Keresés

Részletes keresés

Satanas666 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 129
Sumerologiával én is foglalkozom jópár éve. Láttam egyébként a wicca oldaladon a sumerokról összállított anyagodat. Tetszett, jó anyag!
Jericho... Creative Commons License 2003.01.07 0 0 127
"szerintem jobbról balra olvasd... egy hieroglifa -egy karakter"

Off
Az ok, az egyiptomi hieroglifákat, mindig arról az oldalról kel kezdeni olvasni, amerre a kis élőlények néznek.:)
Az a probléma, hogy a lenti írás, már Ptolemaida korszak írása, ha jóll tippelek, ami már bonyolultabb írás volt.
Én meg csak az alap hieroglifákat ismerem. Sajnos.:)

On

Előzmény: Törölt nick (122)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2003.01.07 0 0 125
off
Neked KÜLÖN ajánlom a Hagyatékot:) Már ha nem olvastad, de szerintem egy csomó dolgot szinte szóról szóra úgy írtál le Te is az indexen, mint...
Előzmény: Törölt nick (124)
Satanas666 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 121
Igen, nagy kár szétoffolni a topikot és a 3 nem idevaló beszólásomért elnézést is kérek azoktól, akik érintettek. Engem is érdekel a wicca, pont azért, mert nem sokat tudok róla, csak sajnos egy nagy csomó topiknál, ahová belépek olvasói szándékkal - mivel találkozok - na vajon mivel? A z-lander féle egyiptomi sületlenségekkel, amit hihetetlenül erőszakosan nyomat mindenhol, teljesen eltérítve a topikok eredeti címét. (mégegyszer: bocsánat a 3 beszólásért)
Előzmény: svmmvm bonvm (120)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2003.01.07 0 0 120
samesz?:) Kár szétoffolni ezt a topicot...
Előzmény: Satanas666 (119)
Satanas666 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 119
Ó, megérkezett önjelölt egyiptológusunk fő samesza is. Szerintem inkább kérdezd meg z-landertől, hogy miért változtat minden topikot valamilyen egyiptomi csiribirivé, mert komplexusai neki vannak, aminél már csak a folyamtos szereplési vágya a nagyobb.
Előzmény: svmmvm bonvm (117)
Zealander Creative Commons License 2003.01.07 0 0 118
Nem is a római betükre gondoltam... Helyes írásmód pedig létezik, akármilyen hihetetlen is.

Nem sértegetlek, mutass rá, ha gondolod, hogy hol volt a mondatomban sértegetés. Nem az igazságot érzed fájó sebnek? Mindegy, nem akarok belemenni egy felesleges vitába, felőlem hagyjhatjuk a dolgot, mert nem látom, hogy lenne esély egy értelmes párbeszédre.

Zealander -

Előzmény: Fawn (115)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2003.01.07 0 0 117
Ez nálad valamilyen komplexus?
Előzmény: Satanas666 (116)
Satanas666 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 116
Vajon akad még olyan ezen a fórumon, aki nem sokalt még be az önjelölt egyiptológus (z-lander)mindentudó eszéitől? (Akyrát kivéve, ő úgy látszik imádja, ha folyamatosan semmibe veszik és leugatják)
Fawn Creative Commons License 2003.01.07 0 0 115
Aha. Erről tudod mi a véleményem. Aki rejtegeti a kezét, hogy mi van benne, annak általában üres. Ráadásul nem vallod meg őt, ezért kétlem, hogy valóban szólt volna hozzád. Hogy esetleg más kiadta volna magát az lehet, tán ennek az oka, hogy nem tudta elmondani, hogy hogyan írják a nevét. Na mindegy, úgy is tudod, hogy tudom, rám nem hat az ilyesmi.

Nem tudok róla, hogy az egyiptomiak római betűkkel írtak volna, ebből kifolyólag kétlem, hogy létezne olyan, hogy "helyes" írásmód.
Sérgetetni pedig lehet, kérdés, hogy mennyi értelme van..

Fawn

Előzmény: Zealander (114)
Zealander Creative Commons License 2003.01.07 0 0 114
Ha lezártad, hát lezártad a vitát, szíved joga. De ha annyi energiát vetnél egy válaszba, mint amennyit ebbe a magyarázkodásba fektettél, akkor talán lett volna valami olyasmi amiért kitalálták a fórumot.

"Egész pontosan Hor-pa-Khrat.
Ő választott engem.
Bocsánat, de erről többet nem akarok írni."

