Keresés

Részletes keresés

bendediver Creative Commons License 2009.10.05 0 0 218
A fáradt madárkák, mikor az M7-esen lerepülnek az audival és a sofőrrel egy hétvégére....
Előzmény: pipacsmező (217)
pipacsmező Creative Commons License 2009.10.05 0 0 217

Demján az ötletgazda, Bujtor csak a dísz volt.

Demján egyébként azt nyilatkozta egyszer a Magyar Horgász lapban, hogy csupán azért akar szigeteket, hogy a fáradt madárkák meg tudjanak pihenni, amikor az északi-és déli part között repülnek át, semmi üzleti héttér... (Ha nem én olvasom, nem hiszem el).

Előzmény: bendediver (216)
bendediver Creative Commons License 2009.10.03 0 0 216
Ez az ötlet is befuccsolt (hál istennek), és már az ötletgazda sincs köztünk (sajnos).
nagynegró Creative Commons License 2007.09.26 0 0 215
Kicsi, de jó: www.balatonihirek.fw.hu !!!
romboid Creative Commons License 2004.05.20 0 0 214
Az Isten irgalmazzon nekünk, ha a t.harcsa tényleg elszaporodik a B.-ban. 5-6 hektáros vizekből sem tudják kiirtani, hiába teszik le tíz négyzetméterenként a t.harcsa-csapdákat. Hozzá képest a busa csak vicc.

Előzmény: ZöPö (213)
ZöPö Creative Commons License 2004.05.17 0 0 213
Igaz beszéd!

A busát, ha lehalászta, eladhatja húdeegészségesnek (franc, aki megeszi), a törpeharcsát meg az igényesnek, mert az (nyúzás után) még tán finom is, mindenesetre a magyar vizekben egyiknek sincs helye.

Előzmény: romboid (212)
romboid Creative Commons License 2004.05.17 0 0 212
A busát is kűzhetné, meg az ámpolnát. Nem beszélve a feltörekvő törpaharcsárul.
Előzmény: ZöPö (211)
ZöPö Creative Commons License 2004.05.16 0 0 211
Erről érdemes megkérdezni azokat, akiknek a parti telke hirtelen "második sorbeli" lett az elmúlt években.

Ha Demján úr valóban a madarkért aggódik, akkor ritkítsa a tájidegen hattyúkat, amelyek fészkeléskor elűzik az őshonos madarakat a nádasokból. Ha végzett, szóljon, kap más feladatot is, mert tennivaló van bőven.

Pertfeltöltöltés, szigetépítés addig is: NEM, NEM, SOHA!!!

Előzmény: bayernmotor (210)
bayernmotor Creative Commons License 2004.05.16 0 0 210
A decemberi Magyar Horgászban megjelent egy interjú Demján Sándorral. Állítása szerint ő csupán a madárvilág megóvása miatt akart madárszigeteket építeni, szó sincs kereskedelmi tevékenységről.

nem is tudtam, hogy Demjan ujabban a Jezus Szive Szeretetszakkor tagja. hat meg ilyet! csak a madarakat akarta megmenteni az ornitologia apostola! penz a kornyeken nem volt! meg veletlenul se.

istenem, ha egyszer egy ilyen ferget a kezem koze kaphatnek...

Előzmény: pipacsmező (208)
romboid Creative Commons License 2003.12.03 0 0 209
Hát persze.
Előzmény: pipacsmező (208)
pipacsmező Creative Commons License 2003.12.01 0 0 208
A decemberi Magyar Horgászban megjelent egy interjú Demján Sándorral. Állítása szerint ő csupán a madárvilág megóvása miatt akart madárszigeteket építeni, szó sincs kereskedelmi tevékenységről.
romboid Creative Commons License 2003.01.07 0 0 207
Akkor ezennel megbíználak az arculattervezéssel, tisztelettel.
Előzmény: Pali bá (206)
Pali bá Creative Commons License 2003.01.06 0 0 206
És megfelelő marketinggel átszoktathatnánk a buzikat Mykonosról Füredre. Végre. :)
Előzmény: Traubi (205)
Traubi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 205
Ez az! Így végeredményben két sziget is lesz: egy ungarisch és egy görög! :)
Tihanyt pedig meghagyjuk a következő ötéves tervre...
Előzmény: Pali bá (204)
Pali bá Creative Commons License 2003.01.06 0 0 204
Már volt ez az ötlet? Bocs, elkerülte a figyelmem. Akkor én inkább azt javasolnám, hogy a füredi görög falu körül kotorjunk és lenne valódi görög szigetünk. :)
Előzmény: Traubi (202)
Pali bá Creative Commons License 2003.01.06 0 0 203
Legközelebb több szmájlit teszek a végére. :)
Előzmény: Törölt nick (201)
Traubi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 202
Ezér én licenszdíjat kérek ám!
Előzmény: Pali bá (196)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.06 0 0 201
?????

Értetlenül ülök a képernyőzet előtt.

