Keresés

Részletes keresés

occy Creative Commons License 2002.12.04 0 0 44
A topikcím félrevezető.
MP nem 23 millió román miniszterelnöke, csak 10 millió magyar élén áll egy román. (Egy miniszterelnöknek maszkírozott D-209-es báb.)
Nézd csak meg, mit nyilatkozott Năstase nov. 28-án, csütörtökön Gyulafehérváron az MTI tudósítójának:

"Nem hiszem, hogy szebb és európaibb formát találhatnánk nemzeti érdekeink kifejezéséhez annál, hogy találkozzunk a budapesti román közösséggel" - mondta.

És találkoztak...

Előzmény: ef_ (-)
Alexander the Great Creative Commons License 2002.12.04 0 0 43

Nem azért de hazánkban nincs ilyen probléma.

Tudsz egy olyan polgármesterről is aki úgy viselkedik a saját lakosaival mint Funar és társai?
Pedig itthon is vannak vegyes lakosu városok még sincsenek ilyen botrányok.

Ráadásul Nastase azt tanácsolta,hogy ne állítsák vissza Aradon a vértanúk emlékszobrát.Hanem tervezzenek (persze román szobrászok) egy méltó emlékművet a helyére.Ezt útban a Kempinskibe montha Aradon.
Ő ennyire tiszteli a magyar nép történelmét.
Akkor most mi van?
Ki nem akar megbékülni?

Előzmény: kvantum (30)
old schachterhand Creative Commons License 2002.12.04 0 0 41
"a II. világháború alatt zsidajaikat is csak akkor tudták elvinni a németek, mikor mi visszafoglaltuk a területeket;"
Én mást hallottam. Méghozzá azt, hogy nem kellettünk se mi, se a németek feltétlenül az ottani zsidótlanításoz. Moldva és Besszarábia pl. sose tartozott hozzánk, mégis igen helyre kis pogromokat rendeztek (pl. Iasi-ban), Odesszában pedig (egy rövid ideig hozzájuk tartozott) olyan vérengzést csaptak, hogy ihaj. A krónikák szerint annyira jeleskedtek a tömeggyilkosságokban, hogy többször a németek szóltak nekik, hogy emmá így nem lesz jó. Kedvelt módszerük volt, hogy teleraktak egy szerelvényt zsidókkal, és addig utaztatták előre hátra őket, amíg szépen meg nem haltak.
Csak (ahogy írod is) jó a PR-juk, ezekről a mészárlásokról alig esik szó, lehet, hogy ott még ennyi túlélő se maradt, mint itt?
Előzmény: malaclopo (25)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 39
Valaki bemásolná a választ is?

(csak a miheztartás végett:-))

Előzmény: malaclopo (38)
malaclopo Creative Commons License 2002.12.04 0 0 38
volt szerencsém élőben halklani; persze, te KL válaszát már biztos nem hallgattad meg, pedig okosodhattál volna; dehát téged így szeretnek
Előzmény: Törölt nick (33)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 36
Magyarország partjait is mosta valaha 3 tenger...
:-)
Előzmény: Törölt nick (35)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 34
Hogy értsem:
1:0 Romániának
vagy
egy nulla(semmi) Romániának
?
Előzmény: Törölt nick (33)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 32
valahogy így...
Előzmény: malaclopo (31)
malaclopo Creative Commons License 2002.12.04 0 0 31
azért mi sem panaszkodhatunk csurira meg viktorra; Kolozsvárott egyébként a román politikusoknak kell megteremteni a megbékélés feltételeit, az itthoni ugyanolyan útálatos szélsőjobbos naciaonalista bagázzsal pedig a magyar politikának kell leszámolnia
Előzmény: Alexander the Great (29)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 30
Minden esetre könnyebb lenne velük megértetni békésen, mint fenyegetésekkel... lsd. német-franci példa...
Előzmény: Alexander the Great (29)
Alexander the Great Creative Commons License 2002.12.04 0 0 29


Neve és a múltja német a jelene és a jövője francia.
Kolozsvárnak is olyannak kellene lennie nem?
Magyarnak és románnak.
Ezt magyarázd el Funárnak meg a Kolozs megyében majd 50%-ot elérő Nagy Románia Párt szavazóknak.
Előzmény: kvantum (26)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 28
Miről beszélsz???
Előzmény: Törölt nick (27)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 26
Strasbourg németebb vagy franciább város?
:-)
Előzmény: Alexander the Great (24)
malaclopo Creative Commons License 2002.12.04 0 0 25
hát, az tény, hogy a románoknak, úgy tűnik, mindig több eszük volt; nem voltak olyan marhák, hogy akármelyik világháborúban az utolsó csepp vérüket elfolyassák, feleslegesen; a diplomáciájuk is mindig jól működött; valahogy az oroszoknak is jobban ellen tudtak állni; a II. világháború alatt zsidajaikat is csak akkor tudták elvinni a németek, mikor mi visszafoglaltuk a területeket; addig egy menekülési útvonal volt Románia; a román nép pedig bizony elég sokat szenvedett, nem kevesebbet, mint a magyar; a különbség az, hogy pl. Erdélyben a szolganép nyakán magyar uralkodó osztály ült, de a 19. század végére kinyílt az ottani értelmiség csipája, bankokat, iskolákat, alapítványokat grundolt, készült arra, hogy át tudja venni a hatalmat a magyaroktól; ez is különbség köztünk; mikor egy román Erdélyben magyar banktól kap kölcsönt, szidják itthon MP-t, az erdélyi magyarok viszont örülnek neki, mert közel-távol a legjobb munkahely
Előzmény: ef_ (20)
Alexander the Great Creative Commons License 2002.12.04 0 0 24

