Az Ön által felkeresett topic fegyverek, ill. annak látszó eszközök
forgalmazásával kapcsolatos adatokat is tartalmazhat.
Felhívjuk figyelmét, hogy csak akkor lépjen be, ha Ön fegyverek forgalmazásával
vagy felhasználásával hivatásszerűen foglalkozik, és a honlap látogatása nem
eredményezi valamely Önre vonatkozó jogszabály vagy egyéb szabályozás
rendelkezéseinek megsértését.
Az Port.hu Kft. a fórum számára kizárólag tárhelyet szolgáltat, a honlapon
megjelenő információk vonatkozásában szerkesztői felelősséget nem vállal.
Amennyiben megítélése szerint a honlapon jogellenes tartalom jelenik meg, úgy
azt kérjük, jelezze az Port.hu Kft. mint tárhelyszolgáltató felé.
Jó kérdés. Akármelyik verzió lehetséges, sőt, szerintem az sem elképzelhetetlen, hogy egyiket sem fogják nagyobb mennyiségben hadrendbe állítani, csupán tesztplatformként alkalmazzák majd őket.
Mondhatni, hogy sajnos, mert szegyen (es egyben veszelyes) a honvedelmunkre nezve, de ez lett a kovetkezmenye az elmult evtizedek dilettantizmusanak. Beszelni sokan tudnak rola, de olyat aki meg is tudna csinalni, mar nem talalsz (en pedig mar ne szivesen segitenek).
Az oroszok a koppintastol tartanak, ezert akarnak garanciakat. Termeszetes ha nem szeretnek azzal segiteni a SZU-27 valtozatok masolasat, hogy amit nem sikerul lekoppintani, azt ok adjak el hozza olcson.
Tudtommal a JF-17-hez is ok szallitjak a hajtomuveket.
Elore jeleztek, hogy nem sietnek es kb. 2018-ig fog tartani a tesztidoszak. Szvsz akkorara a hajtomuvel is elkeszulnek.
A PAK-Fa-hoz kepest eleg hamar eljutottak a 4.db-ig.
Kina nincs embergo alatt, igy ha 10 evig nem lesz hasznalhato a sajat hajtomu, akkor sem tortenik semmi. Max vesznek mashonnan.
Szvsz elsosorban az exportra szant tipusok eseteben lenne surgeto egy olcso sajat hajtomu, mert versenykepesebb lehetne az ar, magasabb lehetne a nyereseg es nem fuggne az eladas egy harmadik feltol.
Latszolag semmit, de abban tersegben maskent itelhetik meg. Nehany gep hadrendbe allasa onmagaban nem valtoztat az eroviszonyokon (ezt kompenzalja az F-22 tersegbe telepitese, a tajvani F-16 beszerzes es modernizacio, a japan F-35 beszerzes, az ausztral fejlesztesek, stb), de addig a kinai hadsereg mas teruletei is fejlodni fognak, (pl. anyahajok epulhetnek), nalunk meg max szetesik az EU, USA-ban meg ujabb recesszio johet.
De. Pontosan azt tettem. Elképszető, hogy ennyire gyenge vagy szövegértelemzésből. Mindig kiválasztanak egy fenyegetést és jól felnagyítják. Ugyanez volt 2003 táján, amikor indiai MKI-kal példálóztak, hogy húúúúúúúúúúúúúúúúúúúú... Nincs új a Nap alatt...
A többi részén meg engedd meg, hogy simán röhögjek egy sort. Arra tényleg jók azok a sorok. Másra nemigen...
Sejtettem, hogy nem fogod biralni a jenkiket.:) - Ehelyett hazon belul hulyezel tovabbra is. Evtizedekkel ezelott is ismertem olyan embereket akik masok hulyezese aran probaltak meg okosabbnak latszani, de nagy karriert egyik sem futott be.
A celzasod melle ment. A munkam volt a hobbim es amit csinaltam abban nyugdijazasomig a legjobb voltam az orszagban (de az elet mas teruleten is megkaptam mindent amit akartam).