Ha móka ne magyarázd meg, ha komoly, akkor szívesen venném:))

?????

Előzmény: Pali bá (200)
Pali bá Creative Commons License 2003.01.06 0 0 200
Tökéletesen igazad van de legalább tovább lehetne csökkenteni a vízszintet ha Szigliget újraszigetesítésével megnövelnénk a tavat. :)))
Előzmény: Törölt nick (198)
Timna Creative Commons License 2003.01.03 0 0 199
nyomozgatunk? :)
Előzmény: Boarhunter (178)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.03 0 0 198
Az ólomügyben hivatalos kömmünikét adunk ki a későbbiek során.:))))

Ha belegondolsz, azért a Szigliget "szigetesítése" ugyanazt a gondot vetné fel: mi legyen a kitermelt anyaggal? Túl azon, hogy a területek nem tartoznak jogi értelemben a tóhoz, ezeréves macera a birtokrendezés a mai körülmények között. Arról nem beszélve, hogy a Szent György hegy felé egy relatív magaslat húzódik Szigliget felől, emlékeim szerint 10-15 m-rel a tó szintje felett. Ha már tóbővítésre gondolsz, akkor azt Tapolca felé lehetne kialakítani, a Tördemic melletti terület persze "mehet". Csak az anyaggal mi lesz????

És mi lesz azokkal a partmenti összefüggő nádasokkal, amelyek szerintem a nemzeti park szíve-csücskét képezik?

Ha nem csévéled fel a damilokat és nem húzol keresztbe a viotorlázók előtt, akkor az ólomtéma lekerülhet a napirendről. Persze garanciát nem adhatunk a MAHART és a fürdőzők esetleges csapásai ellen.

Előzmény: Pali bá (196)
romboid Creative Commons License 2003.01.03 0 0 197
Nem, neked hármashorgot kéne akasztani a szemgödrödbe.
A sziget-tervedet viszont teljes szélességben támogatom. Indítsunk mozgalmat. De kössük ki, ki az akinek megengedjük (P.mezőnek nem). Később persze bonsuk le a hidakat is, kitelepítés, acnazár, vasfüggöny, miniállam, saját bélyeg-sorozattal. Régóta érik a dolog, de mi csak totojázunk. A pics@ba.
:-)
Előzmény: Pali bá (196)
Pali bá Creative Commons License 2003.01.03 0 0 196
Én kajakozni szoktam a Balatonon. Ugye engem nem kéne fejbeb@szni ólommal? :)

Én egyetlen módon tudnék elképzelni szigetet a Balatonban. Ha csinálnának egy kurva nagy kotrást ott ahol a 71-es megkerüli Szigligetet (a 71-est meg kijjebb vinnék) és Szigliget megint sziget lenne. Két híd vezetne be: egy Tördemic felől egy pedig Hegymagas irányából. Mindkét hídon sorompó, belépés annak akinek megengedem. :)

Előzmény: romboid (195)
romboid Creative Commons License 2003.01.03 0 0 195
Ezeket is jól fejbe kéne b@szni ólommal; igaz, ahogy elnéztem őket, nem kenyérrel dobnának vissza.
Ez egyébként az egyik legnagyobb panama, ideje volna a körmükre nézni. Menjenek a Tisza-tóra vagy bánom is én. (Bár ezeket a Tisza-tónak se kívánom).
Előzmény: Törölt nick (194)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.02 0 0 194
És mit szóltok a "mentő" motorosokhoz, amelyek a puccos kikötőkben dekkolnak, de vihar idején nem mozdulnak. Igaz, alkalmatlanok is a mentésre, olyan magas építésűek.
Előzmény: romboid (193)
romboid Creative Commons License 2003.01.02 0 0 193
Egy ilyet egyszer majnem agyondobtunk ólommal a szigligeti mólón. Háromszor fordult meg kikötőben az X-es hajójával(motorral), mire negyedszerre végre elhúzott Keszthely felé (motorral).
Előzmény: Törölt nick (192)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 192
Igen, ilyen is van, sajnos. Alibi vitorlás, a motor kedvéért...
Előzmény: Boarhunter (191)
Boarhunter Creative Commons License 2002.12.30 0 0 191
Én azokat a "vitorlázókat" imádom, akik mögött ott dohog az ötvenlovas Yamaha és még csak véletlenül sem húzzák fel a vitorlát. Viszont olyan a hajó a horgászbotoktól,mint egy sündisznó, és lopják a halat ezerrel. :-(
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 190
Nem kétlem, és biztos, hogy nem igaz ez a horgászok jó részére, vagy nagyobb részére, az előbbi szövegrészemet eképp módosítom. Nyilván vannak hülye vitorlázók és egyéb "vizenjárók", akik pl. kiszúrni igyekeznek a horgászokkal.
Előzmény: romboid (189)
romboid Creative Commons License 2002.12.30 0 0 189
Nana, kezded elgaloppírozni magad :-)
Bizony csúfságokat én is tudnék mondani: vitorlázókról.
Előzmény: Törölt nick (188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!