Keresés

Részletes keresés

Cyberslider Creative Commons License 2003.05.01 0 0 26
Na ezt olvassátok el:

http://internet.sziget.net/wispa/IHM_rendelet/

Cyberslider Creative Commons License 2003.05.01 0 0 25
Sziasztok! Nemtudom feltünt-e nektek,de hova tünt az enternet honlapjáról az RDSL...?
hmm..
NeoXon Creative Commons License 2003.02.19 0 0 24
Hat nekem azt mondtak azert nem okes a dolog, mert bar latni az AP-t a haztetomrol, viszont en tul "fenn vagyok". Az AP egy 10 emeletes hazon van kinn, de mivel Kispestnek ezen resze viszonylag magasan van, raadasul a csaladi hazunk teteje is elegge magas (cca. 6-7 meter), ebben a szogtartomanyban mar nem szor az AP-juk.
Utananeztem egyebkent, es kb. 5-15 fokos szogben tud csak sugarozni a korsugarzo, tehat jocskan alam sugarozzak a jelt, esetleg a pinceben mukodhetne, de ott meg mar minden franc elfedi a ralatast :( Igy jartam...
Most az R-Netre varok, szerencsere ok egy kozeli 11 emeletes hazra teszik az AP-t (kb. 800 meterre tolem). Na, ha itt sem fog menni a net (amit 3 ev varakozas utan mar el tudok kepzelni), akkor feladom...
Ewron Creative Commons License 2003.01.31 0 0 23
Nálam működik a legnagyobb tükörrel, pedig nem látom a körsugárzót a tetőről, de valószínűleg nincs semmi útban. Érdekes a dolog, mert szomszéd utcában is mértek teljesen tisztán szabad szemmel látták a körsugárzót, és mégsem volt jó a jel.

Sebesség: letöltés 40-45 kbyte/s, feltöltés 6-7 kbyte/sec.

Amikor bekötötték nem ment egy-két napig, de azóta semmi gond nincs vele, stabil.

Előzmény: stewes (22)
stewes Creative Commons License 2003.01.31 0 0 22
"Felt4esznek egy yagi antennát meg egy usb-s cuccost és hajrá.."
stewes térdét csapkodja a röhögéstôl és potyog a könnye.
A yagi-t azt nem fél vagy negyed hullámhosszra méretezik? Mert ha igen, akkor egy mikroszkóp is kell hozzá.

A XVII. kerületben az elágazásnál a buszvégállomás és a piac közötti elsô épület tetején van. A tetôre egy "dobozt" szerelnek. Nálam a legnagyobbat próbálták ki, az cca. 25*25*6 cm lehetett. Tiszta rálátás kell, úgy mint az AM-nél is. (Nekem útban van egy borzasztóan nagy fa.) Úgy tudom nem koaxon vezetik le, hanem UTP-n.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (4)
syd_ Creative Commons License 2003.01.31 0 0 21
Mondjuk az ügyfélszolgálatuk nincs a toppon...
Három napja küldtem nekik egy emilt, amire azóta is válaszolnak.... Kiváncsi leszek mikorra sikerül megválaszolni...
Előzmény: syd_ (20)
syd_ Creative Commons License 2003.01.31 0 0 20
Sziasztok!

Gondolkozom én is ezen az rdsl-en. Csepelen nincs valakinek ilyen ketyeréje? Hol van az adótorony?
Milyen a szolgáltatás sebessége? stb, stb, szal minden érdekelne!!
Köszcsi!

Előzmény: micimacho (19)
micimacho Creative Commons License 2003.01.29 0 0 19
Szia légtornász.

Jó az e-mail címed. :-(

Én is madártelepi vagyok. Most szeretnék RDSL-t, de
nem egyértelműek a szerződéshez mellékelt anyagokból
a technikai részletek.

Tudnál válaszolni egy-két kérdésre?

Az antennát a tetőre tették neked? Optikai rálátással - mire?
melyik irányban van az adó? Egyáltalán a kötelező kívülre
tenni? (Az alkalmazott 2,4GHz technológia ezt nem feltétlenül
indokolná.)
koax kábelen hozták a PC-ig? 50 ohmos vékony, vagy normál
75 ohmos (TV) kábelen? A kábel PCs végén BNC, vagy antenna
csati van? (Mármint hogy a hálókártyának milyen a bemenete?)
Egyáltalán a hálókártyába kell-e bedugni a kábelt, vagy a hálókártya
rádiós és csak egy kis antenna áll-e ki belőle.

Esetleg az otthagyott papírokból nem tudod megmondani a hálókártya
pontos tipusát?

Főként azon töröm a fejem, hogy hogyan tudok két gépet
-amiből ráadásul notebook az egyik- legalább felváltva használni.
És persze a két gép fizikailag sincs közel egymáshoz.

Kösz.
Mm.

