Keresés

Részletes keresés

PElbai Creative Commons License 2002.12.30 0 0 34
Szerintem nem volt, a legtöbb jobbos nem száll rá nickekre, ez a balliberális nick sajátossága.
Olyan agipropos kötelezettség.
Előzmény: liberator53 (33)
liberator53 Creative Commons License 2002.12.30 0 0 33
Volt ez fordítva is, akkor nem reklamáltál!
Előzmény: PElbai (32)
PElbai Creative Commons License 2002.12.30 0 0 32
Balosok virtuális írtóhadjáratának a fórumja.
Alkmaión Creative Commons License 2002.12.30 0 0 31
Ez a politika.

És ha nem lennél olyan kishitű, büszke lehetnél ránk, hogy nem öljük egymást. Pedig lenne miért...

Előzmény: netizen (-)
Gonosz Gumi Creative Commons License 2002.12.30 0 0 30
mint a topikcímből is kiderül, szvsz te kevered, összemosod

1.) a politika iránt élénken érdeklődő, emocionális ember megnyilvánulásait
2.) a politológiát (alapból a politikum tárgyszerű megvitatását, értékelését)
3.) a politikát

(engem a 2. pont érdekel, ezért nem járok ide.)

az 1. pontra vonatkozóan mondanék három példát.

I. példa

az egyik nyaralószomszédom átlagosan művelt (érettségizett) átlagos baloldali. Az ő hátsó szomszéda átlag alatt művelt, erősen jobboldali. 50 felettiek. hetente kb. kétszer-háromszor ordibálástól és anyázástól hangos a környék: 'politizálnak'. sose értem, hogy rá pár óra múlva, hogy tudnak olyan békésen beszélgetni a palántázásról, permetezésről, az egészségi állapotukról, mennyire békésen nyújtják át a kerítésen a gyümölcsös kosarat stb.

II. példa

a másik nyaralószomszédom magas beosztásban lévő, igen művelt,igen nyugodt vérmérsékletű, mérsékelt jobboldali. soha nem ordít, halkaszavú ember. ám ha politikáról esik szó köztünk, akkor a f.kalap, bü. k-va, s-nyaló tolvajállat, szop..-on le, kötőszóvá válik nála. Halkan, 'kulturáltan'. ez a szomszédom sokszor elemez is, spekulál, meditál, olyankor a diplomáihoz méltó, választékos nyelvezetet használ.

III. példa

én tíz éve még anyáztam, ha politikáról esett szó (most is szoktam, de más témakörökben), ha politologizáltam éppen választékos nyelven beszéltem. ma már nem anyázok, hanem vigyorgok azon a színjátékon, amivel beetetik, begerjesztik az embereket, néha a gutaütésig.

itt érkeztünk el a 3. ponthoz, a politikához.

ennél érthetőbben nem tudom megfogalmazni, érzékeltetni azt, hogy attól, hogy te teljes joggal, igénnyel 'politologizálni' szeretnél, komoly igény van az emberekben az anyázásra (akár óhatatlanul is) amikor politizálnak, és komoly igény van a politikusokban (akár óhatatlanul is), hogy anyázásra serkentsenek.

én így látom, ám tudományosan nem tudom alátámasztani.

Előzmény: netizen (28)
Vérpistike Creative Commons License 2002.12.30 0 0 29
Jaj kedves Netizé:)

Az értelmesebbje azért nem ír ebbe a fórumba, mert egyrészt kialakult nézetei vannak, másrészt nincs kedve a hittérítéshez.
Arra a kérdésre,amire a választ keresi,nem a polfórumot fogja segítségként használni, hanem mondjuk egy másik értelmesebb emberrel vitatja meg, akiről tudja,hogy anyázás helyett érdemben tud válaszolni.

Én azért szoktam olvasni ezt a fórumot,mert baromira szórakoztató,ahogy a legtöbb emberke hirdeti az igét(és ahogy hirdeti;)..)
És csak olvasni...

