Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Omegatd Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1321
Szevasz Tesó! Hogy szuperál az A6? Dínókám már érdeklődött nálunk is, de hitetlenkedik! ;ĐĐĐĐĐĐĐĐĐ
Előzmény: baal (1320)
baal Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1320
menjél be az omega topicba-ott sok hozzáértő szaki van:)
Előzmény: Dínó (1308)
BMW Power Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1319
Dínó

Lánc, az jó kérdés, én nem cseréltem, én meg azt hallottam hogy megnyúlik...
De hamarosan leveszem a hengerfejet mert folyik az olaj egy helyen, lehet hogy akkor kicserélem. Holnap megkérdem mibe kerűl egy új lánc. (h.fej tömités, Elring kb 25e)

chiptuning, na igen, régebben én is akartam, legolcsóbb megoldás chipet rendelni e-bay-ről, kb 100 eur. a gond az hogy az enyémhez vagy 4 fajta dme létezett. itthon kb 80-100-ért csinálják szerintem. Csak befecsi mennyiségét módosítják, de igy is tud 170Le-t, turbo nyomásnövelést mechanikusan lehet, de nem kell, hacsak nincs otthon egykét elfekvő főtengelyed :-))

Előzmény: Dínó (1318)
Dínó Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1318
BMW Power, köszi!

Igazság szerint kicsit nehezen indult (izzítógyertyák cseréjével ez orvosolva lett).
Erőtlen volt kis fordulaton (alapjáraton nem tudtam elindulni vele) ezért vittem el "beállítatni". Ez végülis megszűnt, de cserébe pontatlan fogyasztásmérőm és hidegen mintha egyenetlenül járna a motor. Nem vészes, olyan mint amikor az ingaóra sántít (nem teljesen szabályosan ketyeg), de alig hallani.
Ja, néha hidegen feltekeri 1000 körülire az alapjáratot (ez esetleg lehet egy hőmérséklet jeladó hibája).

Akarok egy chiptuningot, gondoltam előtte jó lenne leellenőrizni, hogy minden rendben van-e (ne lehessen erre fogna ha utána valami nem klappol).

Még egy, ettől független dolog: a lánccseréről mit gondolsz? Van aki azt mondta 200e km-enként csere, más 4-500e után cserélte, megint más azt mondta, hogy örökké tart :o)

Dieselpower Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1317
Barom vagyok csak a lényeg maradt le

TUNINGoltatni szeretném az autót, tehát tuningtapasztalatok érdekelnének leginkább

köszi

Dieselpower Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1316
Udv mindenkinek

Audi 5 hengeres 2.5 TDI moci van a gépemben. Érdekelne azok véleménye (persze másoké is) akik rendelkeznek tapasztalattal ezen a téren. Járáskultúra, fogyasztás, dinamika, tartósság satöbbi.

Köszönöm előre is.

BMW Power Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1315
karimax

a golyóscsapágyas példa telitalálat, igy van :-)))

Előzmény: karimax (1306)
BMW Power Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1314
alapjáraton a fordulatszám ingadozik szép egyenletesen, rettenetesen idegesítő. de könnyen orvosolható hiba. (bár nem olcsó)
Előzmény: hamvasat (Golf III 1.9TD) (1313)
hamvasat (Golf III 1.9TD) Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1313
BMW Power? Mi az a "tarakírozik"? :-)))
Előzmény: BMW Power (1311)
mgy Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1312
sztem én is ezt mondtam...
Előzmény: BMW Power (1305)
BMW Power Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1311
Dino

ja, mégegy, a jól indulás azt jelenti hogy lehet hogy egyet kettőt körbeforog a motor indulás elött mig a jelet leveszi a főtengelyről és a csúcsról, szóval nem hiba ha nem mindig pöcc röff.

a hibák ott kezdődnek ha tarakírozik alapjáraton, vagy gázolajszagot érzel a motor körűl, stb. meg az "out" csavar néha elengedi a nyomást.

De ha jó, akkor ne bontsd meg.

Előzmény: BMW Power (1310)
BMW Power Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1310
Dino

Hali!

