Keresés

Részletes keresés

gumikacsa1984 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 51
Sziasztok, az kékezüst fenyőt milyen ültetési távolságra kell ültetni?
kisidi Creative Commons License 2007.09.01 0 0 50
Valószínüleg el kell búcsúznom 2-3 fenyőmtől, rossz helyre ültettem őket lassan kinövik a helyüket. Az egyik egy normand.fenyő a másik 1-2 ezüstfenyő. Azt hiszem az egyik ezüstöt nem igen lehet gyökerestül kiszedni, mert egy betonszegély van mellette és alánőtt a gyökér, biztos sérülne. A normandot valószínüleg ki lehet. 2001 őszén lettek ültetve, most 2.5-3 m-esek. Szívesen elcserélném valami oszlopos fajtára, az ezüstöt meg talán karácsonyra lenne érdemes kiszedni, azt vagy sérül és akkor karácsonyfa lesz belőle, vagy ha nem átültethető. Érdekel valakit úgy , hogy ő szedi ki?
Fonák Tamás Creative Commons License 2007.08.14 0 0 49

Csókolom! :)

 

Tudja valaki, hol található pontosan Keszthelyen a 2 db több méter magas Araucaria?

 

Ne hagyjatok cser(jé)ben! :)

Köszike

kicsiKató Creative Commons License 2007.05.01 0 0 48
Beindultak a fenyőim
Ez a luc ledobta az összes levelét az alsó ágakról,azt hittem vége,de erőre kapott




A koreai jegenye most kezdi



De a leglátványosabban a két pici luc (amit a Tátrából hoztam) produkál




Törölt nick Creative Commons License 2007.04.06 0 0 47
Egyébként van jópár hagyományos lucfenyőm is, 2db valóban fel van nyírva kb. 2m magasságig, mert nem fértünk el tőle. A többi viszont olyan helyen van, ahol teljes szépségében pompázhat. Sajnos pont ilyeneket vágtak ki a szomszédban.
Előzmény: kacsura (45)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.06 0 0 46

Szia,

 

Épp ma vettem meg a 4db szerb lucfenyőt. :-))

Holnap ültetés, és öröm. :-)

Előzmény: kacsura (45)
kacsura Creative Commons License 2007.04.06 0 0 45

A hagyományos lucfenyőnek pont az a hátránya, hogy nagyon terebélyes koronát fejleszt, átlagos kertbe nem is való. Amíg kisebbek, igen szépek, utána általában már felnyírt állapotban látja őket az  ember. A szerb luc, picea omorika szintén magas növésű, ám igen karcsú fa, és egészségesebb is, mint a hagyományos lucok. Én mindenképpen szerbet javasolnék, meseszép fák lesznek, van csüntő változata is, picea omorika pungens.

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.05 0 0 44

Akkor ilyenek vannak nekem is, csak kb. 30-40évesben. :-)

Ezt fogok akkor ültetni. Bár a silvanusban nem találtam csak szerbet, de majd megnézem még máshol is.

Köszönöm a segítséget, remélem 5-10 év alatt sikerül legalább részben helyrehozni  a pusztítást.

Előzmény: cserella (43)
cserella Creative Commons License 2007.04.05 0 0 43
ezek 6 évesek, 1 méteresek voltak, amikor el lettek ültetve. (sima luc)
Előzmény: cserella (42)
cserella Creative Commons License 2007.04.05 0 0 42
szívesen :9
a hagyományos felfelé álló , a szerb lógó ágú.
mindjárt hozok kép.
Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.05 0 0 41

Szia,

 

Köszönöm az infót!

Annyit kérdeznék még, hogy mi a különbség a hagyományos, és a szerb változat között?

Előzmény: cserella (40)
cserella Creative Commons License 2007.04.05 0 0 40
szia !
szerb luc vagy sima luc jó választás, ezek elég gyorsan nőnek.
cserepeset bármikor ki lehet ültetni, az Oázisban 70% akcióval adták nemrég a konténeres fenyőket, de nem tudom, tart-e még az akció.
Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.05 0 0 39

Segítséget kérnék.

