Keresés

Részletes keresés

B.Gergo84 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 96113

Köszönöm! Működhet a szigetelés kivágás. Ami nekem a fejemben fordult meg, de lehet, hogy hülyeség, hogy kivágni a szigetlés az óradoboz konturjában a falig. A falra szerelni valami nagyon hőszigetelő anyagot (PIR?PUR?xps?), majd erre a doboz. Így jobban kilógna, de kevesebb rombolással-építéssel járna. Maranda hőhíd, de attól tartok a doboztető megoldással is. 

Én egyébként földkábelre térnék szívem szerint, de a váltásért elkérnek 150e ft-ot, +150e a doboz, +90 a szerelés ügyintézés, +a bővítés akkor már 3fázisra és akkor még nincs bent a házban a villany :(. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (96109)
itya Creative Commons License 8 órája 0 0 96112

minden megoldást átgondoltam, építésszel is beszéltem, hosszú lenne leírni

esetleg tanácsot nem tudsz adni?

kőzetgyapotvágás-drót kihagyás témában

Előzmény: einohyl (96106)
feca1983 Creative Commons License 10 órája 0 0 96111

Megvettem az isover 10cm uveggyapot-ot a koszorura /szarufára

viszont itthon látom hogy a twin verziót kaptam

most jobban jártam vagy rosszabbul? :-) 

- kép - szokás szerint elfordítja az oldal 

Előzmény: feca1983 (96095)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 14 órája 0 0 96110

"Meglévő kigurítós kanufra 20cm tehetek még 10 cm táblásat? Nem nyomja össze?"

De. Jelentősen össze fogja nyomi, lehet hogy a mostani 20 centidből csak 10-12 centi lesz.

A gurítósok a legkönnyebbek, viszont a leggyengébbek teherbírásilag. A táblásak valamivel nehezebbek, viszont teherbíróbbak. Tehát a táblást told be legalulra :) akkor tökéletes lesz a sorrend.

Ha könnyű gurítóst teszel felülre is, az kevésbé fogja összenyomni, tehát szerencsés esetben kijöhet  3x10 = 28 matek :)

Előzmény: Prézlivagány (96107)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 14 órája 0 0 96109

Tipp:

- azon a részen leszrded a hőszigetelést a falig

- a villanyóra dobozt bevésed a falba, annyira mélyre, hogy csak a fedele legen a falsíkon kívül

- csinálsz köré egy keretet 15 centi széles deszkából

- a keretbe csinálsz egy ajtót 10 centi vastag XPS-ből (én nem csinálnék rá zsanért, elég, ha az ajtó egy kivehető "dugó", amit 8-12 csappantyú mágnes tart benn a helyén).

- a keret körül helyreállítod a hőszigetelést (pl körben kifújod a rést alacsony dagadású ragasztóhabbal/szerelőhabbal - és NEM gagyi purhabbal)

Kevesebb munka: a villanyórát a házfal helyett oda telepíted a kerítés mellé és onnan csak pl egy két eres kábel jön be a házba.

Előzmény: B.Gergo84 (96108)
B.Gergo84 Creative Commons License 15 órája 0 0 96108

Sziasztok,

Adott egy 80 körül épült családi ház. 15 cm EPS-t kapott a homlokzat, így került hozzánk idén. Szeretném szabványosítani a villanyórát, mert most bent van a házban. Hogyan oldjam meg, hogy a villanyóra doboz hőhídmentes legyen? Az EON-os ember azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, kivágják az EPS-t és majd kilóg így is a doboz x cm-t, viszont én ha lehet nem növelném a hőhidak számát. 

Köszönöm előre is,

Prézlivagány Creative Commons License 16 órája 0 0 96107

Sziasztok! Meglévő kigurítós kanufra 20cm tehetek még 10 cm táblásat? Nem nyomja össze?

einohyl Creative Commons License 26 órája 0 0 96106

" (kb 55fokos dőlésű tetőtér, nem lakjuk de használjuk ruhaszárításra, tárolásra)"

Az ilyen funkciókhoz nem kell a szarufa közöket  hőszigetelni.

