Keresés

Részletes keresés

bányabükki Creative Commons License 2021.03.06 0 1 983

Ez engem is érdekelne hogy Dobogókőn hol van ilyen helye, mert én sem ismerek ilyen irányú kilátópontot odafent.

Addig is két kép a múlt hétről:

Visegrád, várhegy, a Viktorin-emlékmű és a vár alatti kilátópont:

Évezredek történelméről regélnek Visegrád rejtett kincsei

Előzmény: Grossglockner (981)
Jóskabp Creative Commons License 2021.03.06 0 0 982

Köszönöm, megtaláltam a képet, - tényleg nagyon jó fotó!

Dobogókő melyik részéről lehet így kilátni Ny felé? Elég jól ismerem a környéket, de nem tudom honnan készülhetett.

Előzmény: Grossglockner (981)
Grossglockner Creative Commons License 2021.03.05 0 0 981

975 HSZ 3. kép. Egyébként nem szó szerint a dobogókői kilátóból készült, hanem magáról a hegyről. A kilátóból, és a Rezsőből sem látni ki annyira nyugat fele sajnos. Pilis tömbje valóban nem jó a Gerecse miatt.

Előzmény: Jóskabp (980)
Jóskabp Creative Commons License 2021.02.25 0 0 980

Nem találtam ilyen képet lejjebb görgetve.

Szerintem Dobogókőn nincs olyan pont, ahonnan Ny felé szabad lenne a kilátás. A Pilis-tetőról (757 m) még elvileg ellátn arra, de a Gerecse 600 m körüli vonulatai már meglehetősen megkérdőjelezik az összelátást. 

Előzmény: Locyka19 (978)
Grossglockner Creative Commons License 2021.02.04 0 0 979

Alpokat vadászni kell Dobogókőről, meg kell keresni az alkalmas helyet, nemcsak a kibetonozott kilátóból van kilátás. Egyébként Dobogókőről a hegy felső 600-650m-re látszik ki csak a földgörbület miatt. Nem könnyű azt az időjárási helyzetet kifogni, amikor  240km-ig ellátni (és érjen rá az ember, ez még nehezebb).

Bakony talán idén sikerül, Papodra nagyon kíváncsi vagyok, oda ki kell fogni egy masszív hidegfront elvonultát és este máris lehet megfigyelni. De igazából mivel ott a Kis-Alföld, így nem kell megerőltetni magunkat Schneeberghez, Sümeg 140km-re van de a környékéről a sík részről (Kis-Alföld elejéről) elég csak pár méter magaslat, hogy ellássunk a fák fölött és már ott is van előttünk a hegy. Anno véletlen Tóti-hegyről (166km) is lefotóztam, annak már vagy 18éve. Egyébként Papod-Schneeberg táv 167km.

Kissomlyóról a szőlősorok közül készült,  kb 60m-t emelkedik ki a síkságból a domb, táv kb. 120km:

Jó lehet még az Alpok eleje a Csóványosból, de azt meg még nehezebb összegereblyézni, fullos időjárás, ráérés na és egy kiadós túra/kilátósalvás kell hozzá.

Előzmény: bányabükki (977)
Locyka19 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 978

Ha egy kicsit lentebb görgetsz, láthatsz egy Dobogókőről készült Schneeberg fotót.

Előzmény: bányabükki (977)
bányabükki Creative Commons License 2021.01.30 0 0 977

Szvsz szinte esélytelen.

Dobogókőről vajon honnan? Mert ennek a hegytetőnek nincs is nyugati irányú kilátása.

Erzsébet-kilátóból is nehéz elképzelni, mert onnan a Magas-Tátra is csak rendkívül szerencsés esetben pillantható meg, légvonalbeli távolsága a Tátrának kb 180-190 km, a Schneebergé viszont 250 körül van.

Ugyanez vonatkozik ráadásul még Dobira is.

Szerintem a Bakony vonalától keletre szinte esélytelen a Schneeberg megpillantása.

A Papodról nyíló Schneeberg-kilátásokról viszont legendák keringenek. :-)

Légvonalbeli távolság kb 160-170 km, én ezt tekinteném a legkeletibb Schneeberg-látásra alkalmas kilátópontnak.

Nyáron szerencsés időpontban voltam fent, a Somlótól a Tanúhegyekig, a Balatontól a Pilisen át Pannonhalmáig láttam el. 

A Schneeberg valahol a Somló irányában van, de még ilyen szép időben sem látszott, innen sem.