Mesélek neked a Váci Bosch szervizről. Nyáron vettem egy bömöst, 525tds, ugyanaz a moci mint a tied. Átvétel után elkezdett ömleni a gázolaj a jeladós porlasztócsúcsnál, jelet sem adott mert lehetetlenűl nehezen indult. visszavittem a kereskedésebe, ők meg elvitték a fent nevezett szervízbe, pár nap után odatelefonáltam, a szaki közölte hogy állított az előtöltésen, (kalapáccsal) most jobban indul. Lementem megnéztem, a hibás csúcshoz nem nyultak, nehezen indult továbbra is. Nem vettem át, közöltem hogy az a porlasztó szar, cseréljék ki, 3 nap mulva mentem érte, nocsak kicserélve, pöcc-röff indult.
Szóval hatni kell rájuk.

Nos ez a vezérlés a főtengelyen lévő szöghelyzet jeladó és a nevezett jeladós porlasztócsucs jeléből autómatikusan állítja az előtöltést. Szóval aki adagolódöntögetéssel akar előtöltést állítani az felejtős.

Ha az autód jól indul, és sehol nem látsz gázolaj folyást, akkor eszedbe se jusson holmi vizsgálatért leszereltetni. A leszerelés azért drága mert láncos vezérlés, és szét kell bontani az egészet. felesleges. ne bántsd.

Üdv. Remélem segítettem. Egyébként váci vagyok, ha gond van segítek.

Előzmény: Dínó (1308)
atiTDI Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1309
Dino:

A Hungaroszervizt ajánlanám neked, régen opel márkaszerviz voltak, most meg bosch szerviz.
XIV. Mogyoródi ut - Mexikói sarok

Elvileg dolgoznak fusiba is, akkor nem kerül annyiba, egyből menj be és keresd a dízelest...

Előzmény: Dínó (1308)
Dínó Creative Commons License 2004.01.27 0 0 1308
Sziasztok!

A segítségeteket kérem. Egy Omega 2.5TD (a BMW féle) adagolóját és porlasztócsúcsait szeretném átnézetni valakivel. Csomádon jártam már, de ott túl sok változást nem tudtak/akartak elérni (csak a fogyasztásmérőm csal azóta). Nem szedték le az adagolót csak a computeren keresztül kimérték és a fejen állítottak (kalapálással :o) ) egy kicsit.
Olyan csapatot keresek, akik:
- leszedik, átnézik és beállítják az adagolót,
- van műszerük a computeren keresztüli állításhoz és értenek is hozzá
- valahol Pesten vagy a környékén vannak.

Van valami tippetek? Vácon javasoltak egy Merci szalont, ahol állítólag a környék legprofibb Bosch adagolósa van, de ott kellene hagyni a kocsit (ezt nehéz megszerveznm, messze van). Ők telefonba 25e körüli összeget mondtak egyébként. Ez reális?

Előre is kösz a válaszokat.

Wartburg311 Creative Commons License 2004.01.27 0 0 1307
Sziasztok!

Tudna esetleg valaki délbudán megbízható, nem túl drága adagolóst, aki belőné az előbefecskendezést, megnézné a p.csúcsokat, beállítaná a nyitási nyomást? Kb. mibe fáj egy ilyen mérés, ellenőrzés? Az autó egy 1.0l-es szívódízel, Bosch forgóelosztós adagolóval.

Szabolcs

Előzmény: karimax (1306)
karimax Creative Commons License 2004.01.27 0 0 1306
Köszi a segítséget! Persze én vagyok az amatőr, hiszen nem a 100.000-et pörgő turbinalapátokat, hanem a körülötte lévő terelőlapátokat változtatja a terhelés függvényében. Ez olyan mint mikor a műhelyben szórakoztunk a golyóscsapággyal hogy mennyire bírjuk felpörgetni a sűrített levegővel.Ha jó szögben kapta a kiáramló levegőt, frankón fütyült a csapágy olyan fordulaton pörgött.
Előzmény: BMW Power (1305)
BMW Power Creative Commons License 2004.01.26 0 0 1305
VNT: de de ténleg a lapátok fordulnak el, de nem azok a lapátok amire gondolsz, a turbina körűl van sok kis terelőlapát ami kis fordulaton a megfelelő szögbe befordulva a turbina lapátjaira irányítják a kiármaló kipuf. gázt.

keresek egy ábrát, majd belinkelem

Előzmény: mgy (1300)
HDImi Creative Commons License 2004.01.25 0 0 1304
A_Feri

Oké, már nagyon várjuk, ugy néz ki hogy nem kell postázni, hanem leruccanunk érte, szegedre, ha neked is megfelel majd.
Kérdésünk is lenne legalább ezer, de személyes beszélgetés és a vizuális dolog sokkal többet segitene, mint bármi más.