Elég a héjalás alatti un. másodlagos csapadék víz ellen védő fólia , ami egyben pormentessé is teszi a padlásteret.

A jó szellőzésről viszont gondoskodni kell !

Ablakokkal,   szellőzőkkel.

Előzmény: itya (96105)
itya Creative Commons License 1 napja 0 0 96105

...az a baj hogy néhol 102-103 cm a távolság

meg a másik elmebeteg tervem hogy erősített hálós párazárót (isofol alu silver) teszek alá és semmi mást, jó lenne beszorítani stabilan és a dróthálózást is meg akarom úszni

(kb 55fokos dőlésű tetőtér, nem lakjuk de használjuk ruhaszárításra, tárolásra)

Előzmény: lisztferihegy (96103)
itya Creative Commons License 1 napja 0 0 96104

...jobban utána olvastam nem ugyanaz a két anyag,(a delta sűrűbb) de a tervem attól még maradna: vágni a multirock-ot és deltaként beépíteni

lisztferihegy Creative Commons License 1 napja 0 0 96103

Felesleges háromszögre vágni, egyenesen vágd, de 1-2 centivel nagyobbra mint a szarufaköz hogy pontosan kitöltse és belefeszüljön magától, ne essen a nyakadba. Pár darabot leszabsz ráérzel mennyit kell ráhagyni A háromszögletűt szerintem a kutya se veszi meg, csak reklámokban létezik.

Előzmény: itya (96102)
itya Creative Commons License 1 napja 0 0 96102

Urakhölgyek! Lenne egy elmebeteg ötletem, szerintetek mi a véleményetek:

Szarufák közé tervezek kőzetgyapotot tenni, rászánom a pénzt a 15cm-es rockwool multirock-ra, de sajnálom a pénzt a delta változatára ami ugyanez csak átlósan el van vágva.

Kenyérvágó késsel simán el lehet vágni átlóba úgy hogy illeszkedjen? vagy ha meg tudom oldani egy síkra merőleges megvezetőt barkácsoljak a késnek?

...esetleg elektromos kenyérvágónak fabrikáljak egy állványt ami stabilan tartja? (vagy azt tönkre tenné a két egymáson mozgó kés közé bejutó gyapot)?

Émile Creative Commons License 1 napja 0 0 96101

Mert eddig ahány helyen olvastam annyi válasz volt pl. "Nem szabad mert a fafödémen fog lecsapódni a pára és idővel szétrohad miatta."

Csak kettőféle választ olvashattál.

Igen vagy nem.

Tehát mindenféle födémet hasznos hőszigetelni. Különféle vastagságú szigetelő anyagokkal. Maradjunk annyiban, hogy  10 -től 30 cm ig.

Aztán minden födémen megy át pára. Több  és  kevesebb. Talán a bádogon és üvegfödémen nem megy át, de még azon is ha nem összefüggő, azaz rések vannak benne.

Ha át megy mi lesz vele ?

Valahol a nagyvilágban lecsapódik, az a dolga.

Baj akkor van ha  közvetlen az átjutás után csapódik le  és nem tud eltávozni, mert valaki gondosan párazáró anyagot tett a födémre vagy az a felette később  lévő hőszigetelésre.

Tehát

födém csupaszon. Ezen átjön a pára, majd elillan.

födém  +  párazáró  ---- átjut a pára, de kínjában nem tud hova menni  lecsapódik és ott marad a víz. Betonnak nem árt, de a fát előbb utóbb a gombák tönkre vágják-

Ha hőszigetelést teszünk a födémre... átjut a pára,és   a szigetelés felső harmadában kicsapódik, de  mivel a pára utánpótlás  kevesebb mint a száradás előbb -utóbb elpárolog.

Ha a tetejére  pára záró megy  felgyülemlik a nedvesség. Lehet pára áteresztőt... ha a kereskedő be nem csap.

Pára zárót  ha már teszünk mindig belülre. De a födém aljára elég nehéz így inkább elmarad. Más a tetőtér beépítésnél a ferde födémmel- Oda jó ha rakunk párazárót... habár az végül csak pára fékező lesz.   Csak lesznek rajta lukak.