Előzmény: netizen (28)
netizen Creative Commons License 2002.12.30 0 0 28
Én meg úgy érzem alapvető probléma, hogy nem értjük meg egymást itten. És ami a legrosszabb, a topikolók többségéből már a szándék és az igény is hiányzik. Egymással és az ország politikusaival foglalkozunk. De gyvalamivel nem. Ez pedig a politika.
Előzmény: bormester (27)
bormester Creative Commons License 2002.12.30 0 0 27
Nekem érdekes, mert sok olyan véleményt, meggyőződést, rögeszmét látok, amelyek nélkül egy csomó dolgot nem értenék, sőt, ha nem tapasztalnám, akkor el sem hinném, hogy ilyen van.
Előzmény: netizen (21)
netizen Creative Commons License 2002.12.30 0 0 26
Sajnos erre itt napjainkban, gyakorlatice esélyed sincsen.
Előzmény: Molaf (24)
netizen Creative Commons License 2002.12.30 0 0 25
Nincs, ha magamból indulok ki. Az politizál, aki szeret gondolkodni, és szereti azt ha vele nemcsak történnek a dolgok, hanem igenis befolyásolni szeretné azokat. - Szerintem.
Előzmény: vamzer (23)
Molaf Creative Commons License 2002.12.30 0 0 24
Persze, hogy nem az igazságosztás a cél, hanem hogy egy adott politikai témában felmerülő politikai nézetek felszinre kerüléséből ki-ki össze tudja állítani az új - már kiegészült - álláspontját a témáról. Azaz megtalálja a (persze szubjektív) igazságot.
Előzmény: netizen (22)
vamzer Creative Commons License 2002.12.30 0 0 23
Szerintem ma annak hiányzik a politika, aki kiesett a választásokon, és emiatt hiányérzete van.
Nincs igazam, netizen?
Lehet, hogy nincs.
netizen Creative Commons License 2002.12.30 0 0 22
Egy politikai fórum célja nem az igazságosztás, hanem az, hogy egy adott politikai témában felmerülő politikai nézetek felszinre kerüljenek. Nem tapasztalok ilyesmit, sokat.
Előzmény: Molaf (20)
netizen Creative Commons License 2002.12.30 0 0 21
bormester,

szerinted a polfórum érdekes? Szerintem meg nem. Fárasztó, bukás. Összejön egy valamennyire elfogadható téma. Kibeszéljük, van valami konszenzus. Akinek nem tetszik nyit egy párhuzamos univerzumot. Aztán nyilik mégegy. s.i.t. Az original discuss elsüllyed. A fórumrombolókról már nem is beszélnék.
elegem van.

Előzmény: bormester (18)
Molaf Creative Commons License 2002.12.30 0 0 20
A furcsa az egészben az, hogy amikor elkezdesz valakivel vitatkozni, akkor a célodnak vagy az "igazság" felkutatásának kéne lenned, ahol kritizálhatnak tartod magad :) , vagy meg szeretnél valakit győzni a te "igazad"-ról.

Mindkét esetben zsákutca az anyázás, sőt: a másodk eseben pont homlokegyenest ellenkező attitűdöt lehet elérni vitapartnerednél pár hozzászólás alatt.

Előzmény: netizen (11)
netizen Creative Commons License 2002.12.30 0 0 19
Ez benne van abban a 8-9-ben amit én is szívesen olvasok. De ez nagyon kevés.
Előzmény: turboboci (16)
bormester Creative Commons License 2002.12.30 0 0 18
Molaf,

szerintem ez a dolog erre való. Sokakkal szemben én azt gondolom, hogy itt nagyon kevés a "hivatásos", a többség rezonőr, és ez így jó, ez erre szolgál.

netizen,

arra, amire vágy szerintem nem ez a forma alkalmas. Ide mindenki idetévedhet, és garantáltan a leghangosabbak, legérdekesebbek fogják uralni a terepet.