Az Ősöknek javulást.

Majd hivlak.

Előzmény: A_Feri (1303)
A_Feri Creative Commons License 2004.01.25 0 0 1303
Hali

Hivjatok nyugodtan 20/463-89-78, vagy 20/555-99-60

Kat okbol vagyok eltunve... uj muhelyem van, es nagyon sokat dolgozom. A masik problema, hogy megromlott az apam egeszsege, es eddig sem volt valami jo a szuleim egeszsege, de most egyenesen pocsek... szoval sajna nem sok mindenre jut idom. Annyi munkam van, hogy a bmw-hez meg hozza sem sikerult nyulni. Ezen a heten most ultem le elszor a sz.gep ele... es vasarnap van.

HDImi:
nem felejtettelek el!!! Az emberem e heten korhazban volt, servvel mutottek. Hetfotol mar elerheto, ugyhogy intezem nektek az alkatreszt.

udv Feri

karimax Creative Commons License 2004.01.24 0 0 1302
De azért a nyomatékot csak ezen a környéken kell keresni.
Előzmény: hamvasat (Golf III 1.9TD) (1301)
hamvasat (Golf III 1.9TD) Creative Commons License 2004.01.24 0 0 1301
karimax!

Ez nem így van. Csak a 110 pacis TDI motoron van VNT. Az közvetlen befecskendezéses motor, intercoolerrel, meg elektornikus vezérléssel, meg miegymás. A TD az előkamrás, és "sima" turbós, minden elektronika nélkül.

Előzmény: karimax (1299)
mgy Creative Commons License 2004.01.23 0 0 1300
hááát, izé, nem egészen...
A VNT-s turbókban valami tényleg változik, de nem a lapátok. Helyette változik a keresztmetszet, amin a kipufogógáz áramlik a tubinára. Kis motorfordulatszám, kevés kipuf. gáz, szűk "luk", nagyobb sebességgel áramló (a fentiek miatt kevesebb) kipuf. gáz. Ez már 1400-1500 (motor fordszám) körül meg tudja forgatni a turbót, az gyorsan reagál, gyorsan felpörög. (1) gyorsabban reagál, (2) már alacsonyabb fordulatszámon.
Nem tudom milyen turbó volt az 1.6-os dízelen, de a kisebb hengerürtartalom miatt sokkal nagyobb nem lehetett.
Előzmény: karimax (1299)
karimax Creative Commons License 2004.01.23 0 0 1299
Szevasztok!
Régóta olvasgatom a topikot, egy két dolgot azért leírok hátha segít. Az 1,6-os Golfokon a nagy turbó van, ami nem tud a turbina lapátok beállításán változtatni a terhelés hatására. Ezért van a seggberúgás 2000 környékén. Az 1,9-es motorra a kisebb, változtatható geometriájú turbót szerelték, ez kis fordulaton is tekintélyes mennyiségű levegőt szállít, a fordulatszám és a terhelés emelkedésekor a turbina lapátjai egy kicsit elmozdulnak,/rontanak a hatásfokon, hogy ne nyomjon sok levegőt/ és a besűrített levegő közel állandó nyomáson áramlik a hengerbe az alacsony fordulatszámtartománytól.Így a levegő mennyiséghez egyenletesebb üzemanyag mennyiséget tud szállítani az adagoló. Ezért nem venni észre markáns nyomaték emelkedést 2000-es fordulatszám környékén. Persze ez többlet levegő és üzemanyag hozzáadással javítható.
Előzmény: hamvasat (Golf III 1.9TD) (1281)
TunedS2 Creative Commons License 2004.01.23 0 0 1298
Mindjárt nézem..kösz.
Előzmény: rage. (1297)
rage. Creative Commons License 2004.01.23 0 0 1297
Küldtem mailt.
Előzmény: TunedS2 (1294)
AWolfman Creative Commons License 2004.01.23 0 0 1296
Hamvasat,

hol volt a szaki? Nekem asszem elsősorban nem adagolósra lenne szükségem, hanem komresziómérésre, meg porlasztócsúcs vizsgálatra.