Törőlt_nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 18
Akkor mit keresel itt éjszaka?? Tünés aludni! :)
Előzmény: Légtornász (16)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 17
há bizot hogy nem én rajzoltam paint-tel. Bent voltam a csángó utcában az enternetnél nemrég, ott adták. A neten lévő nem a legfrísseb. Azon még Lenin-körút van. :)
Előzmény: NeoXon (14)
Légtornász Creative Commons License 2003.01.22 0 0 16
Ja, NeoXon nagy köszönet neked!
Itt vettem észre a hozzászólásod nyomán hogy van olyan hogy rdsl. Másnap rendelés, 1 hét múlva bekötés. Most meg vidámon nyomom a netet több évnyi szar modemezés után!
Előzmény: NeoXon (14)
uhly Creative Commons License 2003.01.21 0 0 15
Sziasztok !

NeoXon:
2,1 Km-re ugy hogy ralatasod van az ap-re tenyleg mennie kene gond nelkul. Milyen esetelges okokat mondtak ? Mivel mertek ?

Előzmény: NeoXon (10)
NeoXon Creative Commons License 2003.01.21 0 0 14
Nahat, nem tom milyen kep ez, de biztos nem az Enternet RDSL szolgaltatasi terkepe :)
A jelenlegi szolgaltatasi terkep a topiknyito hozzaszolasomban van belinkelve.
Akinel nem erheto el az Enternet RDSL (pl. Kispest kertvarosiaknak), azoknak ajanlom figyelmebe az R-Net Hungary (www.radio-net.hu) szolgaltatasat.
Van rola egy topik a HWSW foruman "R-Net Hungary micronet" cimen.
Egyszerubb ha mindjart be is linkelem ide:

HWSW Fórum - R-Net Hungary micronet

Törőlt_nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 13
nekem is kő ilyen!!!

amúgy itt a legfrissebb térkép:

Előzmény: Légtornász (12)
Légtornász Creative Commons License 2003.01.18 0 0 12
XVII. kerület Madárdomb. Nálunk lehetett. Hétfőn megrendeltem, pénteken jöttek mérni, rá egy hétre pedig bekötni.

Azóta működik, nem szaggat, stabilan hozza a 384kbit/s-t. 5év modemes itthoni net után maga a megváltás. Ahol nincs adsl tuti jó megoldás!

Pittyke Creative Commons License 2003.01.13 0 0 11
Egyelőre nálam (XVIII. külső széle) sem lehet, nincs rálátás a Havannán levő sugárzóra...
NeoXon Creative Commons License 2002.12.20 0 0 10
Mikrohullamu technologia. Nekem sajnos nem lehetett telepiteni, mert bar van ralatas a bazisra, megsem erkezik jel rola - nem tudjak megmondani miert. (19. kerulet Jokai utcaban lakom).
Egyebkent a haztetore kiraknak egy 11x11 cm-es antennat (vagy 22x22, esetleg 33x33-asat, attol fuggoen, hogy mennyire vagy tavol). Kabellel leviszik a gephez, amibe egy Cisco PCI kartyat tesznek. Kb. 1-2 ora alatt kesz a telepites, es mar megy is a net.
Kulfoldre-belfoldre siman tud 384 kbitet, sot, altalaban felette (400-450 kbit/s). Felfele iranyban 64 kbit/s.
Ez letoltesi sebessegben kb. 50-60 Kbyte/s -t jelent.
Remelem mas tobb sikerrel jar mint en. De azert meg remenykedek, hogy 2003-ban Kispestre is tesznek bazisallomast, es akkor mar talan nalam is mukodni fog (bar most is 2,1 km-re vagyok a korsugarzo antennatol es van is optikai ralatas).
Giorgetto Creative Commons License 2002.12.18 0 0 9
és a technikai megvalósítás más mint az ADSL-nél? A szerelők konkrétan mit csinálnak a lakáson/házon kívül?
Előzmény: NeoXon (7)
Zanza23 Creative Commons License 2002.12.18 0 0 8
És letöltési sebességben mit tud? Belföld/külföld?
Előzmény: NeoXon (6)
NeoXon Creative Commons License 2002.12.18 0 0 7
Bocs a duplazasert. Huu, most nezem mennyi "is" -t irok a hozzaszolasomban.
NeoXon Creative Commons License 2002.12.18 0 0 6
Bocs, hogy kicsit elhanyagoltam a topikot. Kozben nyitottam a HWSW-n is egyet, es mivel ott nagyobb volt az elet, oda irtam.
Szoval en szombaton akadtam ra a szolgaltatasukra (egy ismeros ajanlotta emailben), es hetfon felhivtam oket telefonon. Mindent elmondtak, es nagyon jonak tunik a dolog, ugy hogy kedden meg is rendeltem faxon. (amugy Bp. 19. kerulet kertvarosi reszen lakom).
Egyelore meg nem kerestek meg a felmeressel / telepitessel kapcsolatban telefonon, viszont van egy erdekesseg.

