Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2002.12.18 0 0 18
Jó ötlet, minden lehetőséget latolgatni kell, ne mondhasd, hogy nem tettél meg minden tőled telhetőt!
szurkolok a sikeretekért!
Előzmény: zsigrai76 (17)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.12.18 0 0 17
mindenképpen tájékoztatlak benneteket!
a telefonszámot köszönöm, megpróbálom. sose lehet tudni.
kismacskáim Creative Commons License 2002.12.13 0 0 16
Lehet,hogy ő tud valamit?

-"VÁLLALOK KÜLFÖLDRE KUTYASZÁLLITÁST,AMERIKÁBA IS!OLCSÓ REPÜLŐJEGY LEHETŐSÉGEM VAN! 06-30 / 274-6964 "-

Tudom, nem macska-de hátha tájékozódásképen kiindulópont

Előzmény: zsigrai76 (10)
kismacskáim Creative Commons License 2002.12.13 0 0 15
Nem érzem magam annyira hülyének, mert ezt a dolgot már megbeszéltük az illetékessel egy másik topicon!
csak úgy mondom!
Előzmény: Lord Iffy (14)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.12.13 0 0 14
most lehet hogy én vagyok a hüje, de te nem ismered a smájlik jelentését?
nem kötözködés, csak ugy kérdezem.:O)
Előzmény: kismacskáim (13)
kismacskáim Creative Commons License 2002.12.13 0 0 13
Te is így " utaztál " oda legutóbb?
Előzmény: Törölt nick (12)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.13 0 0 11
Majd azért tudass minket a fejleményekről, nem árt, ha mi is tájékozottabbak vagyunk ebben az ügyben..
Meg a " hivatali " hozzáállások is érdekelnek!
Előzmény: zsigrai76 (10)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.12.12 0 0 10
Köszönöm!!!!
szalka Creative Commons License 2002.12.12 0 0 9
Szoaval utanakerdeztem. Eleg egyszeru volt behozni a macsekot, bar hozza kell tennem, az egy kolyoik(4 hetes) kiscica volt.
Szoval azt mondta 3 papirt kell bemutatni es o mind a harmat az allatorvostol kapta. Hogy te kitol tudod beszerezni azt ne kerdezd.
1. oltasi papirok. Hogy milyen oltassal kell rendelkeznie a cicusnak, ertelemszeruen kortol fugg, az o cicaja pl meg veszettseg ellen s evolt beoltva, mert meg nem volt olyan koru, jhogy lehessen oltani. Felnott macseknal termeszetesen minden ellen ervenyes oltassal kell rendelkeznie.
2. Tulajdonossagot bizonyito papir-ne erdezd azt meg honnan szerezd.
3. Egy igazolas, hogy kiengedik az orszagbol.Szinten gozom nincs hol szereheted be.
Ezekutan az o macsekjet nem zartak karantenba egy icipicit sem. Azt mondta karantenba csak akkor zarjak, ha hianyzik valami oltasa es akkor annyi idore, amennyi ido alatt ki kell jonnie rajta annak a betegsegnek ha hordozza.
Utazassal kapcsolatban azt mondta, hogy a macsekok kicsk es allatszallito ketrecben az ules ala betolva lehet utaztani oket. Azt mondta hogy repulotarsasagtol fugg, valahol adnak adott meretu(ules ala befero) allatketrecet valahol nem , hanem old meg magad.
De vegig abban kell tartani nem lehet kivenni jatszani vele stb. Ezert javasolta, hogy ha hosszu az ut(esetedben az lesz) kerj alklatorvostoil egy kis szekletfogo gyogyszert(pontos adagolassal :-)) merthogy abban a ketrecben sok idot kell eltoltenie a kisallatanak es hat ize.
Szoval ennyit tudtam meg, ez volt aszabaly Kanadaba de tavaly nyaron, sajnso szeptember 11 ota sok mindenben megszigorodott a reulogepek szabalyzata , nem tudom ebben valtoztattak-e valamit. Azonkivul ez Kanadara vonatkozik nem az USA-ra, de egyaltalan nem hangzott problemasnak. Szerintem ugyis kell ugye vizum, attol fuggetlenul, hogy dolgozni, tanulni vagy turistaskodni mesz, legjobb, ha azert pontositod a kovetsegen, mikor a vizumetrtfolyamodsz.
Előzmény: zsigrai76 (8)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.12.11 0 0 8
köszönöm előre is! egy kis reménysugár...
Előzmény: szalka (7)
szalka Creative Commons License 2002.12.11 0 0 7
Hat nem tudom kanada es az USA szabalyai megegyeznek -e, de valoszinu nagyon hasonlok, azt tudom, hogy kanadaban hogy van.
Az utazas ami egyaltalan nem gond. A macska kistestu, ugyhogy fel lehet vinni az utasterbe megfelelo allatszallito ketrecbe( gondolom azt birsz venni valami allatfelszereles boltban.
Pontosan nem tudom mi a hatar, amig szabad veled felvinni allatot, de majd megnezzem estere(ami ottt hajnal hehe:-)) Annal nagyobbat valami hatso rakterben szallitja elaltatva. EZen mar sok vitat hallottam, hogy ki szerint melyik viseli meg kevesbe az allatot, mert furcsa mod sokak szerint jobb neki ha kap egy kis altatot es vegigalussza az egeszet nem emlekszik semmire. Merthogy meg embernek is faraszto tizensokorat a levegoben vergodni, plane ha nem jo az ido... De aztan ezen a ponton megoszlanak a velemenyek, mert valaki szerint eg az jo, ha vegig a gazdival van. De szerintem minden gazdi dontse el maga.
Karanten ugyben nem hiszem, hogy itt lenne olyan sok( de mint irtam en Kanadarol tudok szerezni infot).
Azt tudom, hogy a fonokasszonyom, egy edi kis mexikoi fekete kolyok macsekot hozott haza magaval mikor ott nyaralt. Es ezt persz nem fui alatt tette, hanem legalisan. Mivel a macsek meg pici kis kolyokkent erkezett meg a lakasukba, ha volt is karanten, nem lehet olyan hosszu.
Egyebkent itt a hazikedvencek szinte ug vbannak kezelve mint a kisgyerekek, szoval ha karantenba is zarjak, bitoz lehetsz benne, hogy nem lesz annak rosz hlye. Abban visoznt nem vagyok biztos, hogy nem fogjak readverni a koltseget a dolognak.
Na mindegy majd majd ma megkerdem a not, hogy pontosan hogy volt azzal a macskaval.

