Megmaradni magyarnak a szülőföldön, gyarapodni lélekszámban és tulajdonban egyaránt.
Röviden ennyi.
No most: az uniós csatlakozás így, ilyen formában többet árt, mint amennyit használ.
Kérdem én: Magyarországon van-e a magyarnak annyi tulajdona, amelyre biztos, hosszú távú jövőt alapozhat?
Egyre több ember csupán alkalmazott a saját hazájában. Ez a dráma.
Megvan-e a feltétele annak, hogy Magyarországon a magyar emberek kihasználhassák az agrárium terén a páratlan természeti adottságokat?
Megvannak-e a feltételei annak, hogy megálljon a nemzetfogyás?
Nemzeti érdek, hogy úgy csatlakozzunk az Unióhoz, hogy a magyarok birtokon belül vannak Magyarországon, hogy olyan biztos egzisztenciával rendelkezzenek, amelyre támaszkodva felvehetik a versenyt az uniós cápákkal. Amelyek, természetszerűleg, nem karitatív intézmények, hanem érdekérvényesítő szerveződések.
A nemzeti érdekek képviselete azt jelenti, hogy nagyon is gyakorlati okokból védjük, amink van, és lehetőség szerint erősítjük magunkat tulajdonban, lélekszámban, elkötelezettségben egyaránt.
Megvan-e a lehetősége egyáltalán annak, hogy magyarok a szülőföldjükön mindenütt anyanyelvükön tanulhassanak minden oktatási szinten, hogy anyanyelvükön intézhessenek mindent a közigazgatásban, a közhivatalokban?
Nincs-e elnyomva, leszorítva a mai napig is a Trianonban idegen uralom alá került magyarság?
A mai napig töredékét kapták vissza az elszakított nemzetrészek annak az ingó és ingatlan vagyonnak, amit elraboltak tőlük.
A nemzeti érdek az, hogy minden eszközzel segítsük ezeket az elszakított véreinket - civilek és a magyar állam egyaránt - a jussuk visszaszerzésére irányuló küzdelemben.
Mindez pedig nem irányul senki ellen, pusztán a magunk életlehetőségeinek biztosítását jelenti.
Aki ez ellen tesz, az alávaló nemzetáruló senkiházi.
Akit pedig saját magán kívül nem érdekel más, az hazátlan, lélektelen csavargó.
Más kérdés az, hogy a FMPP-ben milyen gondolatai vannak és megint más, hogy ezt holgyan ölti szavakkba a MIÉP-szimpatizánsok megnyeréséért. A Fideszben nincsenek irredenta vonulatok.
Ki látta az ATV-n a Csurkát? Hozta a formáját! Beszélni azt tud.
Ellenben az ellentábor képviselői nagyon gyengék voltak, különösen Grespik az esti A téma az utcán hever c. műsorban.
Nemzeti érdeket (sokszor hibásan) a globalizmussal való szembenállással szokták azonosítani.
Ideje, hogy a MIÉP is elfogadja, hogy a két dolog nem komplementer, azaz létezik nemzeti politizálás a globalizmuson belül.
Az mindenesetre vitathatatlan, hogy a NATO 90%-ban Amerika szuperhatalmi törekvéseihez szolgál alibiként, ilymódon a MIÉP helyesen ellenzi Magyarország NATO-tagságát.
Az EU-ra viszont illik a klasszikus mottó:
think globally, act locally
Igazából nem tudom, a MIÉP hasonlóan elutasító-e az EU-val szemben, mint a NATO esetében, azonban tény, hogy kritikusan viszonyul az EU-hoz a várható hátrányokat is bemutatva.
Szerinted nincsenek irredenta gondolatok az FMPP-ben? És "a magyar nemzet békés újraegyesítése" nem erre kíván rájátszani (mármint az irredenta FMPP-sekre)?
