Keresés

Részletes keresés

csogu Creative Commons License 2004.05.03 0 0 56
Hidd el, ezért az USA-ban kicsit többet kaszálhattál volna, mint 1 fagyi, amiben van..............:)))))))))
Előzmény: Sorby (55)
Sorby Creative Commons License 2004.04.27 0 0 55
meglepően jól (barátságosan és segítőkészen) fogadták az eseményt, a fél megdobálsz a csodájára járt, de zokszó nélkül felajánlották, h kicserélik másikra, de sajnos nem rajongok a francia kajáért, inkább visszakértem a pénzt. de még akkor sem ellenkeztek, sőt, meghívtak 1 fagyira... :))
Előzmény: Ogg Ángyi (53)
Ogg Ángyi Creative Commons License 2004.04.25 0 0 54
hoppá... persze nem te TE, hanem Sorby TE. pardon!
Előzmény: Ogg Ángyi (53)
Ogg Ángyi Creative Commons License 2004.04.25 0 0 53
azt fogják mondani, hogy TE raktad bele. Valószínűleg a pénztártól való távozás előtt fel kellene nyitni a kaját, és átturkálni, hogy mi van benne. egyáltalán éti ez a csiga? ehető? :-)
Előzmény: pok_ussz (52)
pok_ussz Creative Commons License 2004.04.25 0 0 52
Bocs, nem jött le rögtön nálam, aztán azt hittem, rossz a link.
bocs, a jószándék megvolt.
:o)))))
Előzmény: pok_ussz (51)
pok_ussz Creative Commons License 2004.04.25 0 0 51
Előzmény: Sorby (50)
Sorby Creative Commons License 2004.04.25 0 0 50
ide is 1 kis topik-frissítés...
tegnap este 9 körül megkívántunk 1 kis salátát, aminek a legegyszerűbb beszerzési módját a hőnimádott megbobálszban láttuk (kicsit macerás lett volna este valahonnan friss zöldséget felkutatni és salátafazonúra összedobálni). így hát a barátom betért a budaörsi (M1-M7, de nem a sasadinál, hanem tovább az agip kútnál) lévő fent nevezett "étterembe", és meglepett engem is 1 "finom" salátával. ő még akkor este meg is ette az ő kertész-salátáját, de én már ma délelőttre hagytam. (igen, tudom, hogy ez túl van azon a kritikus 10 percen, ami után kidobják a kaját, de mégsem telt el annyi idő, hogy melegágya lehessen akárminek.) szóval ma lelkesen nekiláttam a jó kis shaker-ben kapható cézár-salátámnak, amikor is kb a harmadik falat után érdekes dologra bukkantam benne...


remélem, hogy jól látható a saláta közepén lévő CSIGA!!!!!!!!!!!!!!!!
oké, hogy a cézár salátában van hús is, de csirkét ígértek, nem pedig csigát!!! (hiába azonos az első három betűje...)
na, kaja kiköp, dühödten a blokk keresgélése, papírkosárból való kiguberálása és most irány vissza hozzájuk!
nem várok tőlük csodát, de azért kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a reakciójuk...!?


ezek után mit is köszönnek a blokk végén?!?!?