A honvedelem teren ma is nagyobb erteket kepviselek mint egy honvedelmi bizottsag, mert amit en tudok az egy haborus helyzetben tobb mint fontos es mivel rajtam kivul mas nem rendelkezik hasonlo kepessegekkel, igy hatekony lokikepzesrol nelkulem a honvedsegben csak beszelni tudnak (meg max irni rola) de megcsinalni azt nem.:)
Te olyan vagy mint az a sportriporter aki minden adatot bemagolt (de sportteljesitmenye nulla) es azt hiszi, hogy nagyobb sportolo azoknal akik sportolokent az eredmenyeket hozzak (de esetleg nem tudjak, hogy mi volt az elozo olimpian egy szam nyocadik helyezettjenek feltavnal a reszideje).:)
Kina minden teruleten tesz azert, hogy a nepi kohoktol elszakadva fejlett (vezeto) ipari es katonai nagyhatalom legyen. A lehetosegei egyre nagyobbak es ha kivulrol nem sikerul belepiszkitani a fejlodesebe, akkor a celjukat el is erik.
Normalis, hogy egyes teruleteken meg elmaradott, mert nem fejlodhet minden ugyanabban az utemben. Egy ilyen bonyolult projekt kivitelezese onerobol ezert nem megy siman. Tobb teruleten is hianyzik a megfelelo hatter, de az, hogy egy 30 eves tipust gyartasa sem megy csont nelkul nem azt jelenti, hogy minden teruleten nagy a lemaradasuk. Az ilyen onallo fejlesztes mint amilyen pl. a J-20, pont arra jo, hogy a lemaradott teruletek felzarkozasat segitse.
Még, ha hadrendbe állna az első egység is, szeritned számít bármit is? ---> Még, ha hadrendbe állna az első egység is, szeritned jelentene számít bármit is?
A fegyverzethez még annyit, hogy az AIM-120D-vel sem kapkodnak, mert nem kell... A többiek - oroszok, kína azon güriznek, hogy egy AIM-120A jellegű hajtóművet - stabilitás, éllettartam, megbízhatóság - rakjanak össze egy B/C-4 szintű elektronikával, mikor a jenkik már 2007/08 táján is indítottak 'D' AMRAAM-ot. A 'D' AMRAAM akkor ugrás kb. mint az AIM-7F/M volt az AIM-7E-hez képest.
Láthatólag nincs más dolgod neked sem, mint engem basztatni, meg flémelni... Mondjuk, ha a képességeiből csak ennyire futja...
Nyomásgyakorlás a költségvetési megszorítások ellen, semmi több. A PAK-FA progeam 2015 táján lesz ott, amikor a nagyléptékű tesztelés lehetséges lesz - figyelem, ezek az orosz tervek lehet, hogy ezt sem sikerül tartani - mert legyártanak elég gépet hozzá (+10 db) és a légierő teszpilótái is repülni fogják. A kínai vas az orosz után 1 évvel később szállt fel és még kevsebbet repül. Radikálisan új hajtómű még a PAK-FA-hoz sincs, nemhogy ehhez... Az F-15-nél a nagyléptékű tesztek megkezdáse után kb 4 évvel állt fel az első hacképes egység. A kínaiaknak meg sokkal magasabb lécet kellene átugrani az F-4 - F-15 váltázhoz képest... Még 30 éves Szu-27 sem megy saját erőből elvárt minőségben - ezt saját maguk mondják, mikor visszaküldték a gyártónak a gépeket - akkor saccold meg, hogy mikorra lesz szériaérett J-20...
Még, ha hadrendbe állna az első egység is, szeritned számít bármit is?
- Hol van hozzá fegyverzet? Ugye rémlik, hogy még az F-22-höz sincs AIM-9X + HOBS + JHMCS? IOC 2005 vége, ma 2012 van...
- Hol lesz hozzá normális hajtómű? Repülhet a J-20, de a repteljesítménye köszönőviszonyban sem lesz a Raptorral.
- 2018 táján kb. 2-3 wing repüli az USAF-nál az F-35-öt, és ebből 1-2 már combat ready lesz.
Folyamatos flémkeltés helyett inkább tanulmányozd azt, hogy mi volt a világban a vadászgépfejlesztések terén, hogy megértsd a folyamatot...
N+1-szer leírtam, hogy aki indexből tájékozódik túl sikeres ember nem lehet. Egy fél oldals cikkben annyi marhaságot írnak le, hogy 2 oldalon sorolom a hibákat és azt, hogy miért azok...