A MIÉP-ben az a jó, hogy bátran kimondhat bármekkora hülyeséget (sőt néha el is várják tőle), Pont ennek köszönhetően mondja is. Sok esetben a MIÉP az úttörője néhány - később több párt által felkapott gondolatnak. Mondhatná bárki: "Vak tyúk is talál szemet!", a MIÉP pedig szorgosan kapirgál!
Egy másik funkciója pedig, hogy visszalökje a jobboldalt középre, racionálisabb talajra pusztán a jelenlétével. Ha nem lenne MIÉP, akkor tuti lennének irredenta vonulatok a Fideszben...
"ez az egyetlen magyar párt, amely a nemzeti érdekeket tartja szem előtt"
Lécci, magyarázd már el nekem, mik a nemzeti érdekek!
De konkrétan, ha kérhetném, mert már elegem van a homályos, csak a lóvéra utazó nemzetmegmentőkből.
Mik a magyar nemzet érdekei?
(Az "Erdélyt vissza!" típusú dolgok nem érdekelnek. Mert akik ezt danolják, azok nem ismerik a történelmet, nem ismerik pl. Erdély elválásának történetét.)
Már várható volt, hogy lassan a MIÉP-en belül is előjön a Csurka által más kontextusban gyakran feltett kérdés: hova lett a lóvé??
Merthogy a Papolczy-kérdés az a lóvé kérdése, nemdebár?
Kis párt: kis zsozsó, az gyorsan tűnik el. Sok helyre kell az: ház, kert, kocsi. Akár egy ember el tudja vinni:))
"ez az egyetlen magyar párt, amely a nemzeti érdekeket tartja szem előtt."
Vitatkoznék ezzel a megállapítással. A nemzeti érdekek szem előtt tartása nem feltétlenül a történelm határok visszaálítának igényével egyenértékű. Sőt, elképzelhetőnek tartom, hogy azok a pártok sokkal inkább szem előtt tartják nemzeti érdekeinket, amelyek elkötelezték magukat az EU-hoz való csatlakozásnak, ami hosszabb távon kifizetődőbb, mintha mérgesítjük a viszonyt a szomszédainkkal.
De komolyan, skacok, ez fontos dolog.
Őszintén szólva én nagyon nem szimpatizálok Csurkával.
De egyvalamit el kell ismerni: ez az egyetlen magyar párt, amely a nemzeti érdekeket tartja szem előtt.
Magyarországon jelenleg sok ember van, akik számára elsődleges fontosságúak a nemzeti érdekek. Ezeket az embereket, bár én nem hiszek a nemzetállamok jövőjében, tisztelem és becsülöm.
Ugyanakkor mélyen sajnálom őket. Ugyanis "csak" egy ilyen párt áll rendelkezésükre. Amely képtelen józan és kulturált formában megfogalmazni ezeknek az embereknek az akaratát. És ennélfogva képtelen bejutni a parlamentbe.
Én úgy gondolom, hogy egy párt, ami képes a nemzeti érzelmű embereket hitelesen képviselni, fontos lenne.
De ehhez Csurkát meg a sleppjét először el kéne távolítani a párt éléről. Mert ők ennek legfőbb akadályai.
Egyszóval minden Miép-szimpatizánsnak üzenem: sok szerencsét a tisztújításhoz! Jó lenne végre valami normális embert látni egy normális nemzeti párt élén...
Üdv:
Tyb
Mivel csak a Népszabi és nem a MN írja, a hír sok ember részéről meg lesz kérdőjelezve. :-) A MN majd csak akkor ír róla, ha a következő választásokon 0%-ot érnek el
A Magyar Igazság és Élet Pártján (Miép) belül kezdeményezés indult, amely modernizálást és személyi változásokat is sürget. A kezdeményezés egyik kulcsfigurája a párton kívüli Grespik László, de csatlakozott hozzá a MIÉP elnökségének két tagja is. Ebben a körben szóba került Csurka István esetleges leváltása is. Az elnök lapunknak úgy nyilatkozott: nem személye, hanem a pártja kiiktatása a cél.