Hát nem tudom milyen lenne a viszonyuk ha a németek bitorolnák Alsace-t,Lorraine-t,Ile de France-t,szóval észak-Franciao. nagy részét úgy 10 millió francia lakossal és folyamatosan megsértenék a kisebbség jogait.

Szóval a két helyzetnek semmi köze sincs egymáshoz.

Előzmény: kvantum (15)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 23
És?

A megbékélésre törekvés miért hazaárulás?
Így értettem...

(Az meg, hogy a románok hogy állnak hozzánk, rajtunk is múlik...)

Előzmény: ef_ (22)
ef_ Creative Commons License 2002.12.04 0 0 22
Ja igen.

Na és!

Mondá Horn Gyula.

Előzmény: kvantum (21)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 21
Jól tudod.
És?
Előzmény: ef_ (20)
ef_ Creative Commons License 2002.12.04 0 0 20
Ha jól tudom külön-külön.

ha jól tudom, helyzeti előnyben leszünk.

ha jól tudom, Romániában a nemzetiségek jogaival nincs minden rendben, hogy finoman fogalmazzak.

Ha jól, tudom, talán lehetne rajta változtatni, akár kicsikarni.

Ha jól tudom, a románokra mindig jellemző volt, ha megérezték a gyengeséget rögtön támadtak.

Előzmény: kvantum (18)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 19
Ez az
:-)
Előzmény: malaclopo (17)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 18
német-francia területi viták (hmm.. kicsit eufémikusan fogalmaztam, de sebaj:-) is voltak, ha még emlékszel rá történelemből:-)

Másrészt meg a gyűlölködés, ellenségeskedés mennyire segít az erdélyi magyaroknak?
Nem inkább az segít rajtuk, ha együtt megyünk az EU-ba?

Előzmény: ef_ (16)
malaclopo Creative Commons License 2002.12.04 0 0 17
az a különbség, hogy ott a két ország vezetői hamar belátták, meg kell békülni; nemcsak ők békültek meg egymással, volt képük mind a két nép lelkivlágába bele is sulykolni; a két birkanép meg meg is békült; dehát az Eu tagállamaiban más szokások élnek, mint nálunk, és Romániában; a vezetők csak-csak megbékülnének egymássalm de mind a két országban vannak szép számmal elvakult szélsőjobb nacionalisták, akiknek semmi sem drága; meg aztán mi lenne velük, ha nem hatna a gyűlöletszítás, meg is szűnnének az ilyen pártok
Előzmény: kvantum (15)
ef_ Creative Commons License 2002.12.04 0 0 16
Itt nem ellentétekről van szó csupán.

Itt egy országrész elcsatolásáról.

És a volt anyaországban történy közös megünneplésről.

Előzmény: kvantum (15)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 15
Hmm
Megbékélés, pl...

Csak egy gondolat: A német-francia ellentét volt annyira régi és mély, mint a magyar-román.
Most mégis elég jól elvannak egymás mellett...

Számomra inkább hazaárulás az ellentétek élezése, szítása...

Előzmény: ef_ (14)
ef_ Creative Commons License 2002.12.04 0 0 14
De hogy ne bújjak ki.

Lehetne mélyebb rétegekre is menni.

lehetne a polititikai lépéseit sorra venni.

Azt, hogy feleslegesen nyakunkra hozhatja az Al Kaloidát (bocs Kaidát).

De az Erdély elrablásának közös megünneplése mindent nyílttá tesz.

Előzmény: kvantum (10)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 13
Hmm..

Ha jól értelek, Medgyessy Péter azért lenne hazaáruló, mert 'Kádár János'?
És ha 'Kádár' mondjuk 'Géza' lett volna?
:-)

Előzmény: BaSand (12)
BaSand Creative Commons License 2002.12.04 0 0 12
Definiálnád az általad használt 'hazaárulás' fogalmát?
Kádár János
Előzmény: kvantum (10)
ef_ Creative Commons License 2002.12.04 0 0 11
Jogerősen nem ítélték el tudom.
Csak nehogy ebből is per legyen. :(
Előzmény: kvantum (10)
kvantum Creative Commons License 2002.12.04 0 0 10
Definiálnád az általad használt 'hazaárulás' fogalmát?
Előzmény: ef_ (9)
ef_ Creative Commons License 2002.12.04 0 0 9
A hazaárulás elég nyílt most már, a gyarmatosítás csak a mélyebb összefüggések tekintetében áll.
Előzmény: kvantum (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!