Aha. Erről tudod mi a véleményem. Aki rejtegeti a kezét, hogy mi van benne, annak általában üres. Ráadásul nem vallod meg őt, ezért kétlem, hogy valóban szólt volna hozzád. Hogy esetleg más kiadta volna magát az lehet, tán ennek az oka, hogy nem tudta elmondani, hogy hogyan írják a nevét. Na mindegy, úgy is tudod, hogy tudom, rám nem hat az ilyesmi.

Részemről is vége.

Zealander -

Előzmény: Fawn (111)
Fawn Creative Commons License 2003.01.07 0 0 113
Hali!

Ennek fényében újra felteszem a kérdést, hogy hogyan illik bele a Kelta hagyományokba Heru követése?
Úgy illik bele, hogy a wicca hitvilág nem dogmatikus hitvilág. Tehát nincsenek előre lefektetett kötelező érvényű hittételei, sokkal inkább egy életvitelt tükröz elsősorban.
Ezért tűnhet számodra úgy, hogy ez nem is vallás.
Szerintem meg tökmind1, minek nevezi az ember, az a fontos, hogy megélje, átélje.
Hor-pa-Khrat nem a wicca-hoz kötődik, hanem HOZZÁM. Óriási különbség. :)

Üdv,
Fawn

Előzmény: Zealander (84)
Fawn Creative Commons License 2003.01.07 0 0 112
Egész pontosan Hor-pa-Khrat.
Ő választott engem.
Bocsánat, de erről többet nem akarok írni.

Fawn

Előzmény: Zealander (79)
Fawn Creative Commons License 2003.01.07 0 0 111
Hali!

Értem én, nincs ezzel semmi gondom, de ha mégsem értem akkor magyarázd el, nem zárkózom el semmitől sem.
Nézd, ez egy meddő vita. Szerinted nem vallás, akkor ne legyen az, feleslegesnek tartom ezen rágózni.

Mindenre ezt a választ adod, ha olyan kérdés tesznek fel neked amire nem tudsz válaszolni.
Tökjó, hogy eldöntöd nekem, hogy mit tudok és mit nem, bátor dolog. Gratulálok hozzá.
Ha valamit mondok, az azért van úgy, mert úgy gondolom. Ha nem hiszed el, vagy nem veszed komolyan, szíved joga, de nem fogok a dunába ugrani miatta.

Kezdem magam tökéletesen hülyének érezni, mert én írok "disszertációt" nem is keveset ide.
Nézd, ha Te szeretsz ilyeneket írni, tedd azt, minden elismerésem, szerintem egy fórum nem arra való, hogy 10 oldalas kisregényeket publikáljunk ide, hanem beszélgetésre. Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nincs is időm erre, örülök, ha napi egyszer be tudok nézni és gyorsan válaszolgatni.

Fene se piszkálódik. Nem nekem lenne jobb ettől sem.
Tessék? Miattam/tunk felesleges aggódni, ne törd magad. Bármilyen hihetetlen, tudjuk, mit csinálunk. Engedtessék meg nekem, hogy ne tálaljam ki az egész egyházszabályzatot meg társait itt a fórumon..

Részemről a vita lezárva, nem látom értelmét.

Üdv,
Fawn

Előzmény: Zealander (54)
Zealander Creative Commons License 2003.01.07 0 0 110
Nem biztos, hogy rosszul fogalmaztál, lehet, hogy én értelmezem máshogy, de ez a hátránya a fórumnak...:) Szal' Wiccás Kelta hagyományok ugye?
Akkor értem.

Zealander -

Előzmény: Magustanonc (109)
Magustanonc Creative Commons License 2003.01.07 0 0 109
Zealander:

A wicca kelta iranyzatanak hagyomanyairol beszeltem. Ennyire rosszul fogalmaztam volna?

Előzmény: Zealander (101)
Jericho... Creative Commons License 2003.01.07 0 0 108
Neked is szép napot.
Hát igen, nap kelte elött ezzel én is így vagyok, legalább is ma, de én az éjszakát jobban szeretem, főleg ha szép csillagos az ég.:)
Itt nálunk szakad a hó.
Mit jelent az írás lent a neved melett? Próbáltam kibogarászni, de a ptolemaida kori íráshoz már nem elég az alap hieroglifák ismerete.
Előzmény: Zealander (107)
Zealander Creative Commons License 2003.01.07 0 0 107
Tudod Jericho...még napkelte előtt:) Neked is jó reggelt és szép napot!

