Keresés

Részletes keresés

hiper fizikus Creative Commons License 2019.07.09 0 0 60

A magyar üzletekben könnyen odamondják az eladók, hogy ha már megvetted, akkor szokj hozzá a te bajod .

Rossz a szemüveg, csináltas kissebb dioptriásat más optikusnál .

Előzmény: Cziti (52)
PentaxMan Creative Commons License 2019.06.27 0 0 59

Ha elég nagy a lencse, tehát kevésbé kápráztat a fény (takarja a szemet), akkor igen hasznos...

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.27 0 0 58

Még nem mertem bevállalni a sötétedést, pedig kéne.

Előzmény: PentaxMan (57)
PentaxMan Creative Commons License 2019.06.27 0 0 57

Igen, az.

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.27 0 0 56

Jól látom, multifokális?

Előzmény: PentaxMan (54)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.27 0 0 55

Van egy másik szemüveges fórum, abba írd be.
https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9011734

Előzmény: PentaxMan (54)
PentaxMan Creative Commons License 2019.06.27 0 0 54

Synchrony fényre sötétedő (szürke) lencséim vannak. A nagy melegben alig sötétednek... ez ilyen másnak is?

 

 

icipicidici Creative Commons License 2017.12.08 0 0 53

Ugyanez a helyzetem! Most hoztam el ma munkaszemüvegem, csőlátásom lett és hullámzik minden! Nem hiszem el, hogy ez normális!

Előzmény: Cziti (52)
Cziti Creative Commons License 2017.10.05 0 0 52

Üdv mindenkinek.

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy hét évvel ezelőtt készítettem egy munka szemüveget, olvasáshoz és számítógéphez. Eddig ezt használtam és most újat készítettem, eddig 1,5 használtam, most 2,5 kellett. Ma lett kész, de a monitoron és olvasásnál jól látok, de ha félrenézek, vagy megmozdítom a fejem a kép elcsúszik, mintha hullámozna. Visszamentem az üzletbe, és ott azt mondták, hogy hozzá kell szokni.  Akik használnak ilyet tényleg csak hozzá kell szokni, mert elég rossz.

Köszönöm mindenkinek a választ. Zsuzsa

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 51

Aszférikus vagy szférikus? Vékonyított szemüveglencsém van, meg tudják mondani az optikusok, hogy milyen? Most 1.6-os Hoya, szférikus fényre sötétedőt rendeltem a VE-ben, (ma), de olvastam vhol, hogy ez nagyítja a szemüveget viselő szemet optikailag. (-5.25 és-6.25). Megrettentem, hogy mégis az aszférikust (és drágábbat) kellett volna rendelnem? Erről meg azt hallottam, torzít a lencse szélein. Tud vki vmi okosat ezügyben? Köszi

Kis Eszter Creative Commons License 2014.01.02 0 0 50

Kedves Furak,

Én nagyon szeretem a saját fényre sötétedőmet. igazából nem kimondottan, olyan, mint egy napszemüveg, inkább csak kényelmesebben látsz benne, ha süt a nap. Az utcai kényelme miatt gyorsan meg lehet szokni, szerintem. Gyorsan besötétedik.

A ducioptikában Óbudán, ahol én csináltatom már évek óta nagyon jól be is tudják neked mutatni, nekem is megmutatták a színeket és a fajtákat belőle. Értenek hozzá, és legalább nem hazudják le a csillagokat az égről, mint a multikban. De csak akkor csináltass, ha nem vezetéshez akarsz mert ahhoz nem a legalkalmasabb. Remélem tudtam segíteni!

Furak Creative Commons License 2013.06.20 0 0 48

Sziasztok!

Készülök vásárolni egy szemüveget fényresötétedős lencsével.

Az volna a kérdésem, hogy milyen fényresötétedős lencse a síma lencse után?

Tudna valaki véleményeket mondani a fényresötétedős lencséről?

starreka Creative Commons License 2013.05.31 0 0 47

Sziasztok!