TOPMAN Creative Commons License 2003.10.08 0 0 49
Velencében is fizetni kell, illetve blokkot kell felmutatni!
bárány Creative Commons License 2003.10.08 0 0 48
pl. Amszterdamban, saját emlék
Előzmény: rg7 (46)
safi Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47
Valahol megérthetö, hogy a WC használatot valahogy korlátozzák. Én a keletinél dolgoztam a mekiben és boldog-boldogtalan bejárt a klozettra: hajléktalan, az aluljáróban paprikát áruló cigány stb. és ezáltal hihetetlen állapotban volt a mellékhelység, pedig az a vendégeknek van fenntartva.
Erre a válasz a "mutasd a blokkot vagy fizess 50Ft-t" bár mondjuk kiváncsi lennék, hogy ha egyedül bemegyek és kaja elött kezet szeretnék mosni akkor mivan?
Előzmény: Chabee (44)
rg7 Creative Commons License 2003.10.05 0 0 46
...hogy hol.
Előzmény: rg7 (45)
rg7 Creative Commons License 2003.10.05 0 0 45
Valahol külföldön is levettek már WC ügyileg, csak nem jut eszembe...:((
Előzmény: Chabee (44)
Chabee Creative Commons License 2003.10.05 0 0 44
Ez azért elég durva, hogy a McD-ban fizetni kell a wc-ért... Nem tudom, hogy erről tud-e az anyacég, mert nem hiszem, hogy díjaznák az ötletet. Hacsak nem egy jó s*ggberúgással...
Előzmény: rg7 (42)
Bbazsi Creative Commons License 2003.10.05 0 0 43
Azt hallottam, az anyavállalat legfelsőbb vezetése is olvasgatja a topicot!!
Előzmény: exlexman (13)
rg7 Creative Commons License 2003.10.05 0 0 42
Eléggé meg van dögölve ez a topik, ezért megosztom veletek a ma esti kis felfedezésemet.
Történt, hogy a Régiposta utcai egységben kajáltunk. A rendelésnél kértük az akciós 2db-os sajtburgert, ami ugye 300 forint. Mivel mást is kértünk, ami még nem készült el, várnunk kellett. Közvetlenül mögöttünk következett egy angolul beszélő fickó, ő is 2 sajtburgert kért, de neki már 460 forintot kellett fizetnie!!!
Ez alapján kijelenthető, hogy a McDonald's diszkriminálja, átveri a külföldieket.
Mi magyarok külföldön járnánk így, szerintem vérig lennénk sértve, de úgy látszik itthon a "védtelen" túristával mindent meg merünk tenni...

Ami még megdöbbentett, hogy a WC-re menet meg akartak vágni 50 forint használati díjjal. Egy nénike álldigált egy asztal mellett, amin megtalálható volt a magyar bulvárpiac összes átolvasott kiadványa, mellette egy A4-es papíron rózsaszín filccel felirva az 50 ft-s használati díj. Mondanom sem kell, hogy egy kézmosásért nem fizettem semmit. Vártam is, hogy rámuszítják az őrkutyát:))
Egyébként szépen fel lett újítva az étterem, csak kár, hogy ilyen gázos részletekkel hazavágják az egészet...

exlexman Creative Commons License 2003.01.23 0 0 41
Amit irsz elolvasom, az hogy nem mindenben értek vele egyet, még nem bűn.:) Azt szivesen ismererem el, ha valaki épitő jellegű dologgal szolgálja a dolgokat, tehát te hogyan és mit tennél ebben a helyzetben? ..és ne az amerikaiak fikázása érdekelne elsősorban, te mint fogyasztó, hogyan éled meg ezt a helyzetet, ha téged vernek át egy reklámmal, hirdetéssel, árúval?
Előzmény: Labor (40)
Labor Creative Commons License 2003.01.20 0 0 40
Lehet, hogy nem ment át, de inkább nem próbálom most már tovább magyarázni. Te is örülsz ennek, meg nekem is jobb lesz.
Na viszlát máshol.
Előzmény: exlexman (37)
doelma3 Creative Commons License 2003.01.20 0 0 39
Bocsánatot kérek minden LELKES emberkétől akia ezen főrumot olvasgatva az alábbi és jelen -NEM a TÉMÁBA VÁGÓ - hozzászólásom olvashatja.
MEA CULPA :)))

A tartalom az igaz, csak nem ebbe a topicba szántam...

doelma3 Creative Commons License 2003.01.20 0 0 38
Nekem is erőteljesen tele van a Butykosom a INDEX MAIL jelenlegi kritikán aluli állapotával (már ha ezt állapotnak lehet csúfolni).

Nekem a kezdetek óta van egy fiókom, amire még az akkor standard 64Mb-os méret kótát kaptam.
Nos el tudjátok képzelni, hogy nem a mostani 8Mb alapján tartottam benne a leveleimet.

A mostani incidenst megelőzően mint tizen éver a pályán lébecoló informatikus csak pozitívat mondtam mindenkinek az INDEX MAIL-ről, és mindenki ellen védtem volna (mint azt sokszor meg is tettem).

