Keresés

Részletes keresés

M.Pali Creative Commons License 2023.02.09 0 0 26

Kárpitos munkák

Üdvözlöm
Budapesten vállalok kárpitos munkát.
Szeretné kedvenc vagy értékes bútorát felújíttatni?
De más nem vállalja?
Vállalom elsősorban székek fotelok kanapék
kárpitozását, bőrrel vagy szövettel való felújítását
Fodrász vagy kozmetikai székek áthúzását.
2023 Januártól továbbra is a 2022 évi vállalási
munkadíjjal.
E-mail: szekem65@gmail.com
Tel: / 06 31 7840339 Vodafone / vagy 06 70 883 5713
Hívjon bizalommal

Varek1 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 25

Bp. XVII. ker. ben is van. Pl. egy a Ferihegyi úton egy pedig a Gyöngytyúk úton.

 Valamikor ez egy  általános,  jól bejáratott szakma volt.

Choba Creative Commons License 2019.01.27 0 0 24

A bútor kárpit cseréje vagy javítása nem egyszerű feladat, ezért nem is mindegy, hogy kit bízol meg ezzel. Ha kárpitost kereset Budapesten, akkor Akárpitosokat érdemes megbízni. A kárpitosmesterek kézzel, hagyományos technológiák alkalmazásával dolgoznak, de a modern szemléletmódot az elkészült bútorok minősége tükrözi.

denniss_eu Creative Commons License 2013.09.15 0 0 22

Ha bútor javításra keresel minőségi kárpitos mestert, akkor érdemes felhívni a Vilder Bútorvarázs kárpitos műhelyt.

Budán vannak, parkolódíj mentes övezetben. Mindenféle bútorjavítást vállalnak, a kárpit javítástól a felújításig, faszerkezet

rendbehozását is. Van úgy hogy ingyenesen elhozzák, meg viszik a bútort, és garanciával dolgoznak. Egy próbát biztosan

megér. Főleg hogy a felmérés is ingyenes.

Brányi R Creative Commons License 2012.11.30 0 0 21

Nem igazán ajánlom, hogy így neki állj!

 

Először is el kell tervezni, hogy hol kell varrni, mert ugye egy darabból nem lehet meg csinálni.

Aztán papírt, vagy vásznat kell rá fektetni és úgy kinagyolni. Utánna, ha már nagyából jó, akkor a bőrböl ki kell vágni, és utánna igazítani.

Figyelni kell a vonal vezetésre, és a tapasztalati százalékokra. /nyúlás/

Ezután jön a varrás. :O)  Na azt sem lehet akármivel elvégezni. Ha túl sűrü az öltés akkor elvágja a bőrt, és a dísztűzésnél is csúnya. Ha vékony a tű, szakd a cérna. A "bőrvarró" cérna csak műszálas lehet, mert a lencérnát a nap megeszi.

 

Na, ha ezzel mind megvagy akkor már csak a aragasztót kell kitalálni, hogy melyik legyen. Ugyanis a műszerfal nem ritkán 60 vagy még több fokos. Tehát el fog esetleg válni. Az viszont a homorú felületeken elég csúnya tud lenni, főleg egy fényes bőrnél. /utólag nem javítható!/ A varrott részeknél a bőr dupla vastagságu tehát ezek is látszani fognak. Nagyon könnyű a bőrt túl nyújtani, ami később problémát okozhat. Vissza szedni már nem lehet, mert maradnak darabok a ragasztóban, és az újboli simításnál göcsörtös lesz.....

 

Gondold át, hogy biztosan neki akarsz-e állni!!!!!

Előzmény: jniki82 (19)
jniki82 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 20

A kép:

 

jniki82 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 19

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy erről az idomról hogyan lehet pontosan levenni a szab mintát, szertném bebőrözni, de sajna nem megy.Előre is köszi.

Marsal János segédtiszt Creative Commons License 2012.06.29 0 0 18

Köszi, gdzsozy!!!!!!

 

Erre vártam, hogy vajon a vastag szivacs alatt meghagyjam-e a hevedert. Akkor meghagyom. (A rúgó visszakötése nem jön számitásba, mert megnéztem egy ezzel kapcsolatos videót, rémes volt. Ez meghaladja az alkotókedvemet , türelmemet stb.)

 

Az általad ajánlott festékeket már beszereztem.

Mindent nagyon köszönök - igy már folytatni tudom.

 

Üdv: Marsal János segédtiszt

Előzmény: gdzsozy (17)
gdzsozy Creative Commons License 2012.06.11 0 0 17

hát nem írom most le hogy a bonell rúgót hogy kell bekötni. a legjobb az lesz ha leveszed a régi kárpitot, ha nem jó akkor a vászon hevedereket is.

helyettük új hevederezést kell készíteni, ezt belehet kárpitos kellékboltból is beszerezni,

aztán formára kell vágni a megfelelő méretű szivacsot, és azt lehúzni, vászonnal, majd kárpittal.

Előzmény: Marsal János segédtiszt (16)
Marsal János segédtiszt Creative Commons License 2012.06.10 0 0 16

 

Tehát szeszpác és 2k lakk.

 

Nagyon-nagyon köszi gdzsozy!!!! Beszerzem, csinálom.

 

A kárpitozással összefüggésben nem tud valaki véletlenül ötletet adni?

 

 

 

 

Előzmény: gdzsozy (15)
gdzsozy Creative Commons License 2012.06.06 0 0 15

szesz páccal kend át.

majd venni kell 2K lakkot és azzal átfújni.

