Keresés

Részletes keresés

Mr_Fusion Creative Commons License 2003.08.22 0 0 25
A (nagyon) régi LCD-k talán. A mostaniak sebességére már nem nagyon lehet panasz (a késleltetés okozta csúszások érdekes módon sokkal inkább észrevehetők hagyományos alkalmazásoknál, pl szövegszerkesztésnél, mint gyorsan változó, sokszínű képeknél).

A probléma inkább ott van, amit már többen említettek, hogy LCD-n (főleg ha a környezet is sötét, pl este), nincs igazi fekete, mint egy CRT-n, csak olyan 'világító fekete' (nem szürke, mert feketének fekete az, a pixelek ki vannak oltva, de a TFT mátrix rései közt átszűrődő háttérvilágítás miatt mégis van fényérzet). Ettől aztán a sötét részek (pl FPS-eknél) nem néznek ki túl jól, olyan fakó színük van, mintha túl lenne húzva a gamma korrekció.
Persze ez attól is függ, hogy mennyire erős a panel háttérvilágítása, amit nagyon felhúznak gyárilag, annál markánsabban kijön, hiába veszi le az ember teljesen a fényerőt.

Előzmény: Halott_mikrofon (24)
Halott_mikrofon Creative Commons License 2003.08.22 0 0 24
én azt olvastam, hogy nem tuggya ojan gyorsan frissiteni a játékok képeit egymás után, mint a sima monitorok
Előzmény: Varshi (23)
Varshi Creative Commons License 2003.08.18 0 0 23
Lassan fél éve nyúzom a Neovo F17-esemet, és így meg tudom állapítani, hogy játékra is kellemesen alkalmasak, amenyiben nem túl sok a játékban a szürke/sötétszürke és a fekete, ugyanis azokat (azok átmeneteit) nehezen különbözteti meg -> minden fekete.

Azaz egy TFT-n közel reménytelen az éjszakai küldetés FPS-ekben (régebben Night Vision helyett csak felcsavartam a fényerőt a CRT-men :)), illetve a NeedForSpeed-ben is 70%-ban vak vagy, ha beszaladsz mondjuk egy alagútba...

Giordano Creative Commons License 2003.03.13 0 0 22
Mielőtt megveszed az LG-t mindenképp nézd meg az NEC-t, van 16ms-os is. Nagyon drága, de ami árat írtál az is nagyon sok, lehet, hogy ennél az NEC olcsóbb.
Amúgy azért tudom mert ugyan ebben a cipőben járok. Nekem egy jobb fajta, de 8 éves és 14 colos monitorom van otthon, no comment.
Egy pár éve nézegetem ezeknek a minőségét mert vannak berendezéseink amik már rég ezekkel jönnek, az tuti, hogy iszonyú nagy a különbség köztük. Van aminek egyenetlen a háttérvilágítása, van amin csak a nagy kontraszt látszik jól, van aminek "rácsos" a képe a fizikai felbontásán is. Nekem eddig az NEC volt a nyerő, de gyorsan változik a piac.

ÜDV JG

Előzmény: Varshi (21)
Varshi Creative Commons License 2003.01.20 0 0 21
Hááát, most úgy néz ki, hogy egy LG Flatron 782LE (? - ha jól emlékszem) mellett döntök, bár a 193-ezres árával nem épp olcsó.

A következő fizuig van még időm meggondolni magamat. :D

Mnemomic Creative Commons License 2003.01.15 0 0 20
Hi!

Innen sok minden megtudhatok a TFT monitorokról:

http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=17&t=001103&p=34

Én is akarok egyett venni mostmár mert a 7 éves Sony monitorom egyre szarabb.

ZiTuS Creative Commons License 2003.01.15 0 0 19
Kösz a kedves segítséget! Monitorokról van szó,de gondoltam, értetek valamit is a technikához, és tudtok nekem segíteni.

Kösz még egyszer!

Előzmény: Axon (18)
Axon Creative Commons License 2003.01.15 0 0 18
Ha beleolvasnál a topicba, akkor tudnád miről van szó...
Előzmény: ZiTuS (17)
ZiTuS Creative Commons License 2003.01.15 0 0 17

Sziasztok! Hát biztosan nem ebbe a topicba kellene írnom, nem is tudom, itt miről van szó:) De a segítségeteket szeretném kérni.
Rippelt játékot szedtem le a netről, mivel a CD-m nem indul máig sem érthető okokból.
A bajom, hogy így sem tudom elindítani a játékot. Tudna valaki nekem segíteni, hogy mi ilyenkor a teendő, hogyan rakhatnám össze ezt az egészet? Vagy nagyon nem a témához illik a kérdésem ?:-))

Xtian Creative Commons License 2003.01.15 0 0 16
Akkor ma sem lettünk okosabbak
Előzmény: Varshi (15)
Varshi Creative Commons License 2003.01.15 0 0 15
Hááát.