Ja! Nem hullámostárcsa cseréjét javasolta a mester?

Előzmény: hamvasat (Golf III 1.9TD) (1293)
HDImi Creative Commons License 2004.01.23 0 0 1295
hamvasat (Golf III 1.9TD)
Hivd telefonon, mert tul sok a meló Szegeden.
Előzmény: hamvasat (Golf III 1.9TD) (1293)
TunedS2 Creative Commons License 2004.01.23 0 0 1294
Szeva Rage...ha sikerült lemérni a Turbonyomásodat akkor szeretettel várom a jelentkezésedet,mert van kp-s vevő akinek kellene a nyomásmérőóra...köszi...
Előzmény: rage. (1279)
hamvasat (Golf III 1.9TD) Creative Commons License 2004.01.22 0 0 1293
Hát ez az ATC ne mvalami komoly cég... küldtem nekik emailt, hogy mit tudnak javasolni és mennyiért az 1.9TD motorra (AAZ 55Kw) tuningot. Mindezt csak kíváncsiságból, mert egyik kedves topictárs, "Vento TD" írta nekem, hogy ő náluk csináltatott az ugyanilyen motorjára tuningot az ATC-nél. Szóval megírom a levelet, jön a válasz, hogy chip-tuningot javasolnak, amivel nyerek 20-25% plusz teljesítményt és 40-50Nm-t. Mindezt kb 100eFt-ért.
Visszaírtam, hogy mégis melyik chipet akarják tuningolni :-)) Erre, visszaír, hogy bocs, téves a chip tuning, de a több igaz, és hogy ezeket a teljesítménytöbbleteket mindössze a mechanikus elemek beállításával érik el, az ár meg a többi is stimmel. Azt írta 3-4 óra alatt megvan. Nos, azért ez 25000Ft-os órabérre jön ki, amit kicsit pofátlannak tartok...

JAAAAAAA! Voltam ma egy adagolósnál, Hanolfe topictárs is eljött velem. Beállította az OPEL szerviz által elállított adagolómat és most úgy megy, hogy ihajj! Nagyon fasza lett, nagyon jól belőtte! Azt is mondta, hogy nagyon jó állapotban van a motorja (mondjuk ezt tudtam is, de egy mestertől jövő dícsérő szavak... :-)))))

Szóval AWOLLFMAN! Ne Halogasd az adagolós szakember látogatását!!! Amúgy csak egy ezrest kért az öreg a beállításért, ami szerintem nagyon baráti...

A_Feri! Hova tűntél? Akarok kérdezni!!! :-)) Azt mondta at öreg, hogy az én adagolómban ha kicserélnek valami nyomótárcsa szerűséget (mutatta is hogy mit egy rossz adagolón), akkor több anyagot és gyorsabban tud juttatni az égéstérbe. Mi is ez, amiről beszélt az öreg?

AWolfman Creative Commons License 2004.01.21 0 0 1292
Hát ez az... Ezt nem tudom, de asszem a héten utánajárok. Írtam mélbe is, egy perce küldtem el... :o)

Apám biztos, hogy nem hajtotta, csak ezért reménykedem, és addig is, amíg meg nem bizonyosodom, próbálok következtetni a mások tapasztalataiból... :o)

Ha kompresszió, akkor valszeg falnak megyek. De akkor sem hiszem, hogy meg fogom csináltatni, mert 100-ból nem jönne ki. Olyankor szokott az lenni, hogy hát igen, ezt még nem kéne cserélni/javítani, de ha már így szét van szedve...

Előzmény: Hörbi (1291)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!