Ostoba, lumpenproli, nyaralós szomszédom, 3db gyönyörű, egészséges, 50éves óriásfenyőt vágatott ki a minap, mondván, nem tud tőle napozni.

A kérdésem az, hogy milyen fajtával tudnám pótolni ezt a mérhetetlen rombolást a saját telkemen? Azt mondjuk tudom, hogy az én életemben erre már kicsi az esély, mivel ekkora magasság eléréséhez valószínűleg 30-40év szükséges, de legalább indítsuk el a folyamatot.

Tehát milyen gyorsan növő fenyőűfajtákat ajánlanátok? Esetleg Szerbiai lucfenyő?

Másik kérdés, hogy ültethető-e még most a tavasszal, vagy mr csak ősszel?

kicsiKató Creative Commons License 2007.02.22 0 0 38
5 m. széles?!Akkor nyakig benne vagyok......
Amit az arborétumban láttam,hát az max.két méter széles volt alul.
Amennyi képet láttam a neten,azok sem olyan hatalmasak,vagy legalábbis nincs olyan kép,amelyik teljes pompájában mutatna egy ilyen fát.

http://www.manetti.ch/images/immagini-assortimento/abies-koreana-web.jpg

http://www.ginkgo.ru/images/for_partners/plants/abies_koreana/abies_koreana3.jpg




Előzmény: kacsura (37)
kacsura Creative Commons License 2007.02.21 0 0 37

Hát az azért attól függ, milyen fenyő, vannak köztük gyorsabb növekedésűek is.

 

Az a jó, ha nemcsak azt tudod, milyen magas lesz a növényed, hanem azt is, hogy kb. milyen széles. Legalább olyan fontos, ha nem  fontosabb. Úgy, hogy összeérjenek, legfeljebb 3-4 növényt érdemes ültetni, különben sövényszerűnek tűnik az egész. A szebb fákat pedig szoliterként ültesd, és pl. ha öt méter átmérőjű lesz, (a koreaid lesz ennyi), és szeretnél mellé egy kb. 2 méter széles valamit tenni, akkor úgy ültesd, hogy az öt méter széles mellett maradjon legalább 50  centi, vagy egy méter üresen, és úgy lépd le még az 1 métert (tehát a másik növény szélességének a felét), és ültesd el. Remélem, nem vagyok túl bonyolult.

 

Mivel elég kicsi növényeket ültettél, ilyenkor az ember gyakran esik abba a hibába, hogy túlzsúfolja a kertjét,  ne tedd, mert előbb-utóbb nem látod a fától az erdőt. Ha túl ritkásnak  tűnik, inkább ültess tölteléknövényeket, amiket később nem sajnálsz kiszedni.

Előzmény: kicsiKató (31)
bojti Creative Commons License 2007.02.20 0 0 36
Nem tudom, talán azért, mert ez ősgyep, azóta biztos ott van, mióta a ház, 1892 óta.
Előzmény: kicsiKató (35)
kicsiKató Creative Commons License 2007.02.19 0 0 35
Beültettem a fácskát,ez a ficak csak az övé,egy kis trombitafolyondár fut csak a terasz oldalára mögötte.Bojti hogy lehet,hogy nálad a fenyők alatt is van fű?Nálam a tuja alatt sem marad meg(:
bojti Creative Commons License 2007.02.07 0 0 34
A képek nem mentek át, mégegyszer megpróbálom
Előzmény: bojti (33)
bojti Creative Commons License 2007.02.07 0 0 33
Ezek itt közönséges lucok, erdei fenyők és néhány boróka meg tuja egy kb 20x20 méteres területen, egymástól 3- 5méterre ültetve. néhány év múlva a lucok szoknyája össze fog érni, de azt ők állítólag nem bánják. Nem tudom, a tieid milyen fajták.
Előzmény: kicsiKató (31)
ruborits Creative Commons License 2007.02.07 0 0 32

most a koreai jegenyődre gondolsz? mert vannak a törpefenyők amik fél méternél 100 éves koruk után is ritkán nőnek nagyobbra, a himalájai selyemfenyő meg 10 éves korára 8 m is lehete és évente 30 cmes hajtásnövekedéssel lehet számolni.

az Abies koreanád nagyon lassan nő sziklakertbe is ülteti évelők közé.