Sajnos most óriásit estek a szememben. Magam is megkörnyékeztem az erre a célra kiaggatott mail címet, HASZTALAN !!!!!

Arra az esetre való tekintettel, ha valakinek nálam is jobban tele lenne a cipellője, íme néhány tipp az elérhetőségeiket illetően:

Az alábbi link a MATÁV tudakozó linkje:
http://www.matav.hu/tudakozo/index.html

Az Index egy működő cég, mely mögött az "INDEX.hu Rt." áll.
(amint erről az INDEXMAIL belépő site-ján is meggyőződhetünk: http://indexmail.index.hu/ )

Innen kezdve már csak rá kell keresni a Matáv tudakozón keresztül, és azt kapjátok, amit itt alább megosztok veletek:

_______________________________
név: Index.hu Informatikai Rt.
település: Budapest

Albejegyzések: Budapest XIII. kerület 1132 Victor Hugo utca 18 /22 fax (1) 349-0393
_______________________________

Igen jól látjátok: minden titkos, ami befelé irányuló kommunikáció céljából történhetne.
Kivéve a FAX.

NOS kedves BAJtársaim, FAX háborúra invitállak benneteket!!!!
Előbb, utóbb csak lesz annyi vér a prucájukban, hogy valaki észreveszi ezt az egyébként ugyanazon csapat szerverein éktelenkedő fórumban történteket, és végre leszállnak a magaslóról.

Ha még válaszolnak is, az lenne a minimum.
Ha meg is oldanák, az lenne a NORMÁLIS.
Ha pedig még megbízhatóvá is tennék az INDEX-MAIL-T, és a fenti kettő ügyében is lépnének valamit, az a mostani helyzetben még mindig csak az ETIKUS (más esetben a normális elvárható) dolog lenne !!!!

Üdv: Dobd.El.Magad alias DoElMa

exlexman Creative Commons License 2003.01.18 0 0 37
Valóban? Maradjunk ebben! :)
Előzmény: Labor (35)
Labor Creative Commons License 2003.01.17 0 0 36
Bocsánat: Centrál.
Előzmény: Labor (35)
Labor Creative Commons License 2003.01.17 0 0 35
Összekeversz dolgokat. A Centrum kávéház pl. hol hirdette magáról, hogy akadálymentes? Bendegúz (akit személyesen is volt szerencsém ismerni) egy törvénysértés miatt perelt. Nem egy bögrereklám miatt, csak mert azt gondolja, hogy félrevezető lehet, mert nem hajlandó elismerni, hogy a pénztárblokk arra való, hogy bizonyítsa az adásvételi szerződést. Azért légy szíves, a két dolgot ne hasonlítsd össze.
Előzmény: exlexman (34)
exlexman Creative Commons License 2003.01.17 0 0 34
Vannak igazságok abban amit irtál, már ami a működésképtelen dolgok megszüntetését célozza.
Jómagam, szolgáltatok is meg kereskedek is! Ezt teszem már 12 éve, először a hagyományos kereskedelmi formában, jó 95-óta meg az internet segitségével is. Azt tanitotta meg velem az élet, hogy azokból lesz elégedett ügyfél, aki a pénzéért azt kapja amit igértem, igértünk neki! A partnereim 6-8 éve azonosak, ők hozzák az ujabbakat. Vannak lemorzsolódások, elköltözött, tönkre ment, profilt váltott. Az alapvető partnereim akikre a többi épült, azonosak. Azt gondolom, évente több uj projectet csinálunk meg, több családnak megélhetést biztositva ezzel. A rombolás? Nem! Ezt nem rombolásnak nevezném, ha arról irunk aki nem nyujtotta azt amit igért! Amikor magatok döntötök a sorsotokról, éltek, felelősséget vállaltok más emberekért, megértitek, vannak dolgok amit nem szeretnek az emberek. Megigérsz valamit? Tarsd be! Vagy ne igérd meg! Jó magyar szokás, majd igérek kettő másikat helyette!