Gyerekkorom óta szemüveges vagyok, de úgy mint ahogy itt már sokan írtátok, egy idő után, nekem is mindig tönkrement az aktuális szemüvegem. Sokat keresgéltem az interneten, hogy mi lehet a megoldás és találtam egy olyan oldalt, ahol megoldást találnak a problémánkra. http://opticworld.hu/ Ezen az oldalon olyan minőségi szemüvegekről írnak híreket, amik tuti, hogy nem romlanak el 1 év alatt. Először persze nem hittem el én sem, mert minden oldalon szinte ugyanazokat írják, de aztán végül rászántam magam és vettem egy szemüveget. Ez 3 évvel ezelőtt volt. A szemüvegem itt van rajtam most is, sértetlenül. Tudom hihetetlen, de igaz. Bizonyos esetekben érdemes egy kicsit több pénzt költeni a minőségre, ez egy ilyen eset. Remélem segíthettem. Szép napot mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 46

Én tudjátok mit unok, de borzasztóan? Azt, hogy hiába csináltatok 1x, vagy 2x vagy 6x ért szemüveget és óvom, vigyázok rá, maximum 1 év után szétesik... az egyiknek a szára fittyen le, a másiknak az orrnyereg, a harmadiknak elenged a lencsét tartó csavar, a keret nélkülinél eltörik a lencse a szártartó csavar mellett.... :(

acmaniac Creative Commons License 2012.09.30 0 0 45

Sziasztok,

 

Multifokális szemüveg vásárlása elött állok. Egyenlőre infókat gyüjtök. Nemrég jelent meg egy új fajta Varilux lencse. Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel az új lencsével (S 4D) ? Megéri az árát? Nagyon igéretesnek tűnik.

 

Leírásokat itt találtam róla:

Varilux S 4D 1

Varilux S 4D 2

 

Köszi a válaszokat.

lovassy.luca Creative Commons License 2011.10.12 0 0 44

tényleg nem tarthat sokáig....elvégre csak arról van szó hogy bemész egy üzletbe és megvizsgálják a szemed....igazán nem tart sokáig...

Huuun Creative Commons License 2011.10.05 0 0 43

azért, szerintem megéri rászánni azt a kis időt.. legalább megtudod milyen egészséges a szemed és még tanácsokat is kaps, több ilyen lehetőség kéne

Előzmény: lovassy.luca (42)
lovassy.luca Creative Commons License 2011.10.05 0 0 42

vki úgy emlékszem már kirakott egy linket ezzel kapcsolatban de akkor kirakom neked mégegyszer

http://www.latasellenorzes.hu/

itt megtalálod vhol a helyszíneket...egyébként elég sok helyről van szó...tényleg országszerte működik a dolog:)

utolsó felvonás Creative Commons License 2011.10.05 0 0 41

az nem rossz dolog :)
csak az alleeban van ilyen lehetőség vagy más helyen is meg lehet ezt csinálni? nem szívesen utaznék 2 órát csak ezért :(

Előzmény: lovassy.luca (40)
lovassy.luca Creative Commons License 2011.10.05 0 0 40

ma voltam szemet vizsgáltatni az Alleeban a Vision expressben és kiderült h ingyenes egész októberben:O....meg kaptam vmi sorsjegyet amivel elvileg lehet nyerni vmit....

mildo11 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 39

Eladó a Novák Optikában (http://www.novakoptika.hu/ levásárolható 70.000  Ft értékű ajándékutalvány egyben vagy két részletben 80 %-os áron. (56 e Ft) Ajándéknak is kiváló, nem névre szóló és korlátlan ideig felhasználható.

érd pü.

OptiQs Creative Commons License 2011.01.27 0 0 38

Kedves Zotya!

 

Ami veled történt az nagyon nehéz ügy. A kérdésedre egyszerűen válaszolva: tényleg nincsenek közeli dioptria adatok. Az utolsó 3 hivatalos vizsgálatban a "comp" a refraktometeres (komputeres )mérést jelenti, amit a gép mér, aminek alapján elkezdi a vizsgáló a lencséket próbálgatni. A  sü a saját szemüveget jelenti, amit a beteg visel, ezt lemérik, a jobb lencsét írják első helyre, a balt utána. A V.o.d: a jobb szem látása az ott leírt lencsével, ill. az 1,0 azt jelenti, hogy végig láttad a táblát ebben a próbalencsében. A v.o.s. ebből következően a bal szem értékeit jelenti.