Ja most a födém és a szigetelés közé ? Hát az nem oszt vagy szoroz.

Akkor gyűjtsed ki a kétféle választ !!

Előzmény: Tomi1909 (96098)
Tomi1909 Creative Commons License 1 napja 0 0 96100

Igen, de pont ez az hogy ahány hozzászóló annyi válasz, nem mellesleg a kérdés nem fölé hanem alá helyezésről szól.

Előzmény: occseb (96099)
occseb Creative Commons License 1 napja 0 0 96099

Ha visszaolvasol, pont erre a kérdésre, szerintem 10-szer válaszoltak már csak ebben az évben.

A leterített gyapotra, összefüggően párazáró fóliát leteríteni azért nem olyan egyszerű dolog, úgy hgoy az alatta lévő szigetelést ne nyomorgasd meg. 

Előzmény: Tomi1909 (96098)
Tomi1909 Creative Commons License 1 napja 0 0 96098

Sziasztok! 

Adott egy stukatúros fafödém(alulról: vakolat,nádszövet, deszka, gerendák, közötte elöregedett pár centis üveggyapot, majd deszka. A terv 2x 10 cm üveggyapot leterítése. A kérdésem az lenne hogy most érdemes/kell-e párazáró fólia a szigetelés alá? Mert eddig ahány helyen olvastam annyi válasz volt pl. "Nem szabad mert a fafödémen fog lecsapódni a pára és idővel szétrohad miatta.  Máshol azt írták hogy nem csapódik le, mert a szigetelés alatt meleg van, viszont a szigetelést meg tönkreteszi a pára, ha nincs fólia. Abban biztos vagyok hogy pára áteresztő fóliával a szigetelés fölé rosszat nem csinálok. 

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2 napja 0 0 96097

A fóliával vigyázz,  mert bármelyikre rámondják, hogy pára áteresztő.

Én anno a következőképen készítettem :

Ritka lécezés a gyapotra , majd rá tettem használt szőnyegeket. Olyanokat amiknek nem gumi - vagy más párazáró  volt az aljuk !

Előzmény: mx999 (96093)
occseb Creative Commons License 3 napja 0 1 96096

Mindenképpen teríts rá, de ne csak 10cm-t hanem amennyi befér a szarufák és a szelemen közé.

Szerintem idővel mehet a gyapot szigetelés az eps-re (hungarocell) is, bár aztért nézd meg milyen állapotban van, mert lehet hgyo már egy szétszáradt, szétmállott szar és akkor felesleges megtartani.

Előzmény: feca1983 (96095)
feca1983 Creative Commons License 3 napja 0 0 96095

14 éves tégla ház a külső szigetelés felér a szelemen közepéig. födém beton gerenda és béléstest ezen 5-5cm hungarocell szigetelés (tudom nem sok de így vettük ) azt vettem észre hogy a külső falak látszanak felülről és a szelemen is- azaz a külső szigetelés nincs össze hozva a födém szigeteléssel.

jol gondolom hogy ezt azonnal szüntessem meg pl. Üveggyapot leterítésével a szarufánál bevágva annyira hogy bemenjen szépen a külső szigetelésig? 10cm gyapottal terveztem 
koszonom 

es gondolom majd egy réteget térítsek majd idővel a teljes tetőre is ne csak a kerületre 

ez majd mehet a meglevo hungarocellre rá?
koszonom a segítséget 

LanyUss Creative Commons License 3 napja 0 0 96094

Szombaton szoros illesztéssel, tömítő anyaggal kinyomva letettem a 8cm xps lapokat a korlátig 35 m2 nulla maradékkal:) ( a padló felé nem rögzítettem - bár nem hiszem, hogy ezt valaha felszedem ). A műfű gyönyörű, sokkal szebb, mint az eddigi lapozás. Még hőhidas, mert a szélek nincsenek kész, ennek ellenére az eddigi 24,6 fok helyett reggelre 27 fok várt + kellemes komfort érzet. Átmelegedett a több tonna beton, a klíma kompresszor pedig visszaállt minimumra. Győzelem :D Jöhet a földön alvás :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (96070)
mx999 Creative Commons License 4 napja 0 0 96093

