Keresés

Részletes keresés

hunserv Creative Commons License 2004.06.23 0 0 73
Jo a five seven, kar, hogy belgiumban nem kapni :(
Előzmény: Wittmann (72)
Wittmann Creative Commons License 2004.06.23 0 0 72
FN Five-seveN hehe..
zagi m91 Creative Commons License 2004.05.08 0 0 71
Hááát az eredeti kérdésre válaszolva:

ZAGI M91

unguided Creative Commons License 2003.02.13 0 0 70
Ma lövészet. (Feltéve, ha tényleg Csütörtök van. :))

gvass1 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 68
hi,
"Nem valo rendornek FMJ.
Mert igy gondolom. "

En is, es meg nalunknal szagertobb emberek is. Az utcan jarorozo ecceru gyalogrendornek valami expanziv kell, tobb nemet tartmoany is most all at iylenekre (pl. Action 4)

"Szerintem az FN FiveseveN loszere a legdivatosabb, mert annak egyszerre kicsi es nagy az athatolokepessege (golyoallo mellenyen atmagy, emberen nem), de nem vagyok CT szakerto."

A FiveseveNt es a P90-et szinte senkinek sem tudtak eladni. Az ilyen SWAT teamek gyakrabban alkalmaznak rovidke .223 Rem karabelyokat pl. M4, G36C stb.

Előzmény: belic (66)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.02.05 0 0 67
Az intenzív orvos lobby következménye az FMJ kötelező használata :-)
Kevesebbet kell melózni a dokiknak.
Előzmény: Törölt nick (54)
belic Creative Commons License 2003.02.05 0 0 66
Hello Szlejer!

"Most akkor kinek magyarázol, mit, és miért? "

Neked.
Nem valo rendornek FMJ.
Mert igy gondolom.

Szerintem az FN FiveseveN loszere a legdivatosabb, mert annak egyszerre kicsi es nagy az athatolokepessege (golyoallo mellenyen atmagy, emberen nem), de nem vagyok CT szakerto.

Bel

Előzmény: Törölt nick (61)
Zaku Creative Commons License 2003.02.05 0 0 64
Köszi !
Előzmény: gvass1 (63)
gvass1 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 63
hi,
nem. Az IPSC-lolap az 8-szog alaku karton 3 koncentrikus mezovel.

A 8-a meg sima korkoros lolap a belso 7 kor fekete, cca 2 cm vastagok ezek.
A pontos parameterkehez menjel le egy loterre es merd meg.

Előzmény: Zaku (62)
Zaku Creative Commons License 2003.02.05 0 0 62
Hali !

Egy elég láma kategóriájú kérésem lenne. Elárulná valaki a 8-a lölap paramétereit ? A neten ilyet nem leltem. A lövöszabályzatokban megvannak a puska/pisztoly adott távú szabványos lölapok, de ott nincs ilyen típusszám. Az IPSC 8.1 szabálypontban van lölap definíció. Esetleg ez lenne a 8-a ?

Üdv Gábor

belic Creative Commons License 2003.02.04 0 0 60
Hello!

"Mellesleg azért jó neked, mert nagyobb eséllyel éled túl, amikor a rendőr a bűnöző helyett téged fog eltalálni... (tisztelet a kivételnek)"

Csak ha valmi jobban lovo rendor eltalalja a bunozot, akkor nagyon nem mindegy, hogy jofajta uregeshegyu-felkopenyessel CSAK a bunozot talalja el, vagy a fel utcaval mogotte aldogalo civileket is FMJvel.

Valoszinuleg nem veletlen, hogy jobb antiterrorista egysegeknel kotelezo kis athatolokepessegu loszert hasznalni. Termeszetesen elvileg figyelhet egy rendor arra is, hogy mi van a celpont mogott, de egy ilyen lovoldozesnel ugyis eleg sok mindenre figyelnie kell (pl. hogy eletben maradjon) minek meg feleslegesen bonyolitani az eletet.

Bel

Előzmény: Törölt nick (57)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.02.04 0 0 59
Válts szakmát és legyél sportlövő :-) Akkor nem csak FMJd lehet :-)))
Előzmény: Törölt nick (58)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.02.04 0 0 56
Sztem álhumánus okokból erőltetik. Azért egy expanzív leszakítja a kezét/lábát, mint a rongymaciét; arról nem is beszélve, ha eltalálja a delikvenst...
Előzmény: Törölt nick (54)
golbat Creative Commons License 2003.02.04 0 0 55
Biztosan nem azert, mert feltetelezik hogy mindenki kevlarmellenyben setal az utcan. ;) Szvsz az orvosok munkajat konnyiti meg (konnyebb eltavolitani a lovedeket a testbol ha megis bennmaradna) - mas magyarazatot nem nagyon tudok elkepzelni, max. azt hogy jol atuti az autok karosszeriajat a benne ulokkel egyutt...
(A kerdes jogos onvedelmi fegyverek eseten is!)

Golbat.

