Keresés

Részletes keresés

mouser Creative Commons License 2005.08.20 0 0 136
elküldeném neked mindkét verziót, de nem vagy publikus. ha küldsz nekem egy kontaktmélt, megkaphatod. :-)
Előzmény: eTiger (135)
eTiger Creative Commons License 2005.08.20 0 0 135

Sziasztok!

Nem láttátok véletlenül valahol a neten a film elején/végén hallható "So long and thanks for all the fish" dalt mp3-ban?

Kösz.

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.27 0 0 134
dreamtom Creative Commons License 2005.06.17 0 0 133

"Azok a csapkodó lapátok talán nem kellettek volna bele"

Ezek miatt néznek ki úgy a vogonok, ahogy :)

Előzmény: Kjetill (132)
Kjetill Creative Commons License 2005.06.16 0 0 132

Érdekes. Egy-két dolgot leszámítva nekem is nagyon tetszett. Azok a csapkodó lapátok talán nem kellettek volna bele, meg Arthur lehetett volna "angolosabb" valamint lehetett volna benne több: "helló!" de amúgy tök rendben volt minden.

Én Ford-ot tökre nem így képzeltem (szerintem sokan vagyun ezzel így) de mégis jót alakított. A Trillian-t alakító színésznő meg egyszerűen gyönyörűszép!:)

dreamtom Creative Commons License 2005.06.16 0 0 131
Nekem OK volt.
Jó jó, nem került bele minden (asszem nem is kerülhet - abból valami nagyon unalmas mozis felolvasóest lenne :) ), és ami belekerült, abból is néhány dolog át volt alakítva... de attól még ez egy tök jó film lett.
Annak idején, amikor Adams kiadta a könyvet, az több angol rajongó vérig volt sértve, mert nem lett egészen olyan, mint a rádiójáték. Aztán meg a TV-sorozat sem volt egészen olyan, mint a könyv. Hogy a játékról már ne is beszéljek.
Mindig is egy folyamatosan változó, képlékeny lénynek tekintette ezt a történetet, soha nem kőbevésett szentírásnak. Nem tudom, mit vagytok kiakadva azon, hogy most a filmben is lettek változtatások.
Marvin ász lett, Zaphod stílusát pont ilyennek képzeltem el, Artur meg olyan kis szürke Artúros... pont amilyennek lennie kell. Az új szereplő meg (Humma) annyira morbid, hogy simán belefér az Utikalauz világába.
Ja igen, és a delfinek dala: felidézte bennem a régi szép Monthy Python-os filmeket ("allways look on the bright side of life"). Zseniális.
Daikini Creative Commons License 2005.06.16 0 0 130
ez tenyleg lehangolo :-(

Egyetlen kerdesem van: Minek csinaltak meg?

Tenyleg adtak volna a regi Monty Python csapatnak, mindenki konnyesre rohogott szemmel jott volna ki a mozibol. Ehh ennyi
Előzmény: mangoa. (127)
SATURNEMBRYO Creative Commons License 2005.06.15 0 0 129
Jaj olyan arik vagytok, ahogy mar igy elöre elbasszatok a hangulatotokat es habzo szajjal, görcsölve szenveditek vegig a filmet:) A legviccesebb ford negersegen felhaborodni. Szürke lehet az elet sztereotipias lencsen keresztül...
xrm Creative Commons License 2005.06.15 0 0 128
Azokat sajnálom akik nem olvasták a könyvet,és megnézik a moziban.Bár lehet ők járnak jobban,mert ha mégis kedvet kapnak a könyv elolvasásához, pozitívan fognak csalódni. Nekem nem igazán jött be
mangoa. Creative Commons License 2005.06.07 0 0 127

Na, első sokk után néhány értelmesebb mondat :)

Azt hiszem az alapvető hiányérzetet maga az angol humor hiánya jelenti, így mintha az egész lényege veszne el. Az a legkissebb probléma, hogy ford feka, vagy hogy zephod feje néha előtör, és nem olyan mókásan-idétlenül lóg a másik mellett, ezek simán beleférnek.

Azzal is tisztában van az ember, hogy két órában nem lehet még az első könyvet sem belesűríteni, sok lesz a kihagyás, csúsztatás. Ez a probléma pl a gyűrűk urában is előjött, de ott szerintem a könyv lényegi kérdései, és filozófiája átjött.

Azt is tudtam, hogy d. adams valami újjat szeretett volna ebben a filmben, és nem baj, hogy szereplők, karakterek kerültek a felszínre.

Akkor vajon mégis mi lehetett forrása annak, h valamit nagyon eltoltak?

1. a másik forgatókönyvíró?

