Keresés

Részletes keresés

drVese Creative Commons License 2003.01.18 0 0 30
A "keresztapa" Demény Pál volt (l. D. P.: A Párt foglya voltam).
Üdv, üdv minden kiváncsinak: drV
Előzmény: Derek (29)
Derek Creative Commons License 2003.01.17 0 0 29
"Ki volt az istenadta keresztapa? :)"

Ugy tudom Rajk Laszlo.

Előzmény: terrateniente (0)
edoo Creative Commons License 2003.01.17 0 0 28
Adást vettem..
Előzmény: makopa (27)
makopa Creative Commons License 2003.01.17 0 0 27
Pontosítás:
Érdekel, hogy mit írhatott Péter Gáborról az interjú alapján.
Előzmény: edoo (26)
edoo Creative Commons License 2003.01.17 0 0 26
Na utánanézek..

Előzmény: makopa (25)
makopa Creative Commons License 2003.01.17 0 0 25
Szerettem Galgóczit olvasni, sok jelenséget jobban megértettem az ötvenes évekbôl. Azt olvastam valahol, hogy nemrég jelent meg a Vidravas új kiadása, csonkítatlan szöveggel. Érdekel, hogy mit írhatott Péter Gáborról.
Előzmény: edoo (19)
keresztpapa Creative Commons License 2003.01.15 0 0 24
Ebben 100%-ig igazad van. Biztos vagyok benne, hogy Vásárhelyi Miklóshoz, a feltehetően szintén zsidó származású, fiatal fasisztából érett sztálinistává vedlett, majd később reformkommunistaként elítélt balliberálissá öregedett Soros helytartóhoz is meleg érzelmi szálak fűzik barátunkat ugyanúgy, mint a Lámpaernyő ragadványnevet kiérdemlő lányához.
Előzmény: terrateniente (23)
terrateniente Creative Commons License 2003.01.15 0 0 23
Ó, kaleb nemcsak a "zsidó" bűnözőkkel ilyen tapintatos, hanem a nyilas bűnözőkkel is, ha a megfelelő oldalon állnak most a leszármazottaik... (Rákosi is így olt ezzel, szívesen alklmazta a nyilas pribékeket kábé ugyanarra a munkára, amire Szálasi...) Medgyessy Béla miniszteri tikár főnökeiről (igen, igen, Medgyessy Péter apjáról van szó), Szász Lajosról, aki a nyilas kormánynak is tagja volt és 1945 után kivégezték háborús bűnösként is ilyen meleg szívvel emlékezett meg kaleb olvtárs, miután megtudta, hogy Medgyessy Béla a szolgálatában állott, éppen akkortájt, amikor Désről a zsidókat Auschwitzba deportálták... Sőt, igen rövid idő alatt Szász Lajos és Medgyessy Béla lett a hivatali kötelesség és áldozatkésség netovábbja... És mindjárt másodlagos kérdés lett, hogy abban a minisztériumban dolgoztak, ahol a zsidók élelmiszerjegyeinek elkobzását is intézték, és az se volt zavaró körülmény, hogy a zsidó deportálásokat is minisztériumi alkalmazottak intézték... (Viszont érthetetlen módon másutt pedig az egész magyarságot ostorozta, mivel nem nézett szembe a múlttal... Vannak ilyen furcsaságok...)
Előzmény: keresztpapa (21)
száraznedves porszívó Creative Commons License 2003.01.15 0 0 22
"Megható kaleb tapintatossága, meleg szíve, emberi részvéte, ha zsidó gonosztevőkről, tömeggyilkosokról esik szó. "

Tedd a kezedet a szívedre: tényleg megható???

Előzmény: keresztpapa (21)
keresztpapa Creative Commons License 2003.01.14 0 0 21
Megható kaleb tapintatossága, meleg szíve, emberi részvéte, ha zsidó gonosztevőkről, tömeggyilkosokról esik szó.