Előzmény: Törölt nick (54)
unguided Creative Commons License 2003.01.30 0 0 53
Csütörtök - lövészet.

csak úgy mondom...

unguided Creative Commons License 2003.01.28 0 0 52
don_kihote
". 22-esnél nagyobbat elvisel az öreg harcos?"

Vadászok járnak oda belőni az elefántvadász ágyúikat. :))

Előzmény: don_kihote (50)
unguided Creative Commons License 2003.01.28 0 0 51
AGabi_
"Elöltöltőre van lehetőség? "

Ezt majd beszéld meg a lőtérvezetővel. Én nem ismerem az elöltöltős szabályokat. :))))))))))
(persze, hogy ismerem, de itt nem ....)

Előzmény: AGabi_ (49)
don_kihote Creative Commons License 2003.01.27 0 0 50
Hali!
Egyszer szavadon foglak! De csak adófizetés után!
Még tán puskát is tudok vinni/lőszert is/. 22-esnél nagyobbat elvisel az öreg harcos?
Előzmény: unguided (48)
AGabi_ Creative Commons License 2003.01.27 0 0 49
Félve kérdezem meg, mert sejtem a választ: Elöltöltőre van lehetőség? Az 50 és 100m puska érdekelne... (Saját, bejegyzett fegyverrel természetesen.)
Előzmény: unguided (48)
unguided Creative Commons License 2003.01.27 0 0 48
Na akkor csak szépen, sorban, ne tülekedjenek kérem... :))

"Ha közel van Megyek"

Bp. Kövér Lajos utca. A pontos házszámot nem tudom. (Ha jól tudom, az egykori Danuvia Fegyvergyár pincéje (nem biztos))
Az utcáról nem lehet besétálni, kell egy klubtag aki bekíséri és beajánlja az érdeklődőt.

"amennyiben hatezerér' Bp-n van többállásos 25 és 50 (netalán 100) méteres lőcsatornátok, ha pince, akkó elfogadható minőségű elszívóval, büfével, klubhelységgel, lehet bérelni .22-estől a .44mag/12-es sörétesig mindent, vannnak pöttylövő/IPSC papír, pepper-popper, mini-pepper fémcéljaitok, nyitva vagytok minden nap, nem néznek rám hüjjén, ha pár száz db 9x19mm/.40-es/12-es lűszert akarok venni a helyszínen, nem kezd a nyugalmazott öregharcos/munkásőr sopánkodni, ha túllépem az 1 lövés/mp sebességet, nem kell golyóálló mellényt viselni a biztonsági szabályokat parodizáló, "nagytudású" harczosok miatt, stb... "

Tavaly volt hatezervalamennyi, még az idei évre nem fizettem be, de nem lehet sokkal több.
4db 12m-es palánkos álló pálya van (kb 1x1m-es lyukon kell átlőni), és van 2db 100m-es puskapálya tetszőleges testhelyzethez és fegyverteljesítményhez. Ugyanitt vannak nagyméretű pepper-popper célok is. Ezt a 2 pályát lehet használni 25-100m-es távolságokhoz is. Az egyikhez van belövőállvány(nem tudom mennyire használható) és mellette nagyteljesítményű távcső is.
Elszívó van. Büfé, klubhelység nincs. WC-t találsz a gyárépületben valahol. Én szoktam. Elég tiszta.
Fegyverből sajnos nem túl nagy a választék: Vannak MCM-ek, 1-2db forgótáras .22-es, forgótárasból van még 1-2 db .357-es, és néhány P9-es változat (9x19mm). Plusz egy CZ-75-ös (vagy 85-ös? erre nem emlékszem pontosan, csak hogy lefelé hord eléggé :). Puskákból csak .22-es van. A szegényes felhozatal annak "köszönhető", hogy eléggé alacsony összegért használhatod mindezt. (A 600Ft lőtérhasználatban benne van a fegyverek használata is. Ez nem egy újgazdagoknak való pálya, inkább aféle MHSZ-es a hangulat :))
Ha van saját fegyvered, lőszered, hozhatod.
A célpapír is benne van az árban, de ha már elhasználtál egy tucatot, esetleg megjegyzik, hogy legközelebb hozhatnál magaddal. :)
Ha sok lőszert (több száz para) akarsz ellőni, esetleg előre kéne nekik szólni, hogy hozzanak.
Tudtommal minden nap nyitva van, de nem túl sokáig. Csütörtök az egyetlen nap amikor 20:00-ig tartanak nyitva, Én is akkor szoktam menni.
Over 1/sec? Ha látják, hogy tudsz, akkor nem problémáznak. A törzsvendégeknek pedig még többet elnéznek. Persze csak olyanokat, ami nem megy a biztonság rovására. Nem vezényszóra pislantunk, de ha valaki sulyos biztonsági mulasztást, szabálysértést követ el, azt simán kitiltják.
Nyugalmazott öregharcos van, de meg lehet vele találni a hangot. Ha nyugodtan, biztonságosan kezeled a fegyvert, és nem partizánkodsz, akkor jól kijössz ott bárkivel.
Golyóálló mellény? Ha hozol, megnéznénk milyen az... :))

"És ha van a pincében skeetpálya akkor főleg! "

Sorry, az nincs.

