Keresés

Részletes keresés

czillaho Creative Commons License 2 napja 0 0 22196

Köszönöm!!!

Előzmény: Old Vic (22195)
Old Vic Creative Commons License 2 napja 0 0 22195

...techtube hozzászólása reális...azonban he el akarod adni, éfdemes lenne más hirdető-oldalakon próbálkozni -külföldön is- és mint Hamond ritkaságot gyüjtőknek, stb. kínálni jó árárt...V.

Előzmény: czillaho (22192)
czillaho Creative Commons License 3 napja 0 0 22194

Köszönöm a tanácsot.

Előzmény: tehtube (22193)
tehtube Creative Commons License 3 napja 0 0 22193

Kedves érdeklődő. Bárki bármit kínál, javaslom elfogadni. Hangzásban messze áll a közismert, közkedvelt hangtól, piaci értéke szinte meghatározhatatlan.

Előzmény: czillaho (22192)
czillaho Creative Commons License 4 napja 0 0 22192

Tisztelt fórumtársak!

Nagyon új vagyok a fórumon és nem is igazán értek a Hammondthoz.Azt tudom mi a tonewheel,vagy a drawbar.Tanácsot szeretnék kérni.Szert tettem egy Hammond ve 500 nevü hangszerre,tökéletesen működik.Egy kedves fórumtárs segítségével némi infót találtam róla.A hetvenes években gyártották Hollandiában és az európai piacra szánták,de nem jött be az üzlet és ezért nagyon kevés készült belőle.A körülbelüli értékére lennék kíváncsi.

Köszönettel.

djuice Creative Commons License 4 napja 0 0 22191

Most ment a tv-ben. Eddigi legjobb, legváltozatosabb kortárs hazai banda, nagyon izgalmas zenei világgal, Hammonddal, Rhodesal, Clavinettel, beatboxal, fúvósokkal, karakteres vokálokkal... csak ajánlani tudom! 

SUBTONES

https://m.youtube.com/playlist?list=PLqpREOcJcXk8YldBBYbxcy2g_ew0wdjFv

djuice Creative Commons License 6 napja 0 0 22190

Hammond filmzenében 

https://m.youtube.com/watch?v=N-ZkN0hF4ls 

djuice Creative Commons License 6 napja 0 0 22189
tehtube Creative Commons License 6 napja 0 0 22188

Nem volt lehetőségem. Sőt, a megrendelt Legend Live-ot is "vakon" vettem, kipróbálás nélkül. 

A fekete preset billentyűkért 2-300 Eur a felár. Egyébként nem kéne a normál Legend, mert az pont nagyobb, mint amit gond nélkül tudok mozgatni. Yaris méretű kiskocsi ledöntött szimpla ülésére hátulról simán be tudom a rövidebbet csúsztatni, meg lépcsőn a kanyart bevenni. A kb 15cm-el hosszabb méret már akadályozó tényező és gyakorlatilag nem ad semmi extrát.

Sok egymanuálos szintiért többet kérnek, szóval egy B3 felületért elég méltányos ár, figyelembe véve a kínálat többi résztvevőjét.

Előzmény: djuice (22187)
djuice Creative Commons License 6 napja 0 0 22187

754 ezer HUF nem drága azokért az inverz preset billentyűkért még így is? ¾ millió Ft!

A Francesco modellt ki tudtad vhol próbálni?

Előzmény: tehtube (22186)
tehtube Creative Commons License 6 napja 0 0 22186

Lemértem a Legendet. Kb 2cm-el szélesebb a bal oldali kocka, amin a szabályzók vannak mint az eredeti B3 esetében. Ezt kompenzálandó azonban ugyanennyivel keskenyebb a jobb oldali billentyűzet záróelem. Tehát oldallapokon belül ugyanakkora.

Egy érdekes infó, valaki most fizette ki egy Legend + tok kedvező árát (2.100Eu, nem Thomann), erre közölte a kereskedés hogy leállt a gyár, nincs nekik raktáron, kb. 6 7 múlva tudnak szállítani. Elég versenyképes ár. 

Szintén egy érdekesség: A kb 200Eu-val drágább Joey DeFrancescós fekete Legendek esetében nemcsak az a különgség a színen kívül hogy van benne 3 eltérő orgonamodell. Kicsit könnyebb a billentése, eltérő rugókat tettek bele. Valóban, elsőre picit keménynek tűnt a billentése, de minimálisan, könnyen megszokhatóvá vált és zongorázáskor meg kifejezetten előnyös, tehát jó kompromisszum.

tehtube Creative Commons License 2021.07.22 0 0 22185

Nincs felvétel??? Ezek színesítenék nagyon a topikot. Legalább egy fénykép. Ha volna.