én a fenyőket szoliterként is ültetem ilyenkor 5 mes körzetbe nem érdemes mást ültetni csak bezavarna.

sövényként meg 50 cmes távolságba ültetik a fenyőket.

 

Előzmény: kicsiKató (31)
kicsiKató Creative Commons License 2007.02.07 0 0 31
Igaz,a fenyő lassan növekszik. Anyósomék is nekünk adták a kis konténeres fenyőjüket,karácsonykor beállították két napra,aztán vissza az erkélyre,már csak saccra emlékeznek,hogy talán három éve vették.
Van valakinek tapasztalata abban,hogy mekkora távolság az,amin belül nem szabad ültetni fenyő mellé más növényt?

Itt az én koreai jf.-őm,így jobban látszik mekkora.


és itt a sima,ez is ültetésre vár




Van még két icipici fenyő is (ezeket egy éve hoztam haza a Tátrábol),tavaly már minden ágon szép friss hajtások voltak.

bojti Creative Commons License 2007.02.05 0 0 30
Még nem, de valószínűleg az életbenmaradással volt elfoglalva az elmúlt három évben.
Előzmény: kicsiKató (22)
kicsiKató Creative Commons License 2007.02.05 0 0 29
Most nagyon tudok képet felrakni!:)Felrakom mindet.
Igazából csak a k.jf.-őt nem tudtam semilyen szögből fényképezni,elég közel vannak egymáshoz a növények.






Ez mégegyszer a kisebbik csemete,itt jobban látszik,hogy fekszik.

Jó volt egy kis séta az arborétumban,tavasszal újra elmegyek,amikor felébrednek a növények:)
kicsiKató Creative Commons License 2007.02.05 0 0 28
Két oka volt,amiért koreai jf.-őt vettem,az egyik,hogy már nagyon szerettem volna bármilyen fenyőt,a másik,hogy akció volt az Obiban,990.-ért minden fenyő,de már csak ez és a sima luc volt.Az a pár luc elég viseltesnek tűnt,a koreai fák formásabbak és egészségesebbek,és gondoltam,ha jegenye,az jó nagyra nő majd.Persze másnap rákerestem,és nem bántam meg,hogy inkább ezt vettem meg.Igyekszem majd jól gondozni:)

Az első táblát tanulmányozva az arborétumban fenyőt nem,csak koreai abéliát jelöltek.

Itt balra a koreai jf.előtte egy nagy tulipánfa.
ruborits Creative Commons License 2007.02.04 0 0 27

a jegenyefenyőknak feláll gyertyaszerű termései vannak. szétesők.

jegenyefenyő alatt nem találsz soha tobozt, a szél szétfújja a darabajit.

a fa szerkezete tényleg nem a legszebb, ráadásúl lassan nő azok biztos fél évszázados példányok.

a normanndiai jegyenyefenyőm 19 éves és közel 10 méter magas és fantasztikus alakja van.

a koreai fenyőnek a kék totboza az értéke meg hogy fiatal korától terem és lassan nő.

 

Előzmény: kicsiKató (26)
kicsiKató Creative Commons License 2007.02.04 0 0 26

Ez a kisebbik csemete,szinte feküdt a földön.
Szerintem mind a két kis fa magról kelt,az öreg fenyőn sem volt feltüntetve a kora,nemhogy a csemetéken.
kicsiKató Creative Commons License 2007.02.04 0 0 25

Ez az alja,mögötte balra a nagyobbik csemetéje.
kicsiKató Creative Commons License 2007.02.04 0 0 24
Ez a teteje
kicsiKató Creative Commons License 2007.02.04 0 0 23
Nem nagyon látszik,de két csúcsa volt.A közepétől felfelé mintha tömöttebb lenne,elég közel volt a többi fa kétoldalt,mögötte pedig egy hatalmas tulipánfa volt.
kicsiKató Creative Commons License 2007.02.03 0 0 22
És láttad már virágozni?Tobozai vannak már?Hogy viseli a telet?
Előzmény: bojti (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!