„Tudom, sokan istenkáromlásnak tartják, hogy még csak nem is olvastam a könyvet, mégis nekem ajánlották fel ezt a munkát, de szerintem ez inkább előnyömre vált, mivel nem volt semmilyen kialakult kép a fejemben, és annak tudtam látni, ami valójában: vázlat egy fantasztikus, újszerű sci-fi kalandfilmhez - magyarázza a forgatókönyvíró Kirkpatrick. (nos, szerintem nem vált előnyére)

-Amúgy úgy tűnik a filmben mintha a vogonokon és az embereken kívül nem léteznének más fajok

-Egyébként az ő érdeme az is, hogy a sztori egy lapos, romantikus, csöpögős szerelmi szálra alapul, az eredeti izgalmas, humoros, satöbbis történet helyett.-

2. a rendező?

"...eredetileg Jay Roach rendezte volna a filmet, de közben annyi más munkája jött össze, hogy nem tudta ezt elvállalni, és ekkor ajánlották Jeningst, aki Angliában óriási sikereket aratott zenei klipjeivel és hatásos reklámjaival." (halott már valaki erről a híres-neves reklám, és klipprendezőről)

3. a disney?

Én imádom amúgy a disney rajzfilmeket, de hát izé...

Gyanítom marvin kinézete nekik köszönhető (szerintem aranyos)

4. a színészek?

Azt hiszem átlagos hollywoodi alakításokkal van dolgunk ( anevenincs színész is alakíthat nagyot, nem beszélve j. malkovichról)

nos döntse elmindenki, akinek nem tetszett, (akinek tetszett, az meg ne döntsön)

Ja, szeretném még elmondani azt is, hogy nem amiatt okozott csalódást a film, mert annyira vártam, sőt úgy áltam hozzá, ha már valaminek köze van a galaxis útikalauzhoz, az már csak jó lehet - aztán meg mégsem lett jó :(

Na egy kis pozítívum a végére mégegyszer:

A képek néhol tényleg elképesztően szépek, főleg az tetszett, mikor a magrathea planétagyárában vannak.

sajnos mindez nem vigasztal, egy felejthető családi matéra készüljetek föl.

Mindemellett remélem sokaknak fog tetszeni, és sokan rámcáfolnak, és/vagy mindenféle értéket, meg pozitívumot fedeznek fel a filmben!

mangoa. Creative Commons License 2005.06.07 0 0 126

AZT HISZEM MÉG SOHA ÉLETEMBEN NEM OKOZOTT FILM EKKORA CSALÓDÁST!!! 

erőltettetten romantikus gagyi sz*r , az eredeti történet nyomokban.
szánalmas, siralmas...  De leginkább KIÁBRÁNDÍTÓ

Nagy rajongója vagyok a könyvnek, a sorozat fantasztikus (még azt a bugyuta főcímzenét is imádtam benne) De ez...

Lehet, hogy a BBC sorozat régen készült, kicsi volt a költségvetés, és mégis ezerszer jobb volt, mint ez a film. Egyszerűen nem találok szavakat, de komolyan.

Direkt nem akartam letölteni, hogy majd megnézem moziban, de most már örülök, hogy legalább pénzt nem adtam ki érte...

Azért remélem legalább másnak legalább egy kicsit tetszeni fog. Végülis aki a sorozatot nem látta, vagy a könyvet sem olvasta, annak gondolom csak egy átlagos film, de nekem... ahh ! :(

most nem is akarok többet írni, mert csak felidegesítem magam

maplesyrup Creative Commons License 2005.05.23 0 0 125
Szerdán Towelday!!
worxland3 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 124
Én is megnéztem. Felemás. A bolygóépítő műhely Szlartibartfaszttal, a vogonok és űrhajóik, az elnök lopott járgánya a Valószínűtlenségi Hajtóművel jó. A főszereplők nem jönnek be és a történet néha leül. Marvin viszont teljesen oké. Az útikalauz megvalósítása elég gáz. Persze ez csak IMHO, nézze meg mindenki maga.
dreamtom Creative Commons License 2005.05.18 0 0 123
A port.hu szerint 2005. június 16.-án lesz a magyarországi bemutató.
Szlarti Creative Commons License 2005.05.09 0 0 122
még nem
Előzmény: zz9pza (121)
zz9pza Creative Commons License 2005.05.02 0 0 121

Hát srácok én megnéztem.

A sztori kicsit eltér a könyvtől...de ez nem volt meglepetés. A bőrszin egyáltalán nem számított szerintem, a vogonoknál esetleg, de ott csak hasznos volt, hisz igy még rondábbak:)

Szerintem Marvin a legjobban eltalált karakter a filmben, pont abban a hangnemben nyomja a beszólásait, ahogy én elképzeltem. Igaz hogy én nem ilyennek képzeltem el alakra, de az biztos, hogy a bolygónyi agyat szépen ábrázolták:)))

Mindent összevetve roppant szórakoztató film volt, meg biztos megnézem párszor.