Turista Magazin - A Bakony legszebb panorámája nyílik a Papodról

Balaton, Somló

Pannonhalma, Tanúhegyek ( a szennyeződés a lencsén volt)

Előzmény: johnnyr (976)
johnnyr Creative Commons License 2021.01.28 0 0 976

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen távból látta már a Schneeberget? Dobogókői és Erzsébet kilátói megfigyelésekről hallottam már. Van esély rá, hogy a Bükkből lássam?Van olyan aki a Dunán innen is látta már? :D

Grossglockner Creative Commons License 2021.01.21 0 2 975

Egy-két nyugati képet még akkor, melyek korábban készültek. (Kamniki-Alpok Zalai-Dombságból betervezve, csak el kell jutni addig, Bp-től messze van...)

Alpok a Keszthelyi-hegységből, Rezivárról 2010 telén (410 m). Balon a Masenberg, ez közel van, 115km-re. Jobb lábánál a Hochscwab keleti gerince, 180km-re. Jobbon már a Wechsel (125 km) kezd emelkedni, de mögötte fehérlik a Hohe Weitsch (160km). Falu Vindornyaszőlős. Rezi-vár igen közel volt a lakhelyemhez, sokat jártam ki fotózni a hegyeket, innen nagyon jó a kilátás, déli irányban a Lavanttali-Alpokig lehet ellátni mert utána takar a hegygerinc, felfele Schneebergig.

Wechsel (130km) havas látványa egy ronda feldolgozású fotón 2015-ből, de a lényeg látszik, előtérben Zalaszántó. Keszthelyi-hegység, Láz-hegyi kilátó, 374 m!

Schneeberg és Rax Dobogókőről! Erre viszont rákészültem rendesen, 2019. májusi kép. A földgörbület és a 240km-es táv miatt a hegyek csak kb. 1400m-es magasságtól látszanak. Középen még picit kilóg az Alpl is, az 1602m.

Egy penge, front utáni napon Írott-kőről, 2018 okt végén, itt telibe a Kamniki-Alpok (180km) és előtte még az erdős Koralpe keleti lába mögött a Kordeschkopf (157km) lóg ki.

Grossglockner Creative Commons License 2021.01.20 0 0 974

Sümegi fotókon (1-en :) ) megtaláltam a Kordeschkopf-ot, épp 200km-re van onnan, de a Fehér-kövektől nézve éppen csak kilóg a teteje. Csak úgy azonosítható be, hogy egyrészt semmi más nincs a közvetlen közelében, másrészt tőle balra  a Pohorje kezdődik. Mindenesetre nem nagy látvány, sajnos az arra lévő mögöttes felhőzet sem segített.  (Lejjebb jobb kép van róla)

Pohorje lapos hegyháta a horizonton, a kép jobb hatodánál a Kordeschkopf

Kordeschkopf, már ami látszik belőle a kép jobb harmadánál. Takarásban van nagyon ez csak 120mm-es állás (APS-c)

De sokkal jobb képem van Kordeschkopf-ról, méghozzá a Keszthelyi-hegységből (Pad-kői kilátó 405m), itt már fel is veszi az alakját, a kép a sümegi képek előtt 3 nappal készült, innen a táv 198 km, ja és nappali fotó ami nyáron unikális, ekkora táv nyáron napközben igen ritkán látható be. Előtte a Zalaapáti-hát a falu pedig Felsőpáhok

Előzmény: Locyka19 (973)
Locyka19 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 973

Csodálatos fotók, köszönjük!

A Magas-Tátra fotózás igen magas szintre emelkedett az elmúlt néhány évben, és fantasztikus képek születtek a témában.

De mi a helyzet a nyugati iránnyal, az Alpokkal, kérdeztem. A Somlóról számos alkalommal megfigyeltem, fotóztam a Schneeberget.

Pont Sümegen, a Rendeki hegy oldalában, egy vendéglő kertjéből figyeltem meg a Schöckl-t, párás, nyári délutánon.

A PeakFinder, és egyéb szoftverek alapján a Kordezeva Glava, a Karavankák egyik legészakibb csúcsa 220 km távolságban kiszúrható. A Grintovec pedig több zalai dombról, mintegy a Pohorje alatt délről betekintve figyelhető meg (elvileg).

Előzmény: Grossglockner (969)
bányabükki Creative Commons License 2021.01.16 0 0 972

Kelet-Mecsek, Óbányai Belátó-kilátó ma:

homerx Creative Commons License 2021.01.16 0 0 971

szuper sorozat mindketto!

bányabükki Creative Commons License 2021.01.16 0 0 970

Szuperjó képek, magyarázattal, köszi!

