Keresés

Részletes keresés

Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 108
Hára, kettőre, meg óra. :)
Előzmény: független már foglalt (107)
független már foglalt Creative Commons License 2010.06.22 0 0 107
a vizet hidrogénre és oxigénre bontotta
mire szeretnéd bontani?
Előzmény: zoliaaa (58)
Derek Creative Commons License 2010.06.22 0 0 106
A cethalrol meg nem is beszelve.
Előzmény: Derek (104)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 105
Pontosan erről írtam.
Előzmény: Derek (104)
Derek Creative Commons License 2010.06.22 0 0 104
Jo de dongonak a magyar nepnyelv hivja ,mint ahogy a varjut is zalaban pl kanyanak aztan ugye az se kanya, ahogy a teknosbeka se beka a sundiszno sem diszno, a bolombika se kerodzo es a kagyilo se egy arab teliver
Előzmény: Édy Endre (102)
Derek Creative Commons License 2010.06.22 0 0 103
Boszorkany szazad is volt es ugye boszorkanyok sincsenek:-))
Előzmény: tuutuu (101)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 102
Ugyan, mit tudhat egy átlagos katona a Linné-féle kettős nevezéktanról és az entomológiáról? Hiszen még a külföldi repülőink egyik típusát (a skandináv eredetűt) is a griffről nevezték el. :)
Előzmény: tuutuu (101)
tuutuu Creative Commons License 2010.06.22 0 0 101

Nincs olyan állat, hogy "egy dongó."

 

Amúgy a légierő Dongó századánál reklamálj.

Lehet, vagy jól, vagy rosszul fogadják a biológiai fejtegetésedet...:}}

 

tuutuu

most Dongóbarát

Előzmény: Édy Endre (98)
tuutuu Creative Commons License 2010.06.22 0 0 100
Oké, az én qrvaanyámat...:}}}}
Előzmény: Édy Endre (98)
tuutuu Creative Commons License 2010.06.22 0 0 99

Én tudom, csak a duma ( amúgy vicc típusú okoskodás) eredetijére utaltam.

Úttörő koromban a repmodellező-oktatóm ácsolt egy WC-fedlap alakú körrepülőt, hadd röhögjenek a kölkök...:}}

Előzmény: Derek (97)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 98
Nincs olyan állat, hogy "egy dongó." Dongónak leggyakrabban a poszméhféléket nevezik vagy lazábban azokat a légyféléket és méhféléket, amelyek dönögnek, zümmögnek, bongnak, dongnak, zsongnak, döngicsélnek, dünnyögnek stb. :)
Előzmény: tuutuu (96)
Derek Creative Commons License 2010.06.22 0 0 97
Minden tud repulni ha megfeleloen eros motort raknak ra, a konyhaszekreny is , a dongo pont ilyen
Előzmény: tuutuu (96)
tuutuu Creative Commons License 2010.06.22 0 0 96

Na,vissza is kanyarodtunk az elejére,mikor is megjegyeztem,hogy:nagy és híres tudósok kijelentették,márpedig repülni nem lehet.

 

Rosszul emlékszel.

Egy dongó  testének tanulmányozása után mondták, hogy ez aztán nem röpképes valami.

Előzmény: Törölt nick (88)
tuutuu Creative Commons License 2010.06.22 0 0 95

Jo,majd visszaterunk ra amikor az elso ilyenbol nyert villanyaramot rakotik a halozatra:-))

 

Lehet, most előbb azon kellene pöcsölni, egy atomvillanást hogyan lehetne rájátszani fogyasztható alakban a hálózatra?

 

Mert ugye az inputtal már megvolnánk...:}}

Előzmény: Derek (86)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 94
Lawson nem valami másról írt az ötvenes években a fúziós kritériumokat illetően?
Előzmény: Derek (71)
tuutuu Creative Commons License 2010.06.22 0 0 93

Mert lehet hogy a szabalyozott fuziohoz kell egy bizonyos kritikus tomeg ami pl akkora mint a nap:-))

 

Aha ! a Nap szabályozott, azért nem durran el...:}}}

 

Még szerencse, megkopaszodnék a melegtől....}}

Előzmény: Derek (71)
tuutuu Creative Commons License 2010.06.22 0 0 92
Én igen, ha nem is kellett építeni, de hogy' jutott eszedbe fölhozni ezt a baromságot, én hülye , újraolvastam...:}}}
Előzmény: zoliaaa (55)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 91
"ha lesz egyaltalan"

Pozitívabban,ha kérhetem.
:)
Előzmény: Derek (90)
Derek Creative Commons License 2010.06.22 0 0 90

Azzal a kulonbseggel,hogy en nem irtam azt hogy nem lehet ,hanem azt hogy most nincs.