 

Ami prbléma: te a multifokális lencse közeli tartományával nem látsz, viszont a "hivatalos" mérés azt bizonygatja, hogy a távoli értékek rendben vannak. Ezzel láttál is. Az is furcsa, hogy a számítógépes harmadik szemvizsgálatnál 1.00 cylinder helyett 3.00 és 0.75 értékek jöttek ki, ami már érdemben befolyásolná a látási esélyeidet. De úgy tűnik a lencsés próbánál kialakult a jó clinder érték.

 

Ki tehát a felelős?

 

Felmerül a kérdés bennem, hogy mielőtt ezt a szemüveget megrendelted, volt multifokális lencséd? Vagy egyáltalán közellátó szemüveged +5.50 dioptria körül?

 

Ha volt és semmi gond nem volt vele, akkor úgytűnik, hogy tényleg rosszul csiszolták be a lencsét a keretedbe. Egyébként bejelölték a pupillád helyét a kereten, mikor felpróbáltad? Mert ha nem akkor el lehet nézni rendesen a csiszolást.

 

Egyébként a hivatalos vizsgálatok is hibásak, hiszen a közeli értékeket miért nem nézték meg? Úgy tűnik, hogy a 3 utolsó vizsgálat is egymást igazolja. A közeli első két adat alapján az a fél dioptria eltérés elvileg nem feltétlen igazolja azt, hogy te egyáltalán nem látsz.

 

Mit tudsz tenni? Az orvoson nem tudod behajtani a szemüveged árát, és a becsiszolási hibát sem tudod nagyon rábizonyítani az optikusra, ha tényleg ő hibázott. Érdemes olyan optikust keresni, akiről tudod, hogy sok multifokális szemüveget csinált már és jól. Amit egyedül meg tudsz menteni a kereted, melybe újra be lehet tenni lencsét. És tudom, hogy nem segít, de nagyon sajnálom...

 

Előzmény: Zotya75 (33)
barhelg Creative Commons License 2010.12.08 0 0 37

Egy hozzávetőleges árat azért tudnál mondani? Nagyságrendileg. A lencsére elsősorban, mert valójában nem is a keret a drága..

Köszi

Előzmény: okula123 (36)
okula123 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 36

ha még mindig aktuális a dilemmád, javaslom, hogy menj el a fogarasi tesco-ba, ahol nemrég nyílt egy remek jó optika. Van szemészeti és optometrista vizsgálat is, rendkívül magas színvonalon. A szemüveged is normálisan megcsinálják, nem fogsz  érte vagyonokat fizetni. Én is náluk csináltattam az enyémet, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Előzmény: Zotya75 (33)
barhelg Creative Commons License 2010.08.05 0 0 35
És javult is a szemed, hogy most nem veszed fel?
Én is 18éves korom óta vágyom arra, hogy megműttessem, de mindig kell másra a pénz, és gyanítom, ez nem is lesz később se másként.. Azért még bízom benne..
Előzmény: Evita1 (34)
Evita1 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 34
Én is szemüveges vagyok,de nagy vágyam a kézeres szemmütét. Majd összegyüjtöm rá a pénzt s megyek.. Már igy is 2hónapja szemüveg nélkül vagyok,mert zavar.(Mióta megszületett a babám.) Ennyit változott volna a szemem? Csak utcára veszem fel azóta.
Zotya75 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 33
Üdv mindenki!
Egy rosszul elkészített szemüveg miatt,amit természetesen se az optikus se a szemészet nem ismer el.Már a harmadik vizsgálaton veszek részt a szemészeten!
Multifokális szemüveg készült,aminek a távollátó része, a használatba vétel pillanatában egyből tökéletesen szuperált!Viszont a rövidlátó,csak középen egy kis foltban,de ott se teljesen éles!
Az optikus rossz dioptria értékekre,a szemész a keretbe csiszolásban látja a hiba okát!
Az első adatok ami szerint elkészült a szemüveg:
távol J +3,0+1,0 180 58
B +2,5+1,0 180

