Szia én olvastam és kedvenc könyveim egyike,de sajnos már 20 éve keresem és nem tudom megszerezni,minden fórumot végigjártam de csak elolvasni sikerült egy könyvtárközi megrendelés folytán.
Viszont egy haverom 13 részes német nyelvű sorazatát letöltötte és megvan dvd-n.
Kicsit csalódás volt az 5 órás film ,de azért jól megcsinálták,tehát az emlékek jól bejöttek,talán az idő múlásával máshogy érzek,itélek.
Erről jut eszembe Vaszary Gábor: Ketten Párizs ellen. Az előbbi arról szól, hogy két magyar diák a 30-as években Bécsbe akar szökni a bizonyítvány elől. A végén Párizsban kötnek ki. Nem tudnak franciául, de a szállodában a néger szobalánytól próbálják eltanulni. Leírják, amiket mond, meg hogy mire mit válaszol. Később kiderül, hogy sikerült megtanulniuk négerül.
A másik regény, amit olvastam tőle, a Hárman egymás ellen. Jó könyvek. Ismeritek?
Nekem is ezek voltak a nagy kedvencek. Kiolvastam őket, aztán ha a végére értem, kezdtem elölről.
És ott voltak az Arthur Ransome könyvek: Fecskék és fruskák, Fecske-völgy, Téli szünidő, Nem akartunk tengerre szállni - ezeket is imádtam és mindig katarzisba estem olvasás közben. Szerintem ekkor szerettem meg pl. látatlanban vitorlázni.
Imádtam (-ok)olvasni, ezért nehéz választani, de: Egri csillagok -(másodikos voltam), Révay József: Aranygyűrű -(még anyukám kapta a dédimtől, és itt hallottam először Mucius Scaevoláról). Na és A fehér rabszolga! A szerző nem jut eszembe, de arra emlékszem, hogy a tesómmal majdnem szétszedtük a vadiúj íróasztalt, hátha megtaláljuk a titkos fiókot, ami minden normális íróasztalban van:-)
Én csak hármat találtam meg.:((( Szíriusz kapitány és Corinta, Szíriusz kapitány és az emberke, Szíriusz kapitány fogságban...van még a Csillaglány, ugye? De a másik kettőt nem tudom.
Olvastad G. Szabó-tól a trilógia másik két elemét is, a "Hárman a szekrény tetején"-t és a "Mari ne bomolj"-t? Mindkettő éppoly kedves, mint a "Megérjük a pénzünket" :-))).
Emlékszik valaki A közös kutya c. könyvre? Filmet is készítettek belőle, bár elég vacakra sikeredett. És még egy: Csicsóka és a moszkitók. (Ebből is van filmváltozat, de szintén szóra sem érdemes.) Sajnos a szerzők nevére már nem emlékszem.
Kicsit off: a legnyögvenyelősebben olvasott gyerkkori könyvek:
Kincskereső kisködmön (sajnos van, aki még mindig ezt adja kötelezőnek). Engem nagyon lehangol. Csakúgy, mint a Légy jó mindhalálig. Vagy a Bambi. Szerintem kisiskolásnak tömény depresszió.
Sziasztok!
Olvasta valaki Kurt Held:Zora és pajtásai című könyvét? Emlékeim szerint nagyon jó, de felnőtt fejjel soha nem tudtam újraolvasni, ezért lehet hogy csak a nosztalgia mondatja velem.
"Mesebolt"-ja nem volt senkinek? Gazdag Erzsi rajzaival, és nagyon jó kis versecskékekkel. Rongyosra olvastam. És még Pimpalint szerettem nagyon, pedig elég nyomasztó volt, mert ő egy szomorú, magányos ember volt, de nem lehetett őt hanyagolni, talán éppen ezért.
Később meg aztán persze jöttek: Karl May művei, Tarzan könyvek, meg az ilyen jó kis kalandos dolgok.
Volt egy 50 kötetes sorozat, az volt a címe, hogy az "ÉN KÖNYVTÁRAM" ugyanolyan vászonkötésben jelent meg, mint a felnőtteknek a Viágirodalom remekei, és válogatva versek, mesék, indiánosos, ifj.regények, Jókai, Verne, .... Nagyon szerettem és büszke voltam rá, hogy saját könyvtáram van.