Előzmény: kaleb (18)
száraz Creative Commons License 2003.01.14 0 0 20
Hajnal László Gábor

...Farkas Mihály és fia, Vladimir kegyvesztettségével, úgymond "meghurcoltatásukkal" nincs értelme foglalkozni, hiszen a Nincs mentség című vaskos kötetben alapos részletességgel mentegeti tettüket a szerző, aki dupla zárkában, kedvezmények özönével tölthetett három esztendőt kedves papájával a Gyűjtőben, de később nekik sem kellett a munkásosztály életkörülményeiben osztozniuk. Ez a veszély szinte senkit nem fenyegetett az "elbocsátott légió" ÁVH-saiból, mint ahogy a fent említettek bizonyítják, az összetartás a későbbiekben is megmaradt. Térjünk vissza Péter Gáborhoz, mert Rákosi, később Kádár is őt tekintette legnagyobb bűnbaknak közel tíz esztendeig tartották fogva állam- és népellenesség vádjával: 1956 után a Gyorskocsi utcában személyesen találkozhatott (zárkatársként) elvtársaiból néhánnyal. Az tény, hogy a "rácsos egyetemen" szerzett ismereteit méltányolták a későbbiekben; az érettségivel sem rendelkező, hajdani szabósegéd könyvtáros lehetett a Beloanisz gyárban. Bár nem kereste a nyilvánosságot, haláláig kerülte az önmosdató magyarázkodást, rengetegen tartották vele - többnyire titokban - a kapcsolatot, és akadtak védelmezői. Gobbi Hilda azt fejtegette kérdezőjének a Nők Lapja 1988. augusztus 13-i számában közölt interjúban: "Tudod, ki az igazi mártír ebben az országban? Péter Gábor, az a mártír. !"

Előzmény: mégjobb (15)
edoo Creative Commons License 2003.01.14 0 0 19
Nem ismertem személyesen, de van aki ismerte és nekem az Ő szava hiteles.

Ha rokon lennék nem tagadnám, tehet Ő róla, hogy én vagyok a rokona?:))

Előzmény: kaleb (16)
kaleb Creative Commons License 2003.01.14 0 0 18
Ne fikázd edoo-t, örülj, hogy tud valami érdekeset mondani a számunkra. Nem azért vagyunk itt, hogy feltehetően ma már halott emberek felett ítélkezzünk, hanem hogy megpróbáljuk megérteni, kik voltak, mit tettek, és egyáltalán, mi történt itt velünk.
Előzmény: száraznedves porszívó (17)
száraznedves porszívó Creative Commons License 2003.01.14 0 0 17
"Talán kérhetném az et.nő címet a hitelesség miatt..."

Pardon...:)))

Akkor tehár Önben edoo elvtársnőt, mint
Eisenberger Benjámin újraszül. Péter Gábor elvtárs és Eisenberger Jolánné szül. Simon Jolán elvtársnő megbízható forrás- és családfakutatóját(vérrokoni szál nem kizárva) tisztelhetjük.

Előzmény: edoo (13)
kaleb Creative Commons License 2003.01.14 0 0 16
Te ismerted Simon Jolánt? Ha igen, mesélj róla.
Előzmény: edoo (9)
mégjobb Creative Commons License 2003.01.14 0 0 15
Valamilyen műveltség csak ragadt rá, hiszen könyvtárosként ment nyugdíjba...
Előzmény: kaleb (1)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.01.14 0 0 14
Azér mégis furcsán hangzott volna a Gróf Andrássy Hatvani Alfonz...
Előzmény: terrateniente (0)
edoo Creative Commons License 2003.01.14 0 0 13
Talán kérhetném az et.nő címet a hitelesség miatt...
Előzmény: száraznedves porszívó (12)
száraznedves porszívó Creative Commons License 2003.01.14 0 0 12
" Csak van megbízható forrásom!"

Ebben biztos voltam, edoo elvtárs...:))))

Bár azért azt a rokoni szálat se zárjuk ki...teljesen..:)))

Előzmény: edoo (11)
edoo Creative Commons License 2003.01.14 0 0 11
Nem.

Nem volt gyerekük..

