Keresés

Részletes keresés

susugár Creative Commons License 2010.01.07 0 0 41
Kedves Szülők !

Kinek mi a vélekedése a most megkapott, II. félévre érvényes órarendről ?
azize Creative Commons License 2009.04.28 0 0 40
Nem arról beszélek, ha gond van, hanem "csak úgy" szeretnék komolyabb kapcsolattartást. De marad az e-mail azokkal a szülőkkel, akiknek van idejük ebéd után menni, és így találkozni a pedagógusokkal. Amikor mi megyünk még vagy már nincs pedagógus, és egy apró-cseprő kérdés miatt nem tudunk elkéredzkedni a munkából. Marad a lista a gyerek táskájában, hogy mikre várok pontos választ.
Előzmény: csebenge (39)
csebenge Creative Commons License 2009.02.27 0 0 39

Hello

 

a lányom oda jár, sőt valszeg ősztől a kicsi is,

de én nem tapasztalta ilyet.

 

Ha gond van bemegyünk, vagy telefonálunk és általába a lehetőségek függvényében rendeződi a dolog.

 

és nem vagyok "ismerős" szülő:-)

 

szóval szerintem eléggé partner a suli...

Előzmény: azize (28)
azize Creative Commons License 2008.09.11 0 0 38

Szia!

 

Fogadóórán szemtől szemben mit mondott? :O :O

 

Az enyém is másodikos, de én ilyet nem tapasztaltam, valószínű azért, mert a másik osztály.

Nem lehet, hogy nagyon le voltak maradva magyarból?

airbubble Creative Commons License 2008.09.05 0 0 37
Szia!
Nincs dráma tanulás, csak én drámázok. A sima magyar óra tananyagát veszik minden órán. Én már teljesen ki vagyok ettől, és sajnos egyre jobban hergelem magam. Jobban útálom az egész iskolásdit, mint amikor én voltam diák.
Előzmény: susugár (36)
susugár Creative Commons License 2008.09.05 0 0 36
Hali!
Hú de ismerős ez a téma...
Magyar óra keretében nem dráma órát = kis jelenetek, gyerekszíndarabok betanulását végzik a gyerekek? Mert nálunk ez volt.
Előzmény: airbubble (35)
airbubble Creative Commons License 2008.09.04 0 0 35
Sziasztok!
Tanács kellene, hogy mit lépjek. Lányom 2. osztályos, és a tanító néni rendszeresen nem tart tesi, rajz és technika órát, helyette magyar van. Tavaly pl az utolsó 11 hétben nem volt technika óra egy sem. Hiába balhézok, nem reagál sem Ő, sem az igazgató.
Hova lehet ilyenkor fordulni? Külömben rendes, jó tanár, a gyerekek (még) szeretik, de szükség van szerintem torna órára is. Van valami ötlet? Előre is köszi
susugár Creative Commons License 2008.09.01 0 0 34
Szóval:
Sérti a gyerekek jogait a használt tankönyv?
http://www.fn.hu/kultura/20080901/serti_diakok_jogait/

Tavaly olyan ííííííííííírodalom könyvet kaptunk, hogy míg kikérdeztem a verset a gyerekemtől, hülyére vihogtam magam a könyv dekorációin.
A könyvtárban - ahol volt néhány szülői értekezletünk - meg ott sorakoztak a vadiiúj, egyszer ki nem nyitott könyvek.
gunyoros Creative Commons License 2008.05.25 0 0 33

Jaja! Teljesen rokkantnyugger...:-D

Persze, hogy Te tartasz el!

Persze, persze...:-DDDD

 

Előzmény: azize (32)
azize Creative Commons License 2008.05.21 0 0 32

Látom ám, 78-ban végeztél, igazi őskövület vagy. És biztosan rokkantnyugdíjas az én járulékaimból fizetve, hogy így ráérsz.