Előzmény: Old Vic (22184)
Old Vic Creative Commons License 2021.07.22 0 0 22184

..de ezekre is.. (annyi Eurot kapnék most, ahányszor Bachot kellett játszanom mint szórakoztató zenésznek...vagy Mozartot...és Martha Argerich (Zongoraművésznő) 80 évesen koncertezik hamis hangok nélkül, csakúgy mint  Rubinstein tette 90 felett.....amúgy inkább az orgonára gondoltam egy 74-es "Grandee" model...V

Előzmény: djuice (22183)
djuice Creative Commons License 2021.07.22 0 0 22183

Nekem az jött le, abból amit írtál, hogy még a Bach darabokat is hiba nélkül játsza le. Gondoltam arra is, biztos azért érdekes mindez, hogy 

éltes kora ellenére mekkora bravúr. De akkor nem ezekre gondoltál. Ok!

Előzmény: tehtube (22181)
tehtube Creative Commons License 2021.07.22 0 0 22182

Ez a Crumar MOJO egésze szürreális ebben a fekete kivitelben. Ügyes a két oldallap bevágása fogantyúként. 

Az egymanuálos változatnál elvileg ügyes a duplázhatóság, de szerintem ugyanezt a felületet kellett voléna rátenni mint a duplánál. Ez is kapható megbolondítva. Érdekes... 

tehtube Creative Commons License 2021.07.22 0 0 22181

Azért érdekes, mert a klasszikus elemek behelyezése leginkább a progresszív rock műfaja. Pl. Ekseption, The Nice...

Esztrádzenei -örökzöldek- műsorban kevésbé jellemző és itt Mike esetében is kissé más hangulatot, hangszínt eredményezett. Változatosság csupán.

Mike semmi lehetetlent nem művel az orgonájával, mégis összességében minden felvétele, játéka nagyon egyben van. Így, kifinomultan, kérlelten, ilyen széles repertoárral és egy vacak orgonán nem hallottam konzervatzoristáktól előadásokat. Nem zongorán, Hammondon.

Előzmény: djuice (22180)
djuice Creative Commons License 2021.07.22 0 0 22180

A Mcduff anyag tetszik, frankó!

A Mike Reed Bach invenciók viszont mitől érdekesek? Klasszikus képzettségű konzervatóristák ezrei lejátszák azokat a világon pl. vizsgadarabként is. Mondhatni az elvárt szint.

???

Old Vic Creative Commons License 2021.07.22 0 0 22179

Mike Reed-"ezen a tranyós villany Hammondon..."- korát és tapasztalatát tekintve bármibe lefogadnám, hogy "autentikus Hammondon" kezdte a profi karrierjét (főleg merthogy amerikai bennszülött..)- és ma is vannak hívei, akik  "villanyorgonáját" is számon tartják...és hát igen, mint mondják, a gigszerekért nem fizetnek...V.

Előzmény: tehtube (22178)
tehtube Creative Commons License 2021.07.21 0 0 22178

Mike Reed videót is többet betettem. Minden tud. És soha egy kandi hang!!! Egyszerűen mindent hibátlanul játszik ezen a tranyós villany Hammondon.

https://www.youtube.com/watch?v=DP6Q4Ph7rDg

Szűk két hete egy kertypartin játszottunk három menetet. A világot nem váltottuk meg. Volt néhány szám, melyet 20 éve nem játszottunk, de ott helyben, fejből, megbeszélés nélkül. Amit némi magabiztosággal sikerült, az egy általunk azért gyakrabban játszott nóta. Éreztem, a gitáros fárad, inkább szétszólóztam. Csak letettem a Tascam kézi felvevőt az orgona tetejére. https://drive.google.com/file/d/16CftxlQKM-K5LbyeA462dDtz9TI2kgvR/view?usp=sharing

tehtube Creative Commons License 2021.07.21 0 0 22177

Ok, ez már volt részletekben többször, de szerencsére itt a teljes Jack McDuff videóanyag. A basszusa fenomenális! Meg az egész úgy, ahogy van.

https://www.youtube.com/watch?v=XIsh1avYn-0&t=119s

tehtube Creative Commons License 2021.07.21 0 0 22176

Egy kis - tőle szokásosan intenzív - orgonálás.

https://www.youtube.com/watch?v=5N-4f_Z-nqo

Igazából kihúzott mindent amit lehet és még a c3 vibrátót is rátette. Basszgitár esetében gyakran nem tudnak mit kezdeni az orgonisták a bal kezükkel :-)

Klassz első generációs Hammond C3 orgona. (még a C2-ből átemelt nagy vibrátó shift line-al, barázdálatlan vibrátó kiválasztó tekerővel, fa billentyűzet záró kockákkal, színes drawbar textilvezetékekkel, ezüst A0-28 trafóval, oldalt faragással 1955-59)

szimizso1 Creative Commons License 2021.07.21 0 0 22175
Old Vic Creative Commons License 2021.07.20 0 0 22174