közel J +6,0+1,0 180 56
B +5,5+1,0 180

A rossz szemüveg után az optikus szerint a következő értékek jöttek ki:
távol J +2,5+1,0 180 58
B +2,75+1,0 180

közel J+5,5+1,0 180 56
B +5,0+1,0 180

A szemorvos újra megvizsgált 100%ig biztos benne hogy becsiszolási hiba.A nevét adta hozzá és a fogy védelemnek cimezte a vizsgálat eredményét!
Ő kétszer,majd az eü minisztérium tanácsára egy kollegája még egyszer megvizsgálta a szemem.Visszont ezek az eredmények számomra áttekinthetettlenek,és nem találom rajtuk a rövid látás adatait!
Vizsgálat 1:
comp:+3,25+1,25 172/+2,5+1,0 168
v.o.d.+3,0+1,0 cyl 180=1,0
v.o.s.+2,5+1,0 cyl 180=1,0
Vizsgálat 2:
v.o.d.+3,0+1,0 cyl 180=1.0
v.o.s.+2,5+1,0 cyl 180=1,0
Vizsgálat 3:
comp:+2,25+3,0 167/+2,5+0,75 172
sü.: +3,0+1,0 cyl 180/+2,5+1,0 cyl 180
v.o.d.+3,0d+1,0cyl 180=1,0
v.o.s.+2,5d+1,0 cyl 180=1,0

Senkit nem szeretnék jogtalanul vádolni,de az tény hogy nem én hibáztam a közel 100ezer ft szemüveg elkészítésénél,de én vagyok a szenvedő alany!Ebben az ördögi háromszögben,ahol valaki nagyon unkorekt módon viselkedik!
Sajnos a sok comp, v.o.d. v.o.s. között teljesen elbizonytalanodtam.Nem találom azokat az adatokat ami vagy az egyik vagy a másik felelőségét alátámasztaná az ügyben.
Kérem aki ért hozzá,vagy legalább ki tudná bogozni hogy hol vannak a rövidlátás adatai elrejtve,az szóljon hozzá!
Elöre is köszönöm tisztelettel
attila..a Creative Commons License 2009.04.15 0 0 32
Szemen volt a lencse, vagy a kövön ? Ha a szemen akkor visszavinni, szaunát nem említeni. Pókhálósodás a bevonaton lehet, bár látni kellene.
Előzmény: vakvarjuj (30)
attila..a Creative Commons License 2009.04.15 0 0 31
A lencse megszokása kb: 2 hét. A lencse megszokására nyugodt időszakot – például hétvégét – válasszunk. Feltétlenül olyan progresszív lencsét válasszunk, ami mellé a gyártó megszokási garanciát vállal. Ha mégsem sikerül hosszá szoknunk, akkor lencsetípustól függően vagy kicserélik más típusú lencsére, vagy Hoyalux iD esetén, visszafizetik a progresszív lencse árát. Ha ilyet vett nyugodtan vigya vissza. A fényre sötétedő lencse antireflex réteggel együtt problémát okozhat ! Ezt az eladónak tudnia- mondania kell !
Előzmény: Frenk56 (28)
vakvarjuj Creative Commons License 2009.01.21 0 0 30

Kedves Evribádi!

 

Költői kérdésem volna hozzátok:

kb két hónapja csináltatott műanyag lencsés (2 dioptria, távollátó, felületkleményítés, tükr.gátló, 7000,- F/darab, nem extra) szemügém egyik lencséje a hétvégi balga szaunázás közben a hő hatására végleg eldeformálódott, valamint mindkét lencsén felületi pókhálósodás jelent meg (mintha karcolva lenne milliószor). A szauna egyébként közel sem volt forró, valamint a deformálódás csak az egyik lencsét sújtja. Volt-e valakinek hasonló "élménye", illtev tudtok-e róla, hogy ilyen esetben lehet e szavatosságot/jótállást érvényersíteni, ha igen, miként?

 

Köszönöm: gergő

 

agapeo@freemail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!