Előzmény: Molaf (4)
gReg Creative Commons License 2002.12.30 0 0 17
eGyébként áltolánosan megfigyelhető jelenség, hogy nemcsak itt a politikában, de teljesen "ártatlan" topikokban, mint pl. "A világ legrövidebb könyvei", előbb-utóbb anyázásba fordul a diskurzus. eZ aztán hol elfajul, hogy (pl. a fent nevezett topikban) még idejében elhal. mIndenesetre elég jól azonosíthatók a törésvonalak a különböző fórumokon. a Politikában ott van az evidens jobb/bal, vagy keresztény/zsidó antagonizmus. a HUSZ-fórumon rendszerint hetero/homo/bi összecsapások zajlanak. dE még a tech-részlegben is ott a Windows/Linux párbaj, úgyhogy tényleg nem lehet mondani olyan területet, ahol egy percen belül ne találhatna az ember okot a másik anyázására. a Közismert szólást némileg kiforgatva akár azt is mondhatnánk: Adjatok egy fix pontot és én két ellenséges táborra osztom a világot!
turboboci Creative Commons License 2002.12.30 0 0 16
Ha jól emlékszem az "Antiszemita-Zsidó eszmecsere" egy tök clear topik egy olyan témáról, ahol egyébként kötelező a kurvaanyázás.
A gazdasági topikok pedig elsőosztályúak!
netizen Creative Commons License 2002.12.30 0 0 15
Vló igaz. De hol vannak ezek?
Előzmény: turboboci (13)
netizen Creative Commons License 2002.12.30 0 0 14
Mondj egy ilyet a jelen TOP100-ból , amiről ki mered bátran jelenteni, felelősséged teljes tudatában, hogy nem sajtó-recenzió?
Előzmény: turboboci (12)
turboboci Creative Commons License 2002.12.30 0 0 13
Ne viccelj már, gyönyürű topikokat lehet nyitni ezekről a témákról, csak sokat kell ápolni, locsolni és lassan nőnek.
turboboci Creative Commons License 2002.12.30 0 0 12
Fene tudja, én érzem annyira kötetlennek a napi témájú topikokat, hogy belecsempészem az átfogó világnézetemet, meg az apró sztorijaimat is.
Elméletieskedő, filozofálgató topikokra is szükség lehet, de a nagy tűzerejű aktuálpolitikai topikoknak szerintem meg van a létjogosultsága.
Előzmény: netizen (7)
netizen Creative Commons License 2002.12.30 0 0 11
Én ezenen a fórumon - minő naiv egy hüje vagyok -, politikai nézetrendszereket szeretnék megbeszélni, értelmes emberekkel, kultúráltan.
Vagy szeretnék vitatkozni az ország
-gazdaság
-társadalom
-oktataás
-népesség
-közlekedés
-kultúr
politikájáról. Mért nem lehet ezekről a dolgokról itt bszéni?
Előzmény: turboboci (8)
gReg Creative Commons License 2002.12.30 0 0 10
hÁt az biztos, hogy elég messzire jutottunk Arisztotelésztől! :)
Előzmény: netizen (9)
netizen Creative Commons License 2002.12.30 0 0 9
Oké akkor nevezzük át kurvaanyázó fórumnak, vagy dühöngőfalnak. Át köllene a fórumot keresztelni ;o) Ami itt folyik, az köszönő viszonyban sem áll a politikával.
Előzmény: gReg (6)
turboboci Creative Commons License 2002.12.30 0 0 8
Egyetértek, úgy küldök el embereket a búsba, ahogyan biztosan nem tenném más környezetben. Ez egy viszonylag cenzúrázatlan, szabad és plurális média, ezért éreztetni kell a szélsőségeket is. Akár a emberi személyiség szélsőségeit is.
Előzmény: gReg (6)
netizen Creative Commons License 2002.12.30 0 0 7
Neem.
Negyon félreértesz valamit. Akkor most leírom neked a Plofórumos júzer algoritmusát:

1. Ringyózra ebruit feltelepít.
2. Ebruit 30 secenként feldob egy új hírt
3. 2-3 site-ról hír elolvas
4. Attitűd föggvényében a hír tárgya vagy a hír forrása lekurvaanyáz.

Eztet sajtó-recenziónak hívják, nem pedig politikának.

Előzmény: turboboci (5)
gReg Creative Commons License 2002.12.30 0 0 6
mErt az emberek itt tudják kiélni magukat igazán. aZ anonimitás csodákat tud művelni egy ember személyiségével. nEm lennék meglepve, ha a leghangosabban kurvaanyázók némelyike a való életben teljesen szolid, akár visszahúzódó ember volna, de legalábbis nem vállalná ekkora mellszélességgel az itt vallott nézeteit. aZ is zicher, hogy az embernek kell valaki, akit utálhat, egyrészt mert sokkal könnyebb aszerint definiálni magadat, hogy ki NEM vagy, mint hogy ki vagy; másrészt megintcsak a Kanti paradoxonhoz lyukadunk ki, nevezetsen a társiatlan társiassághoz. eGyszerűbben megfogalmazva ez nem más, mint a se veled, se nélküled problematikája. aZ ember alapvetően társas lény, de amint társaságba (társadalomba) kerül, egyszerre fontossá válik számára saját identitása és magánszférája, így előfordul, hogy megutálja mindazokat, akik nem olyanok, mint ő, vagy akik (szerinte) nem engedik, hogy önmaga legyen. mInderre rakódott rá a tavaszi csodás választási kampány, annak minden áldásával, úgyhogy szerintem (sajnos) kornántsem meglepő, amit itt látunk. mIelőtt még bárki elkezdene kövekkel hajigálni, hadd mondjam el, hogy ez alól természetesen magamat sem tekintem kivételnek.
Előzmény: netizen (1)
turboboci Creative Commons License 2002.12.30 0 0 5
Kb. olyan a fórum, mint maguk a magyar emberek.
Még talán jobb is, mint a politikusok, akikről elvileg szól.
Van néhány kellemes arc, sok vicces, szóval velük ki lehet bírni azt a rengeteg buta, kötekedő nicket is.
Ha valaki nem tetszik, ne állj szóba vele!
Ha rossz a topik, ne nyisd meg!
Ha valaki szétcseszi a topikot, azt küld el valamilyen másodnicken a QA-ba!
(Lehet, hogy ezért van itt ennyi kurvaanyázás?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!