 

Én maradék az okosabb enged elvnél, és szeretettel várom, hogy valaki érdemben hozzászóljon.

 

 

Előzmény: gunyoros (31)
gunyoros Creative Commons License 2008.05.20 0 0 31

De minek is magyarázkodom egy ilyennek???? :S :S

 

Ez mindent elmond rólad!

 

De, de, tanár vagyok!

 

mert akkor másik topik után kell néznem.

Mit másik topikot?

Hess másik iskolába!:-DDD

 

Azééé láccik, hogy csak írni tuccc, olvasni meg nem...hiába no, itten felmérték, hogy a mai ifjúság a betűket ismeri ugyan, de értelmezni már képtelen a szavakat. Úgy tűnik közéjük tartozol.

:-(

Előzmény: azize (30)
azize Creative Commons License 2008.05.20 0 0 30

Dolgozom, 9-től 1/2 6-ig, ezért nem tudok részt venni az szmk-ban. Gyerek keze megfelelően elengedve, cseppet se aggódj, de jó lenne, ha nem kellene minden szir-szart beleírni az üzenőbe, esetleg olyat is, ami nem odavaló, hanem lenne lehetőség egy mondatban elmondani személyesen olykor-olykor.

 

Ismétlem, nem a nyakukra szeretnék járni, hanem egyáltalán találkozni velük néha, ha mondjuk meg szeretném tudni, hogy pontosan mit is várnak bizonyos eseményekkor, mert az üzenőfüzet és a gyerek információi ellentmondásosak.

 

De minek is magyarázkodom egy ilyennek???? :S :S

 

Egyetlen dolgot remélek, nem tanár vagy az iskolában, mert akkor másik topik után kell néznem.

 

 

Előzmény: gunyoros (29)
gunyoros Creative Commons License 2008.05.13 0 0 29

Hmmmmmm...felháborító!!!:-DDD

 

2 év bölcsi + 3 év ovi után el kéne engedni a gyerek kezét...

Persze lehet nyakára járni a tanerőnek gyermek ügyben, csak visszafele sülhet el.

 

"ismerős" szülők mégis bejutnak valahogy apró-cseprő dolgaikkal,

Mindenütt vannak egyenlők meg egyenlőbbek... Te most az egyenlő kategóriában vagy...lehet, nem fogod kibírni?:-)

Irány a szülői munkaközösség. Választasd meg magad és nyakára járhacc szabadon mindenkinek. Gondolom imádni fognak...:-D

 

Javallanám, menj el dolgozni, találj magadnak megfelelő elfoglaltságot. Talán segít...:-)

Előzmény: azize (28)
azize Creative Commons License 2008.04.10 0 0 28

Hahó, olvassa még valaki? Én 1 éve vagyok "érdekelt" Bajza-ügyben. Bár még van 3 évem gondolkozni rajta, de még mindig van olyan vélemény, hogy a felső gyengébb?

 

Ja, nekem nagyon hiányzik a napi kapcsolattartás a tanítókkal, 2 év bölcsi + 3 év ovi után furcsa ez a kitiltottság. :S

 

Nem biztos, hogy a havi 1*15 perc elég arra, ha csak pár fontos dolgot szeretnék megvitatni velük, és nem biztos, hogy az üzenőben van a téma helye. Ja, egyébként azt látom, hogy "ismerős" szülők mégis bejutnak valahogy apró-cseprő dolgaikkal, szóval akkor hogy is van ez?

levelebeka Creative Commons License 2007.06.08 0 0 26

Hihihi, János bá, még kísért álmaimban, a rohadt nagy ugatós kutyájával.:)

Előzmény: gunyoros (23)
Tökös Mákos Creative Commons License 2006.12.14 0 0 25

Sziasztok!

