Keresés

Részletes keresés

Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.09 -1 0 31
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 0 0 30
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 0 0 29
Előzmény: Jávorfácska (28)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 0 0 28

"Hogy miért e nagy népszerűség részben már láttuk, ami a személyiségét illeti, az Antikrisztus messiásnak, felkent megváltónak mutatja magát, aki a nagy világválság idején – amit persze ő maga támaszt – a várva várt rendteremtőként lép fel. Egy karizmatikus ember, erkölcsös életű, irgalmas emberbarátnak tűnik majd, és így tovább. Ígérni pedig egyszerűen azt ígéri, amit az emberek szeretnének hallani, amire hajlik a szívük, tudja ő, hogy mire vágynak az emberek. Először is autonómiát ígér, szabadságot, amelyben az emberek maguk lesznek önmaguk istene, mint ahogy atyja, a sátán is éppen ezt ígérte az első emberpárnak: „Olyanok lesztek, mint az Isten, jónak és rossznak tudói”. 
Vagyis, hogy ti határozhatjátok meg, hogy mi a jó és mi a rossz. Szabadok lesztek, függetlenek, senki nem parancsolhat nektek, még Isten sem. Tehát ez az egyik ígéret, a másik pedig a végidő zűrzavaros, kaotikus állapotai közepette, az Antikrisztus világbékét ígér majd, és azzal együtt általános jólétet. Ugye, mennyire vonzó dolgok ezek? Úgy, hogy ezek nevében az Antikrisztus a legócskább, legprimitívebb meséket is képes lesz, sőt már ma is képes elhitetni emberek tömegeivel. Már a jelenben, napról napra halljuk a mai, e féle, elő antikrisztusok szájából a következő érvelést. Hát mi volt az oka mindig is a háborúknak a földön? Hát, ugye nem más, mint a nemzetek, a népek, a nemzetállamok létezése, na, meg persze a sokféle vallás. A népek meg a vallások, ezek hadakoztak egymással örökké. 
Tehát ezeket kell megszüntetni, és létrehozni egy, egységes világbirodalmat, meg az egyetlen vallást, és akkor elérkezik a földi Kánaán. Mert, ugye, ha nincsenek népek, ha nincs sokféle vallás, akkor nem lesz több konfliktus, hanem világbéke lesz, általános jólét. A világbirodalmat, az egységes birodalmat az Antikrisztus persze a saját vezetése alatt képzeli el. A világvallást pedig úgy, hogy az körülötte az ő tiszteletére meg imádására szerveződik majd, amint olvassuk ezt a Jelenések könyvében tényleg, a 13. fejezetben."

 

 

Előzmény: Jávorfácska (25)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 27

"...mikor lép fel az Antikrisztus? Hát, azt nem tudjuk, de az bizonyos, hogy nem akármikor. Ennek vannak bizonyos előfeltételei, a tömeges aposztázia azaz hitehagyás, a blaszfémia vagyis istenkáromlás törvénytelenséggel egybe, meg az, hogy az emberiség addigra kellőképpen megtévesztett állapotban legyen."

Előzmény: Jávorfácska (25)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 0 0 26

"A föld népességének a nagyobb részéről, túlnyomó részéről van szó, ez valami félelmetes. Vajon miért? Miért csodálják, követik, azaz engedelmeskednek neki, és miért imádják az emberek az Antikrisztust?"

 

Gondolom azért, mert eleinte a megmentő szerepében tetszeleg majd. 

Előzmény: Jávorfácska (25)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 25
Előzmény: Jávorfácska (24)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 0 0 24

Ez alapján a fenevad inkább személynek tűnik. Te honnan vetted, hogy inkább  birodalom?

 

"A Jelenések 13:1-10 még részletesebb leírást ad a fenevad tetteiről, és szintén megmondja, hogy mennyi ideig fog hatalmon lenni. A Jelenések 13:5-ben azt olvassuk, hogy 42 hónapig lesz hatalmon, ami 3,5 évet tesz ki, a nagy nyomorúság idejét." 