Zealander -

Előzmény: Jericho... (106)
Jericho... Creative Commons License 2003.01.07 0 0 106
Jó reggelt!
Te aztán korai vagy, hallod-e?:))))
Előzmény: Zealander (105)
Zealander Creative Commons License 2003.01.07 0 0 105
Heru ur - (Har-wer; G/R Haroeris): annyit tesz mint Heru az ősi/idős. Ez Heru egyik neve a sok közül, de már determinatívummal társítva.

Zealander -

Előzmény: Koszaana (104)
Koszaana Creative Commons License 2003.01.06 0 0 104
Tudtommal Heru-ur Hórusz.
Előzmény: Jericho... (103)
Jericho... Creative Commons License 2003.01.06 0 0 103
Üdv!
Heru-Hórusz
Előzmény: Törölt nick (97)
Zealander Creative Commons License 2003.01.06 0 0 102
Még egy kérdés: gondolom rendszeresen részt veszel szertartásokon. A kérdésem a következő: miért is? Számodra mi a lényege?

Zealander -

Előzmény: Zealander (101)
Zealander Creative Commons License 2003.01.06 0 0 101
Heh? A keltáknak 50 évesek a hagyományai? Mert ha a wiccára gondolsz, akkor ok, de az miért kelta? Remélem érhető amit írok, mert a kelta "ízű" szertartások azok nem kelta szertartások:)

Hitre támaszkodni? Attól függ mit nevezünk hitnek, kétlem, hogy lenne ember hit nélkül.

Zealander -

Előzmény: Magustanonc (100)
Magustanonc Creative Commons License 2003.01.06 0 0 100
Zealander: en tokre kovetem es orzom a kelta-wicca vallast, mindazt az cca 50 ev hagyomanyait, amiota letezik. :)

Az mas kerdes, hogy nemcsak ezzel foglalkozom, es a hitre igyekszem nem tamaszkodni.

Előzmény: Zealander (84)
Magustanonc Creative Commons License 2003.01.06 0 0 99
Ha elvonatkoztatunk a szoban forgo szemelytol, akkor az elso 3 pontot en egesz ertelmesnek talalom. :)
Előzmény: Törölt nick (98)
Zealander Creative Commons License 2003.01.06 0 0 96
Oké, megnézem és elolvasom, szoktam látni a könyvesboltokban.

Zealander -

Előzmény: svmmvm bonvm (95)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2003.01.06 0 0 95
Reklámozom, ahol tudom:) Nagyszerű író, és nagyon szimpatikus az attitűdje. De nem magyarázkodok: szerezd meg valahonnan (ha árulják) a Hagyatékot, vagy a Funtineli boszorkányt, rájössz, hogy miért:) Javasolhatnám az Antikrisztus és a pásztorokat is, de ez nem olyan 'misztikus'... viszont szintén nagyon jó. Vékony könyvecskék, fél nap alatt ki lehet olvasni egyet.
Előzmény: Zealander (94)
Zealander Creative Commons License 2003.01.06 0 0 94
Hali svmmvm!

Mesélj erről a Wass Albertről, mitől olyan különleges?

Zealander -

Előzmény: svmmvm bonvm (92)
Satanas666 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 93
A nagy, okos és mindenható z-lander ismét osztja hihetetlen bölcseleteit.

Alapelvei a következőek:
1. Mindenki vallása baromság és megkérdőjelezhető, ehhez azonnal talál valami internetes vagy nem internetes szakirodalmat, ha kell. (ami köztudottan döntő erejű dolog)
2. Senki se nyelvészkedjen, mert nem bízonyít semmit sem - kivéve ha ő nyelvészkedik, mert ő mindenkinél okosabb és mindenkinél mindent jobban tud és ért.
3. Csak az egyiptomi vallások az elfogadhatóak, e területen azonban megintcsak ne vitatkozz vele, mert mindenkinél mindent jobban tud erről is.
4. Az egyiptomi vallási bizonyítékok megcáfolhatatlanok, mert ahol olyan látványos dolgok vannak, mint a piramis, ott minden bízonyíték eredeti és hamisithatatlan. (persze e területen is felülbírálati joggal rendelkezik z-lander, révén lexikonok és könyvek tömkellegei vannak előtte, aminek írásait saját gondolatként idézi be)
5. Ami az első négy pontban nincs benne, arra az alábbi szabály vonatkozik: Ha z-landernek nem tetszik az adott téma/könyv/vallás - akkor ismét előbányászik valami kétes vagy kevésbé kétes szakirodalmat, majd jöhetnek ismét a szuper egyiptomiak. A kérdés csak az, hogy miért nem indít egy "Z-lander, a szupertudós" topikot.

Előzmény: Zealander (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!