Pár éve a Sopron feletti Károly-kilátóból fényképezgettem a Schneeberg felé:

Schneeberg és Sopron a Fertő-tóval a Károly-kilátóból

A kis pukli balról a Rozália-kápolna.

A Rozália-kápolna, és a kilátás előle Sopron felé. Nagyon szép hely, a legjobb ha Fraknó várát akarja valaki fotózni.

Schneeberg

Előzmény: Grossglockner (969)
Grossglockner Creative Commons License 2021.01.15 0 3 969

Rendeki-hegy Sümeg fölött, Fehér-kövek, kb 360m tszf.: az egyik legjobb Alpok megfigyelőhely Magyarországról (szerintem a legjobb). Rengeteg mindent látni, a látótávolság 200km-re nyúlik be egészen az Alacsony-Tauernig (legmagasabb látható Hochreichhart 2416m), emellett észak-nyugati irányból a Schneebergtől kezdve egészen a Maribor mögötti Pohorje hegyhátáig rengeteg mindent belátni, ebből egy csokor, sikerült penge időt kifogni. Készült 2020.08.22-én este, Nikon D7500 (azaz crpopos váz)+ Sigma 150-600C.

Így néz ki egy része az Alpoknak, panorámából kivágva, jobbon Schneeberg (140km), bal irányba nagy hegyhát a Wechsel (120km), előterében teljesen beleolvad a Kőszegi-hg (76km), aztán a Masenberg hegyháta (121km)

Schneeberg tömbje figyel (140km), egy kis párasapkája volt egyedüliként (600mm állás nincs képkivágás, ennyire tölti ki)

Koralpe hatalmas háta (majd 180km) rajta a légtér radarral. A fotón a földgörbület és a nagy táv miatt csak a  hegy kb. 1400m feletti része látható, kb kinő az előtte lévő, Szentgotthárd melletti 300-as dombok fölött

Ami unikum az ez, középen érdekes csúccsal a Seckauer-Tauern (Alacsony-Tauern keleti szeglete) 2397m magas Seckauer-Zinken csúcsa, más magyar hegyről nem igazán látszik, takarásban van. Rá tudtam nagyon közelíteni 1200mm-en is de  volt annyi turbulencia és minőségromlás, hogy így kisebb állással jobban látszik. Mellette a Seckaui vonulatban jobbra még egyből a Marienangerkogel (2356m) és kis nyereg után innen látható legmagasabb hegy a Hochreichhart (2416m)

Schneeberg hegytető (140km), balon a Klosterwappen még késő este is sapkában, jobbon a Kaiserstein oldalában pedig a Fischer-Hütte alakja vehető ki (600mm állás, képkivágás)

Schöckl 1400-as tömbje Graz mellett (140km), na itt ebbe az irányba nem volt turbulencia, így még a jobb oldalában szálaló fenyők is látszanak. Egyből balon mögötte (172km) a Lavanttali-Alpok Speikkogel csúcsa (1988m) (600mm állás, képkivágás)

bányabükki Creative Commons License 2021.01.09 0 0 968

Látom hozzászóltál az írásomhoz. :-))

Szeretem amúgy a tanácsaidat, meg a képekhez fűzött magyarázataidat.

Igazából ez csak amolyan kedvcsináló, maximálisan kijelenthető hogy a teljesség igénye nélkül:

Turista Magazin - „Tátra-látó” kilátók

Előzmény: Grossglockner (960)
Grossglockner Creative Commons License 2021.01.06 0 1 967

Börzsöny - Csóványos király hely, a Felvidék hegyvonulatait csodálatosan meg lehet figyelni. Nagy-Fátra, egész Alacsony-Tátra és a Magas-Tátra (Selmeci-hegység is, de most felhőben volt) is végig pásztázható. Most először voltam fenn kifejezetten fotózási céllal, jól indult az év, elsején páratlan idő fogadott.

Így aztán itt az egyik eredmény, a képen a Nagyszalóki-csúcs, mögötte a Lomnici-csúcs, ami a Csóványostól kerek 170km-re van. Sajna a csúcsán lévő állomás csak foltként látszik, a 2XTC-t a szél miatt esélytelen volt használni, így a kép 600mm-es állással készült, kb 1:1-es képkivágással.