3-400 Forint volt az újság (meglepi, én min. 1 ezresre számítottam), csak az a gond, hogy pont nem azokat a monitorokat tesztelték benne, amiket én a boltban láttam. :-\ (Media Markt, Electro World)

Se a Compaq 1720, se a Hyndai L70A-járól nem írtak, pedig ezt a kettőt kerestem volna első sorban.
Biz. márkák en bloc kimaradtak: pl. Siemens. Mert egész szép világos képet ad a CTM 7011-ese.

Szintúgy nem tudom, hogy jó-e a Head FE-761, a Scott LC17BL, vagy a PackardBell S727 és a Gericom 17"-ese... :-/

Előzmény: Xtian (14)
Xtian Creative Commons License 2003.01.14 0 0 14
Na Varshi,

ha mára okosabb lettél, akkor megoszthatnád velünk is!
elöre is köszi
Xtian

Előzmény: Varshi (13)
Varshi Creative Commons License 2003.01.13 0 0 13
Egy 25 ms-es TFT moncsi már állítólag jó, nem? Azzal már csak nem lassú...

Amúgy most kettő van fókuszban (200e környékén): egy Compaq és egy Hyundai. Mindkettő hasonlóan jónak tűnt első blikkre. Amúgy az Electro World mongyon le, nem egy dologban jelentősen (+20-30e) drágább, mint pl. a Media Markt.

No de majd ma! Megvettem a Computer Panorama Monitor különszámát, én abból olyan, de olyan okos leszek ám holnap reggelre...! :o)

Előzmény: EverIce (12)
EverIce Creative Commons License 2003.01.09 0 0 12
A nagy hatranya az alap TFT monitoroknak, hogy mig az allokepek gyonyoruek, a scrollozaskor behomalyosodik. Azert van mert a kis egoket nem lehet ms alat megvaltoztatni.

A megoldas, hogy black matrix-os TFT kelle venni, azoknal a kep joval jobb ilyenkor is.

NGid Creative Commons License 2003.01.09 0 0 11
Mindenképpen megéri, ha sok fölös pénzed van.
Csak az a gond, hogy annyi pénzt csak azért rákölteni, mert kevesebb helyet foglal szerintem hülyeség. Vagy annyi pénzért egy mégjobb "hagyományos" monitort vehetsz, amivel nem lesz semmi baja a szemednek + még nagyobb is lesz.
Ha meg nem igazán jót veszel, akkor sok apró bosszantó hiba jön elő. Tesztelés nélkül semmiképpen ne vegyél ilyet.
Leslie Striker Creative Commons License 2003.01.09 0 0 10
Persze a 15" CRT monitorok látható képmérete nem 15", hanem jóval kevesebb, a TFT-é viszont annyi.
Előzmény: Axon (9)
Axon Creative Commons License 2003.01.06 0 0 9
Igaz, nem mértem le a colostökkel, de mindenképpen nagyobbnak érződik. Van itt sok 15 colos hagyományos képcsöves monitor és igen "karcsúnak" tünik a képernyője. Hozzá jön még az a hatás is, hogy amíg a TFT monitorom teljesen lapos, addig a többi 15-ös monitor domború képernyőjű, így többszörös hatások adódnak össze, amikor egy TFT 15 colos képét jóval nagyobbank látod, mint egy hagyományosét.
Egy utolsó kis megjegyzés pénzügyekben. A 15 colos TFT monitorok ára már megfizethető úgy 100.000 Ft körül mozognak, bár érdemes itt is elolvasni az újságok tesztjeit és inkább azok alapján választani, mint az ár alapján hiszen néha csak néhány ezer forintal kerül többe egy jobb minőségű. A 17 colosok ára viszont...... na de ha a szemed épségét nézed, akkor tényleg nem szabad spórolnod.
Előzmény: Varshi (6)
Varshi Creative Commons License 2003.01.02 0 0 8
Köszönöm!
Előzmény: n0ise (7)
n0ise Creative Commons License 2003.01.02 0 0 7
"nagyobbnak érződik, mint egy szintén 15-ös sima képcsöves. Igaz ez?"

nem csak érződik, hanem nagyobb is.

ezt olvasd el:
http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=766

Előzmény: Varshi (6)
Varshi Creative Commons License 2003.01.02 0 0 6
Köszi!

Igazság szerint én féltem a szememet, de nagyon. Így is sokszor fáj a szemem estére, a TV-t már alig látom, gyorsan könnyesedik is olyankor.

Ha a napi monitor nézés felé (a céges monitorok sajnos fixek :-\) ezzel végzem, már megéri azt a pénzt a szemem épsége, nem? (Pénzt tudok szerezni, de új szemet nem. :-/)

Valakitől azt hallottam, hogy egy 15-ös TFT moncsi valahogy nagyobbnak érződik, mint egy szintén 15-ös sima képcsöves. Igaz ez?