Játszák már az előzetest otthon?

Előzmény: Ford Prefect (120)
Ford Prefect Creative Commons License 2005.05.02 0 0 120
Kinek van itt baja a fekákkal???

:-D

Don't panic barátaim! Nézzük meg előbb...

So long and thanks for all the fish!
toontastic Creative Commons License 2005.04.28 0 0 119
"Halála (mármint DNA) után Karey Kirkpatrick forgatókönyvíró feladata volt, hogy tegye feszesebbé a szerkezetet, a szerelmi szál megerősítésével és a cselekmény felújításával" http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/galaxis0428/ - o-ó rosszat sejtek :((((
zz9pza Creative Commons License 2005.04.19 0 0 118
Még 10 nap:))))
dreamtom Creative Commons License 2005.03.01 0 0 117
A hivatalos honlapon ( http://hitchhikers.movies.go.com/main.html ) már megtalálható 3 új előzetes, amelyek már azért sokkal többet mutatnak. Nem lesz ez olyan rossz szerintem.... bár hálívúdban már én sem bízom.
Mala Creative Commons License 2005.02.24 0 0 116

......neeeeee...Marvin nagyon disney lett, és hasonlít a japán robotkutyához. Én valami bádogemebresebbet vártam...egyébként ha csak ennyi a baj a filmmel akkor jó lesz az... :)

paulinamartinez Creative Commons License 2005.02.23 0 0 115

az első képek a galériában...

http://www.origo.hu/filmklub/index.html

xrm Creative Commons License 2005.02.21 0 0 114
Az előzetes után félek nem fogja visszaadni a könyv hangulatát! legalábbis sztem. Lehet hogy nincs igazam,de pl Marvin nagyon gagyesz....
vasjanko Creative Commons License 2005.01.31 0 0 113

sőt!

valaki már látta is:

(SPOILER!)

http://www.aintitcool.com/display.cgi?id=19282

vasjanko Creative Commons License 2005.01.31 0 0 112

elkészültek az első Disney játékfigurák is a filmből :-(

elég gáz!

http://chud.com/news/1347

az infoért köszönet a www.hardwired.hu csapatának

stopposbácsi Creative Commons License 2005.01.31 0 0 111

Én alapvetően attól félek, hogy ha Fordból négert csinálnak, hogy azt a hálivúdi, nagypofájú, dehumorosbemondásaimvannak módon fogják tenni...

Az viszont brrrr.... Szegény Ford.

zz9pza Creative Commons License 2005.01.21 0 0 110
Hát igen. Egyik könyvében azt is leírja DNA (RIP) hogy próbált korábban is filmet csinálni, de nem sikerült. Lett azonban MIB, amibe néhol gyanus párhuzamok vannak. Amúgy nagyon kiváncsian várom a filmet....
Előzmény: szuszi666 (109)
szuszi666 Creative Commons License 2005.01.20 0 0 109
hali

no én csak annyit szeretnék hozzáfűzni hogy Douglas Adams (RIP) annak idején a Disneyvel akarta megfilmesiteni a Galaxis utikalauzt méghozzá egy egész estét betöltő casládi filmnek szánta (a rádiójáték sikere miatt). sajnos azelőkészületek közben halt meg :( és a disney dobta az ügyet. most valamiért előbányászták.

Arról meg hogy Ford néger...hát..Douglas A. világában ezen már megse lepodok :) bár nem tudom ha élne mit szólna hozzá. :s
Marvint meg ugyse tudják hitelesen megvalősitani mert az lehetetlen!!

</P>
Elanor42 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 108
jaja!!

végül is én úgy vagyok vele, hogy ha a film legnagyobb baja az lesz, h ford néger, akkor nem fogok panaszkodni...
meg a másik, amire utaltam már, hogy a disney csinálja...háááát, nemtom, de nekem az útikalauz vhogy nem illik össze a disneyvel...nnna mind1, végülis előre kár bármit is mondani, úgyis lesz majd, akinek tetszik, lesz, akinek nem, de remélem azért nem lesz nagyon gáz...de hogy amerikai...kevés könyvet ismerek, ami ennél "angolabb" lenne.
Előzmény: Dobyycha (107)
Dobyycha Creative Commons License 2005.01.13 0 0 107
Ez a Ford Prefeckt? Valahonnan a Betelghause vagy mittomén honnan származik nem? Hát lehethogy azokott fekák! Ki tuggya? A baj nem ez, hanemhogy az amik hogyafaszba fogják ezt megcsinálni amikor az angol humort nem is értik. SZinte csakazon röhögnek ha valakit seggberugnak és pofáraesik. Na ez a könyv meg pont nem ezért vicces.
Előzmény: Elanor42 (106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!