 

https://www.gotquestions.org/Magyar/a-nagy-nyomorusag.html

Előzmény: nemkelltabu (11)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 0 0 23
Előzmény: Jávorfácska (22)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 22

Hát pedig ha eljön az apokalipszis négy lovasa, az imádságon kívül nincs nagyon más tippem, mit is tehetnék ellenük. 

Előzmény: MemetikaTan (21)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.08 0 0 21

Mint írtam hamarabb fogsz ráunni és kigyógyulni ezekből a bugyuta mondókákból.

Előzmény: Jávorfácska (20)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 20

Szeretek új ösvényeket találni, ha az addigiak járhatatlannak bizonyulnak. El kell jutni Isten szívébe, mielőtt még ideér a végítélet.

Előzmény: MemetikaTan (19)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.08 0 0 19

Jómagam meg írtam hogy te is ki fogsz gyógyulni ezekből az idegen kifejezésekből.

Előzmény: Jávorfácska (18)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 18

Pedig én is többször szóltam, hogy nincs mese, meg kell térni a végidők előtt.

Előzmény: MemetikaTan (17)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.08 0 0 17

Sejtettem, hogy befellegzik neki, azért is nem írtam már bele egy idő után .... az indító sem értette, hogy miért lépek le ...

Most már érti .....

Előzmény: nemkelltabu (11)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 0 0 16

Én még csak most ismerkedem a témával, nem vagyok jártas benne:) 

 

Ahogy látod, új topikokban, új perspektívák elé nézhetünk:)

Előzmény: nemkelltabu (11)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.08.08 0 0 15

A gonoszok sosem tudnának uralomra jutni, ha csak egyszemélyűek lennének!

Előzmény: Szarumán Szeretete (14)
Szarumán Szeretete Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 14

Mély csalódás. Én bíztam benne hogy a Biblia ötletesebb és a gonoszok benne egyszemélyűek.

 

Előzmény: nemkelltabu (13)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.08.08 0 0 13

Valamelyik bibliaipróféciás topicban sokat beszélgettünk erről néhány Olvtárssal.

 

Kérdezd meg 'Creát' -t! :-)

Előzmény: Szarumán Szeretete (12)
Szarumán Szeretete Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 12

én is úgy tudtam, hogy személy. Egy személy.

Előzmény: nemkelltabu (11)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.08.08 0 0 11

Szia 'Jávorfácska'!

 

Az összeesküvéses topic végleg "elveszett"?

 

Ott hivatkoztál valami "idők jelei" weboldalra, vagy mi, amely viszont bibliai jóslatokra is igyekezett támaszkodni.

Csak annyit szerettem volna hozzátenni, hogy a bibliai "fenevad" kép többnyire nem személyre, hanem inkább birodalomra szokott vonatkozni. Írom ezt azért, mert ha jól rémlik, te (is, meg úgy általában sokan mások) az ún. "antikrisztusra", azaz személyre vonatkoztattad/vonatkoztatjátok.

Előzmény: Jávorfácska (4)
Szarumán Szeretete Creative Commons License 2021.08.08 -1 1 10
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 0 0 9
Szarumán Szeretete Creative Commons License 2021.08.08 -1 1 8

Nem láttam a filmet. És ilyen jó filmet, még életembe nem láttam. Nem láttam milyen jó, de mások ha mondják, én elhiszem

Előzmény: VIGOR (-)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 0 0 7
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 0 0 6
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 0 0 5
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 4

Ezt a rég elsüllyedt topikot abból a célból hozom fel, hogy a mitológiák apokaliptikus világképéről lehessen  itt olvasgatni, beszélgetni. A Jelenések könyvére vonatkozó bibliamagyarázatok is érdekelnek. Vitatkozni nem nagyon szeretnék itt sem, inkább csak egybegyűjteni a különféle mitológiai nézőpontokat és meglátásokat.

rinpoce Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2
Láttam, miért kellett látnom?
Előzmény: VIGOR (-)
bélla Creative Commons License 2003.01.03 0 0 1
Nekem is megvan.
Előzmény: VIGOR (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!