Ameddig egy cégnél dolgozol, a más pénzéért csavar vagy a gépezetben, nem látod meg a bosszantó dolgokat. Mint cég, mindenért szétszednek a hatóságok. Egy barátom 26Ft-os csoki nyulért, mult év husvétkor fizetett 80ezer birságot az APEH-nek, mert a jobb kezével irta a nyugtát, a ballal meg korábban adta oda a csoki nyulat. Elismerik jegyzőkönyvben az illetékesek, hogy pont igy történt, de elmondták, az ugy szabályos, ha nyugta előbb, áru sehol, és utánna csak az árú! Voltál már üzletben? Ugye milyen gázos lenne! Ez a srác egy vásári árusként éldegélő, talán nem azért foglalkozik ezzel, mert ki birná fizetni a Plaza-milliókat! Nem baj, jól meghuzták "hivatalosék". Multiék? Éljen a Multi! Aztán a sok adó és munkahely teremtő támogatás felvétele után, ami milliárdos tétel, elhuzzák a seggüket, és elmennek pl. kinába, mert ott olcsóbba melós!

Azt mondod, "Amíg az alkalmazottak ennyire alul vannak fizetve, ne is számítsunk sokkal jobbra".
Korházi kezelésnél a nővér elszalad reggelizni, amikor infuziót kellene beadnia neked, mert éhes. A másik meg a folyosón hajkurássza az osztályos orvost, mert Kovács néni fuldoklik. ...és? Meg kaptad a pénzedért a szolgáltatást? NEM! Akkor átbasztak! Nem szólsz érte? Te dolgod! Azért ha bele gondolsz, nem akarnál ilyen szolgáltatást! Azt mondod, fizetek elég TB-t, adjanak érte szolgáltatást! Jogod lenne hozzá! Azért irtam, hogy ha nem teszel semmit, és nem lesznek olyanok akik hasonlóan tesznek, nem lesz változás!

Lásd példaként a tegnapi nap jogerős itéletet a mozgáskorlátozottak mozgásával kapcsolatos precedens perben, ahol egy belvárosi kávéház 200e ft -ot kell fizessen a delikvensnek, és 120 napon belül átalakithatják a közlekedő folyosókat, mozgáskorlátozottak számára!

Erre ugye azt mondjuk, okoskodó, pereskedő?
Én, nem! Gratulálok érte, mert megtette 2 évig harcolt az igazáért! Gratulálok neki is meg azoknak is, akik felmerik emelni szavukat akkor, ha valami nem "kerek" !