Üdv

Házamban egy fa gerendás födém van a fűtetlen padláson, ami alulról felfelé következő módon épül fel: Gipszkarton, párazáró fólia, e felett vannak a gerendák és közte üvegygyapot, és ez be volt borítva felülről 22mm-es OSB-vel. AZ OSB, ugye mivel párazáró felülről lezárta a szerkezetet és nevesedett a fürdő és konyha felett. (szerencsére a szobák felett nem okozott problémát) A konyha és fürdő felett ezért lebontottam teljesen az OSB-t és  mostmár ki tud szellőzni szóval sikerült megszüntetni a problémát. Most viszont hogy így csupaszon van a gyapot, telemegy porral, főleg hogy a padlás többi, járhatón maradt részét műhelynek használom ahol időnként porolással járó munkákat végzek. Kérdésem hogy mivel lenne érdemes leteríteni, hogy megóvjam a portól? Olyan kéne ami egyáltalán nem ront szinte a páraáteresztő képességen, mert a fürdő felől nagyon erős pára jön. Megfelel erre a célra a cserepek alatt alkalmazott párateresztő fóliák, vagy esetleg a geotextil az még jobban páraáteresztő?

LanyUss Creative Commons License 4 napja 0 0 96092

Asszonynak nem tetszett a mákos lábazati ( az a nagyon apró gyöngyös volt ). Aput várta a kihívás, aki miután alapozta, repdesett örömében dörzsöléskor, de ráhúzta a szemcséset. Én is próbáltam, de azonnal javítani kellett utánam:) Ehhez kell a gyakorlat, de megkért, hogy ezeket az ötleteket próbáljuk már hanyagolni:)

Előzmény: lala1961 (96091)
lala1961 Creative Commons License 5 napja 0 0 96091

Üdv ! Szerintem egy jó alapozás után ,egy jó minőségű kültéri festékkel átgurítani lehet a legegyszerűbb megoldás ! A szemcsés vakolatra nem tudsz újabb jobb minőségű (vödrös baumit)vékony vakolattal ráfedni !

Előzmény: kigyokrisz (96090)
kigyokrisz Creative Commons License 5 napja 0 0 96090

Mi erre a jó megoldás?

Le lehet permetezni? Újra vakolni? 

Előzmény: lala1961 (96089)
lala1961 Creative Commons License 5 napja 0 0 96089

Üdv ! Valószínű gyenge minőségű vakolat került fel,pedig az látszik sok 10 éven keresztűl!:-)

Előzmény: Varen (96086)
kigyokrisz Creative Commons License 5 napja 0 0 96088

Ùj hàz szilikon vakolat. A vödort megtalàltam, azon nem ìrnak az algàsodàsròl.

Előzmény: Varen (96086)
LanyUss Creative Commons License 6 napja 0 0 96087

Nem ismerem a technológiát. Dehogy vagyok műanyag fanatikus. Csak számomra egyszerűbb az XPS-el + műfű borítással dolgozni. Teljesen más területen dolgozom, azt viszont tudom, hogy az első cm szigetelés hoz a legtöbbet. És azt is eldöntöttem, hogy nem fogom 1 milláért újra lapoztatni az egész teraszt. Az valóban soha meg nem térülő befektetés lenne. Köszönöm a segítséget!

Előzmény: koffeinmentes sör (96085)
Varen Creative Commons License 6 napja 0 0 96086

Emlékszel rá, hogy milyen márkájú nemes vakolatot, (vékony vakolatot)  használtál? Mit írtak le róla? Van benne valami algásodás ellen?

Előzmény: kigyokrisz (96084)
koffeinmentes sör Creative Commons License 6 napja 0 0 96085

Azt látom, hogy műanyag-fanatikus vagy...

Az a 2 cm inkább poliuretán kellene legyen szerintem.

Előzmény: LanyUss (96083)
kigyokrisz Creative Commons License 6 napja 0 0 96084

Sziasztok,

A 4 éve fent lévő szigetelésünk északi fala elkezdett algásodni idén.

Tudnátok erre valamilyen jó megoldást?

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!