..ha valakit érdekelne: Svájcországban hirdetik (Zürich környékén)-már hosszab ideje, tehát nem kapkodtak utánna- ezt az OLCSÓ  M-100-ast, (240.- CHF), látszólag lestrapált és talán átbarkácsolt (lábpedálok, mintha több lenne itt belőlük, nem'tom..?) állapotban, de talán alkatrésznek is megéri valakinek?

https://www.tutti.ch/de/vi/zuerich/musik/instrumente/hammond-orgel-m-100/46525087

V.

Előzmény: tehtube (22171)
tehtube Creative Commons License 2021.07.20 0 0 22173

Asztalosiparilag az amerikaiak messze a legigényesebbek faválaszték, felületkezelés, mívesség, részletek tekintetében. Azonban az otthoni USA típusoknak nincs billentyűfedele, továbbá a fal felé álló háta teljesen kidolgozatlan. Ok, kint nincs por. 

Az eredeti M (1) orgonát 1947 körül tervezték. Jellemző az amerikai típusú pianínókra, melyek igen gyakran elöl lábbal megtámasztottak. Nemrég vettünk szintén hammondosan szépen kidolgozott fájú Rudolph Wurlitzer pianínót. Nagyon más mint az általában megszokottak. Közel állegy M3-hoz. Fent szinte semmi, de mélyebb, elöl a két láb.

Előzmény: Old Vic (22172)
Old Vic Creative Commons License 2021.07.20 0 0 22172

..lehet hogy "németesebb", de nem bántóan,  rám "mívesebb", igényesebb és főleg tekintélyesebb benyomást tesz, mint az eredeti, félig-lábas kivitel...V

Előzmény: tehtube (22171)
tehtube Creative Commons License 2021.07.20 0 0 22171

Na találtam a képeim közt jó minőségűt a német szekrényes Hammond M3-ról. Picit muris ezen féléknek a többszörösen hajtogatható billentyűfedele, de praktikus. 

Előzmény: Old Vic (22164)
tehtube Creative Commons License 2021.07.19 0 0 22170

Most, hogy nem mobilról írok, majd leteszek pár javaslatot. De valóban szükséges feltárni az ok-okozatokat, igényeket, lehetőségeket, célokat.

Előzmény: djuice (22169)
djuice Creative Commons License 2021.07.19 0 0 22169

Na, jazzo most már minden információ alapján is tud dönteni mit szeretne. :)

tehtube Creative Commons License 2021.07.19 0 0 22168

Igen. Azért hoztam föl, hogy téged igazoljon :-) De az M3, mégha a legjobb spinet is, nem mértékadó, ámbár nagyon érdekes hangszer. Későbbi testvéreinél (M100) már jobbra fent vannak a perka macskanyelvek. Azonban az E100/H100-nál meg szintén baloldalt! 

Előzmény: djuice (22166)
tehtube Creative Commons License 2021.07.19 0 0 22167

Egy szintén erősen egyedi jellegű alkotórészekből öszeállítható orgona. Talán már volt is. Szerencsére egyre kreativabb a háttérszakma.

https://www.genuinesoundware.com/?a=showproduct&b=44

Néztem egymanuálos felületre az XK5 fedélzetét. Ide túl sok. Igaz, az presetoktávos, tehát hosszában több a hely. Az elemi beavatkozást egyszerűbb számítógépről elvégezni és célszerűbb inkább az élőzenére koncentrálni. Így egy komplett menürendszer és kijező megspórolható pénzügyileg, fizikai helyigényben. 

A Crumar Mojo Classic egész átgondolt, de hiányzik balról a fekete kocka és pont emiatt kissé erőltetett és kissé szűkör a drawbarok körüli potikiosztás.

Továbbá akkor "jó helyen" lenne a lezlikapcsoló, ami így egész bizarr helyre került a bal drawbarok mellé. Viszont kiemelném a nagy fehér gombokat! Van köztük egy kisebb rés, nemúgy mint az XK5, VK7 esetében, ami jobban véd mellényúlás ellen. 

Talán emiatt jó a Legend Live kis nyomógombja is, nem lehet egy gyors nyomás során véletlenül a szomszédos gombot is megnyomni.

A hivatkozásban látható, hogy a drawbarok fölé is helyezhető elektronika. Tegnap azon gondolkodtam, milyen lenne használhatóságban, hitelességben, ha Crumar féle nagyobb kapcsolók egy szinttel följebb helyezkednének el? (Majd szerkesztek róla képet. Röhögnék, ha ez lenne a következő "fejlesztés")

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!