Nem fogadtak örökbe..

Csak van megbízható forrásom!

Előzmény: száraznedves porszívó (10)
száraznedves porszívó Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10
"Soha nem kért semmit, nem is kapott!"

Most mondtad hogy kapott...Börtönt... Rákositól...:)))

De nagyon gyanús vagy nekem edoo...:)) Feltünően tájékozottnak látszol Eisenberger Benjámin illetve Eisenberger Benjámminé szül Simon Jolán ügyekben...
Csak nem valami kései leszármazott teszik lenni, hagyományápolási céllal?:)))

Előzmény: edoo (9)
edoo Creative Commons License 2003.01.14 0 0 9
Simon Jolán maradt...

Soha nem kért semmit, nem is kapott!

Előzmény: száraznedves porszívó (8)
száraznedves porszívó Creative Commons License 2003.01.14 0 0 8
Akkor posztumusz kitüntetni a Benjáminné Jolánt !

Ellenállók és antifasiszták szövetsége!

Előzmény: edoo (7)
edoo Creative Commons License 2003.01.14 0 0 7
Simon Jolán

Nem olvasol csak írsz?

Pár éve meghalt...

Előzmény: száraznedves porszívó (6)
száraznedves porszívó Creative Commons License 2003.01.14 0 0 6
"majd több évet ült ártatlanul Rákosi börtönében,mert nem volt elég "éber":("

Kicsoda?:)))

Eisenberger Benjámin ?
Vagy Eisenberger Benjáminné?:)))

Na , majd lyól kitüntetik a szenvedéseiért....

Előzmény: edoo (5)
edoo Creative Commons License 2003.01.14 0 0 5
Persze, vezsényelte a gépírókat, majd több évet ült ártatlanul Rákosi börtönében,mert nem volt elég "éber":(
Előzmény: száraznedves porszívó (4)
száraznedves porszívó Creative Commons License 2003.01.14 0 0 4
" Abban az időben pékből lett miniszter, kubikusból vállalatvezető. "

És a "kárpitosokról" se feledkezzünk el...:)))

Hanem.

" szanatóriumra Amerikába szakadt novérétől kapja a pénzt. 25 éves korától, 1931-től kezdve „Kicsi” és „Márvány” – ezek az álnevei – a nővérétől kapott dollárokból „főállású” kommunista. Nincs senkije, csak a mozgalom, feleségre is köztük talál (a jó kvalitású asszony Rákosi Mátyás közvetlen munkatársa lesz: 1945–53 között ő vezeti R. M. titkárságát). "

No igen.
Ölég "zártkörü klub" volt.

Előzmény: BaSand (2)
strongdong Creative Commons License 2003.01.14 0 0 3
Bion bion.

S mivel máshol nem lehet megtenni, állhon itt egy utólagos főhajtás a nagyon becsületes írónak Galgóczi Erzsébetnek. A Mama öltözik-et kétszer is sikerült megkönnyeznem.

Előzmény: BaSand (2)
BaSand Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2
Semmi furcsa sincs benne. Abban az időben pékből lett miniszter, kubikusból vállalatvezető. A szakmai tudás nem számított. A megbízhatóság volt az egyetlen mérce. A párthűség.
Előzmény: kaleb (1)
kaleb Creative Commons License 2003.01.14 0 0 1
Furcsa történet.

Szerintem érdemes lenne utánajárni, míg nem késő. Milyen volt az az újfehértói légkör, amiben nevelkedett? Mi lehetett a fejében? Ki volt a testvére? Simon Jolán nem írt valamit? Számított-e, hogy ő van az ÁVH élén, vagy ez mindegy volt? Hogy nyerhette el egy ilyen ember a szovjetek bizalmát? Technikai értelemben képes volt-e az ÁVH elvezetésére, vagy csak emblematikus figura volt? Milyen benyomást tett az őt közelről ismerőkre?

Egy ilyen figura miként tudta egyáltalán betölteni szerepét? Nem hiányzott az iskola, a nyelvtudás, a tájékozottság?

Előzmény: makopa (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!