 

Amire irtam,hogy nem lehet az a vizauto volt .nem a fuzios eromu.Arra azt irtam az meg odabb van  ,ha lesz egyaltalan

Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 89
Adok addig egy bringára szerelhető genyerátort.
Előzmény: Édy Endre (87)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 88
Na,vissza is kanyarodtunk az elejére,mikor is megjegyeztem,hogy:nagy és híres tudósok kijelentették,márpedig repülni nem lehet.
Előzmény: Derek (86)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 87
Nem lehetne még azelőtt, hogy nyugdíjba vonulnék a Kajmán-szigetekre? Már most aggódom, hogy Lószartmama Kató módjára a gázóra helyett a villanyórát fogom sasolni ezerrel.
Előzmény: Törölt nick (85)
Derek Creative Commons License 2010.06.22 0 0 86
Jo,majd visszaterunk ra amikor az elso ilyenbol nyert villanyaramot rakotik a halozatra:-))
Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 85
Ali 50 év,és ingyé lesz a vellany.
Előzmény: Édy Endre (83)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 84
Mások,olyanok mint az USA,az EU,Kína meg India és még páran meg úgy gondolják,hogy működik ezért kb 10 Milliárd dollárért felépítik az ITER-t.
Előzmény: Derek (82)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 83
Hátrány meg semmi. Bálydövélly... megvalósították már azt a fúziót ennyi évtizedes tapasztalattal a hát mögött? :)
Előzmény: Törölt nick (81)
Derek Creative Commons License 2010.06.22 0 0 82
Vagyis nem mukodik
Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 81
Tokamak-ITER:

Előnyök

A magfúzió előnyei
A magfúziós erőművek üzemanyagát a Földön a hidrogén két formája (izotópja) adja: a deutérium és a trícium. Egy liter vízben kb. 33 milligramm deutérium található. Ha ezt mind egyesítjük tríciummal, az 340 liter benzinnek megfelelő energiát eredményez! Mivel a trícium természetes formában csak rendkívül kis mennyiségben fordul elő a Földön, a fúziós reaktorban fogják előállítani lítiumból, mely egy könnyű és nagy mennyiségben előforduló fém.
Amellett, hogy a magfúziós energia szinte kifogyhatatlan üzemanyagforrást jelentene, radioaktív anyagok szállítására sem lenne szükség mindennapi működéséhez. Az erőmű természetéből adódóan biztonságos lenne, megszaladás vagy leolvadás veszélye nélkül. A magfúziós folyamat nem termel üvegházhatású gázokat, vagy hosszú élettartamú radioaktív hulladékot. A magfúziós energia ezért fenntartható fejlődést biztosító, nagy léptékű, állandó alap-energiaforrás lehet.
Tokamak technológia
A fúzió beindulásához a tríciumot és a deutériumot 150 millió ºC-ra kell hevíteni. Ennek eredményeként magas hőmérsékletű "elektromos töltésű gáz" jön létre, amelyet plazmának hívnak. A folyamatos energiatermeléshez a plazmát erős mágneses térrel kell elszigetelni, felhevíteni és összetartani.
Az ITER kísérlet lelke a világ legnagyobb tokamak berendezése lesz. A tokamak egy tórusz, azaz gyűrű alakú berendezés - valójában egy önmagába záródó cső. Az első tokamakot Moszkvában építették az 1960-as években, és kifejezetten arra tervezték, hogy ötletes, de bonyolult technológiákat alkalmazva mágneses ketrecként körbezárja a nagyenergiájú plazmát.
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (79)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 80
Láttam valami vízzel működő számológépet. No, valami olyasmit köllene - csak nagyobban. Ha meg nem jön be, legalább lesz egy marhanagy, négykerekű számológépünk. :)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2010.06.22 0 0 79
Hát amennyiben a kikapcs szabályozásnak minősül.
Előzmény: Derek (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!