Keresés

Részletes keresés

Kajty_I Creative Commons License 2002.12.15 0 0 4
A hibauzenet csak annyi hogy az inode-ok nem stimmelnek.
Előzmény: malfa (3)
malfa Creative Commons License 2002.12.15 0 0 3
Esetleg ott lehet a különbség a Windows és a többi közt, hogy melyik mit lép a bios IDE vezérlőkre vonatkozó beállításaira. Próbáld meg, hogy letiltasz minden extrát a merevlemezekkel kapcsolatban a bios-ban. Főleg a DMA/UDMA-t ne engedélyezd. Hátha...
amanibhavam Creative Commons License 2002.12.15 0 0 2
próbálj pontosabb hibaüzeneteket írni, hátha abból okosabbak leszünk
nem hinném, hogy egyszerre 4-5 linux lenne rossz, mégiscsak a telepítésnél romolhat el valami
Kajty_I Creative Commons License 2002.12.15 0 0 1
1. Memoria nem szar
2. Vinyo sem szar
3. Nem huzom, es a gep teljesen stabil Windows alatt, csak a linux nem mukodik.
4. Bocs a cim nelkuli topicert, csak mar kivolt tole a tokom, hogy harmincnyolcadikra fogadta el az index az uj temat, es kifelejtettem, miutan sokadszor kellett begepelnem a szoveget.
5. Eddig haromfele linux disztribet es egy freeBSD-t probaltam, es mindegyik ugyanazokkal a tunetekkel halt meg. Nem szeretnem archivalni az osszes unix alapu operacios rendszer telepitojet, mar igy is van eleg CD-m.
Előzmény: xclusiv (0)
xclusiv Creative Commons License 2002.12.15 0 0 0
1. Memória szar -> ellenorizd (goldmemory, memtest86)
2. Vinyo szar -> ellenorizd (seatools)
3. Huzod a geped, vmi nem stabil -> vegyel mindent alapra, ugy probald
4. Ne indits cim nelkuli topic-ot!
5. A Linux disztribek nem kezelik jol az alaplapot/chipsetet, en google-n keresnek.

x.

Előzmény: Kajty_I (-)
Kajty_I Creative Commons License 2002.12.15 0 0 topiknyitó
A gepemre nem tudok telepiteni semmilyen Unix alapu rendszert. RedHat6.2 7.1 7.2 vreziokkal probalkoztam, a telepites gond nelkul ment. Az elso reboot-kor viszont a filerendszer osszeomlik, es nem talal meg egy csomo file-t. Annyi a hiba, hogy javitani sem lehet, es minden inditasnal tobb hiba lesz. FreeBSD-nel hasonlo panaszok, de ott mar a telepiteskor sem tud rendesen irni a diskre.
En hardveres hibara, vagy beallitasi gondra gyanakszom, valami az ide vezerlovel lehet. Probalkoztam masik winchesterrel is, mas ATA bus frekvenciakkal, de semmi.
Amugy Apollo pro chipset, Celeron III 600 MHz, Seagate U-series 20 GB.
Otleteket es javaslatokat varok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!