V

Előzmény: Axon (5)
Axon Creative Commons License 2003.01.02 0 0 5
Éppen itt űlök a munkahelyi LG TFT monitorom előtt (LCD 563LE). Először is többé nincs begyulladva a szemem és a védőszemüvegem is ott porosodik a polcomon.
Néha szoktunk játszani hétvégeken itt a haverokkal, mivel elég jó kis hálózat van kiépítve. Össze tudom hasonlítani a minőséget mivel nem mindig a saját gépem előtt űlök, de csak ennél az egy gépnél van TFT monitor. Ha most azt mondom sokkal jobb akkor azt hiszed túlozok, pedig a többi gép előtt is vadonat új 15 colos monitorok vannak. A kép számomra remek, próbáltuk 3d-s grafikát használó progikkal (Empire Earth, CMBB, Frontline Attack, Dungeon Keeper 2, stb)elég szépen muzsikáltak, és próbáltuk 2d-s grafikát használó progival is mint a Sudden Strike, ami viszont tényleg lényegesen jobb képet adott mint a normál monitorokon. Színek szebbek, élesebbék, élénkebbek.
Látási szög:
Nos ennél a monitornál kimondottan jók. Ha hárman űlünk a monitor előtt akkor is mindenki élvezhetően látja a képet, ha viszont felállok, akkor bozony már elmosódik.
Nézegettem nagyobb műszaki áruházakban a TFT monitorokat, ahol néha 20-30 is ki volt rakva. Ott már nem voltam ennyire egyértelműen TFT párti. Azt kell mondanom ég és föld volt a különbség némely monitornál. Most mondhatná valaki, hogy biztos nem voltak beállítva. Én semmit nem állítottam a monitoromon. Van egy AUTO/SET gomb ami minden felbontáshoz tökéletesen széthúzza a monitor méreteihez a képet, a színbeállítások meg gyárilag olyan jól vannak eltalálva, hogy csak rontani tudtam volna rajta, bár ahány ember annyi ízlés.
A szavazatom egyértelműen IGEN a kérdésedre, ha viszont az árakat is figyelembe veszem, akkor én még semmiképpen nem vennék, főleg nem 17 colosat.
Varshi Creative Commons License 2003.01.01 0 0 4
Köszi a tanácsokat.

Ez a "nem látszik minden szögből" ismerős laptopról, de ha egy helyben ülsz, akkor ilyen gondod nincs, nem? Oké, hogy az ember néha "bedől" egy szimulátornál a kanyarban, vagy elhajol egy FPS-ben a golyó ellen, de... :o)

NB2 Creative Commons License 2002.12.31 0 0 3
Nekem volt szerencsém egy 15-s LG LCD monitorhoz. Egy hónapig használtam a Mafia nevezetű játékot játszottam vele, ott gondok voltak főleg az éjszakai részeknél. Egy bizonyos szögben volt csak látható a játék, ugyanez igaz a filmek éjszakai jeleneteinél. Age of Empirehez viszont tökéletesen megfelelt.:-)

De azért jó volt visszakapnom a régi 17-esemet:-)

Szóval én nem vagyok egy nagy sztech guru, de nem vennék LCD monitort.

bati67 Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2
Hello!

Az egyik haverom most vett karácsonyra egy 17"-os TFT monitort a Cora-ban (brutto: 146 eFt volt).

A gyartmanyra nem emléxem (valami német), de van beépített hangszórója.

Pixelhibája nincs. A képe? Szerintem nem látható olyan jól minden szögböl, mint egy CRT monitor. És mintha egy pici lassabb lenne a frissítése is... (persze nem DSTN lassúságra gondolok!)

Szóval én még nem vennék magamnak! (ha lenne rá zsetonom, akkor se) Max. ha nem lenne helyem a CRT monitornak.

Üdv!

Attila

Ui: nem tudsz egy LCD monitort kölcsönkérni és kipróbálni otthon? (1 nap alatt böven letesztelnéd)

Előzmény: Varshi (-)
Varshi Creative Commons License 2002.12.31 0 0 1
Köszi a választ!

Még valaki?

Előzmény: moonshadow (0)
moonshadow Creative Commons License 2002.12.31 0 0 0
Én anno laptopon nyomtam a Dungeon Keeper 2-t, a látványban semmi különbség nem volt. 14"" TFT
Előzmény: Varshi (-)
Varshi Creative Commons License 2002.12.30 0 0 topiknyitó
Üdv!

Lehet, hogy inkább hardware-es fórumba való lenne ez a kérdés, de mivel játékokat érint, gondoltam, megkérdem itt:

Tervezem, hogy beruházok egy 17-es LCD monitorba. (A gyártó még kérdéses, annyira nem néztem még utána.) Ellenben valahonnan azt az infot kaptam, hogy érezhetően rosszabb lesz játékokhoz, mint a sima képcsöves 17-es Hyundai monitorom.

Van valakinek tapasztalata? Volt már laptopom, de azokon mindig csak dolgoztam. A kérdés az, hogy rosszabb lenne-e mondjuk a MOHAA, a Need for Speed - HP2, meg ilyenek. Bevállalható kompromisszum?

Várom a tapasztaltabbak beszámolóit.

Köszi;
Varshi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!