Előzmény: zsigrai76 (6)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.12.11 0 0 6
hát pont ez az. én biztos csak akkor vinném, ha velem utazhatna.
szalkat megpróbálom utólérni. köszönöm
Tibbe Creative Commons License 2002.12.10 0 0 5
A topic-cime:
---Kutyafajták-milyen kivül - belül?
Előzmény: zsigrai76 (2)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.10 0 0 4
Van az egyik topicon egy Kanadai csaj, akivel
itt irkálunk, --szalka....
Ő lehet, hogy tud szolgálni infókkal, de ő Kanadában lakik, nem az Egyesült Államokban...
Előzmény: zsigrai76 (2)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.10 0 0 3
""állitólag fütött" raktérben, de vannak járatok, ahol engedélyezik, hogy az öledben utazzon...persze hordozóban.
De képzeld a következményeit,meg ha átszálással tudsz csak emnni, a macskád, meg rakják, mint egy csomagot, mert menet közben nem láthatod!
Előzmény: zsigrai76 (2)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 2
hát igen, a nemzetközi oltási könyv ok, de a karantén ami egyszerűen elfogadhatatlan. milyen körülmények között vannak ott az állatok?
a másik: hol utazik a macs a repülőn?
Tibbe Creative Commons License 2002.12.10 0 0 1
Az Egyesült Államokban a nemzetközi oltási könyvem szerint 6 hónap karantén van!Ausztráliában is!
Fel kell hivni a Követséget is,a hatósági állatorvoson kivül, érdeklődni.
Előzmény: Lord Iffy (0)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.12.10 0 0 0
sztem hatósági állatorvosi papir kell. az államokban meg karanténba fogják zárni egy kis időre hogy nem e beteg.
érdeklődje meg hogy ki a környékükön a hatósági állatorvos. kérdezze meg őt, neki tudni kell.

a nullákat meg ne felejtse otthon a macskának, mert éhes lesz....;O)

Előzmény: zsigrai76 (-)
zsigrai76 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 topiknyitó
Közeli ismerősöm hatalmas gondja: költöznek az USA-ba, ami még nem baj, de macskájukat szeretnék magukkal vinni. Hogyan lehet ezt megvalósítani, hol lehet információt kérni, van e valakinek ezzel kapcsolatban infoja? Minden segítséget köszönünk előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!