Karácsony előtt a MIÉP több vezetője, és a párttal szimpatizáló függetlenek – öszszesen tizenöt-húszan – a budapesti Palace Szálló egyik különtermében két értekezletet tartottak. Az összejöveteleken – amelyeket „érettségi találkozónak” neveztek el – a résztvevők a MIÉP választási kudarcának okait, valamint a jövőbeli politizálás lehetőségeit vitatták meg. A Népszabadság értesülése szerint a megbeszélésen részt vett a MIÉP két elnökségi tagja, Bognár László és Rozgonyi Ernő is.
A politikát, akárcsak a focit, eredményre játsszák. Az eredménytelenséget pedig számon kérik – nyilatkozta lapunknak Grespik László, az „érettek” szóvivője, akit a legutóbbi választásokon országos listájának huszadik helyén indított a MIÉP. A Fővárosi Közigazgatási Hivatal egykori vezetője, bár nem tagja a MIÉP-nek, mégis szükségét érzi, hogy – mint mondja – jobbító lépéseket tegyen egy nemzeti párt megmentése érdekében.
A megbeszélésen szóba került Csurka István élettársának és a párt kampányfőnökének, Papolczy Gizellának a tevékenysége is.
A tagok ma már „Gizi-pártnak” nevezik a MIÉP-et – állítja Grespik László. Szerinte a választási kudarcért elsősorban Papolczy tehető felelőssé. Ő rendelkezik a párt pénzei felett, személyi kérdésekben is sokszor az ő véleménye számít mérvadónak. Elismerjük Csurka István érdemeit, ha azonban továbbra is ragaszkodik a pártpolitizálásban Papolczy személyéhez, akkor az elnöknek, élettársával együtt, távoznia kell – jelentette ki Grespik László, aki szerint a párt modernizálásával más alapokra lehetne helyezni az együttműködést a Fidesszel is.
A MIÉP kiiktatása a cél – nyilatkozta lapunknak Csurka István pártelnök. Az „érettek”, vagy ahogy Csurka nevezte őket, „tökmagjankók” szerinte az ő személyét akarják lejáratni. A párt vezetője úgy ítéli meg, hogy ugyanaz a folyamat zajlik le, mint 1993-ban, amikor kizárták az MDF-ből. Most azonban az európai uniós csatlakozás előtt akarják a Magyar Igazság és Élet Pártját ellehetetleníteni. – Már Antall József néhai miniszterelnök is nyomoztatott élettársam után, természetesen nem talált semmit – állítja Csurka, aki szerint most ugyanez ismétlődik, azzal a különbséggel, hogy Antall és Grespik nem hasonlítható össze.
Győri Béla, a MIÉP szóvivője lapunknak nyilatkozva súlytalannak nevezte a megmozdulást. Mint mondotta: civilek kiabálnak be a pálya széléről.
Ennek ellenére a szóvivő a párthoz közel álló Magyar Fórum címlapján egy cikkben hívta fel a tagság, illetve a szimpatizánsok figyelmét a jelenségre. Mint írja: „a pártütést, amely külső erők behatolásának következménye, komolytalansága ellenére komolyan kell venni, és fel kell számolni. Ez a következő országos gyűlésen meg fog történni.”
A szóvivő szerint Csurka István súlyos tévedésnek titulálta azt, hogy Grespik Lászlót mint független jelöltet a párt országos listájának huszadik helyén indították. A cikk szerint, amikor az esetről megfigyelőik tájékoztatták az elnököt, ő a következőképpen foglalt állást: „a MIÉP valószínűleg kisebb lesz egy ideig, de egységes, célratörő és feladatát teljesítő lesz, közösség marad. A gyáváktól, a beépített és eddig alvó ügynököktől és a megélhetésiektől meg fogunk szabadulni”."