"nem ugyanazt kapod évi hatezerér', mint hatvanezerér'...."

Ez igaz. Nincsenek HK USP45 Tactical-ok, és eléggé leharcolt a lőtér, de ha jó hangulatban akarsz egy kicsit(nagyot) lődözni, és nem akarod a fél fizetésedet elverni, akkor szvsz ez egy nagyon jó hely. Különösen ha tudsz saját fegyvert hozni. :)

Ha valakit érdekel, Csütörtökön be tudom vinni. Dobjatok mélt, de szóljatok itt is, hogy levelem jövend!

Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.01.27 0 0 47
az hol is van?
:)
Előzmény: unguided (41)
don_kihote Creative Commons License 2003.01.27 0 0 45
Hali!
És ha van a pincében skeetpálya akkor főleg! A trapphoz nem ragaszkodom. De ne vegyük el a fiatalok kedvét viccelődéssel, inkább díjazzuk a lelkesedésüket! ÜDV!
Előzmény: Törölt nick (44)
don_kihote Creative Commons License 2003.01.26 0 0 43
Hali!
Ha közel van Megyek! Az meg hogy mi drága mi nem az asszony mondja meg!
Előzmény: unguided (42)
unguided Creative Commons License 2003.01.26 0 0 42
4 doboz 2 főre, az 2 doboz egy főre, 100db lőszer 15Ft-tal számolva 1500(egyezerötszáz)Ft összesen. Ha hetente 1 alkalommal számolok, az havi 6-8000Ft lőszer+lőtérhasználat. Egy átlagos havi fizetésből ez nem nagy érvágás (BKV havibérlet 4000+ Ft., Telefon ktsg.: 10-20-30 ezer Ft., stb.) .

Drágává akkor kezd válni, ha ugyanennyit mondjuk .357Mag lőszerrel lősz (alkalmanként 12000Ft, havi 48-50 ezer). Ez már tényleg úri muri. :)
(mármint az én fizetésem felől nézve :))

Előzmény: don_kihote (40)
unguided Creative Commons License 2003.01.26 0 0 41
Az én klubbom _éves_ tagsági díja 6 (hat) ezer valamennyi Ft. A versenyengedély sem egetverő összeg. A lőtérhasználati díj alkalmanként 600 Ft.
Úgyhogy ez nem teszi ki a 100 ezret. (plusz lőszer, dehát az annyi amennyi...)

Nem tudom Ti hova jártok, de gyertek inkább hozzánk! :))

Előzmény: don_kihote (40)
don_kihote Creative Commons License 2003.01.26 0 0 40
Hali!
Plussz egyszeri belépési díj/ ha új vagy/, 30-40.000 Ft sőt több, klubja válogatja. Nem szegényemberek sportja ez! Főleg ha elkap a gépszíj, én pld-ul amíg kijártam a lőtérre a barátommal simán ellőttünk 3-4 doboz .22 Long Rifle lőszert, és az még nem is drága skuló, számold ki .40-es, vagy .45-ös árával.
Előzmény: belic (39)
belic Creative Commons License 2003.01.26 0 0 39
Hello!

"Mi kerül 15-100 ezer forintba?"

Eves klubtagsag, loterlatogatasi dij, versenyengedely eves dijja. Ha ezeket osszeadod, akkor nagyon olcso az a minimumkent megadott 1250 ft/ho.

Bel

Előzmény: unguided (38)
unguided Creative Commons License 2003.01.24 0 0 38
gvass1
"...eves szinten 15-100 ezer forint kozott lehet, plusz az elott loszer ara..."

Mi kerül 15-100 ezer forintba?
A lőszer az oké, az könnyen lehet ennyi, de mi más lehet még ilyen tétel?

Előzmény: gvass1 (37)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.24 0 0 37
Kedves Dever,
a legegyszerubb megoldas, ha keresel lakhelyedhez kozel egy loveszklubot es belepsz tagnak.
(Rajtengedelyt valtasz es sportovosi vizsgalaton veszel reszt ehhez meg)

Ennek anyagi vonazata eves szinten 15-100 ezer forint kozott lehet, plusz az elott loszer ara, plusz fegyverberles, aminek csak aza anyagi lehetosegeid szabnak hatart.

Előzmény: Dévér (34)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.24 0 0 36
hi,
pontosan igy van, a jogszabaly szoveget jol masoltad be.

Tehat, ha nem akarsz belepni egy loveszklubba egybol, akkor hivatalosan csak 8 nappal elore bejelentett logyakorlaton vehetsz reszt. Namost ilyen nem nagyon van, legfeljebb ha vizsgara felkeszito oktatas kereteben kerul ra sor.

Gyakorlatban ennel rugalmasabbak azert altalaban, pl. a kitoltott tagfelveteli lapot azt mar belepesnek tekintik es lohetsz.

Előzmény: Zaku (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!