 

úgy is lehet kérni hogy lakkpác, de jobb ha szesz pác az külön van és ezt 2 komponensű lakkal átkened.

A politúrozást nem ajánlom, ha csak hobbi szinten űzöd akkor ne politúrozz mert beégeted a felületet.

Előzmény: Marsal János segédtiszt (14)
Marsal János segédtiszt Creative Commons License 2012.06.06 0 0 14

Helló, Antiklaci! Kérlek segits!

 


Inkább csak a magam szórakoztatására felújítok  egy régi - nem antik -, politúrozott kárpitos széket. Lebontottam a kárpitot, lecsiszoltam a vázról politúrt.

Kérdéseim:

1.) A farészek felszínét lecsiszoltam,  néhol a fáig, nagy részén azonban halványan, barnán ott maradt a politúr nyoma. Tovább nem szeretném koptatni a fát.

Milyen festékkel (páccal? lazúrral?) kenjem le - a lakkozás előtt -, amely "szervül" a politúrmaradékkal, illetve utánozza a politúrozott bútor nem mindig egyenletes, néha foltos, homályos felszínét? Vagy esetleg takarjam el a maradványokat valami más (milyen) festékkel?

2.) Nem akarom sem a hevedert és a rugózatot visszaépíteni. Milyen ülőlapot, illetve kemény-hab szivacsot ajánlasz helyette?

 

Kösz és üdv: MJS

tir38 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 13

Bőrfestés restaurálás gyári tecnológiával! Autó ülésbőrözés, bőrjavítás festés,kárpitozás javítás. www.karpitosbudapest.hu

www.autokarpitozas.hu

 

 

 

 

Brányi R Creative Commons License 2012.02.08 0 0 12

Én kárpitozással foglalkozom Budapesten.

Amennyiben segítégre van szükség, állok rendelkezésre.

www.karpitos.branyi.hu

kovatsgejza Creative Commons License 2010.05.12 0 0 11
Sziasztok!

Pécsett tudtok ajánlani valakit? Van egy ősrégi fotelem, amit újra kellene huzatni.

Üdv:
--
gejza
Előzmény: magdi55 (10)
magdi55 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 10
Sziasztok!



Én a Kárpit Szerviz Kft.-t tudom ajánlani mindenkinek.

Albertirsai a Cég, de Budapest és Pestmegye egész területén dolgoznak.

Nekem ők csinálták az ülőgarnitúrámat. A neten találtam meg őket, nagyon kedvesek, és több ezer nagyon jó minőségü szövet mintájuk volt,

alig bírtam választani belőlük. Hozták vitték a bútorom, és gyönyörű lett.

Ide írom az oldaluk címét: http://www.karpitos.org



Érdemes megnézni, mert már az oldaluk is nagyon szemet gyönyörködtető.



Üdv.

Axióma Creative Commons License 2009.01.13 0 0 9
nulla forumszabalyzat-olvasassal tarsulva... reklamozni banner vasarlasaval lehet!
Előzmény: peppezr (8)
fenyőbútorasztalos Creative Commons License 2008.01.14 0 0 7

Héló!

 

Nézzétek meg a honlapunkat, nem nagy szám, kis műhely vagyunk.

Stíl és modern bútorral egyformán foglalkozunk, plussz a farésszel is.

www.fenyobutor.eu

csite Creative Commons License 2003.08.12 0 0 6
csak a kérdések gyűlnek ...
Előzmény: Honey74 (5)
Honey74 Creative Commons License 2003.08.12 0 0 5
Naiv kérdést teszek fel...Kb. mennyibe van egy 2 személyes kanapé+ 2 fotel áthúzása ? Átlagos huzattal számolva.

H.

csite Creative Commons License 2003.08.11 0 0 4
Boráros-tér környékén keresek kárpitost, vagy olyasvalakit, aki a beszakadt fotelt megjavítaná!
bilonka Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3
Pár perce nem tudtam ide írni, levélben is elküldtem az üzenetemet, de ezért itt is szerepeljen, hátha mást is érdekel:

Az én ajánlatom: Rab László, (30)202-2635
A XIII. kerületben lakik, hozzánk Óbudára jött.

Mi nagyon meg voltunk vele elégedve, csodát művelt az ősrégi ülőgarnitúránkkal. Gyors, pontos, szívesen ajánlom! Költözködés előtt vitettük el vele a bútort, az új lakásba hozta a készet: mindezt teljesen természetesnek tekintette.

Előzmény: gombfoci (-)
pronto Creative Commons License 2003.01.16 0 0 2
Azok, akik a Budapesti Piacban hirdetnek, nem jók?

Ciao!
pronto

gombfoci Creative Commons License 2003.01.15 0 0 1
köszi Hubám, hogy legalább lenulláztad! :-)
Előzmény: Helyesírási Huba (0)
Helyesírási Huba Creative Commons License 2003.01.14 0 0 0
0 forintért vállalom! :)

HH

Előzmény: gombfoci (-)
gombfoci Creative Commons License 2003.01.13 0 0 topiknyitó
lehetőleg a 14. kerületben.

(tudjátok olyat, aki nem hirdeti magát a neten meg sehol sem, mellékutcák pincéiben van a kis műhelyük, stb stb.)
egy fotelt szeretnék áthúzatni, semmi extra kívánság.

köszönök minden infót! Gf

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!