Előzmény: Labor (33)
Labor Creative Commons License 2003.01.17 0 0 33
Tudom, hogy vannak emberek, akik bíróságra mennek, mert nincs ráírva a kávéscsészére, hogy forró, és megégetheti a szádat, annak ellenére, hogy tisztában vannak vele.
Ezeknek az ügyeknek az elterjedése azonban nem egy nyitott, barátságos társadalom kialakulását segítik elő, hanem egy olyan folyamatot indítanak el, aminek a végén az emberek többsége gyanakvó lesz és rosszindulatú.
De megértelek, hozzászólásaidban (az álhatatos bosszúvágy a félrevezető reklámok ellen) ugyanis inkább egy romboló hozzáállás mutatkozik meg, ebből kiindulva persze teljesen logikus mindaz, amit mondasz. És ki vagyok én ahhoz, hogy megváltoztassalak.
Szerintem pedig alkotni, vagy ha nem megy, az alkotást segítően viselkedni, élni jobb. Ignorálom a nem működő, rossz dolgokat, helyette, ha nem is tudunk létrehozni új jót, legalább a meglévőket használjuk. A rossz elkopik, ha nem használják.
Persze meg is javíthatjuk a meglévő rosszat, de szinte biztos vagyok benne, hogy ez a példa - a meki - javíthatatlan. Összességében több a hasznuk, mint a néhány reklamáló vendég által okozott anyagi vagy erkölcsi káruk. Még ki is röhögik egymás közt, mikor elmegy, hogy "na nesze, most öntheted a kólát a szaros kis piros bögrédbe otthon - höhöhö". Amíg az alkalmazottak ennyire alul vannak fizetve, ne is számítsunk sokkal jobbra. Csakhogy többek között pont az alkalmazottak alulfizetettségétől működik a gyorséttermek legtöbbje.
Lacaca Creative Commons License 2003.01.17 0 0 32
AZt, hogy az emrikaiak gondolkodnak inkább hagyjuk. SZVSZ olyan sötétek, mint a fekete éjszaka. Az autóikat meg 2 okból viszik szervízbe:
1. Azt sem tudják nagy biztonsággal eldönteni, hogy melyik végén van a motor, mert iskolarendszerül és egyéb hatások révén számunkra megdöbbentően szűk látókörűek. ' dolgot megtanulnak, azt többé-kevésbé jól csinálják, és annyi. Ezt alátámasztandó ismerősöm kiment melózni. Elkerült egy építési vállalkozóhoz, lakásokat alakítottak át. A kollégák amikor megtudták, hogy a srác egyszerre ért a fóráshoz, festéshez, tapétázáshoz, csavar tekeréshez, félistenként kezdték tisztelni. Aztán elment az szafari parkaba kertészkedni. Ott is feladta a leckét. Nem kézzel rakta zsákba az összegyűjtött leveleket, hanem 2!!!!! gereblyét használt egyszerre. Ha vizuálisan nem megy, legközelebb kifejtem. Szerintem a szerencsétlenek azóta is ezt gyakorolják, de még mindig nem megy.... Na ezeknek ki kell írni, hogy vazze, ha te lyukasztod ki a köcsög kupont, az kevés. Igazold a blokkal. hehe
2. Megtehetik, hogy szervízbe viszik a kocsit, mert van rá zsé. ha nem lenne, már ők is tudnának autót szerelni.
AKi meg megeszi a fosóbogyót, az szarjon be. Megint visszatéretem egy korábbi témához. Tájékozódni!
Az amerikai haverod meg ne itt verje a nyálát. Menjen haza, és akkor nem bassza át senki Magyarországon. Legalább a mekkdonáldsz is nyereségre tesz szert, mert jó átb@$z mindenkit, és lesz egy tonna bögréje. Belátom az a cél.
Sajnos most le kell lépnem, nagy valószínűséggel csak hétfőn tudom folytatni ezt a magas röptű paranoid eszmecserét.
Előzmény: exlexman (31)
exlexman Creative Commons License 2003.01.17 0 0 31
Nagyon értékeseket szóltál kedves Strucc, :)
Ugy örülök, hogy a magyar fiatalok ilyen inteleigensek, mert biz az amerikaiak "csak" előrelátóan gondolkodnak. Sajnos, abban a balkáni rengetegben ahova gondolom még nem volt szerencséd eljutni, - szokatlan lenne - ha embernek érezhetnéd magad, és ami ki van irva, az véletlenül pont azonos lenne azzal amit kapsz! Az amerikai meg pontosan tudja, mi van, mibe bele épitve árügyileg, még is azt mondja: Magyarországon azert van minden hianyosan kiirva, megfogalmazva, mert itt mindig van valami sumaksag a dolgokban! Na ehhez meg mit szólsz? Aztán a balkántól odább a kedves "angolok" is marhák lettek, mert ugyebár olvasták az EU fogyasztói tájékoztatókkal kapcsolatos részeit, és biz abban sok olyan benne van amit magyar ember badarságnak tart!

Abban pedig kétségem nincs, amig az amerikai a jogi precedens kedvéért felhozza a macska mikrózás példáját, addig a magyar nyugdijasok a Pedigre és a Chapi kutya-macska eledeleket eszik meg, mert bár rá van irva, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas, Ők bebizonyitják, ez működik!
Amig a buta AMERIKA -i szerelőhöz viszi az autóját, a magyart elmegy "garázstuningolni".

Ezek a primitiv emberek ilyenek! Érdekes?

Ettől még a Mekkdonaldszban, ki lehet irni hogy a pénztárblokk szükséges, és nincs vita!