Grossglockner Creative Commons License 2021.01.01 0 4 966

Rónafalu, mögötte a Király-heggyel, Mátrából készült fotó.

scarabaeus Creative Commons License 2020.12.28 0 0 965

Gratulálok a képhez!

Előzmény: Grossglockner (964)
Grossglockner Creative Commons License 2020.12.28 0 0 964

Nem volt 5letadó, kb 1 éve terveztem már, csak mindig jobb volt Salgóból vagy Galyáról fotózni, amugy jó az a fotó is, össze lehet Salgót lőni a Gelach-al

Előzmény: scarabaeus (962)
bányabükki Creative Commons License 2020.12.27 0 0 963

Nekem is pont ez jutott eszembe...

Ma (Pilisszentlászló-Visegrád túra) az Urak Asztalának oldalából, a kék ösvényről látszott a Karancs, sőt a Mátra is tisztán:   (szerintem egy órával korábban lehet hogy a Tátra is)

1. a Naszály mellett ott van a Karancs tömbje a távolban

2. a Mátra kb 80 km légvonalban

3. ott a Szanda-hegy maradék két csúcsa is

Kilátás a Borjúfőről:

És a Nagy-Villámról északkelet felé (itt már megjöttek a felhők)

Előzmény: scarabaeus (962)
scarabaeus Creative Commons License 2020.12.27 0 0 962

Lehet, hogy az a kép volt az ötletadó ehhez a mostanihoz:

A Mátrából a Salgói vár fölé magasodó Kriván

Előzmény: branyiszko (950)
scarabaeus Creative Commons License 2020.12.24 0 0 961

Ez milyen durva... Ha lobogtatna ott valaki egy zászlót, látszana a képeden. Pár éve felmásztam oda Telgártból, érdekes volt most viszontlátni egy másik országból készült képen.

Előzmény: Grossglockner (960)
Grossglockner Creative Commons License 2020.12.23 0 3 960

De, akkor is kint voltunk (mi voltunk), akkor is jó volt az idő a megfigyelésre de volt azért légköri nyugtalanság, így nagy teleállásnál már rontott sokat a képeken.

Ez a kép aznap készült, a Király-hegyen (85km-re) lévő adótorony 1:1 kivágat, 1,2m fókusz. Látszik a légkör romboló hatása, de látszanak a kifeszítő kábelek is.

Előzmény: bányabükki (958)
bányabükki Creative Commons License 2020.12.23 0 0 959

Ja, és ez nagggyon durva. :-)

Gratulálok. És az Időképes sorozathoz is.

Előzmény: Grossglockner (957)
bányabükki Creative Commons License 2020.12.23 0 0 958

Figyu, november 21-én, szombaton nem találkoztunk véletlenül Salgón?

Voltál akkor?

Mikor felértem kb fél 8 körül akkor még voltak fent állványokkal, páran átcuccoltak a Boszorkánykőre.

Én akkor csináltam ezeket a fotókat, zsebből, a kis Nikonnal.

Beszélgettem két sráccal, akik Szentendréről jöttek, ennyire emlékszem, meg pár fotósnak köszöntem.

Aztán én túráztam tovább Eresztvény-Somoskő-Medves-magasa-Medves-fennsík-Közép-bánya-tó útvonalon.

Előzmény: Grossglockner (957)
Grossglockner Creative Commons License 2020.12.23 0 3 957

A technika vége, ennél jobbat nem tudok készíteni Salgóból a Gerlachról. Tökéletes volt a légköri állapot, a 2x TC hatása itt többet ront mint a légköri turbulencia. 1,2 m gyutáv és közel 100%-os képkivágás (FullHD monitort bőven kitölti még így is).

Kb a felső 400m látszik.

Grossglockner Creative Commons License 2020.12.23 0 0 956

Saját képemnek nézzek utána, hogy a salgói várból készítettem-e? Igen, Salgóból készült és a Gerlach van rajta. Nos, van az évben jó pár alkalom, ki kell menni egy binokulárral vagy teleobival és jól megnézni a Magas-Tátrát.

Előzmény: Jóskabp (944)
homerx Creative Commons License 2020.12.13 0 0 955

a gyenesdiasi fenykereszttol a keszthelyi obol. jobbra hatul keszthely.

bányabükki Creative Commons License 2020.12.06 0 0 954

Mecsek, Zengő, Zengővár 682m

a kilátó egy geodéziai torony köré épült.

Az Alföldtől...

A szlavóniai hegyekig láttunk el a hideg, tiszta időben. (balról a Villányi-hg kandikál, jobbról a Pécs feletti Misina TV-torony

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!