én a felsőt a Bajzába jártam és 2001 ben végeztem. imádtam oda járni nagyon jó hely volt:) vannak tabárok akikkel a mai napig tartom a kapcsolatot. mindig segítettek ha kellett. a mi évfolyamunkon volt először a 8ban vizsga, de így utólag visszagondolva nagyon is jó volt. legalább kicsit felkészítettek arra, h önállóbbak legyünkés h szokjuk a vizsgadrukkot.

a Bajza után jött a Bródy..(najó tudom ez visszalépés volt, de akkoriban a színészet felé tartottam:P)

most a Corvinus Egyetemre járok Tájépítészmérnök szakra. szóval  abajza jó alap volt:P

csebenge Creative Commons License 2006.05.12 0 0 24

Most csak portás volt a Karcsi bácsi, de pedellus mentalitással  és öntudattal:-)

úgy rebesgetik mostanában mondott fel:-)

és talán csak nem szerette a gyerköcöket:-)

 

Talán nem mindenkinek kell küzdeni Velük, de lehet, hogy csak nekünk van szerencsénk:-)

Előzmény: gunyoros (23)
gunyoros Creative Commons License 2006.05.12 0 0 23

Azér a hátsó udvaron ott van egy jó kis sportpálya.

 

A mi időnkben már épülgetett, de vót ott még sufni, meg mittomén milyen romépület

A pedellus (János bááá), mer akkor még vót, csak igazgatói engedéllyel engedett oda. Dezső bácsi mit veszekedett vele:-), mert a pedellus volt az iskola titkos tulajdonosa, legalábbis ő így érezte. És hogy utálta a gyerekekeket...

 

 

Ahhoz képest most ....

Most csak a tanárokkal kell megküzdeni... Mi az egy pedellushoz képest!:-D

Előzmény: csebenge (22)
csebenge Creative Commons License 2006.05.12 0 0 22

Szia gunyoros!

 

Sportcsarnok???? Mi még tornateremnek hívtuk.

Múltkor megnéztem, nem lett nagyobb:-)))

 

Asszem pont ezt hiányolta Dóruszbaba.

 

Ha jól tudom volt valami gyűjtés, alapítvány miegymás, de még nincs meg az a pénz amiből fel lehetne építeni.

 

A sulival meg nincs gond szerintem, szereti a kiskorú:)

 

 

Előzmény: gunyoros (21)
gunyoros Creative Commons License 2006.05.12 0 0 21

Dóruszbaba!

 

Micsoda igazságtalan világ...

A gyerek nem csinálhat azt a "munkahelyén" amit akar. Be kell járni, elnyomják, tanulni kell, leckét írni, felelni....

És a tanárok.... szadisták! SZÁMONKÉRNEK! Pfujj gusztustalan!

(én még pofont is kaptam annak idején! Ugyan, akkor úgy éreztem igazságtalanul, de ma már...)

Szörnyű!

:-D

 

Javaslom, tanulj nagyon sokat, lottózz, vagy valahogy csinálj pénzt.

Osztán ha felnőttél csinálj magadnak vállalkozást.

Mert alkalmazottként mégjobban a beledbe fognak taposni, mint a Bajzában.

Le fogják szarni a jogaidat, viszont naponta felróják a kötelességeidet.

Azt meg nem fogod túlélni...

 

:-D

 

Sportcsarnok???? Mi még tornateremnek hívtuk.

Múltkor megnéztem, nem lett nagyobb:-)))

Előzmény: Dóruszbaba (9)
gunyoros Creative Commons License 2006.05.12 0 0 20

Nem is tudtam, hogy van ilyen topik.

1978-ban végeztem a Bajzában...

Nekem csak szép emlékeim vannak.

csebenge Creative Commons License 2006.03.08 0 0 19

Van:-)

Sőt már a Bajza Híradóban is megjelent.