Bár ha gondolod megemlitenem neked Thaiföldi élményeimet, ahol nincs kiirva hogy a "feketebogyó" az nem étel, hanem hal szem, ezért az európaiak, ott helyben szó szerint befosnak a hasmenést okozó "bogyótól". Ezen röhögnek, mert az olyan kurva vicces! Aztán egy európai elvonult a biróságra, és akkora kártéritést fizettek ezek a viccesek, hogy bezöldültek. ...mert az éltel leirása, nem tartalmazta, hogy te okos európai ne edd meg a hal szemét, ami olyan mint egy oliva bogyó:DDD

Előzmény: Lacaca (30)
Lacaca Creative Commons License 2003.01.17 0 0 30
Figyelmeztetlek, nálunk nincs leírva mikrósütő használatijába, hogy nem szabad macskát szárítani benne. Nagyon vigyázz, azért van, mert pályáznak a macskádra. Ugyanakkor nem lehet, kutyát, hörcsögöt, patkányt, sőt lovat sem szárítani benne. Lovat akkor sem lehetne, ha beleférne, szóval nem szabad darabolni, mert úgy is gond lesz.
Sajnos nálunk ezek a dolgok sokszor hiányoznak, így gondolkodni is kell néha! Borzalom! De vany jó hírem is van, Tudom egy multit, aki ilyen szempontból megfelel az elvárásaidnak! Tesco. Ott láttam szőnyeget, amire rá volt írva, hogy nem ehető. Igaz, hogy a batárnőmmel együtt betegre röhögtem magam, de tegnap óta tudom, hogy hiba volt. Tényleg sajnálom. Sajnos nem néztem meg a többi árut, de ha a szőnyegnél működik, akkor szerintem biztosan rá van írva másra is. Szóval szeressük a Tescot.
Még valami. Elárulok egy nagy titkot, amire rájöttem. Általában az ilyen "ajándékokat" kifizettetik veled. Nem fogod elhinni, de be van építve az árba. Ezért arra kell vigyázni, hogy amikor nincs ajándék akció, akkor nagyobb a nyereségük. Olyankor ne vásárolj! A végén még megszedik magukat belőled.
Stucc
Előzmény: exlexman (29)
exlexman Creative Commons License 2003.01.17 0 0 29
Az, hogy nem amerikában vagyunk, még érthetően kell leirni, hogy mivel mit lehet tenni. A tükörre nem véletlenül van kiirva, hogy kicsit fog látni a nagy helyett. Azt gondolom, ha azt irják ami van, azt nem fogja senki félre érteni, de a reklám olyan mint egy szerződés. A csillag ha ott van, meg kell keresni, de ha nincs, a reklám véget ér a nagybetűnél. Diplomás emberek, nem hülyék, gondolgodnak, még ha amerikaiak, akkor is! Azt gondolom, olvasni tudó ember, megérti ha kell a blokk. Ez nem barkóba, hanem szolgáltatás! Ne kelljen már "sakkozni" egy tájékoztatóval! Azt irják, az legyen! Ez az amit sokan gondolnak igy és orditanak is érte! Megteheted? Reklamálsz! Nem teheted meg és átverve érzed magad? Reklamálsz! Olvasd el, hol van a blokk szükséglete leirva? Ezért mellékeltem a képet! Sehol! Ennyi!:) ..és ehez nem kell amerikainak lenni, ugyan igy érti félre az is aki először jár a Mekiben, meg az öreg mamika is, aki oda jár 200-ért reggelizni!
Előzmény: Lacaca (28)
Lacaca Creative Commons License 2003.01.16 0 0 28
Először nem amerikában vagyunk, ugye. Legalábbis reggel Bp-en ébredtem, majd kimegyek az utcára tájékozódni. Más ország, más mentalitás. Az emberek is különbözőek. Lopnak. Valóban elviszik a tartót is. De mi köze ennek a multikhoz? Szerintem nem ők kényszerítik lopásra az embereket, de lehet, hogy ezt is rosszul látom.
Nem én írtam:" Az akció célja a vevő megtartása,":)

