Keresés

Részletes keresés

Tecs Creative Commons License 2003.01.04 0 0 10
Z erős forint exportgyilkos és importfokozó hatását már sok topikban kitárgyaltuk. Ez a benzines példa arra jó, hogy még azok megértsék, akik kevés közgazdasági ismerettel rendelkeznek.

Én azt nem értem, hogyha értékeljük a Ft-ot fölfelé (amit rossznak tartok egyébként), akkor miért megint csak a negatív következményeit látjuk, a pozitívak nélkül? Ha egy gyakorlatilag stabil valutához, ez Euróhoz képest nő a forint értéke, akkor miért nincs nálunk defláció, azaz árcsökkenés? Miért megy föl mindennek a forintos ára? Az erősődő forint azt jelenti, hogy euróban mérve nagyobb az hazai áremelkedés, mint forintban.

Egy érvet szoktak ilyenkor mondani, a bérkiáramlást. OK, az lehet árfelhajtó tényező, bár az árucikkekben az élőmunka aránya egyre elhanyagolhatóbb. De ha egyszer nőnek a forint árak, a belföldi árszínvonal, akkor mi indokolja, hogy egyre több eurót lehessen váltani a gyengülő forintért? (Ha egy piacon nincs áruhiány, akkor a növekvő árszínvonal a fizetőeszköz gyengülését eredményezi, egységnyi forintért kevesebb áru vásárolható)

Nem tartom kizártnak, hogy valakik hatalmas pénzeket keresnek a minden logikának ellentmondó árfolyamokon. Hiszen aki döntéshozóként maga patkolja a lovakat, az bátran fogadhat az esélytelen gebére.

Siralomházmester Creative Commons License 2003.01.04 0 0 9
Mi a szösz. Most nem jó a túlértékelt forint? (14%-kal az erős oldalon?) Tessék tán értesíteni Járait.
Előzmény: magyarpolgar (-)
blackhole Creative Commons License 2003.01.04 0 0 8
Amilyen a nap.
Előzmény: elemes (7)
elemes Creative Commons License 2003.01.04 0 0 7
oke, a vonaljegy 1.50 de mennyi a buszjegy es a villamosjegy, mert a legtobben megiscsak ezzel utaznak. egyebkent milyen kozlekedesi eszkoz a vonal?
Előzmény: blackhole (6)
blackhole Creative Commons License 2003.01.04 0 0 6
"a bécsi békávé (...) is olcsóbb a pestinél"

Vonaljegy -1.50
Napijegy -5 (egy zónára)

Előzmény: TURULHARCOS (4)
excuseme Creative Commons License 2003.01.04 0 0 5
És mégis kit hibáztatsz?
Előzmény: TURULHARCOS (4)
TURULHARCOS Creative Commons License 2003.01.03 0 0 4
Hát ezt én sem értem !
Hallottam egyébként, hogy a bécsi békávé és a bécsi főtáv is olcsóbb a pestinél ! Pedig ott egy kicsit jobb az átlagjövedelem !
epdm2 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 3
Livignoban, (Olaszország) ahol vám és áfamentes minden, ott 110 a gázolaj, és 160 a benzin.

Nem igazán változik az ára. Minden évben ugyanannyi ha forintban számolom, mert a forint erősödése és az EURÓ gyengülése így hozta ki. Nálunk ez miért nem érvényesül?

Előzmény: Bumpy (2)
Bumpy Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2
Tegnap voltam Romániában tankolni 114 Ft/l gázolaj.
Előzmény: magyarpolgar (1)
magyarpolgar Creative Commons License 2003.01.03 0 0 1
komolyan kérdezem.

Én mérnök vagyok nem közgazdász.
A közgazdasághoz csak annyi lövetem van amennyit tanultam meg olvasok.

Magyarázza meg valaki miért?

Előzmény: sz (0)
sz Creative Commons License 2003.01.03 0 0 0
nem vicces, szomorú...
Előzmény: magyarpolgar (-)
magyarpolgar Creative Commons License 2003.01.03 0 0 topiknyitó
30 forinttal olcsóbb az üzemanyag.
Magyarázza má meg valaki miért?

EU csatlakozáskor ez lesz az egyetlen ami hozzá csökken?

Vicces

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!