesz a legjobb, de kellemesen csalódtam. Máshol ennek az árnak a többszöröséért kapni ilyen könyvet - nem beszélve a silány celebkönyvekről...

 

itt meg normális link arról, amit találtál

http://www.dunakiado.hu/index.php?render=wassalbert 

 

 

 

Előzmény: AlbertK (61)
AlbertK Creative Commons License 2011.03.07 0 0 61

Hallottam a könyvsorozatról, szerintem zseniális ötlet. Tudom, hogy sokan ódzskodnak az olcsóbb kiadásoktól, de úgy gondolom, hogy sokaknak ez egyfajta segítség is - olcsón lesz egy saját 30 kötetes válogatásod.

 

Csak támogatni tudom :)

 

nem tudom, hogy mennyire számít reklámnak, de itt egy link, amit erről találtam:

 

http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=151096068283667&set=a.105928826133725.9433.105927232800551&theater

Előzmény: JuditHovath (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!