Karácsonyi példák:
Kanadában működik, USA-ban is, én meg itt születtem, nem azt szoktam meg, nem durrogok, beletörődtem.
"egy olyan ember, aki ezt más módon szokta meg, nem érti, miért van az hogy ajándék" na ez a másik. Nem az európainak kell ráírni az autója tükrére, hogy a tükörben nem valós képet lát, meg ne szárítson macskát a mikróban, illetve ne egye meg a műanyag csomagolást. Mert ismereteim szerint a nagy víz másik oldalán rengeteg töketlen, degenerált csúcsragadozó él. Ott ha valami nincs leírva, az nincs is. Itt meg gondolkodni nem árt.
De ha átmegyek oda, én tudom, hogy hova megyek, mire kell felkészülni, és nem érnek nagy csalódások, max aprócskák. Akkor ők is tájékozódjanak, ha ide jönnek. De ez meg már talán ördögi kör, ha nem a american top iq csoport tagjai.....
Strucc

Előzmény: exlexman (27)
exlexman Creative Commons License 2003.01.16 0 0 27
Szega Lacaca, Valoban kezd emberi hangnemre valtani valaszod, ennek örülök. Ezt irod:"Sajnálom szegény amerikai csöveseket igazán, de nem bögréért meg happy meal figuráért szoktam mekibe menni, hanem azért, mert éhes vagyok". Ebben minden bizonnyal egyet értünk. Olvasni tudunk, ebben sincs vita! Na már most, a dolog pikanétriája, hogy az aznapi váltásnál amikor a bögre dolog megjelent, ettek jó 12 db szendvicses reggelit, kávéval, és kaptak 5 bögrés papirt. Másnap, azt mondták, hogy nem tudják, ez akkor érvényes ha van hozzá blokk? Ilyen, amerikában nincsen, a vevővel nem vitáznak, de rendben, kell a blokk! Mi is kinyitottuk a szánkat, kaptak is 2 db. bögrét érte - mert ha ezt ajánlják ajándékba, akkor igen is jár! Azt irják, autó extra gyerek üléssel, és azt nem látod az új autóban, akkor kivered a balhét érte! Ezt tettük mi is! ...de: Az embereknek, akik ezt nem szivták még meg, tudniuk kell, mivel cseszik át a fejüket!

Ezt irod:" Az akció célja a vevő megtartása,"
Azért látom, ezt gondolod te is! Gondolom azért abba az étterembe nem vágysz vissza, ahol nem viselkednek veled korrektül és nem tudod érvényesiteni a felkinált akciódat! Amennyiben a vevő megtartása a cél,akkor ezt mi nem annak hivjuk, ez magyarul az átb...szás!

Leirok neked egy karácsonyi példát, a karácsonyi vásár után, Kanadában: A vásárlók vásárolnak, mindenki ajándékoz. Karácsony után derül ki, hogy az ajándék kávéfőzőből, mérlegből, konyhai szetből, frituból, több is van. Na ezt fogod, és vissza viszed a boltba, de mind egy melyikbe, mert a cégek akik forgalmazzák vissza veszik, szó nélkül. Mondok ennél egy durvább példát is: Veszel egy ruhát, két hét után, miután 3 buliban lerókáztátok, vissza viszed, hogy nem kell. Mind két esetben, szó nélkül kapod vissza a pénzedet.

Ezek a dolgok, nem európai dolgok, ezért egy olyan ember, aki ezt más módon szokta meg, nem érti, miért van az hogy ajándék, és neki kell bizonyitania, miközben nem is tájékoztatják, hogy a blokkot tartsa meg!

Amerikában kiteszik a Mekiben a szószokat, szalvétát, de már ausztriában is. Tedd ki Mo-on! Még a tartót is ellopják! Van még mit megtanulni!

A szó értéke pedig annyi, amennyit betartanak belőle. Ezek után ha az irás nem tartalmazza azt amit kellene, meg olyan mint ha szerződést szegne meg! Ez van!

A gyerekeim meg imádják a sok marhaságot, a legkisebbik meg rajong a HappyMeal figurákért:) Ezt szokta meg, ott messze, a kollégáim gyerekeivel:)

Előzmény: Lacaca (26)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!