Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2003.01.06 0 0 10
:-)

ÜdV

Előzmény: verz (6)
KiriSajt Creative Commons License 2003.01.06 0 0 9
Nemtom kik azok a basutók, de momentán nem is érdekel. Különben köszönöm az oktatást.
Előzmény: mioko (8)
mioko Creative Commons License 2003.01.06 0 0 8
Egyszerűen csak idegenül hangzik számodra. Idegen a tánc, az öltözetek, a mozdulatok. Nézz meg egy basutó aratótáncot! Meg fogsz lepődni. Minnél északabra él egy nép, annál furcsább számára egy közel-keleti vagy afrikai temetési-, esküvői ének, szertartás.
Előzmény: KiriSajt (3)
KiriSajt Creative Commons License 2003.01.06 0 0 7
Ja, csak úgy eszembe jutott a párhuzam. Nem gondolom, hogy zsidók voltak...

Csak ilyenkor ünnepek táján ezt a két jelképet láttam a városban felállítva.

Előzmény: verz (4)
verz Creative Commons License 2003.01.06 0 0 6
Nem gusztusos dolog más szájában turkálni, de a számból vetted ki a szót! :)

Tökéletesen 1et értek a leírtakkal!

Előzmény: Antisystem (5)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.06 0 0 5
Kedves KiriSajt!

Tudod a gond ott kezdődik, ha valakivel el lehet hitetni, hogy a keresztdöntők, a menora-rongálók, a temetői füttyösök, a könyvszéttépők, a szinház nézőterén mobiltelefonálók és még mittudomén kik politikai kategória. Ezek single ótvar bunkók, semmi többek, függetlenül attól, hogy éppen hova csapódtak.

ÜdV

Előzmény: KiriSajt (3)
verz Creative Commons License 2003.01.06 0 0 4
Bocsi, de miből gondolod, h zsidók voltak a keresztdöntögetők? A Regnum M. keresztjét sem zsidók döntötték le... (ha jól tudom)
Előzmény: KiriSajt (3)
KiriSajt Creative Commons License 2003.01.06 0 0 3
Hát a menóradöntögetést is elítélem.

A nóták meg akkor is olyannak tűnnek, erről nem tehetek. Véleményt szabad nyilvánítanom - gondolom.

Előzmény: mioko (2)
mioko Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2
"Menóra döntögetés"? Volt már ilyen, nem is egyszer. "Idióta nóták gajdolása"? Amit nem ismersz, nem értesz, azt ne minősítsd!
Előzmény: KiriSajt (-)
KiriSajt Creative Commons License 2003.01.06 0 0 1
Pontosan. Ez 0 vagy nem 0.
Előzmény: verz (0)
verz Creative Commons License 2003.01.06 0 0 0
Ez 0 vagy nem 0???
Előzmény: KiriSajt (-)
KiriSajt Creative Commons License 2003.01.06 0 0 topiknyitó
Kiváncsi lennék, mekkora balhé lenne, ha egy Hanuka-menórát döntene le valaki (nem akarok tippeket adni).

Egyébként pedig nem értem Bayer Zsoltot. Ha a zsidóknak ehhez van kedvük, hát csinálják. Láttam annakidején, munkából hazafele jövet. Elég röhejes volt, ahogy az idióta nótáikat gajdolták. Elmosolyodtam, és nem értem rá különösebben átadni magamat valamiféle magasztos gyűlöletérzésnek.

Persze meg tudom érteni, ha ennyi világi cionizmus, zsidó magamutogatás és demonstráció láttán valakiben felmegy a pumpa. Őszintén szólva én is küszködök némi történelmi gyökerű, belém nevelt (talán kispolgári) antiszemitizmussal. Persze nem kürtölöm világgá, mint közíró.
Nincs is szebb, mint a harang hívó, nyugalmat árasztó, édes muzsikáját hallgatni ilyenkor ünnepek tájékán (is).

Valamiféle békés egymás mellett élést kellene megvalósítani - oh, micsoda ideák. Zsidók a zsidókkal, magyarok a magyarokkal vagy amit akartok. Ma sajnos testvér testvérnek ellensége, mint ahogy ez sok ezer éve jellemzően így van. Hazugok megrontották a szavak becsületét, nem tisztelnek itt sem Istent sem embert... - hadd ne folytassam.

Szép dolog a tolerancia, meg minden. Nade könyörgöm, mire ez az írtózatos gyűlöletkeltés elleni gyűlölet kampány? (Gondolok pl. a Metrókban található "Elfogadod?" plakátokra. Biztos lenne olyan bíróság, aki erre bizony ráhúzná a vizeslepedőt pontosan a gyűlöletkeltés elleni törvény értelmezéséből.)

Felejteni kéne, cezúrát kellene tartani. Nem hiszem, hogy sokáig lehet a népet agymosott zombi-állapotban, időzített bombaként "jóval és széppel" etetni. Engem pl. ne etessenek semmivel. Ez az, ami igazán fel tud bőszíteni. Manipulátorok, hatalom ügyérei kifelé az országból vagy üljetek a szátokra. Van elég hely ebben az univerzumban. Uralkodjatok egy "hülyébb" nép felett.

Szerencsére nem igen tévézek. Engem sokkal jobban idegesítenek egyébént pl. a Lehel téri aluljáróban illegálisan cigarettát árusító cigányok.

A keresztdöntögetőknek meg a k@rva anyjukat. Nyilvánosan megszégyeníteném őket vagy valami hasonló.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!