Szombaton tovabbadtam a hirt egy ismerosnek, aki szinte Kispestrol van. O meg aznap elkuldte a megrendelo faxot. Kedden du. mar meg is kerestek telefonon, hogy mikor mehetnenek felmerni. Mondta, hogy akar most is. Kb. fel ora mulva kinn is voltak a szerelok. Felmertek, minden OK volt. 2 ora mulva jottek is vissza telepiteni. Este 7-re meg mar mukodott is a net.
A pingek belfoldre es kulfoldre is ugyanolyanok mint ADSL-el. Belfoldre kb. 30 ms (index.hu, bix.hu, stb. szerverekre ill. online jatekokban is), kulfoldre pedig 200 ms koruli (bar szervere valogatja).
Egyelore sajat velemeny nincs rola, de en is Kispestrol vagyok, ugyhogy remelem hozzam is meg a heten hozzak. Holnap rajuk is telefonalok asszem. Jo lenne meg karacsony elott szaguldani :)

Ha gondoljatok nezzetek at a HWSW forumara
is, ott mar vannak tapasztalatok.

NeoXon Creative Commons License 2002.12.18 0 0 5
Bocs, hogy kicsit elhanyagoltam a topikot. Kozben talaltam a HWSW-n is nyitottam egyet, es ott nagyobb volt az elet, igy oda irtam.
Szoval en szombaton akadtam ra a szolgaltatasukra (egy ismeros ajanlotta emailben), es hetfon felhivtam oket telefonon. Mindent elmondtak, es nagyon jonak tunik a dolog, ugy hogy kedden meg is rendeltem faxon. (amugy Bp. 19. kerulet kertvarosi reszen lakom).
Egyelore meg nem kerestek meg a felmeressel / telepitessel kapcsolatban telefonon, viszont van egy erdekesseg.

Szombaton tovabbadtam a hirt egy ismerosnek, aki szinte Kispestrol van. O meg aznap elkuldte a megrendelo faxot. Kedden du. mar meg is kerestek telefonon, hogy mikor mehetnenek felmerni. Mondta, hogy akar most is. Kb. fel ora mulva kinn is voltak a szerelok. Felmertek, minden OK volt. 2 ora mulva jottek is vissza telepiteni. Este 7-re meg mar mukodott is a net.
A pingek belfoldre es kulfoldre is ugyanolyanok mint ADSL-el. Belfoldre kb. 30 ms (index.hu, bix.hu, stb. szerverekre ill. online jatekokban is), kulfoldre pedig 200 ms koruli (bar szervere valogatja).
Egyelore sajat velemeny nincs rola, de en is Kispestrol vagyok, ugyhogy remelem hozzam is meg a heten hozzak. Holnap rajuk is telefonalok asszem. Jo lenne meg karacsony elott szaguldani :)

Ha gondoljatok nezzetek at a HWSW forumara
is, ott mar vannak tapasztalatok.

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2002.12.17 0 0 4
gondolom úgy működik, mint a koviszofté, nem?
Felt4esznek egy yagi antennát meg egy usb-s cuccost és hajrá...
Én kénytelen lkeszek valami ilyesmit használni, mert senki nem köt hozzánk, nincs adsl, és nagyon kieső részen lakom, az Orczy térnél :(

Érdkekes az a szolg. térkép, kérdés, hogy ténylegesen mia helyzet?
És pl köthetek tűzfalat a gépem elé? vagy az már több gép és irodait kell vennem?

Giorgetto Creative Commons License 2002.12.17 0 0 3
Pedig engem is érdekelne, a technikai része is.
Előzmény: Zanza23 (2)
Zanza23 Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2
Senki?
Zanza23 Creative Commons License 2002.12.17 0 0 1
Én is tegnap akadtam rá. Gondolom senkinek nincs még tapasztalata a szolgáltatással kapcsolatban. Mennyire stabil egy ADSL-hez képest?
Más szolgáltatónál is van hasonló?
Előzmény: NeoXon (-)
sneci Creative Commons License 2002.12.14 0 0 0
Sterintem nem Te leszel a 0. előfizető!:)
Előzmény: NeoXon (-)
NeoXon Creative Commons License 2002.12.14 0 0 topiknyitó
Az Enternet nemregiben inditott Budapest nehany keruleteben RDSL neven wireless internet szolgaltatast (tobbnyire azokon a helyeken, ahol nincs ADSL-re lehetoseg). Otthoni felhasznaloknak 384/64 kbit/s savszelesseget adnak (ugyanugy mint az ADSL eseteben) havi 9800 Ft + AFA -ert.
Bekotesi dij 22.500 Ft + AFA, akarcsak az ADSL elofizetesnel.

Az alabbi linken talalhattok rola bovebb infot + elerhetosegrol terkepet. Kispest-Kertvarosiaknak mondom, hogy vegre itt van a szelessavu internet :))
Enternet RDSL szolgaltatasi terkep

Kivancsi lennek, hogy van-e mar elofizeto, es elegedett-e a szolgaltatassal, mert most keszulok elofizetni ra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!