Én is úgy találtam ide. Tegnap hozta haza a Lány:-)

Előzmény: cryingman (18)
cryingman Creative Commons License 2006.02.03 0 0 18

Szülők IDE IDE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vki tűzze ki a suliban a faliújságra.(Van ilyesmi ott?)

boeltssalamon Creative Commons License 2006.01.28 0 0 17

Olvastam ezt a sok zagyvaságot az iskoláról.Szerintem döntően a tanárok személyiségétől függ hogy milyen a hangulat az iskolában.Az hogy milyen tanárokat sikerül összeszedni, nagyban függ a szerencsétől mert előre ( a felvételnél ) nem tudni mi lesz belőle.

Hogyan lehetne élő szülőket idevarázsolni.Ki kellene tenni a faliujságra ennek a topiknak az elérhtőségét.

Igy megtudhatnánk valamit a pillanatnyi bajzai helyzetről.

 

microsoft_man Creative Commons License 2006.01.25 0 0 16

Fiúk-Lányok !

Megújult a Bajza honlap !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

www.bajza-ujpest.hu

 

üdvözlet mindenkinek

krisy2 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15
Szia Eddy2357, Nem elsősök ugyan a gyerekeim a Bajzában, de próbálok válaszolni. (Sajnos ez ez üzenőfal igen elavult, de talán nem marad ez így.) Szóval: Alsóban igen erős a Bajza.Felsőben kevésbé. Felszereltség? Átlagos. (Bár nemrég bekerült a suliba a net is) Tanárok? Természetesen változó. (mint mindenhol) Módszerek? Többféle is van. PL. elsőben hagyományos írás tanítás is van, de az enyémek dőlt írást tanultak, amivel lendületesebben , gyorsabban lehet írni. DE !! Szerinted tényleg ez a fontos? Szerintem a legfontosabb dolgok - szeresse a tanárt a gyerek ( és természetesen viszont) - tanulja meg az erkölcsi értékeket (pl.tisztelet) Üdv Krisy
Előzmény: eddy2357 (14)
eddy2357 Creative Commons License 2005.01.31 0 0 14

Kedves Bajza utcai iskolások (Újpest!), szülők!

 

Jelenleg a lányunk első osztályos egy másik (nagyon jó) iskolában , de költözés miatt

napirendre került a suliváltás.

 

Szerintetek jó-e ez a suli (tanárok, módszerek, felszereltség, stb.)?

 

Elsősorban mostani elsős diákok (szülők) hozzászólását várom.

 

Köszi.

 

 

 

 

kissyfur Creative Commons License 2005.01.09 0 0 13

Van 1 nagyon régi kezdetleges oldaluk:

http://www.extra.hu/bajza-ujpest/

de sajna itt nem sok infó van.

Majd utánanézek neked. :)

 

Ildi

Előzmény: yummy (12)
yummy Creative Commons License 2005.01.09 0 0 12

Hogy lehet megrendelni az Evkonyvet kulfoldrol?  A Bajzaba jartam 1980-88.

Van valami Bajza suli weblap ahol tobb info van?

Koszi..

Előzmény: Ancamanca (8)
kissyfur Creative Commons License 2003.09.24 0 0 11
Kedves Bajzás fórumozók!

Én is a Bajzába jártam. 94ben végeztem.
Aztán: Babits gimi
Jelenleg: ELTE(matek-info)
Most vettem észre a fórumotokat.
Nagyon jó ötletnek tartom én is ezt a fórum dolgot, kár hogy nem indult be jobban. Szerintem nagyon hasznos lenne. Szolhatnátok szülőin 1-2 szülőnek róla. Akkor biztosan jobban elterjedne.

Én nagyon szerettem azt a sulit. Mai napig tartom vele a kapcsolatot.
Ha bármi kérdésetek van, írjatok!
Hátha tudok segíteni.

Illetve, ha gyerekeiteknek gondja van matekból, vagy számtechből, akkor szívesen vállalok korepetálást is!
Türelmes vagyok. A gyerekeket nagyon szeretem.

Ui.:ha lesz egy bocsocskám( :o) ), én is biztosan oda fogom iratni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!